Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś jest w stanie mi pomóc bo zaczynam tracić cierpliwość. Próbuje odblokować bootloadera żeby wgrać miuipolska bo przyleciał od sprzedawcy w wersji CN/EN. Otrzymałem zgodę na odblokowanie i po odrobinie kłopotów z błędem 10008 udało się powiązać konto xiaomi z telefonem. W MiUnlock kończy się na 99% i wyskakuje komunikat że nie może odblokować. Po ostatniej próbie wyskoczył komunikat: "Couldn't unlock. After 264 hours of trying to unlock the device." Wnioskuję że teraz mam czekać 11 dni że by próbować jeszcze raz odblokować. Konto oczywiście to samo w miunlock i na telefonie. Może ktoś zna jakiś inny sposób na wgranie MIUI Polska albo Global, byle tylko był język Polski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gdyż miflash_unlock nie widzi mojego Mi6 podłączonego w trybie fastboot do kompa z win10. Drivery z miflasha zainstalowane, telefon widoczny w systemie, widać ikonkę rozłączania na belce obok zegara, widać też go w mój komputer/menedżer urządzeń jako android fastboot coś tam;) Miał ktoś tak, co robić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pliku miflash_unlock.exe czyli unlocka. Tam jest opcja w menu instalacji driverów, zainstalowane, sprawdzone i system widzi jak pisałem, a sam program nie. Pytam bo może już ktoś tak miał, może Mi6 tak wyczynia, może są jakieś lepsze osobne drivery. Generalnie fonik jest widoczny w kompie, również w opcji normalnej (nie fastboot), mogę przegrywać pliki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mi6 w ibuygou i próbuje odblokowac bootloader. Postępuję zgodnie z instrukcją podaną tu na forum. Jednak zatrzymałem się na etapie:

image.thumb.png.169cf8856912afa60cd0e90e21953c69.png

Do tego momentu wszystko szło ok i wydaje mi się że wszystko robiłem prawidłowo.

Próbowałem znaleźć odpowiedz w innych wątkach i pomimo tego że inni również pisali o podobnym problemie i otrzymywali odpowiedzi (choć nie wiem czy skuteczne), to za każdym razem były inne i nic z nich nie rozumiem.

Dodam że jestem zalogowany na telefonie na koncie mi, ale pojawia sie rowniez wspominany przez niektórych komunikat nr 86006. Moja wersja miui: Global 9.0 Stabilna 9.0.1.0 (NCAMIEI). Ktoś pomoże i zna skuteczne rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam kłopot z formularzem do odblokowywania bootloadra.

Gdy na stronie http://www.miui.com/unlock/index_en.html klikam guzik "Unlock Now" zamiast otrzymać formularz wyświetla mi się strona pobierania Mi Unlocka'a.
W jaki sposób mogę otrzymać formularz wystąpienia o odblokowanie bootloadera?

 

Aha - powyższą procedurę próbowałem wykonać przy użycia zarówno Chrome, jak i MSIE, będąc zalogowany jak i wylogowany do Mi Account.

Zawsze ten sam rezultat - zamiast formularza jestem przekierowany do pobierania Mi Unlock'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Zainstaluj global dev.

 

tapnięte z Redmi 4a

@Bailijf masz zgodę juz chyba, jeśli na en.miui.com/unlock jest to samo to masz zgode

Hmmm, to możliwe - ponieważ otrzymałem kiedyś zgodę na moją obecną słuchawkę. To było jakieś 2 lata temu, jak tylko wprowadzili blokowanie bootloadera.
Z tego co wiem, to taka zgoda jest ważna tylko na jedno urządzenie.
Ja kupiłem nowy, kolejny telefon i teraz jego chcę odblokować.
Czy ktoś z czytelników miał doświadczenie z wypełnianiem formularza kolejny raz, dla nowych urządzeń na to samo konto Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie mi 6 obecnie mam wgrane Miui 9 global 7.11.16 beta, wersja androida 7.1.1 NMF26X. Pytanie czy na tej wersji będe mógł  odblokować bootloader?W mi unlock mam komunikat couldn't verify device. Wczoraj udało mi się pomyślnie dodać urządzenie do mojego konta, a z tego  co pamiętam przy mi 5x pokazywało że np zostało 42 godziny do odblokowania urządzenia.Tutaj nie ma takiego komunikatu

Edytowane przez blazej203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XiaomiFan napisał:

 "after 72hours of trying to unlock the dive", to znaczy, ze musze teraz czekac 3 dni ?

Tak, tylko to nie błąd, a informacja, że masz spróbować odblokować za 72 godziny. Tak teraz jest. Dawniej czekało się bliżej nieokreśloną ilość godzin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 
Potrzebuję pomocy przy modelu Mi Note 2 64GB.  
Odblokowałem bootloader, zainstalowałem TWRP (3.0.2-0) i nie mogę wrzucić MiuiPL, gdyż Wipe wykasował wszystko a komputer nie widzi teraz telefonu (cały czas mam w trybie TWRP, bo boję się go wyłączyć). Telefon nie ma wejścia na kartę SD, więc chciałem podłączyć pendriva przez USB-C, lecz nic to nie daje. 
Co mogę teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...