Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Po wejściu w recovery i kliknięciu na chiński niebieski napis nie dzieje się nic, po kliknięciu na zielony napis wyskakuję by podłączyć kabel ale nic nie przywraca ustawień fabrycznych tylko wraca do ''urządzenie zablokowane''.
 

Nie mam możliwości zrobienia resetu bo telefon jest zablokowany.

Edytowane przez Keny94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hewret napisał:

A to nie jest tak, że wipe się robi, żeby usunąć szyfrowanie danych?

Na partycji system, jak sama nazwa wskazuje jest system, nie dane. Dane (szyfrowane, lub nie) na partycji Data.

24 minuty temu, Keny94 napisał:

Czyli i tak będę musiał odblokować bootloadera by wgrać nowy soft, bo wipe data usunie mi cały system?

Jestem świeżakiem, który się naciął na ''chińczyku'' z polski , nie programistą.

Nie na "chińczyku" tylko własnej niefrasobliwości. Jak się ustala jakieś hasło, czy wzór to trzeba to zapamiętać, niezależnie od tego czy telefon jest chiński, koreański, czy amerykański. Teraz to chyba tylko chińskie MiPcSuite może ci pomóc zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Było kilka razy o tym na forum, trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Tak z mojej winy, nie z winy telefonu. Pisząc naciął się na chińczyka

17 minut temu, FromWP napisał:

Na partycji system, jak sama nazwa wskazuje jest system, nie dane. Dane (szyfrowane, lub nie) na partycji Data.

Nie na "chińczyku" tylko własnej niefrasobliwości. Jak się ustala jakieś hasło, czy wzór to trzeba to zapamiętać, niezależnie od tego czy telefon jest chiński, koreański, czy amerykański. Teraz to chyba tylko chińskie MiPcSuite może ci pomóc zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Było kilka razy o tym na forum, trzeba poszukać.

Tak z mojej winy. Nie z winy telefonu. Pisząc naciął się na chińczyka miałem zupełnie co innego na myśli.
Pierwszy raz miałem z takim rysowaniem hasła doczynienia, pamiętałem je ale nie mogłem po raz kolejny go wpisać bo tj. mi się te łączenia linii urywały.
Dziękuję za odpowiedz.

Edytowane przez Keny94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 16.11.2017 o 19:55, Orjon napisał:

Nie powinno tak długo trwać... Niepokoję się trochę ;)

Poszło, fakt trwało dłużej niż na Samsungach :)

 

Dnia 16.11.2017 o 19:56, FromWP napisał:

Nie rób żadnego format systemu, nie jest to potrzebne, a może zaszkodzić. Partycja System sama ci się sformatuje.

Wgrałem MIUI Polska. Zabieram się za testy. 

 

Ostatnie pytanie - czy dla różnych Custom Romów w wersjach Android 6 lub 7.1.2 muszę zmieniać coś z BL czy zostaje ten sam?

 

Dzięki za pomoc. XIAOMI wydaje się ogarnięty :)

 

edit: Są jakieś MIUI polska z Androidem 6?

Niestety dotyk np w Chrome dalej jest bez zmian. Generalnie założę osobny wątek z paroma pytania nie związanymi z odblokowaniem BL.

 

Edytowane przez elPoochini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Masz błąd 10008, musisz dodać tam konto - konto nie jest dodane.

Postępuj zgodnie z tym postem i ogólnie tym tematem, czasem nie działa metoda z 1. postu:

Ja chyba padnę, za jakie grzechy? 
jaka metoda 1 czasem nie działa ? z którego postu, w linku, który podesłałes jest opisana tylko jedna...

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Z pierwszego postu. Niektórym działało coś innego, inne apki etc. W tym wątku masz opisane nizej doświadczenia innych.

tapnięte z Redmi 4a
 

zainstalowałam to coś, połąćzyłam się, robiłam wg instrukcji z posta i to samo.
co poszło nie tak?

23768688_712010529003600_645963241_o.jpg23770332_712010999003553_344946814_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, loona70 napisał:

zainstalowałam to coś, połąćzyłam się, robiłam wg instrukcji z posta i to samo.
co poszło nie tak?

Czy aby na pewno masz dodane konto w ustawieniach telefonu?

1616bd7b2ccc77e315a2f4df9aac60dd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...