Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Jest problem z SMS'ami potwierdzającymi zgodę. Jeśli ktoś długo już czeka to trzeba wejść na stronkę, gdzie się aplikuje o unlock, kliknąć 'Unlock now' i jeśli udzielona jest już zgoda to link do ściągnięcia będzie widoczny.

Aaa jest w poradniku, nie zauważyłem.

Edytowane przez michal157
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal157 napisał:

Jest problem z SMS'ami potwierdzającymi zgodę. Jeśli ktoś długo już czeka to trzeba wejść na stronkę, gdzie się aplikuje o unlock, kliknąć 'Unlock now' i jeśli udzielona jest już zgoda to link do ściągnięcia będzie widoczny.

Aaa jest w poradniku, nie zauważyłem.

Ma ktoś screena strony jak to wygląda jeśli zgoda już jest i widać link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Z tej strony właścicielka mi5x bez polskiej wersji językowej. Dla takiego laika jak ja to wszystko to jakaś masakra. Nic z tego nie rozumiem. Dzięki @Zenderable dotarłam do momentu kiedy czekam aż pan Chińczyk wyda decyzje na odblokowanie.  Co będzie dalej? strach się bać, może dzięki ludziom dobrej woli uda mi się to ogarnąć...
Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Donzord napisał:

a mozna to sprawdzic czy wniosek odrzucono ?

Jeśli Twój wniosek zaakceptowano to po zalogowaniu się na witrynie miunlock przeniesie Cię do pobrania programu. Jeśli prośba została odrzuca będziesz tam miał informację, że Twój wniosek jest "reject".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 o 18:29, Owczar13 napisał:

Widział ktoś kiedyś coś takiego?

Odblokowywałem już bootloader tyle razy ale czegoś takiego jeszcze nie miałem, czyżby Xiaomi wydłużyło czas oczekiwania z 72h na dłuższy (ponad 300h)?

Znalazłem odpowiedź

http://en.miui.com/thread-1097561-1-1.html

Nowa polityka Xiaomi... trzeba będzie czekać 2 tygodnie na odblokowanie BL, ciekawe czy to tylko tymczasowe, lub czy dotyczy tylko niektórych modeli
Akurat tutaj główny bohater to Mi5X

Edytowane przez Owczar13
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...? Bo bez obrazka treść mogłaby być niezrozumiała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 19:08, FromWP napisał:

Teraz już nie, widzę że wydali oficjalnie (chyba przedwcześnie), ale to pierwsza i zarazem ostatnia wersja z Androidem 7.1 i Miui 8. Następne będą z Miui9. Co do instalacji custom romu, to przy każdym wydaniu jakieś instrukcje dodają i mogą się one różnić szczegółami. Ogólnie po instalacji twrp i factory reset od razu w twrp instalujesz zip-a romu.

Jeszcze jedno. Czyli teraz wgrywam TWRP i instaluje jakiś LineageOS lub MIUI9 polska, tak? Czy na lineageOS czy MIUI9 musze dodawać konto użytkownika lub odblokowywać BL?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elPoochini napisał:

Jeszcze jedno. Czyli teraz wgrywam TWRP i instaluje jakiś LineageOS lub MIUI9 polska, tak? Czy na lineageOS czy MIUI9 musze dodawać konto użytkownika lub odblokowywać BL?

Tak. Raz dodane konto Mi telefon pamięta do końca życia i sam zapyta o hasło do tego konta przy każdym pierwszym uruchomieniu Miui nawet po pełnym flashu. Chyba że sam wylogujesz telefon z konta przed flashem. Na lineageOs nie, bo tam tego nie ma, ale jak ponownie wrócisz do Miui już tak. BL zostaje odblokowany, chyba że sam zablokujesz. Czasami po wgraniu Miui jednak ponownie sam się blokuje. Ponowne odblokowanie tego samego telefonu to chwila i robi się to MiUnlockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa polityka XIAOMI.  Czyli jak będę używać coś poza MIUI to bez pracuje bez konta XIAOMI. Przy ponownym wgraniu MIUI z download miuipolska, przez TWRP, telefon zapyta się o konto. Blokować BL nie będę :)

Czy przed wgraniem TRWP ew jakiegsś LineageOS muszę się wylogować z konta na tel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, elPoochini napisał:

Czy przed wgraniem TRWP ew jakiegsś LineageOS muszę się wylogować z konta na tel?

Nie, nie musisz. A co do polityki, to to jest bardzo skuteczne zabezpieczenie. Z zablokowanym bl i miui nikt bez hasła do konta go nie użyje (nawet po resecie czy flashu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz. A co do polityki, to to jest bardzo skuteczne zabezpieczenie. Z zablokowanym bl i miui nikt bez hasła do konta go nie użyje (nawet po resecie czy flashu).
Nawet jak bootloader jest odblokowany to i tak woła o hasło do konta po ponownym zainstalowaniu systemu Popraw mnie jeśli się mylę, jest pytanie czy robi różnicę jak cały czas konto xiaomi jest aktywne zalogowane czy konto jest wylogowane?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrino napisał:

Nawet jak bootloader jest odblokowany to i tak woła o hasło do konta po ponownym zainstalowaniu systemu

Tak, odblokowanie bl nie ma wpływu na konto Mi. Zawsze raz zalogowany będzie chciał hasła do konta, chyba że się z niego wylogujesz w telefonie (podając hasło). Czy używasz konta, czy nie to twój wybór. Nawet na miui nie musisz sie logować, albo w dowolnym momencie się z niego wylogować, tracąc to co to konto daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odblokowanie bl nie ma wpływu na konto Mi. Zawsze raz zalogowany będzie chciał hasła do konta, chyba że się z niego wylogujesz w telefonie (podając hasło). Czy używasz konta, czy nie to twój wybór. Nawet na miui nie musisz sie logować, albo w dowolnym momencie się z niego wylogować, tracąc to co to konto daje.
Czyli jak dobrze rozumiem jak się wylogowuję z konta w telefonie wpisując hasło do niego, to po zainstalowaniu nowego systemu nie będzie wołało o hasło do tego konta?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, wylogowanie też pamięta.

Dzięki, to dla bezpieczeństwa lepiej być cały czas zalogowanym do konta w razie zgubienia, kradzieży telefonu telefon będzie bezużyteczny mimo odblokowania bootloadera jak się domyślam...

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje,

Rozumiem że zgodnie z filmikiem z pierwszego posta:

1. Odblokowanie bootloadera

2. Założenie konta na Xiaomi i prośba o zgode na odblokowanie bootloadera

3. Instalacja bootloadera i tutaj moje pytanie, która wersje wybrać(jeśli mam Global Stable to wybieram Global Stable czy developer a może tak jak na filmiku China Developer?)? 

★ Xiaomi Mi 6 Latest China Developer Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest China Stable Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest Global Stable Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko przygotowane, ale jeszcze wolę się upewnić. Bootloader jest już odblokowany. Obecnie jeszcze jestem na Miui Global 8.5.4.0 Global. Pierwszy wgram MIUI Polska 7.11.9  na Android 7.1.2.

Rozumiem, kolejnym krokiem jest wgranie TWRP i przez niego wgrywam MIUI Polska, MIUI Global czy custom rom. Za każdym razem pobierając plik .zip z strony MIUI Polska czy MIUI.eu, tak?

Ostatnie pytania:

Po wgraniu custom romu i np powrocie do MIUI muszę się zalogować na konto?

Mogę jakoś powrócić do MIUI Global? OTA wtedy odpada i wgrywam aktualizacje przez recovery, tak?

Czy mogę śmiało wgrywać custom rom`y czy są jakieś ograniczenia dla zmian Android 7 czy Android 6?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez elPoochini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wgrałem TWRP przez fastboot. Wszedłem w TWRP --> wyczyść --> format data --> yes. Teraz telefon od 6 minut działa, czyli: Formatting Data using make_ext4fs....

Po tym zrobię format systemu i wgram na początek MIUI Polska

Edytowane przez elPoochini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...