Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie- ta zgoda to zostanie mi obwieszczona sms czy jakoś inaczej??

Zgodnie z tym:"

6. Po otrzymaniu monitu "akceptującego" na sms, następnym krokiem będzie pobranie naszego narzędzia do odblokowywania:

http://en.miui.com/unlock/download_en.html

Nie zawsze taki monit przychodzi, dlatego warto sprawdzić to samemu wchodząc na stronę odblokowania. Jeśli będzie o tym, że podanie jest rozpatrzane to jeszcze zgoda nie została uzyskana. Jeśli pojawi się link do pobrania MiUnlock, to znaczy, że zgoda została udzielona."

Czasem ten sms nie przychodzi? więc jedyna opcja jest taka że trzeba wejsć na stronę tą którą się skłądało prośbę z uzasadnieniem i tam - jeśli po kliknięciu przycisku UNLOCK przeniesie nas do linku do pobrania (zielony button) to wtedy mamy zgodę??

Może nawet nie być sms??

W sumie dziś rano składałem prośbę a teraz od razu mnie przenosi do tego linku..Możliwe to że dali mi zgodę bez sms i tak szybko??

No chyba że coś źle zrozumiałem. Da się gdzieś sprawdzić czy zgoda jest wydana (w sensie będzie napisane TAK masz zgodę, lub Nie nie masz zgody ??)

 

Dzięki i Pozdrawiam

Edytowane przez dash4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dash4 napisał:

Nie zawsze taki monit przychodzi, dlatego warto sprawdzić to samemu wchodząc na stronę odblokowania. Jeśli będzie o tym, że podanie jest rozpatrzane to jeszcze zgoda nie została uzyskana. Jeśli pojawi się link do pobrania MiUnlock, to znaczy, że zgoda została udzielona."

Przecież masz napisane nad czym się zastanawiać. Ja zgodę często dostawałem w ciągu 5 minut. Jeśli przenosi Cię do pobrania Miunlock masz zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamillm napisał:

Przecież masz napisane nad czym się zastanawiać. Ja zgodę często dostawałem w ciągu 5 minut. Jeśli przenosi Cię do pobrania Miunlock masz zgodę.

No właśnie nie dowierzałem w to że zgodę otrzymałem tego samego dnia. Dlatego stwierdziłem że lepiej się zapytać niż coś skopać. 

Wszędzie było napisane że Xiaomi często odrzuca prośby itp a tu od razu link.

Dzięki za wskazanie opcji że i 5min im wystarczy :) 

 

Odnosić się do odpowiedzi abc00 mi się po prostu nie chce......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zarejestrowałem się na forum miui, wysłałem prośbę o odblokowanie a następnie popisałem kilka postów tam na forum :) Dzisiaj rano patrzę na telefon i już mam SMSa że dostałem zgodę na odblokowanie :)  Coś się usprawniło w tej kwestii że tak szybko się ją teraz dostaje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ostatnio robiłem parę miesięcy temu  telefon kuzynce i miałem formularz do zgody. Dzisiaj chciałem wysłać prośbę o kolejną zgodę na inny telefon i ku mojemu zdziwieniu nie mam formularza, lecz tylko coś takiego jak poniżej. Ktoś coś więcej mógłby o tym napisać?

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez hybrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Ciekawi mnie tylko z jakiego powodu :shock: W każdym razie dzięki za potwierdzenie ;-)
,Z tego powodu, że możesz ściągnąć program unlock masz na to pozwolenia a to znaczy że Zgodę już masz. Widać to na screenie który kolega wkleił

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrino napisał:

,Z tego powodu, że możesz ściągnąć program unlock masz na to pozwolenia a to znaczy że Zgodę już masz. Widać to na screenie który kolega wkleił

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

8 godzin temu, abc00 napisał:

Ludzie wszędzie szukają sensacji, napisał, że jakiś czas temu wystąpił o zgodę i zwyczajnie tak jak w innych przypadkach pozostała na koncie. "Ktoś coś więcej mógłby o tym napisać?“ - tak, wystarczyło poczytać inne wpisy i tyle.

Do jednego i drugiego Pana: zgodę wykorzystałem, odblokowałem bootloader i wgrałem softa z tej strony, więc teoretycznie nie powinno jej już być na moim koncie. Dzisiaj się logowałem, ponieważ znowu ktoś mnie prosił o wgranie softa z polskim językiem, więc mnie zdziwiło to co widziałem, dlatego chciałem się upewnić czy to zgoda, czy to po prostu bug, gdyż telefonu jeszcze nie miałem przy sobie, żeby to sprawdzić.

Także bez szukania sensacji czy innych nadinterpretacji. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Witam!

Jestem tu nowym,ale mam problem z tel.Xiaomi i może ktoś poradzi mi jak z tego wybrnąć?Otóż odkupiłem go od gościa,który wyjechał z Polski i wszystko byłoby dobrze,ale po paru dniach,gdy chciałem z ciekawości sprawdzić tenże tel (używam innego i nie miałem potrzeby go nawet sprawdzać) - okazało się,że jest zablokowany...

Oczywiście dochodzę tylko do punktu wpisania hasła do konta Xiaomi i tyle...

Moje pytanie brzmi:czy jest jakiś sposób na obejście tego tak,żeby tel stał się użyteczny,czy po prostu są to "zamrożone" moje pieniądze (nie mam pojęcia kiedy będę miał z nim kontakt) i mogę ten tel schować sobie do szuflady np na pamiątkę?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek info! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Musisz się skontaktować z gościem niestety, nic tu za bardzo nie zrobisz. On musiałby z swojego konta Xiaomi usunąć to urządzenie, byś mógł na nim założyć swoje własne konto.

No to będę musiał poczekać aż się odezwie-choć zaznaczam,że nie zależy mi na tym,to raczej z ciekawości bardziej!

Dzięki za odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orjon napisał:

@sio1 Ewentualnie napisz do supportu Xiaomi informację o wszystkim to ci powinni odpiąć.

Tzn?-mógłbyś dokładniej napisać?

 

3 minuty temu, sio1 napisał:

Tzn?-mógłbyś dokładniej napisać?

 

Z jednej strony nie wiem,czy w ogóle jest sens robić coś takiego,a z drugiej strony,to szkoda żeby leżał bezużyteczny-choć faktycznie nie jest mi do niczego potrzebny...

Edytowane przez sio1
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już zgodę, możesz odblokowywać.
Przed chwilą odblokowałem bootloader wszystko poszło bez problemu wszedłem w tryb recovery A tam jest jedna opcja która mnie zainteresowała" Connect with mia assistant". Z tego co wyczytałem to ten tryb przywraca telefon do ustawień fabrycznych i tu mam pytanie czy to jest w języku angielskim jak to wejdę dalej czy krzaczki chińskie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja odpala telefon z kabelkiem (obrazek) i służy do instalacji globala/zarządzania telefonem przez mipcsuite o ile pamiętam. Ale że angielskie mipcsuite nie działa na androidzie 6 i wyższym to trzeba używać chińskiego. 

,, Dzięki za info gdzieś wyczytałem właśnie że w tym trybie mogę przywrócić telefon do ustawień fabrycznych w jakiś chiński krzaczek trzeba kliknąć

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

OK już wiem o co chodzi. Pozdrawiam serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś pomoże?

Próbuje odblokować telefon przez MI Unlock. Dostałem sms z informacją o akceptacji odblokowania.

 Wyskakuje "Current account is not bound to this device. Add your account and device in MIUI's Settings -> Developer options -> Mi Unlock status.

Problem jest taki, że nie mogę sie dostać do ustawień telefonu, ponieważ mam zrobioną blokadę ALP - Android Lock Patern(9kropek), której nie znam, bo wcześniej zrobiłem reset klawiszami Home+Power. Przy każdej niepoprawnej próbie blokuje mi telefon na 119minut(wcześniej było 4min i 30min).

Proszę o pomoc jak mogę odblokować telefon, nawet ze stratą wszystkich danych.

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może jaki system?
Jeśli global to:

1. Wyłącz telefon
2. Przytrzymaj wszystkie 3 przyciski
3. Zakładam że pojawi się to:
tzg736v02qoy.jpg

Wybierz Wipe Data
4. Stracisz dane, telefon się zrestartuje, przejdź wstępną konfigurację
5. Ustawienia -> Informacje o telefonie
Klikaj tak długo na Wersja MIUI aż pojawi się komunikat "Jesteś już programistą!"
6. Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne. Zaznaczasz Debugowanie USB, Zezwalaj na odblokowanie OEM, dodajesz konto w Stan odblokowania Mi
7. próbuj odblokowac bootloader, jeśli wyskoczy w miunlock komunikat o czekaniu 72h - czekaj 72h, możesz próbować wcześniej, czasami idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...