Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

72 h minęły :) właśnie skutecznie, tzn. z powodzeniem odblokowałem mój telefon. Dziękuję wszystkim ale to wszystkim za cierpliwość - szczególnie użytkownikowi majdan 12.  

Co więcej właśnie po flashu telefon wstał z sukcesem do romu MIUI Global 8.2.10.0 czyli downgrade wykonany z sukcesem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam taki problem.

Posiadam Redmi 3 z zablokowanym bootloaderem. Wersja softu MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.4.20 (rozwojowa)

Otrzymałem pozwolenie na zdjęcie blokady bootloader, ściągnąłem Miunlock, Zainstalowałem wszystkie sterowniki, ustawiłem wszystko w telefonie (debugowanie, zdj blogady OEM itd.). Zalogowałem się na konto w telefonie i  w Miunlock. Po podłączeniu w trybie fastboot w Miunlock wyskakuje że jest "mi phone". Daje unlock i przy "veryfing device" nic się nie wyświetla. Licznik dochodzi do 50% i wyskakuje  "Couldn't Unlock" jak na zdjęciu. Może ktoś wie o co może chodzić, lub co robię nie tak. Byłbym wdzięczny za udzielenie jakiś wskazówek.

zrzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucash71 wiem na 100% że odblokowanie dla MI4C można zrobić na xiaomi.eu, co do tego modelu Redmi 3 nie jestem już pewien. Ja bym jednak zaczął od sprawdzenia sterownika w trybie fastboot, najczęściej to jest przyczyna tego błędu przy 50%. W tej paczce są najnowsze sterowniki od xiaomi z podpisem cyfrowym, upewnij się że właśnie te masz zainstalowane. http://miuirom.xiaomi.com/rom/u265827351/2.3.803.10/miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick mam wszystko zainstalowane adb itd. z sterownikiem od fastboot już próbowałem. Odisnstalowałem i ponownie pozwoliłem wykryć i zainstalować. Wogóle jak wejdę w ustawienia na telefonie to pod " Zdjęcie blokady OEM" Mam coś takiego jak na zdjęciu - "Statystki procesów". Gdy chcę w to wejść to wywala mnie do głównych ustawień.

 

 

Screenshot_2017-09-04-19-49-54-721_com.android.settings.png

Edytowane przez lucash71
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem że wypełnienie 4 pól edycyjnych na stronie do odblokowania mnie przerośnie.
Z grubsza sytuacja wygląda tak:
Udało mnie się wypełnić te 4 pola i przejść dalej aby strona wysłała mi SMS weryfikacyjnego. Problem w tym że te smsy przychodziły po jakiś 20 minutach a ja po jakiś 5 minutach oczekiwania naciskałem wyślij ponownie. I teraz mam komunikat że wysłano maksymalny limit smsów.
Czy to ograniczenie minie na przykład jutro? Ktoś miał taki problem. Czy jest inny patent jak to obejść?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2017 o 08:13, krk napisał:

pomożcie co mam zrobić żeby skopiować zdjęcia teraz jak tel nie odpala

Spokojnie, odpalisz go.

Gdy instalowałeś TWRP, to pojawiło się pytanie o zgodę na modyfikację partycji system. Pozwoliłeś, i dlatego tak się stało. Miałem to samo. Pamiętaj, że TWRP nie musisz instalować - możesz je tylko uruchomić na czas jednej sesji, a po restarcie znów będzie standardowe recovery. I najlepiej rób to sam z ADB, wtedy będziesz miał kontrolę nad tym. Nie ufaj jakimś tam skryptom.

Dobra, ratujemy:

Przytrzymaj przycisk Power, i gdy tylko zgaśnie logo Mi, wejdź w tryb Fastboot. Jest na to niemal cała sekunda, więc zdążysz. Podłącz go do komputera w tym trybie.

Zajrzyj tu: http://en.miui.com/a-234.html

Napotkasz pewien problem: MIUI ROM Flashing Tool  zapisuje się na dysku w formacie html. Zmień mu nazwę, usuń to rozszerzenie, tak żeby zostało tylko msi. Teraz możesz go zainstalować spod prawego klawisz myszy. Dalej poradnik jest już jasny. Instalacja romu tą metodą trwa ok. 10 min., więc bądź cierpliwy.

Miałem to samo i wyszedłem na prostą. Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ostatnim global stable miałem problem z błędem 86006 i wgrałem Miui Global 7.8.31 | Beta i teraz tamten problem znikł, ale w oficjalnej aplikacji do odblokowywania bootloader zatrzymuje się na 50% i wyskakuje couldn't verify device. Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No telefonów xiaomi miałem kilkanaście i ostatnie kilka nie musiałem czekać na zgodę tylko od razu mi pokazywało, że mogę pobierać mi unlock i tak jest w tym przypadku. Jak nie miałem zgody to błąd był inny. Mi unlock mam w wersji najnowszej takiej jaka jest na stronie miui.com/unlock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starszej wersji mi unlock jak dojdzie do 50% to pokazuje mi phone not connected. I w sumie jak w fastboot wpisuje devices to pokazuje normalnie urządzenie, ale jak wpisze oem device-info to nagle nie działa i fastboot się wiesza. Przeinstalowałem fastboota i nadal to samo. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, otton250 napisał:

Nie myślałem że wypełnienie 4 pól edycyjnych na stronie do odblokowania mnie przerośnie.
Z grubsza sytuacja wygląda tak:
Udało mnie się wypełnić te 4 pola i przejść dalej aby strona wysłała mi SMS weryfikacyjnego. Problem w tym że te smsy przychodziły po jakiś 20 minutach a ja po jakiś 5 minutach oczekiwania naciskałem wyślij ponownie. I teraz mam komunikat że wysłano maksymalny limit smsów.
Czy to ograniczenie minie na przykład jutro? Ktoś miał taki problem. Czy jest inny patent jak to obejść?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Tak miałem to kilka dni temu - poczekałem jakieś 20h i poszło od pierwszego razu - potwierdzam na swoim przykładzie. Po tym czasie znów wpisałem dane itp. i ruszyło. Jak już otrzymasz zgodę to pamiętaj, że odblokowanie bootloadera będzie możliwe po 72h. 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem to kilka dni temu - poczekałem jakieś 20h i poszło od pierwszego razu - potwierdzam na swoim przykładzie. Po tym czasie znów wpisałem dane itp. i ruszyło. Jak już otrzymasz zgodę to pamiętaj, że odblokowanie bootloadera będzie możliwe po 72h. 
Po wypełnieniu tych 4pol dostałem SMS weryfikacyjnego jak go wpisuje to pisze że mój numer IP przekroczył maksymalna liczbę próśb czy coś takiego bo po chińsku napisane. Przebrne przez ten proces. A każda nie udana próba utwierdza mnie w przekonaniu żeby się nie poddawać. Notowania tego telefonu a właściwie marki spadają w moich oczach z każdym dniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2017 o 19:56, lucash71 napisał:

Posiadam Redmi 3 z zablokowanym bootloaderem. Wersja softu MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.4.20 (rozwojowa) Otrzymałem pozwolenie na zdjęcie blokady bootloader, ściągnąłem Miunlock, Zainstalowałem wszystkie sterowniki, ustawiłem wszystko w telefonie (debugowanie, zdj blogady OEM itd.). Zalogowałem się na konto w telefonie i  w Miunlock. Po podłączeniu w trybie fastboot w Miunlock wyskakuje że jest "mi phone". Daje unlock i przy "veryfing device" nic się nie wyświetla. Licznik dochodzi do 50% i wyskakuje  "Couldn't Unlock" jak na zdjęciu. Może ktoś wie o co może chodzić, lub co robię nie tak. Byłbym wdzięczny za udzielenie jakiś wskazówek.

 

Dnia 4.09.2017 o 22:04, lucash71 napisał:

@slimdick mam wszystko zainstalowane adb itd. z sterownikiem od fastboot już próbowałem. Odisnstalowałem i ponownie pozwoliłem wykryć i zainstalować. Wogóle jak wejdę w ustawienia na telefonie to pod " Zdjęcie blokady OEM" Mam coś takiego jak na zdjęciu - "Statystki procesów". Gdy chcę w to wejść to wywala mnie do głównych ustawień

Odświeżam bo nie wiem co robić.Pomoże ktoś?

zrzut.jpgScreenshot_2017-09-04-19-49-54-721_com.android.settings.png

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucash71 napisał:

Jak sprawdzałem przez adb to mam "false". Telefon kupiłem od gościa używany. Jak wchodzę przez vol+ power to mam chińskie krzaki.

Te chińskie znaczki to menu serwisowe, nie recovery. Uruchom telefon trzymając wszystkie 3 klawisze vol+ vol- i power, to się uruchomi w recovery i zobaczysz co masz. Test w tym modelu często oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slimdick napisał:

Może koleś wgrał twrp i zablokował bootloader komenda oem lock :) 

Dobra, bo już zdurniałem:) Skoro adb pokazuje unlock "false" a TWRP mam to co teraz? Mogę wgrać softa normalnie czy co? Sorki ale to mój pierwszy Xiaomi:) Wczwśniej były samsungi i tam wiedziałem o co kaman:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Na MI4C tak robiłem i nie było problemu, przecież nie usunie twrp. A teraz na MI4C jest te uniwersalne twrp pod 5.1 i 7.0, robisz aktualizację i twrp zostaje, masz status BL zablokowany a instalujesz co chcesz. Nie trzeba się bawić w prośby od xiaomi :D 

@lucash71 właśnie o to chodzi że jak jest zablokowany Bl to nie możesz wgrać twrp i instalować aktualizacji, ale jak już jest twrp to działaj ;) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...