Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakiś dramat. Wywala mi błąd z IP bo wpisaniu kodu z sms. Próbowałem chyba z 30 różnych chińskich serwerów proxy, żaden nie działa. Jest na to jakiś inny sposób?
Możesz poczekać aż to naprawią, ten błąd raz na jakiś czas wraca. Jakoś chyba pod koniec zimy czy na wiosnę to naprawili i jakiś czas ponoć działało bez żadnych kombinacji. A jak nie chcesz czekać to tylko proxy. Najlepiej włącz i wejdź na jakąś stronę, gdzie pokazuje twoją lokalizację po IP. Jak nie pokazuje Chin to proxy jest transparentne i musisz szukać innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie program

18 godzin temu, Koczo napisał:

Witam jestem nowym posiadaczem mi 6 i mam taki sam problem jak powyżej. Próbowałem sposobu ze screna i nie działa. Mógłby mi ktoś w łatwy sposób wyjaśnić jak to zrobić ?

Ściągnij program XiaoMiTool, dzięki niemu zmienisz rom na wersję DEV i wtedy dopiero jak przejdziesz w stan odblokowania to będziesz musiał odczekać 72 godz żeby odblokować bootloadera. Po odblokowaniu będziesz mógł również dzięki temu programowi wgrać trwp oraz zainstalować Rom np Miui Polska. Mogę wysłać link na pw do stronki z programem oraz instrukcją po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2017 o 21:04, SignumPL napisał:

To jest jakiś dramat. Wywala mi błąd z IP bo wpisaniu kodu z sms. Próbowałem chyba z 30 różnych chińskich serwerów proxy, żaden nie działa. Jest na to jakiś inny sposób?

Zobacz https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/
Interesują Ciebie tylko nr proxy: Anonymous i Elite. Dokładnie wczoraj wysyłałem zgłoszenie o odblokowanie i po informacji z "IP" połączyłem się z proxy z tej listy. Dzisiaj mam już możliwość odblokowania bl'a tylko jeszcze te głupie 72h :P
Zanim przejdziesz do formularza to po zmianie nr proxy odpal np. wp, yt, interie itp. żeby zobaczyć czy się łączy i z jaką szybkością. Jak są problemy to inny nr - w końcu wejdzie ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugi telefon (pierwszy mam Mi4C, teraz mam Redmi4A). Z drugim telefonem mam problem, chciałem odblokować telefon i wgrać miuipolska/xiaomi.eu. Jednak po przejściu do trybu fastboot i podpięciu do komputera, telefon jest nie wykrywany komendą fastboot devices. Próbowałem reinstalacji sterowników, minimal adb,  wgrywania różnych wersji miflash. Jednak efekt ciągle ten sam (telefon jest w fastboot może 10s i tyle). Natomiast z Mi4C nie mam takiego problemu. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić?

Obecnie na Redmi4A jest taka wersja oprogramowania: MIUI Global 8.5.1.0 (MCCMIED). System operacyjny to Windows 10x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, virusek90 napisał:

system operacyjny to Windows 10x64

A próbowałeś zainstalować najnowszego miunlocka? W nim są podobno najnowsze działające sterowniki fastboota (podpisane cyfrowo). Jak będzie dobry sterownik to nie powinien wychodzić z fastboota.

Tu kolega podał linka do miunlocka: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/?do=findComment&comment=375469

 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A próbowałeś zainstalować najnowszego miunlocka? W nim są podobno najnowsze działające sterowniki fastboota (podpisane cyfrowo).

Pomogło. Znaczy się MiUnlock się nie instaluje, ale jest tam taki plik: MiUsbDriver (wybrałem w nim, by zainstalowało plik) i zostaje ładnie w fastboot. Ale jest jedno ale, teraz muszę czekać jeszcze 48h by odblokować. Z tego co wyczytałem, to 72h od połączenia z kontem należy odczekać. W sumie by się zgadzało, wczoraj połączyłem (więc zostaje jeszcze 48h). Ogólnie dzięki za wskazówkę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie od laika.Od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem MI6, po raz pierwszy wysyłałem prośbę o odblokowanie. Było to tydzień temu. SMSa z żadną informacją nie otrzymałem do tej pory. Czytałem tutaj, że czasem ich nie wysyłają. Jak więc mogę sprawdzić jaką decyzję podjęli? Gdzieś się zalogować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ffalen napisał:

Jak więc mogę sprawdzić jaką decyzję podjęli? Gdzieś się zalogować?

Wejdź tutaj: http://en.miui.com/unlock/ Potem kliknij: Unlock Now (zaloguj się, ewentualnie zmień język strony na ENG, na dole strony jest zmiana języka). I jak masz zgodę to będzie strona z instrukcją odblokowania i przyciskiem do pobrania programu :) Jeśli nie ma zgody, to nie będzie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, M@n!3k napisał:

Zobacz https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/
Interesują Ciebie tylko nr proxy: Anonymous i Elite. Dokładnie wczoraj wysyłałem zgłoszenie o odblokowanie i po informacji z "IP" połączyłem się z proxy z tej listy. Dzisiaj mam już możliwość odblokowania bl'a tylko jeszcze te głupie 72h :P
Zanim przejdziesz do formularza to po zmianie nr proxy odpal np. wp, yt, interie itp. żeby zobaczyć czy się łączy i z jaką szybkością. Jak są problemy to inny nr - w końcu wejdzie ;)

Pozdrawiam.

Mam problem z ip o którym piszesz. Z tym, że ja próbowałem kilka razy wysłać prośbę wpisując numer i powód odblokowania i teraz po kliknięciu dalej od razu mam informację po chińsku, że górny limit sms to tłumaczenie z google. Czy ktoś miał podobną sytuację? Wcześniej wszystko szło dobrze do momentu przyjścia sms a wpisanie go skutkowało wyświetleniem błędu ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 225rgnusmas napisał:

Mam problem z ip o którym piszesz. Z tym, że ja próbowałem kilka razy wysłać prośbę wpisując numer i powód odblokowania i teraz po kliknięciu dalej od razu mam informację po chińsku, że górny limit sms to tłumaczenie z google. Czy ktoś miał podobną sytuację? Wcześniej wszystko szło dobrze do momentu przyjścia sms a wpisanie go skutkowało wyświetleniem błędu ip

Ja miałem dokładnie to samo. 
Odczekałem kilka godzin i wieczorem śmigło. Strona po prostu trochę zamula. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Jestem posiadaczem Mi6 i powoli chciałbym mieć pl MIUI. Ze względu nawet na to że aplikacja sms mi się nie obraca a ze wszystkimi innymi dostaje szału. Dwa GPS masakrycznie długo łapie FIX. Obstawiam że w sofcie jest pewnie region ustawiony inny niż bym sobie tego życzył. Soft MUI 8.5.1.0 GLOBAL Stabilna.  Android 7.1.1 NMF26X. Czy ktoś będzie mi wstanie powiedzieć jak mam zainstalować polaka ? Wszystko co na początku tematu nie wiem czy dotyczy też Mi6. Czy muszę najpierw instalować chińczyka jakiegoś ? 

Czy w PL MIUI otrzymuje też aktualizacje na telefon przy kolejnej wersji MIUI czy androida ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bezglowy napisał:

Ja miałem dokładnie to samo. 
Odczekałem kilka godzin i wieczorem śmigło. Strona po prostu trochę zamula. 

Przed chwilą znów wysłałem prośbę o odblokwanie bez żadnych proxy itp. :) i poszło za 1 razem... Może mają czasem jakieś problemy techniczne? Nieważne poszło ładnie - minęło kilka godzin od ostatniej próby masz rację. Dziękuję. Pozostaje czekać na info o odblokwaniu.

Już jest zgoda! Wynagrodzili wczorajsze czekanie 3 min czekałem na zgodę :)

 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 225rgnusmas napisał:

Przed chwilą znów wysłałem prośbę o odblokwanie bez żadnych proxy itp. :) i poszło za 1 razem... Może mają czasem jakieś problemy techniczne? Nieważne poszło ładnie - minęło kilka godzin od ostatniej próby masz rację. Dziękuję. Pozostaje czekać na info o odblokwaniu.

Już jest zgoda! Wynagrodzili wczorajsze czekanie 3 min czekałem na zgodę :)

 

 

No to teraz sobie poczekasz jeszcze 72h :)

 

1 godzinę temu, celll19 napisał:

Witajcie 

Jestem posiadaczem Mi6 i powoli chciałbym mieć pl MIUI. Ze względu nawet na to że aplikacja sms mi się nie obraca a ze wszystkimi innymi dostaje szału. Dwa GPS masakrycznie długo łapie FIX. Obstawiam że w sofcie jest pewnie region ustawiony inny niż bym sobie tego życzył. Soft MUI 8.5.1.0 GLOBAL Stabilna.  Android 7.1.1 NMF26X. Czy ktoś będzie mi wstanie powiedzieć jak mam zainstalować polaka ? Wszystko co na początku tematu nie wiem czy dotyczy też Mi6. Czy muszę najpierw instalować chińczyka jakiegoś ? 

Czy w PL MIUI otrzymuje też aktualizacje na telefon przy kolejnej wersji MIUI czy androida ? 

Wszystko masz opisane na stronie głównej.

FAQ

Download

Instalacja

Szybciej od napisania tego postu byś wszystko sam posprawdzał.

Łącznie z tym:

"

CZY MIUIPOLSKA POSIADA AUTOMATYCZNE AKTUALIZACJE OTA?
Na chwilę obecną MIUIPolska/Xiaomi.eu nie posiada automatycznych aktualizacji OTA (over-the-air) co tydzień i żaden rom nie zostanie pobrany automatycznie, nie będzie też powiadomień o nowej wersji. Aktualizacje OTA z Xiaomi.eu mogą pojawiać się raz w miesiącu."
Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, virusek90 napisał:

Wejdź tutaj: http://en.miui.com/unlock/ Potem kliknij: Unlock Now (zaloguj się, ewentualnie zmień język strony na ENG, na dole strony jest zmiana języka). I jak masz zgodę to będzie strona z instrukcją odblokowania i przyciskiem do pobrania programu :) Jeśli nie ma zgody, to nie będzie tego

Ja mam stronę z przyciskiem do pobrania programu, ale mimo tego nie mogę powiązać telefonu z kontem.

 

Spoiler

Screenshot_2017-08-28-21-28-31-835_com.android.settings.thumb.png.3802cead35ece2b331359eb5816e0965.png

Czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

Ja mam stronę z przyciskiem do pobrania programu, ale mimo tego nie mogę powiązać telefonu z kontem.

 

  Ukryj treść

Screenshot_2017-08-28-21-28-31-835_com.android.settings.thumb.png.3802cead35ece2b331359eb5816e0965.png

Czemu tak jest?

A jesteś zalogowany na koncie Mi w telefonie?

I czy na tym samym koncie jesteś zalogowany na stronie Miui na komputerze?

I czy próbowałeś może rozszyfrować co znaczą te chińskie znaczki? Bo równie dobrze ta wiadomość może oznaczać, że konto nie zostało połączone jak i, że telefon jest już połączone.

BTW. Podsyłam linka gdzie problem był już poruszany. KLIKNIJ MNIE

 

 

@Wojusek być może, nie było dane mi jeszcze sprawdzić bo muszę czekać jeszcze ponad 30 godzin na BLa.

Podesłałem mu tylko linki do tego co pisze na stronie, więc może warto zwrócić uwagę administratorom by zaktualizować FAQ :D

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bezglowy napisał:

A jesteś zalogowany na koncie Mi w telefonie?

I czy na tym samym koncie jesteś zalogowany na stronie Miui na komputerze?

Oczywiście.

7 minut temu, bezglowy napisał:

próbowałeś może rozszyfrować co znaczą te chińskie znaczki?

Googlowy tłumacz przetłumaczył: "parametry kombinacja nielegalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

@bezglowy, dzięki za pierwsze dwa linki. Tylka za dwa.

Nie chcę zmienić ROMu, mam Global 8.5 Stable. Chcę odblokować bootloader tylko po to, żeby uruchomić TWRP.

Ale z tego co czytam zmiana ROMu jest jedynym możliwym rozwiązaniem. A co za problem zrobić sobie kopię zapasową wszystkich danych?
 

Sprawdzałeś autentyczność urządzenia?
 

A jak nie chcesz się w to wszystko bawić to wyślij do serwisu i zrobią tak jak będziesz chciał :)
Albo szukaj dalej, ale wątpię by pojawiła się tu jakaś satysfakcjonująca odpowiedź. BLa i tak czy siak będziesz musiał odblokować by wgrać TWRP. 
Robiąc to "oficjalnie" nie powinno być problemów, ale możliwe że ROM trzeba zmienić. Robiąc to "na lewo" możesz mieć cegłę zamiast telefonu. Twój wybór.

Może tu coś znajdziesz, akurat o Mi Max 2

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

Nie, ale skoro pobrał aktualizację tuż po zakupie, to chyba można wykluczyć ten problem?

Na to pytanie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Ale skoro istnieje "fake global" to chyba tak?
Chociaż po ilości znalezionych wątków o tym problemie w Mi Max 2 zakładam, że jednak to nie fake.


Ja swój telefon sprawdziłem od razu Benchmarku i po wynikach wiedziałem, że to nie fake. 

Ale dobrze radzę, lepiej sprawdzić, więcej o sposobach możesz poczytać TUTAJ a dlaczego?
Bo odblokowanie bootloadera na syfiastym oprogramowaniu lub podróbce kończy się cegłą.
Zaraz Ci podeślę przykład :) Obserwuj tego posta

EDIT

TA-DA :-D

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pan Pszeniczny napisał:

Chyba jest autentyczny?

 

  Ukryj treść

Verify.thumb.jpg.fcd8629f6a910189ce3afd4c501b781e.jpg

 

Yeap. Ale weź pod uwagę jedną rzecz: Nawet oryginalne urządzenia mogą mieć zainstalowany syfiasty ROM.

No to na chwilę obecną zostają 3 możliwości: 

1) Odesłanie do serwisu by zrobili Ci tak jak chcesz (65 zł z tego co czytałem na stronie)

2) Zastosowanie się do istniejącego rozwiązania (czyli zmiana ROMu)

3) Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacje systemowe -> 3 kropki w prawym górnym rogu -> Pobierz aktualizację i obecny ROM się na nowo zainstaluje (nie stracisz danych), no i ponowna próba. Ale szczerze to wątpię by to pomogło ;) Najlepiej będzie jak pobierzesz prosto ze strony producenta TUTAJ i wrzucisz na dysk telefonu :) Metoda 1 która jest tam opisana w poradniku nie wymaga odblokowanego BL.

A poradnik jak to zrobić TUTAJ

Edytowane przez bezglowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ciekawą sytuację. Poprzednio miałem mi5. I. Krok po kroku odblokowal się boot loader. Pisałem o prośbę itp itd. Zainstalowane xiaomi.eu po jakimś czasie sprzedałem mi5 i kupiłem mi5s. I teraz też chciałem odblokować bootloader tyle że Już się nie da wypełnić tego samego od początku. Mam. Juz konto na xiaomi. Może dlatego kilka kroków do przodu jestem. Przy próbie odblokowania bootloadera przez mi unlock...  pisze mi że już go mam odblokowanego.... Możliwe to? 

Dobra powiedzmy że jest odblokowany.... Jak teraz wgrać tylko trwp? Nie chce xiaomi. eu. Chce mieć globala tak jak jest. Trwp potrzebuje tylko dlatego że potrzebuję mieć root-a. 

Być może jak się bardziej rozwinie miui 9 zainstaluje xiaomi. eu ale narazie dobrze mi z globalem. 

Wcześniej trwp zainstalowalo się samo w mi5 razem z Romem. A jak jest w przypadku jak się chce mieć tylko trwp bez ingerencji w rom global? 

Mam. Nadzieję że dobrze to napisałem? I jest to zrozumiałe?. Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vag1sell napisał:

Witam. Mam ciekawą sytuację. Poprzednio miałem mi5. I. Krok po kroku odblokowal się boot loader. Pisałem o prośbę itp itd. Zainstalowane xiaomi.eu po jakimś czasie sprzedałem mi5 i kupiłem mi5s. I teraz też chciałem odblokować bootloader tyle że Już się nie da wypełnić tego samego od początku. Mam. Juz konto na xiaomi. Może dlatego kilka kroków do przodu jestem. Przy próbie odblokowania bootloadera przez mi unlock...  pisze mi że już go mam odblokowanego.... Możliwe to? 

Dobra powiedzmy że jest odblokowany.... Jak teraz wgrać tylko trwp? Nie chce xiaomi. eu. Chce mieć globala tak jak jest. Trwp potrzebuje tylko dlatego że potrzebuję mieć root-a. 

Być może jak się bardziej rozwinie miui 9 zainstaluje xiaomi. eu ale narazie dobrze mi z globalem. 

Wcześniej trwp zainstalowalo się samo w mi5 razem z Romem. A jak jest w przypadku jak się chce mieć tylko trwp bez ingerencji w rom global? 

Mam. Nadzieję że dobrze to napisałem? I jest to zrozumiałe?. Proszę o pomoc 

Podpunkt 1 i 3

Jesteś pewny, że BL jest odblokowany? Sprawdzałeś w opcjach programisty?

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją :

 Instalacja recovery

      • Instalujemy Fastboot wg FAQ
      • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
      • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
      • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
      • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
      • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
      • Na koniec fastboot boot twrp.img

twrp się zainstalowało, jednak teraz mam problem ponieważ telefon nie chce się odpalić. wisi przy uruchamianiu sie na logo MI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bezglowy napisał:

No to na chwilę obecną zostają 3 możliwości:

Udało się powiązać telefon z kontem, ale na romie DEV. Nie przeszedł przez updatera. Instalowałem go przez XiaoMiTool.

Teraz Unlocker każe czekać 72 godziny. Mam nadzieję że się uda, bo SMS z zezwoleniem nie dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...