Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, tricor323 napisał:

Próbowałem z telefonu jednego i drugiego na ten sam telefon zgłosić jak i pc a każdy ma inne IP ponieważ korzysta z innego dostawcy internetu

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie, ja tez próbowałem na 3 rożnych komputerach, i dalej wywala problem z IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem wynika z trasy jaką pokonuje pakiet, wasz IP o dziwo nic nie zmienia. Ten błąd raz na jakiś czas im powraca, jak nie chcecie czekać aż to naprawią to trzeba ustawić sobie chińskie proxy, już kilka razy w tym temacie było to tłumaczone. I trzeba samemu sprawdzać czy dostało się zgodę bo SMS nie zawsze przychodzi.

 

Komunikat "your device isn't supported by mi unlock" oznacza, że albo trafiłeś podróbkę albo masz jakiś fake soft wgrany i program go nie rozpoznaje (zakładam, że masz wszystkie sterowniki).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karls napisał:

Ten problem wynika z trasy jaką pokonuje pakiet, wasz IP o dziwo nic nie zmienia. Ten błąd raz na jakiś czas im powraca, jak nie chcecie czekać aż to naprawią to trzeba ustawić sobie chińskie proxy, już kilka razy w tym temacie było to tłumaczone. I trzeba samemu sprawdzać czy dostało się zgodę bo SMS nie zawsze przychodzi.

 

Komunikat "your device isn't supported by mi unlock" oznacza, że albo trafiłeś podróbkę albo masz jakiś fake soft wgrany i program go nie rozpoznaje (zakładam, że masz wszystkie sterowniki).

 

 

To co piszesz odpada, bo komunikat ten pojawia się przed podłączeniem telefonu do komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem wynika z trasy jaką pokonuje pakiet, wasz IP o dziwo nic nie zmienia. Ten błąd raz na jakiś czas im powraca, jak nie chcecie czekać aż to naprawią to trzeba ustawić sobie chińskie proxy, już kilka razy w tym temacie było to tłumaczone. I trzeba samemu sprawdzać czy dostało się zgodę bo SMS nie zawsze przychodzi.
 
Komunikat "your device isn't supported by mi unlock" oznacza, że albo trafiłeś podróbkę albo masz jakiś fake soft wgrany i program go nie rozpoznaje (zakładam, że masz wszystkie sterowniki).
 
 
Dodałem proxy chińskie i wywala taki błąd : 短信发送达到上限
Więc poczekam z dwa tygodnie i zobaczę co będzie się działo. Dzięki za info

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tricor323:

Miałem tak samo. Raz, że 24 godziny trzeba odczekać, dwa udało mi się wysyłając przez chiński serwer proxy.

Zgodę otrzymałem po 2 dniach, ale SMS mi nie przyszedł od Xiaomi. (oszczędność?)

Aplikacja MiUnlock po zalogowaniu na konto wyświetli stosowny komunikat, jeżeli nie masz uprawnień do odblokowania booloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem tego typu że chce wejść w recovery to włącza się to chińskie klikam odpowiedni kwadracik później ten niebieski i powinno się włączyć recovery powinno ale się nie włącza. czarny ekran z informacją żeby podłączyć telefon pod kompa i na dole napis pcsuite.mi.com 
co z tym zrobić? a wcześniej wchodziło do recovery bez tego ekranu z podłączeniem telefonu... 

 

Edytowane przez marplo92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, tricor323 said:

Dodałem proxy chińskie i wywala taki błąd : 短信发送达到上限
Więc poczekam z dwa tygodnie i zobaczę co będzie się działo. Dzięki za info

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ja już odpuszczam próby odblokowywania bootloadera i czekam na oficjalny ROM Global. Szlag mnie bierze od tego już. Bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Zawsze możesz się do MiCenter zgłosić jeśli nie umiesz sam, chyba 50 zł kosztuje odblokowanie.

[mention=33567]kamil385_[/mention] - niestety te SMS-y przychodzą w kratkę. Pozostaje próbować, możliwe też że operator blokuje, wtedy albo telefon do bok albo inna karta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spajk napisał:

Czy do odblokowania bootloadera na nowym telefonie moge użyć konta które miałem na moim starym mi4c czy nie? 

Możesz o ile ma zgodę. Po przypisaniu konta do fona musisz czekać 72h. No i zadziała jeśli w ciągu 30dni nie odblokowywales z tego konta innego telefonu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wojusek napisał:

Możesz o ile ma zgodę. Po przypisaniu konta do fona musisz czekać 72h. No i zadziała jeśli w ciągu 30dni nie odblokowywales z tego konta innego telefonu

Dzięki, miałem jakieś problemy z logowaniem, ale teraz właśnie dostałem się do konta i wyskoczyło mi o blokadzie 72-godzinnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 20:32, Karls napisał:

Potrzebujemy więcej informacji, to może coś się uda wymyślić.

1. Wrzuć zrzut ekranu

2. Logujesz się czy nawet ekranu logowania nie ma?

3. Przypisałeś telefon do konta w ustawieniach programistycznych?

4. Masz najnowszą wersję MiUnlock?

Dzisiaj złożyłem ponownie prośbę i otrzymałem zgodę od strzała.

Czy teraz otrzymam powiadomienie sms, iż mogę odblokować telefon aplikacją mi unlock? Wiem że wcześniej wysyłali

zgoda na odblokowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem ponownie prośbę i otrzymałem zgodę od strzała.
Czy teraz otrzymam powiadomienie sms, iż mogę odblokować telefon aplikacją mi unlock? Wiem że wcześniej wysyłali
59a28aa9552db_zgodanaodblokowanie.thumb.jpg.758f4ca8b320d3265efb13be7e26d24d.jpg
Raz przyjdzie raz nie. Po prostu sam sprawdzaj na ten stronie gdzie wysyłałeś zgłoszenie.

@UP - przeczytaj chociaż kilka-kilkanaście ostatnich postów. Rozwiązanie jest podane kilka razy, szkoda się powtarzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak klikam "Unlock Your Mi Phone" to nie pokazuje mi się formularz tylko jakieś chińskie forum z krzaczkami. Co robię nie tak? Telefon Mi4c kupiony z zainstalowanym już MIUI Polska - więc pewnie ten bootloader, sklep musiał  chyba odblokować? Czy mimo to mogę jakoś dostać te zgodę na moim koncie Xiaomi? Chciałbym spróbować MIUI na andku 7 ale to mi zablokuje BL, a zgody nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2016 o 00:12, glass napisał:

Odnośnie Chin. Myślisz, że tam ludziom zablokowany bootloader nie przeszkadza? Nie chcą wgrywać innych softów albo kerneli?

Oczywiście, są też tacy, którzy tego potrzebują. Ale bądźmy szczerzy: nawet na tym Forum większość użytkowników szuka tylko pomocy przy rozwiązywaniu dość powszechnych problemów. Tych, którzy odblokowują bootloader, jest zaledwie garstka. Zwłaszcza teraz, gdy jest Global. I tak jest na całym świecie.

Nawet jeśli ci "dłubiący" w telefonach obrażą się na Xiaomi, to nie odbije się to na wynikach finansowych firmy w sposób znaczący.

Uważam, że lepiej jest mieć porządne narzędzie do odblokowania, niż eksperymentować z różnej maści plikami "unlock.bat", produkowanymi przez nie zawsze odpowiedzialnych programistów.

Niewiele jest rozwiązań w MIUI, które uważam za dobre, ale to akurat mi się podoba.

A powiedzcie mi Koledzy, czy bootloader można też zablokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poniższy ekran oznacza że mogę odblokować?

Spoiler

59a43571212e9_Screenkopia.thumb.jpg.cb5b32df5202164a64bdadfa38b2570e.jpg

Jak rozumieć napis "sign out" w prawym górnym rogu? Chodzi o przerwanie procedury i wylogowanie?

Czy po odblokowaniu są jakieś problemy z czytnikiem odcisku palca?

Czy podczas odblokowania telefon jest resetowany do ustawień fabrycznych?

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugiego Maxa, z pierwszym miałem problemy,jednak nie miałem żadnych problemów,pierwszy odblokowany dzięki poradnikowi

Drugi odblokowany z tego samego konta,miałem tylko komunikat w Mi Unlock,że odblokowanie nastąpi za 72 godziny,które właśnie minęły,poszło 

bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz.ur napisał:

Zrób kopię na telefonie przenieś na kartę sd lub pc i potem przywrócisz

Kopię konfiguracji całego telefonu? W jaki sposób? Nie umiem bez TWRP.

Nie mogę powiązać telefonu z kontem. Niby jestem zalogowany, synchronizacja działa, ale w opcjach programistycznych próba powiązania kończy się tak:

Spoiler

Screenshot_2017-08-28-21-28-31-835_com.android.settings.thumb.png.bb8e4fd7319dc1a66ac90032ee748ba7.png

Googlowy tłumacz przetłumaczył: "parametry kombinacja nielegalne".

Potem miflash unlock pokazuje błąd:

"Current account is not bound to this device."

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...