Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Może pewne wersje Mi5 mają taki myk skoro jak widać nie ja jedyna miałam ten problem. Można w tutorialu wspomnieć że zdarzały sie problemy na etapie "ADD.." i jak nie idzie to sprawdzić czy nie jest sie zalogowanym i spróbować ponownie po wylogowaniu z konta Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Daję autoryzację na ewentualne wykorzystanie moich zrzutów ekranu do zobrazowania problemu ;p

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że to tak było. Przecież po to się otrzymuje zgodę na odblokowanie konta, by być zalogowanym na tym koncie :P

Ja aktualnie odblokowywałem na takich telefonach: Redmi 4A, Redmi 4, Redmi Note 3 Pro. Nie są więc one najnowsze.

Teraz przyjdzie mi Redmi Note 4X, więc postaram się wszystko sprawdzić! ;)

Może inaczej: @Acid, co myślisz o tym co napisała @Monia84kg:

Cytat

Jako zwykły zielony "user" nieplanujący początkowo grzebania w sofcie czy szukania dostępu do opcji programistycznych poprostu zalogowałam się na swoje konto Xiaomi. Tam gdzie się logujecie na konto Google i inne. Tu:

Ustawienia systemowe/Konta. 

Nie miałam dostępu do "opcji programistycznych". 

Ostatnio postanowiłam poważniej powiązać swoje urządzenie ze swoim kontem - i pojawiał mi się błąd który pokazałam na zrzutach, że niby nie ma dostępu do sieci (a był), nie dało rady przejść dalej - więc nie mogłabym też odblokować bootloadera. 

Więc chciałam przestrzec by posiadacze Mi5 którzy planują odblokowanie btl, powinni się wylogować z konta Xiaomi w zakładce Konta, bo nie powiążą sprzętu. I dopiero pójdzie. Jak ktoś majsterkuje w nowym fonie to tego nie odczuje bo nie zdąży się pewno tam zalogować - jak Wy :)
 

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable

Można zapobiegawczo napisać 

Spoiler

Ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Zalogowałem się na konto Mi > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Od czerwca 2017 zmieniły się zasady odblokowania bootloader i od momentu dodania konta Mi w Mi Unlock Status, trzeba odczekać 72 godziny aby MiFlashUnlock odblokował bootloader.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

@Zenderable

Można zapobiegawczo napisać 

  Ukryj treść

Ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Zalogowałem się na konto Mi > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Od czerwca 2017 zmieniły się zasady odblokowania bootloader i od momentu dodania konta Mi w Mi Unlock Status, trzeba odczekać 72 godziny aby MiFlashUnlock odblokował bootloader.

 

no ale przecież to jest dawno napisane w głównym poście haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem który ja miałam w tutku ani na przewodniku Pirza nie był poruszany, bo sprawdzałam szukając ratunku.

To jest nawet logiczne że jak się jest zalogowanym na jakieś konto (choćby tak powierzchownie userowo) to to wyklucza ponowne logowanie tylko takie głębsze - jakim jest dodanie urządzenia do konta w opcjach programistycznych

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=34050]Monia84kg[/mention]
Dziwne. Jeszcze dziwniejsze jak nie miałaś dostępu do opcji programistycznych?
[mention=9592]Zenderable[/mention]
Właśnie że jest napisane coś innego  porównaj obie porady moje (moja wersja) i (wersja monia84kg)


No dostęp pojawi się jak klikniesz 5x w wersję MIUI. Ale zaraz po zakupie nie miałam takiej potrzeby, a jedynie zalogowałam się w Ustawieniach systemowych w zakładce Konta.

No nie mam już pomysłu jak Wam to wytłumaczyć ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beriam

Global Stable będzie ok.

@Monia84kg

U mnie to zawsze wyglądało tak że:

Przypadek 1 > Wstępna konfiguracja MIUI > Zalogowanie się do konta Mi > Dodanie konta w Mi Unlock Status > Odblokowanie bootloader.

Przypadek 2 > Zalogowanie się do konta Mi z poziomu ustawień MIUI > Dodanie konta w Mi Unlock Status > Odblokowanie bootloader. 

Nie miałem innej sytuacje przez ten czas w którym trzeba było odblokowywać bootloader w Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem na etapie czekania 72h. Czy komuś wcześniej odblokowano? jak to jest w praktyce? Jak wysłałem wniosek o odblokowanie, to pozwolili mi w ok 4 godziny. Dodałem Mi Unlock Status swoje konto i czekam..... Siedze na global stable 8.2.10 najnowsze czerwcowe. Czy mam zmienić rom?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrosi napisał:

Obawiam się, że mylisz się co do faktu stania przed wyborem. Opcja jest tylko jedna: wgrać MIUI Polska/EU. :)

Taka motywacja wystarczy 

Szybko, zwięźle i na temat, jednak avatar zobowiązuje :)

Edytowane przez beriam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrosi napisał:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, przeczytaj dokładnie poradnik, najlepiej kilkukrotnie.

Wbrew pozorom, to nic trudnego. Cała operacja nie powinna zająć więcej niż godzinkę. :)

Kiedyś bawiłem się zawzięcie na i5700 spica, wiec zakładam, ze teraz dam sobie rade.

Zapytam się raz jeszcze, mając globala stable 8.2.2.0 (NAAMIEB), nie muszę bawic sie w instalowanie chińskiego romu dev ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r0bertt

Spoiler

Ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Zalogowałem się na konto Mi > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Od czerwca 2017 zmieniły się zasady odblokowania bootloader i od momentu dodania konta Mi w Mi Unlock Status, trzeba odczekać 72 godziny aby MiFlashUnlock odblokował bootloader.

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@r0bertt

  Ukryj treść

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane 

Dzięki! ale komplikacja alpejska, teraz info że czas podłączenia konta jest zbyt krótki (minimum 72h) i dalej lipa... ogólnie to coraz wk****jąca jest ta firma i kwestia odblokowywania bl. No nic poczekam te 3 doby.

Jeszcze raz dzięki!

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r0bertt

Zrobiłem aktualizacje w moim poprzednim poście :)

Mnie też osobiście to wkurza, bo było nie najgorzej w kwestii odblokowania czyli wysyłasz prośbę a po chwili zgoda > odblokowanie bootloader a nie że teraz musisz czekać trzy dni. Czemu trzy dni a nie jeden albo rok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, beriam napisał:

Telefon odblokowałem, twrp przeniosłem do katalogu Minimal ADB and Fastboot.

Mam Win10 i zamiast wiersza poleceń, pojawia się okno programu PowerShell i jest problem.

Nie PowerShell. W folderze Minimal ADB i Fastboot P-Klik z Shift i z lity wybierz "Otwórz wiersz poleceń tutaj"

[EDIT}: przecież drugi zrzut masz OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majdan12 napisał:

@beriam

Na drugim zrzucie ekranu masz przecież włączone ADB Minimal :) wpisz komendy odpowiedzialne za instalacje oraz włączenie TWRP.

 

2 godziny temu, mrosi napisał:

Nie PowerShell. W folderze Minimal ADB i Fastboot P-Klik z Shift i z lity wybierz "Otwórz wiersz poleceń tutaj"

[EDIT}: przecież drugi zrzut masz OK...

 

Na drugim zrzucie pokazałem, ze fastoot widzi słuchawkę.

Program odpalony, ze skrótu, na pulpicie - tutaj problem szerzej opisany  https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmiana-powershell-na-cmd-w-menu-kontekstowym/524484

Dla potomnych wystarczy wpisać w linii komend cmd i już wszytko działa poprawnie ;)

Rozumiem, ze jak kiedyś SuperSu wskazane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...