Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja już próbowałam kilka razy, w różne dni, po danych i lo wifi, i po restartach.. No trudno, będę w takim razie do skutku.

Ps. A skoro mam wersję beta to znaczy że dev? I dlaczego nie mam literek przy wersji miui, wszyscy do tej pory literki mieli :(

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Monia84kg napisał:

I dlaczego nie mam literek przy wersji miui, wszyscy do tej pory literki mieli

Zabrakło literek i cyferek, u mnie też nie ma:

Miui.jpg.e7f89810dcfe2ed90a944d5381ab37e2.jpg

A zgodę na odblokowanie już masz? Może przy dodawaniu konta  w opcjach programistycznych to sprawdza (to tylko hipoteza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6589]tpawel[/mention]
W sumie było by to logiczne gdyby czas oczekiwania na zgodę od Xiaomi był 3 dniowy a wiemy doskonale że może być to nawet 2 minuty, więc teraz Xiaomi niby ułatwiło proces ale wydłużyło za to czas, ja teraz chciałbym się bawić systemami ale nie mogę bo musi minąć 72 godziny...

Wspolczuje, tym bardziej ze weekend za pasem. Jesli tak jest jak napisalem( ze nie trzeba zgody) to to jest swietny ruch... Dla samego xiaomi. Nie muszą obslugiwac tych zgod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło literek i cyferek, u mnie też nie ma:
Miui.jpg.e7f89810dcfe2ed90a944d5381ab37e2.jpg
A zgodę na odblokowanie już masz? Może przy dodawaniu konta  w opcjach programistycznych to sprawdza (to tylko hipoteza).

Mam zgodę od dawna.
Ps. Nieci mnie pocieszyłeś bo już myślałam że mój fon jest dziwolągiem jakimś ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Też uwielbiam swoją złotą Mi5 ;) Aż się boję jak ja to przeżyję jak mi ona padnie a już nie będą dostępne w sprzedaży... A dłuuugo wybierałam dla siebie odpowiedni telefon. Chyba kupię drugą "na zapas" hehe

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monia84kg

Odpowiednie etui i duże prawdopodobieństwo że przetrwa, tylko że opakować taki telefon w koszmarne etui? 

Ja nie mogłem przestać wspominać Mi Note ale jak ostatnio się nim bawiłem to jakoś mi się przód nie spodobał bo przypomniał mi serie Redmi i Mi Max, ale reszta telefonu poezja tak jak w Mi 5.

Odliczam godziny do odblokowania bootloader a następnie pa pa MIUI chyba.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsze chwile w świecie Miui i już mam problem. Próbuje wypełnić formularz odblokowujący, ale serwis miui twierdzi, że podaję złe imię ( Please input correct name ).

Wpisywałem nazwisko z polskim znakiem, i bez. Zawsze jest to samo. O co chodzi ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kopczas

Zaloguj się na konto Mi w telefonie i 

Spoiler

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

następnie pobierz i wypakuj 

w MiFlashUnlock zaloguj się i podłączy telefon w trybie fastboot, odblokuj bootloader, może ci pokaże informacje że masz czekać 72 godziny i odblokujesz bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, majdan12 said:

@kopczas

Zaloguj się na konto Mi w telefonie i 

  Reveal hidden contents

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

następnie pobierz i wypakuj 

w MiFlashUnlock zaloguj się i podłączy telefon w trybie fastboot, odblokuj bootloader, może ci pokaże informacje że masz czekać 72 godziny i odblokujesz bootloader.

Na Mi5s dostałem właśnie komunikat że muszę poczekać 54h. Ok. 18h temu zmieniałem system z 8.0.3 Global na Global Dev. Wygląda na to, że czas blokady jest również liczony od czasu zmiany systemu i ponownej synchronizacji konta z chmurą Xiaomi... To chłopaki wymyślili. (swoją drogą nie dostałem drugiego sms z potwierdzeniem możliwości odblokowania, tylko po wejście na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html miałem widocznego ludzika i link do MiFlashUnlock)

MiFlashUnlock 1.1.0317.1_en i 1.1.1111.1_en wywalają błędy aby sprawdzić wersję MiFlashUnlock.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość... no i zmienić tutoriale

Edytowane przez kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 bo tak właśnie powinno to działać lub powinno zdejmować się blokadę jednym poleceniem z wiersza poleceń. Ewentualnie zapisek, że robisz to na własne ryzyko i tracisz gwarancję. Robią milion zabezpieczeń a sprzedawcy i tak wgrywają swoje syfy, także zabezpieczenia te nie mają jakiegokolwiek znaczenia, a nam utrudniają życie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, kamusial napisał:

Na Mi5s dostałem właśnie komunikat że muszę poczekać 54h. Ok. 18h temu zmieniałem system z 8.0.3 Global na Global Dev. Wygląda na to, że czas blokady jest również liczony od czasu zmiany systemu i ponownej synchronizacji konta z chmurą Xiaomi... To chłopaki wymyślili. (swoją drogą nie dostałem drugiego sms z potwierdzeniem możliwości odblokowania, tylko po wejście na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html miałem widocznego ludzika i link do MiFlashUnlock)

MiFlashUnlock 1.1.0317.1_en i 1.1.1111.1_en wywalają błędy aby sprawdzić wersję MiFlashUnlock.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość... no i zmienić tutoriale

W którym momencie pojawia info o oczekiwaniu (72h) ? - 2 dni temu odblokowałem Note 4 mido bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może skąd można pobrać jakieś sterowniki od Xiaomi na windows 10? Wczoraj dotarł do mnie redmi 4x i przy podłączaniu telefonu do kompa przy fastboocie komp go nie wykrywa. Mam również starszego redmi 1s i MiFlash również go nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 23:32, Monia84kg napisał:

Chyba kupię drugą "na zapas" hehe

Nie wiem jak ze złotą, ale GearBest ma białą 3/64 za $199.99.

Ja mam inny problem - próbuję złożyć wniosek na tej stronie - http://www.miui.com/unlock/apply.php i w numerach kierunkowych nie ma Polski...

Na koncie Xiaomi numer telefonu wprowadzony, bo mam MiBand 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze złotą, ale GearBest ma białą 3/64 za $199.99.
Ja mam inny problem - próbuję złożyć wniosek na tej stronie - http://www.miui.com/unlock/apply.php i w numerach kierunkowych nie ma Polski...
Na koncie Xiaomi numer telefonu wprowadzony, bo mam MiBand 2.

spróbuj z innego komputera innej przeglądarki innego telefonu innego sprzętu poprostu miałem ten sam problem. żal

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Live w paczce miflash_unlock-en-2.2.406.5.zip jest katalog driver gdzie masz najnowsze sterowniki z podpisami cyfrowymi ;) 

@bartekk92 tak jak napisał kolega wyżej już od jakiegoś czasu mogą nie przychodzić sms z potwierdzeniem zgody, pobierz ten program miflash_unlock i sprawdź.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem odblokowanie Mi6 i do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej wiadomości. Ani SMS ani maila. Jak to teraz jest? Przychodzą jakieś powiadomienia? Gdzie można sprawdzić status czy jest zgoda?

Jeżeli widzę te okienka to mam zgodę?

miunlock.png

miunlock2.png

Edytowane przez michaubpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...