Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, mates21 napisał:

Pytanko do znawcow: Probuje zalozyc siostrze konto xiaomi. Najpierw na maila, ale trzy dni probuje i nic - nie dochodzi za nic mail weryfikujacy. W koncu zalozylem na nr telefonu. Niestety teraz walcze by security bylo na 100% i znow klops bo podaje maila i dalej nie przychodzi weryfikujacy. Ani w spamie ani nigdzie. Ktos wie jak mozna to rozwiazac? Dodam, ze siostra ma maila tylko na wp. Sam tez tam mam i nie bylo problemu u mnie jak zakladalem kilka lat temu.

Mi nie dochodziło ani na wp.pl ani na onet.pl i musiałem założyć gmail.

Zgodę otrzymasz także przy 75 punktach. Ja nie wypełniłem pytań i dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przychodzi mi mój Redmi Note 4 (Snapdargon) z polskiej dystrybucji. Uzyskałem już zgodę na odblokowanie bootloadera lecz gdy chce pobrać Latest China Developer Version Fasboot File pod MiFlasha nie jestem pewien który ROM pobrać :/ dla Note 4 Qualcomm nie ma więc wolę się zapytać dla pewności który mam pobrać. Jak ktoś to robił i ma ten sam problem proszę o pomoc ;) 

 

Spoiler

2017-06-18.png

 

 

Edytowane przez Androoidzik_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Androoidzik_PL napisał:

gdy chce pobrać Latest China Developer Version Fasboot File pod MiFlasha nie jestem pewien który ROM pobrać

A po co ci rom china, koniecznie chcesz krzaki podziwiać? Masz global stable 8.2.5 i dev, na obydwu powinno się odblokować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Androoidzik_PL napisał:

@FromWP sugerowałem się poradnikiem Pirza

Niepotrzebnie. Nawet na stable powinnio się odblokować, a ten sam ci się najprawdopodobniej zainstaluje przez OTA. Warunkiem odblokowania jest ostatnio zakładka w opcjach programistycznych Stan blokady Mi, gdzie trzeba dodać konto i urządzenie, a w global stable 8.2.5 to prawie na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem z odblokowaniem bootloadera.

Model telefonu: Xiaomi Mi5

Wypełniłem informacje. Mam 100 punktów. Otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera.

Zalogowałem się na telefonie na moim koncie xiaomi na które otrzymałem zgodę.

Uruchamiam program MiFlashUnlock na komputerze, jednakże weryfikacja zostaje przerwana na 50%.

Nadmienię, iż wnioskowałem o zgodę na odblokowanie bootloadera na innym telefonie ( nie xiaomi) ponieważ wcześniej nie miałem karty nano sim.

Próbowałem przyciąć starą kartę, jednakże była ona starego typu i mimo przycięcia na maksa plastikowych elementów nadal była za duża. Musiałem wyrobić nową kartę u operatora ( Numer oczywiście pozostał niezmienny). 

Teraz jak już wcześniej wspomniałem weryfikacja przez MiFlashUnlock staje na 50% . Czy ktoś z wam spotkał się z podobnym problemem? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

xiaomi.PNG

Komunikat jest nieadekwatny, bo jestem zalogowany na właściwym koncie.

Proszę o pomoc. 

Żeby nie być gołosłownym:

 

 

19358949_839863612830421_341573423_o.png

Edytowane przez Jarxinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamillm napisał:

Jak na bangood to na 100% syfmiui, nie odblokujesz na nim telefonu skoro sie nie udalo za 1 razem. Nie pozostaje nic tylko zmiana softu na oficjalny i dopiero zdjęcie blokady 

Nawet nie wiedziałem, że tak można. Czy to jest obarczone dodatkowym ryzykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 09:52, kozikpl napisał:

Witam

Wysłałem prośbę o odblokowanie i co niemożliwe :) po 10 minutach dostałem pozwolenie (nie jestem żadnym vipem), ale i tak trzeba czekać 72h

Ja czekałem 3h na zgodę. Napisałem do nich wprost, że goldway wysłał mi telefon z china dev zamiast jak powinien zgodnie z kartą produktu z global dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kozikpl napisał:

Te 72h to masakra.

Nie można wgrać globala, a z china dev nie da się korzystać :(, ale już jutro będzie MIUI Polska :):):)

 

Jeśli chodzi o samo uzyskanie zgody to ja czekałem godzinę, napisałem że zajmuję się już dość długo odblokowaniem bootloadera w telefonach i flashowaniem custom ROM, dodatkowo znam i przyjmuję ryzyko jakie niesie ze sobą odblokowanie bootloadera, jeśli natomiast sprawa tyczy się samej operacji odblokowania przez miunlock to pobierz starszą wersję tej aplikacji nie musisz czekać 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie, jako iż jestem zielony w tych sprawach chciałbym zapytać czy ten tel. moze miec zablokowany bootloader i czy jeśli tak to czy będę mógł go ściągnać?

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-5c-3gb-ram-64gb-rom-octa-core-surge-s1-2-2ghz--metal-body-8789.html

zawsze zamawiałem tel z polskiej dystrybucji ale teraz chcąc kupić ten model, w PL jest prawie 400zł drożej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mef2 napisał:

hej mam pytanie, jako iż jestem zielony w tych sprawach chciałbym zapytać czy ten tel. moze miec zablokowany bootloader i czy jeśli tak to czy będę mógł go ściągnać?

Raczej będzie zablokowany (a jak przypadkiem odblokowany, to nieoficjalną metodą) i ma wgrane syfmiui, odblokowanie będzie najprawdopodobniej możliwe dopiero po wgraniu oficjalnego romu china.Trochę więcej zabawy. Na pewno chcesz dokładnie ten model? To sprzedają tylko w Chinach i w nim jest problem z pasmami, który chyba tylko częściowo rozwiązuje rom eu. Dodatkowo ma nietypowy autorski procesor Xiaomi.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Raczej będzie zablokowany (a jak przypadkiem odblokowany, to nieoficjalną metodą) i ma wgrane syfmiui, odblokowanie będzie najprawdopodobniej możliwe dopiero po wgraniu oficjalnego romu china.Trochę więcej zabawy. Na pewno chcesz dokładnie ten model? To sprzedają tylko w Chinach i w nim jest problem z pasmami, który chyba tylko częściowo rozwiązuje rom eu. Dodatkowo ma nietypowy autorski procesor Xiaomi.

dam radę to zrobić za pomocą tego forum? tak wybrałem pomiędzy mi5 i mi5s i mi5c, przemawia za wyborem metalowa obudowa, ewentualnie mogę jeszcze wziąć mi5 bo ten 5s do mnie nie przemawia, chociaz 5c bardziej podoba mi się z designu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mef2 napisał:

dam radę to zrobić za pomocą tego forum? tak wybrałem pomiędzy mi5 i mi5s i mi5c, przemawia za wyborem metalowa obudowa.

Odblokować chyba tak, ale jak jesteś zielony to odradzam. Przejrzyj dział dla Mi5c to może zrozumiesz o co chodzi. Jest tam raptem kilka postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Odblokowałem telefon :)

Niestety przy wgrywaniu recovery pojawia się problem:

1. albo po wpisaniu polecenia nic się nie dzieje

2 raz było napisane sending recovery

3 albo:

C:\adb>fastboot devices
929f4ceb        fastboot

C:\adb>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (26044 KB)...
FAILED (remote: Requested download size is more than max allowed
)
finished. total time: 0.008s

 

Dla potomnych :) :

poszło na Windows 7 (na 8.1 nie chciało)

 

Edytowane przez kozikpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka na dziś 

Spoiler

Mi_Flash_Unlock.png

Spoiler

Mi_5_bl.png

Xiaomi Mi 5 - 3/64 GB - MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.2.0 (MAAMIDI).

spotkał się ktoś z tym?

Tyle telefonów w tym wiele Mi 5 odblokowałem na MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i nawet niedawno (6 czerwca) odblokowałem bootloader tą wersją MiFlashUnlock a dziś taki problem :(

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kozikpl

Niestety ciągle wychodzi nawet sobie nie może sterowników zainstalować :/ Nawet jak włączę zanim podłącze go po USB to znika po 20 sekundach 

EDIT: problem rozwiązany, post można usunąć ;) 

Edytowane przez Androoidzik_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...