Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z odblokowaniem bootloadera. Robię wszystko jak w tutorialu, jednak pokazuje mi się taki komunikat:

device unlocked.png

 

Według niego telefon powinien być odblokowany, jednak ABD mówi zupełnie co innego

false.png

Ktoś ma jakieś pomysły co jest nie tak?
Mój system to MIUI Global 8.1/Stabilna, 8.1.2.0.0(MBEMIDI)

 

Edytowane przez dzejkobsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MiD napisał:


zacznij od zainstalowania oryginalnego systemu, dzięki temu wszystko będzie łatwiejsze

Zielony jestem w Xiaomi, w ogóle w "chińczykach" (to mój pierwszy) ale właśnie doszedłem do tego, że to syfMIUI i jestem w trakcie pobierania oficjalnego Globala z tej stronki http://en.miui.com/download-320.html#466

Zainstaluję i zobaczę czy zostanę przy Globalu, czy się będę bawił w Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: moja wersja MIUI to MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.9.0(MBDMIDI) czy to syf czy oryginalny system. Dziękuję za pomoc.

 

Chyba znalazłem odpowiedź. Na stronie MIUI piszą, że jest to oficjalna stabilna wersja global. Proszę o potwierdzenie.

Edytowane przez miro19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JareQ napisał:

Czy pobieranie programu miflash unlock który zajmuje 22,6 MB zawsze tak długo trwa? (1-2 KB/s to masakra). Nie da się tego z innego źródła? Nie ma mirrorów?

U mnie pobierało się normalnie z oficjalnego źródła. Poszukaj gdzie indziej, pewnie coś znajdziesz, jednak ja wolałbym z pewnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy wśród android kupiłem Xiaomi Mi 5s i chce wgrać miui polska ale niestety nie wychodzi mi to. Używam tego poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik/ i w chwili gdy używam Mi Unlock żeby odblokować urządzenie proces pada na 99% procentach z komunikatem Current account is not bound to this device. I nie umiem nic z tym zrobić.

Jestem zalogowany na koncie xiaomi i widzę telefon po zalogowaniu się przez WWW i wciśnięciu "find my device". Opcje programistyczne i debudowanie USB włączone, zgoda od Xiaomi uzyskana.

Gdy używam fastboota i wpisuje adb reboot edl to telefon się resetuje a nie pozostaje "wyłączony" tak jak było to podane w poradniku. Bootloader jest na pewno zablokowany -> wartość false.

Ponadto rozwiązania sugerują aktywowanie odblokowania OEM oraz coś tam z oblokowaniem na koncie Mi problem w tym, że w menu nie mam w ogóle takich opcji.

Ponadto próbowałem zainstalować obie wersje China stąd: http://en.miui.com/download-314.html#456 a to kończy się komunikatem: Nie można zweryfikować aktualizacji (pobrałem zipy, wrzuciłem na urządzenie i wskazałem plik do aktualizacji - tak się na Androidzie wykonuje aktualizacje, prawda?)

Wersja zainstalowan MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.3.0(MAGMIDI), Android 6.0.1 MXB48T

Pomocy.

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Edytowane przez jombsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o odpowiedź na kilka nurtujące mnie pytania.

1. Dlaczego po instalacji systemy w wersji  np 7.4.13 znów zablokował mi się bootloader? Mimo oficjalnego odblokowania przez chińczyka? Instalacja wykonana przez twrp.

2. Dlaczego nie mogę wykonać aktualizacji systemu przez  aktualizację miui? Telefon się resetuje normalnie jak do aktualizacji, następnie wstaje do loga mi po czym się wyłącza. Po włączeniu telefonu na "starym systemie" nowa wersja systemu zostaje usunięta.

3.Dlaczego nie można wejść do twrp po zainstalowaniu systemu? Muszę bo ponownie instalować... z góry dziękuję.

 

Witam,

 

Proszę o odpowiedź na kilka nurtujące mnie pytania.

1. Dlaczego po instalacji systemy w wersji  np 7.4.13 znów zablokował mi się bootloader? Mimo oficjalnego odblokowania przez chińczyka? Instalacja wykonana przez twrp.

2. Dlaczego nie mogę wykonać aktualizacji systemu przez  aktualizację miui? Telefon się resetuje normalnie jak do aktualizacji, następnie wstaje do loga mi po czym się wyłącza. Po włączeniu telefonu na "starym systemie" nowa wersja systemu zostaje usunięta.

3.Dlaczego nie można wejść do twrp po zainstalowaniu systemu? Muszę bo ponownie instalować... z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mazurek1500 napisał:

Dlaczego po instalacji systemy w wersji  np 7.4.13 znów zablokował mi się bootloader?

Bo zapewne nie instalujesz xioami.eu ktore nie blokuje bl, a dev rom z en.miui

1 godzinę temu, mazurek1500 napisał:

Dlaczego nie mogę wykonać aktualizacji systemu przez  aktualizację miui?

Dokladnie z jakiej wersji do jakiej? Cos robisz zle.

1 godzinę temu, mazurek1500 napisał:

Dlaczego nie można wejść do twrp po zainstalowaniu systemu?

Instalujac rom dev czy stable oficjlany twrp jest usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie mam problem, w moim Redmi 3 Pro zainstalowałem rom zgodnie z opisem i hula, natomiast w Mi5s Plus wychodzi mi z trybu fastboot tzn "królik" znika pojawia się logo mi i później mam informacje o % naładowania baterii zamiast trybu fastboot :/
Minimal ADB and Fastboot nie widzi wtedy telefonu po wpisaniu "fastboot devices"

Czy te objawy to zablokowany EDL tak jak ktoś opisywał powyżej?

edit:
Znalem przyczynę, brakowało sterownika "ADB Interface" pobrałem sterownik stąd http://xiaomitips.com/download/universal-adb-drivers/ i już widzi telefon oraz nie wywala z fasboota

edit2:
pojawił się taki komunikat:
1.thumb.jpg.2e0063401b6e7dcc0003843ca9e2778b.jpg

więc wszedłem w te ustawienia developera kliknąłem te opcje dodanai telefonu (na "odblokowanym" koncie Xiaomi mam już jedno urządzenie Redmi 3 Pro)

Znów próbuje odblokować i mam komunikat:
2.thumb.jpg.6de6c7fa8e4f10687240514ff364d319.jpg

jak rozumie będę mógł odblokować po 72h?
czy muszę czekać na kolejną zgodę do tego konkretnego urządzenia?
czy to coś innego i po 72h będzie nadal klops?

Ehhh człowiek chciałby się nacieszyć telefonem z nowym softem a tu takie kwiatki :?

Edytowane przez Hawk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki mały problem a wygląda on tak że przy sprawdzaniu statusu przez adb widnieje komunikat ze tel jest zablokowany, a gdy próbuje go odblokować programem MiUnlock operacja staje na 50 % z komunikatem ze urządzenie jest już odblokowane co nie jest prawdą ;/ Miał już ktoś może taki problem? Tel to Mi4 3/16
 

mi4.png

18297193_172542363270941_33009264_o.png

18338897_172542369937607_569555731_o.png

Edytowane przez Grzybek07076
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzybek07076 napisał:

MiUnlock operacja staje na 50 % z komunikatem ze urządzenie jest już odblokowane co nie jest prawdą. 

Bo to najprawdopodobniej jedno i drugie prawda. Mi4 nie ma blokowanego bl przez Xiaomi, więc na odblokowanie nie potrzebujesz specjalnej zgody. Możesz odblokować i zablokować bez zgody komendą adb: fasboot oem unlock, lub lock (o ile dobrze komendę pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rezmus napisał:

Starsza wersja działa i udało się odblokować.

Natomiast coś chyba powaliłem bo windows mi widzi telefon ale nie widzi go jako dysku (nie mogę na niego nic zgrać)

Minimal ADB and Fastboot go widzi po wpisaniu "adb devices"
Po wpisaniu "adb reebot edl" jak tu https://youtu.be/493NflCKaYA?t=6m42s nie pojawia się czarny ekran tylko telefon się restartuje


Przy Mi flash ta wersja programu nie widzi telefonu http://en.miui.com/thread-345974-1-1.html

a ta starsza wersja https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514 wywala błąd przy próbie instalacji
2.thumb.jpg.52c608d092ec0d7e96ee42286e99c034.jpg

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamillm napisał:

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;) Spróbuj najwyżej CI nie odblokuje, wtedy wgrasz deva.

No ta. No to sprawdziłem i w  bootloader mam odblokowany ( zakup IBG ) więc z głowy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm

Można odblokować ale trzeba zastosować się do:

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 11:31, kamillm napisał:

Zalogowlaes nei na konto w developer options?

Witam. To mój pierwszy post. Właśnie przesiadłem się z Galaxy S5 z Lineage 14.1 na Xiaomi i mam ten sam problem. W Opcjach programistycznych u mnie nie ma opcji związanych z kontem. Tel. to Mi5s, Z ROMem Global 8.0.3.0. Mam pozwolenie, profil 100%, mogę lokalizować telefon itp. Ktoś wie w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, willow007 napisał:

Witam. To mój pierwszy post. Właśnie przesiadłem się z Galaxy S5 z Lineage 14.1 na Xiaomi i mam ten sam problem. W Opcjach programistycznych u mnie nie ma opcji związanych z kontem. Tel. to Mi5s, Z ROMem Global 8.0.3.0. Mam pozwolenie, profil 100%, mogę lokalizować telefon itp. Ktoś wie w czym problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem Mi5S z Ibuygou, wgrany był najnowszy Global Stable. Próbuję odblokować bootloader, a tu wyskakuje info - no need to unlock... Sprawdzam w cmd - device unlocked: true. Ktoś może mi to wytłumaczyć? Ibuygou odblokowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem Mi5S z Ibuygou, wgrany był najnowszy Global Stable. Próbuję odblokować bootloader, a tu wyskakuje info - no need to unlock... Sprawdzam w cmd - device unlocked: true. Ktoś może mi to wytłumaczyć? Ibuygou odblokowało?

MajsterPirzu w poradniku na YT mówił że z banggood przychodzą z odblokowanym bootloaderem, może z ibuygou jest tak samo

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hawk1985 napisał:


MajsterPirzu w poradniku na YT mówił że z banggood przychodzą z odblokowanym bootloaderem, może z ibuygou jest tak samo

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie banggood a Gearbest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2017 o 12:48, Hawk1985 napisał:

Starsza wersja działa i udało się odblokować.

Natomiast coś chyba powaliłem bo windows mi widzi telefon ale nie widzi go jako dysku (nie mogę na niego nic zgrać)

Minimal ADB and Fastboot go widzi po wpisaniu "adb devices"
Po wpisaniu "adb reebot edl" jak tu https://youtu.be/493NflCKaYA?t=6m42s nie pojawia się czarny ekran tylko telefon się restartuje


Przy Mi flash ta wersja programu nie widzi telefonu http://en.miui.com/thread-345974-1-1.html

a ta starsza wersja https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514 wywala błąd przy próbie instalacji
2.thumb.jpg.52c608d092ec0d7e96ee42286e99c034.jpg

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

Hmmm udało mi się "dostać na dysk telefonu" z poziomu windowsa, to było dosyć głupie no ale zapomniałem o tej opcji ;)

Przy podłączeniu telefonu do kompa pojawia się domyślnie okienko "Ładowanie urządzenia przez USB" z dopiskiem na dole uwaga "dotknij aby zobaczyć więcej opcji :P

IMG_20170510_082705.thumb.jpg.6ba31e149069c8f4eb075ca7961cadc7.jpg

Po kliknięciu pojawia się menu, wybieramy "Przesłać pliki" i już windows widzi zawartośc telefonu :)
IMG_20170510_082717.thumb.jpg.e061fa4b9d25b969c3bfd30438757f80.jpg

 

Piszę dla potomnych może ktoś będzie miał taki sam głupi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja otrzymałem zgodę w 6 godzin :)

Zalogowałem się na swoje konto (z zabezpieczeniami na 100pkt) w telefonie, następnie złożyłem podanie na oficjalnej stronie Xiaomi i napisałem maila. Otrzymałem SMS po 6 godzinach od napisania maila. 

Mail został wysłany 12.05.2017 o godzinie 17:58, a SMS otrzymałem 13.05.2017 o godzinie 02:00.

Mam nadzieję, że komuś pomogę. W załączniku zrzut ekranu z maila i SMS'a.

IMG_20170513_123805.jpg

IMG_20170513_123953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...