Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@FromWP

Szczerze mówiąc to kilka razy na nie swoich PC miałem coś takiego że wychodzi z fastboot ale po wpisaniu fastboot devices zostawał w fastboot i można było wykonywać różne operacje w tym trybie.Nawet nie wiedziałem że to może być przez sterownik którego nie ma :) dla mnie ważne było że każdy telefon miał zainstalowany system taki jak był zakładany że ma się znajdować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@FromWP

Szczerze mówiąc to kilka razy na nie swoich PC miałem coś takiego że wychodzi z fastboot ale po wpisaniu fastboot devices zostawał w fastboot

Mi też nie, ale w Redmi 3s tak sie czasami zdarzało, ale po podłączeniu do kompa już zostawał fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Xiaomi Mi 5 w fastboot do Windows 10 Pro (64-Bit) to w menedżer urządzeń wyświetliło mi się:

LeMobile Android Device 
 Android Bootloader Interface

Wersja sterownika 11.0.0.0

@FromWP

Czy aby przypadkiem w katalogu z MiFlash są sterowniki do Fastboot?

C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

 

@FromWP

Czy aby przypadkiem w katalogu z MiFlash są sterowniki do Fastboot?

Tak przy instalacji MiFlasha powinny się zainstalować i fastboot i edl, nie powinno być normalnie potrzeby dodatkowej instalacji, a tu ten LeMobile w fastboot:

LeMobile.thumb.JPG.cd0990432ae45fcff305e3879f87aec8.JPG

Miflash ma też w sobie minimal adb, można to znaleźć grzebiąc w katalogu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... @majdan12 po prostu Cię nie zrozumiałem i po uświadomieniu sobie, że próbuję wgrać ten sam obraz systemu kolejny raz. Mam po prostu zrzucić plik .zip z miui polska do telefonu i spróbować zainstalować z poziomu urządzenia tak?  Jeśli tak, to muszę Ci powiedzieć, że coś nie pykło, bo wyskakuje mi jakieś MI-Recovery 2.0.1 z komunikatem Install update .zip failed! update.zip signature verification failed. Mam przycisk BACK i niżej "Use POWER KEY to confirm" Co robić? :o 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Haitoke

Oglądasz filmik, widzisz że autor filmiku potrzebował plik android_winusb ty masz taki plik w C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver, więc robisz dokładnie to samo co na filmiku ale u ciebie plik znajduje się w innym miejscu niż u autora filmiku ale ja ci podałem lokalizacje pliku na początku postu, wiec masz wszystko co potrzebujesz.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, majdan12 napisał:Bo ADB to można zleźć w C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Android korzystam z niego :)

 

Chyba tak, nie wiem bo mi się zawsze samo instaluje.

Tylko jaki rom kolega Haitoke wgrał jak pisał że ma Miui 7? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@Haitoke

A wybierz w oknie Android Bootloader Interface.

Nadal to samo :P 

5 minut temu, majdan12 napisał:

@FromWP

Zapewne @Haitoke pobrał 

  Ukryj treść

libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz

 

Właśnie nie, powiedziałeś żebym spróbował zainstalować na tym co mam teraz :P

A na samym telefonie jest MIUI version : MIUI 7.5.12.17 | Beta 

Edytowane przez Haitoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, poczytaj, może Ty dasz radę jakoś pomóc :D 

Nie wiem czy zauważyliście ale podam jeszcze raz tę informację. Przy ikonie ładowania i podłączonym tel. do komputera mam w menedżerze urządzeń to co na screenie. O co tutaj chodzi ? 

metete2.png

Edytowane przez Haitoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...