Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

mam również mały problem z poradzeniem sobie z odblokowaniem bootloadera:

- sms otrzymałem po 3 dniach "You've been granted the permission to unlock your device"

- telefon Xiaomi Mi 5s 4gb / 128 gb

- system V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8)

- odblokowanie opcje programistyczne

- nie mogę uruchomić Fastboot (czekam i czekam, ekran się pojawia i nic się nie zmienia)

- Mi Unlock Status nie mam w opcjach programistycznych

- Ściągnięty Mi Unlock Flash ze strony podanej w linku w sms nie działa. Apka nie reaguje na uruchomienie. 

Coś poradzicie, gdzie robię błąd? :) i co jeszcze mogę sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, iunctim napisał:

Witam serdecznie, 

mam również mały problem z poradzeniem sobie z odblokowaniem bootloadera:

- sms otrzymałem po 3 dniach "You've been granted the permission to unlock your device"

- telefon Xiaomi Mi 5s 4gb / 128 gb

- system V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8)

- odblokowanie opcje programistyczne

- nie mogę uruchomić Fastboot (czekam i czekam, ekran się pojawia i nic się nie zmienia)

- Mi Unlock Status nie mam w opcjach programistycznych

- Ściągnięty Mi Unlock Flash ze strony podanej w linku w sms nie działa. Apka nie reaguje na uruchomienie. 

Coś poradzicie, gdzie robię błąd? :) i co jeszcze mogę sprawdzić?

 

wysłałem info na pr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iunctim

Fastboot możesz uruchomić z poziomu włączonego systemu MIUI mając włączone debugowanie USB, telefon podłączony do komputera a w ADB wpisz adb devices i naciśnij enter, w telefonie będzie informacja czy dopuszczasz debugowanie USB, zaznacz zawsze i kliknij w OK, w ADB wpisz adb devices (drugi raz ta sama komenda, wiem o tym, ale to jest poprawna forma) i naciśnij enter, wpisz adb reboot bootloader i naciśnij enter, telefon powinien przejść do trybu fastboot.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 00:07, majdan12 napisał:

@xede

Ja miałem jakiś czas temu Xiaomi Mi 5 - 3/64 z zainstalowanym Global Stable 8.1.2.0 i odblokowałem na nim bootloader.

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Nie mam u siebie w opcjach programistycznych mi unlock status...

Mój tel. Redmi 3 pro

wersja android: 5.1.1 LMY 47V

wersja miui: MIUI GLOBAL 7.2 (stabilna)  7.2.7.0.0 (LHPCNDB)

Jak probuje zaktualizować to wyskakuje mi, że nie ma aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba435

Nie odblokujesz bootloader na podrobionym systemie.

Musisz przez odpowiedni MiFlash (ten z MIUI Polska - dział poradniki) zaznaczony Flash All w MiFlash, zainstalować system np.Global Developer (wersja dla MiFlash) mając podłączony telefon w trybie EDL.

Ten problem był omawiany wiele razy na forum, ja pomagam przy tym, ale obecnie mam mało czasu na kolejną osobę.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba435

Daj spokój z tym poradnikiem...

Widzę że nie czytasz też poradników, bo gdybyś to robił to wiedziałbyś że trzeba mieć oryginalny system aby móc odblokować bootloader.

Poszukaj lepszego poradnika i podeślij mi a ocenie czy jest dobry, jeśli nie będziesz potrafił znaleźć takiego poradnika a ja go znajdę na MIUI Polska, to trudno mi było by pomóc osobie która nie poświęciła czasu na szukanie rozwiązania na problem który już był poruszany tyle razy na forum że można to w setkach razy wyliczyć.

Na dobry początek to trzymaj MiFlash 

Spoiler

 

Też go nie szukałeś a podałem ci gdzie się znajduję...

Jeśli ktoś jest tu ktoś nowy i dziwi się czemu mam negatywne nastawienia do tego poradnika pirzu, to kiedyś chyba w tym, temacie opisałem co mi nie pasuje i co można by usunąć z poradnika a co zmienić.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba435

Będzie on dobry, ale ty masz trochę utrudnione zadanie bo musisz pobrać odpowiedni system z 

zainstalować MiFlash ode mnie (jeśli by nie zadziałał mój, to 

no i w moim MiFlash zaznaczasz Flash All a w tym drugim MiFlash (alternatywnym zaznaczasz Clean All), wskazujesz system wypakowany, klikasz refresh, a na koniec Flash i po zakończeniu odłączasz telefon i włączasz go.

Oczywiście instalacja systemu w trybie EDL na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Jeszcze pytanie:

Zrobiłem refresh miflashem telefon się zresetował, w miflash mam cały zielony pasek, czas leci i w statusie jest pause. Dodatkowo włączyło mi się instalowanie sterowników. Mam odłączyć tel?

Robię to na windows 10.

Edycja:

Włączyło mi się miui 8 w tel i ustawienia.

Edytowane przez Kuba435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pany ja już mam dość. Nie wiem co zrobić... zgodę na odblokowanie bootloadera otrzymałem 03.03.2017, podłączam, nie idzie dalej jak 50%. Jeśli ktokolwiek jest w stanie mi wyjaśnić KROK PO KROKU co zrobić żeby w końcu to odblokować, proszę napisać.
Mój sprzęt : Xiaomi mi4c
Wersja MIUI : MIUI Global 8.2 | Stabilna
8.2.11.0.0 (LXKCNDG)

Proszę o pomoc... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Haitoke

Masz podrobiony system i masz taką sama sytuacje jak @Kuba435

Nikt ci krok po kroku nie będzie tłumaczył bo wszystko masz na MIUI Polska...

Choć masz trochę ciekawiej bo na Mi 4c to nawet nie ma Global, więc masz system który nigdy nie powstał.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Haitoke napisał:

 co dalej ?

Logujesz się na konto Mi, wchodzisz w opcje programistyczne w ustawieniach i jak tam masz status blokady Mi to w nim dodajesz urządzenie (jak nie ma tam tego to nic nie robisz), uruchamiasz miunlock, uruchamiasz tel w trybie fastboot, podpinasz i odblokowujesz.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś zepsułem...

Robiłem według tej instrukcji instalacja recovery

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

  • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage

zrobiłem reboot recovery i mam teraz czarny ekran z napisem mi i nie mogę nic zrobić (co jakiś czas się wyłącza i włącza) w wierszu poleceń też nie widzi urządzenia.

Mogę coś z tym zrobić?

 

@majdan12

pomożesz?

Edytowane przez Kuba435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba435

Bo ta instrukcja jest lekko zła.

Było wybrać TWRP > Reboot > Power Off > Włączyć TWRP.

No zapomniałem ci o tym napisać, więc teraz trzymaj klawisz głośności (+) oraz włącznik telefonu i trzymaj aż do pojawienia się logo MI i puść oba klawisze, czekaj na włączenie się TWRP.

Edytowane przez majdan12
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...