Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, piootr napisał:

@slimdick tzn jakie zabezpieczenia? Jak to g.. wyłączyć by ten cholerny SMS przyszedł? ;)

 

Ok już sobie przypomniałem jednak jakiś sms przychodzi weryfikacyjny, myślałem że czekasz na samą informacją o zgodzie. Ja nie miałem z tym żadnego problemu od razu był ten sms. Poszukaj może ktoś już miał taki przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może coś odnośnie konieczności nabijania postów na forum . Skoro trzeba również pisałem . W ciągu trzech dni miałem rangę gold , 200 pare postów nabiłem . W nagrodę za " zasługi " zbanowano mi koto ma forum . Stwierdziłem że już z tego konta nie odblokuję fona i założyłem nowe  , nabiłem 30 pare postów . Po około tygodniu spróbowałem odblokować telefon na zbanowanym koncie - okazało się że mam zgodę , sms żadnego nie miałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mietek440 napisał:

Napiszę może coś odnośnie konieczności nabijania postów na forum . Skoro trzeba również pisałem . W ciągu trzech dni miałem rangę gold , 200 pare postów nabiłem . W nagrodę za " zasługi " zbanowano mi koto ma forum . Stwierdziłem że już z tego konta nie odblokuję fona i założyłem nowe  , nabiłem 30 pare postów . Po około tygodniu spróbowałem odblokować telefon na zbanowanym koncie - okazało się że mam zgodę , sms żadnego nie miałem .

Z tym nabijaniem postów to po prostu "głupota ludzka nie zna granic". Prędzej się bana i blokady dorobicie. Nie wiem kto to wymyślił i zapodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP przez 6 lat nie umieściłem tam ani jednego postu a zgodę dostałem po minucie przy podstawowej randze ;) Nie wiem kto wymyślił że się szybciej dostanie zgodę przy wyższej randze ? A kolejna sprawa to te logowanie na telefonie że trzeba zlokalizować telefon itp. bzdury, nigdy tej opcji nie uruchomiłem i telefon odblokowany. A jeszcze teraz na xda coraz więcej osób potwierdza że odblokowują bootloader na Resurrection Remix w MI4C, tylko wgrywają upgrade FW do 7.0. Tak że wychodzi na to że te wszystkie teorie to są z palca wyssane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie procedury to chyba tylko ma xiaomi z tym swoim programikiem i logowaniem na konto. Jak odblokowałem oficjalnie Moto to trwało to 5 minut. Instrukcja na jednej stronie, odpal adb, wklep komendę , wklej to co wyskoczyło do okienka naciśnij send i po chwili miałem kod odblokowania na mailu i ponownie komenda w adb i gotowe. Jedynie co mnie poinformowali że tracę gwarancję zdejmując blokadę,a xiaomi to trzeba wysyłać prośbę i łaskawie czekać na zgodę :D 

Spoiler

 

C:\adb>adb reboot bootloader

C:\adb>fastboot oem get_unlock_data
...
(bootloader) 3A95030055264574#5A583142323338
(bootloader) 58364200585431303231000000#9B49
(bootloader) 907B919D36E9A5425A99C7C8B5CD8E6
(bootloader) 40077#4364C90312000000000000000
(bootloader) 0000000
OKAY [  0.274s]
finished. total time: 0.277s

C:\adb>fastboot oem unlock KNMGXLBPCKTVHNEJEAIG
...
(bootloader) Unlock code = KNMGXLBPCKTVHNEJEAIG

(bootloader) Unlock completed! Wait to reboot

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek wieczorem wysłałem prośbę o zgodę a w sobotę rano chciałem zobaczyć czy się odblokuje bootloader i o dziwo odblokował się a nawet żadnego SMSa nie dostałem z pozwoleniem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"couldn't verify device

current account is different from the account info on the device"

To jest info z Miflashunlocker, pomimo że to na pewno to samo konto.

W menadżerze urządzeń "android composite adb interface".

Poza tym parę informacji jest niejasnych. Mam wersję miui global 8.0 Stabilna 8.0.3.0(magmidi). Co jeszcze mogę robić źle. Zgodę mam ( po kliknięciu w link z miulockiem od razu przerzuca mnie do ściągnięcia programu). 

MiPcSuite nie widzi mojego mi5s....pisze żebym go zaktualizował

 

ściągam właśnie global stable i zaraz to zflashuje

Edytowane przez saimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, saimon napisał:

MiPcSuite nie widzi mojego mi5s....pisze żebym go zaktualizował

Zainstaluj wersję dev, global lub china. Tam będziesz miał w opcjach programistycznych status blokady Mi, zalogujesz się w nim ponownie i odblokowanie powinno przejść (jeżeli masz poprawne sterowniki fastboota). MiPcSuite to możesz użyć jedynie chińskiej wersji do wygrania romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie pytanko bo czekam na sms z potwierdzeniem mozliwosci odblokowania bootloadera i w aplikacji sprawdzam na biezaco ale wciaz " couldn't verify device ". Czy mozna by to odblokowanie zalatwic w ten sposob ze odblokuje ten telefon dziewczyny z mojego konta ktorego uzywam na co dzień ? a potem po zainstalowaniu juz wszystkiego z powrotem zaloguje jej telefon na to jej konto ktore nie ma pozwolenia na odblokowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miniek15m napisał:

Czy mozna by to odblokowanie zalatwic w ten sposob ze odblokuje ten telefon dziewczyny z mojego konta ktorego uzywam na co dzień ? a potem po zainstalowaniu juz wszystkiego z powrotem zaloguje jej telefon na to jej konto ktore nie ma pozwolenia na odblokowanie ?

Możesz tak zrobić, o ile minęło te 30 dni od momentu odblokowania twojego telefonu. Tylko nie wiadomo czy ten komunikat wynika z braku zgody czy innych wymogów, lub sterowników fastboota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FromWP napisał:

Zainstaluj wersję dev, global lub china. Tam będziesz miał w opcjach programistycznych status blokady Mi, zalogujesz się w nim ponownie i odblokowanie powinno przejść (jeżeli masz poprawne sterowniki fastboota). MiPcSuite to możesz użyć jedynie chińskiej wersji do wygrania romu.

Global jest tylko stable, a dev china nie chce się zainstalować 'bo nie można zweryfikować pliku aktualizacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tryb EDL też nie udało mi się wejść. Już wyczerpałem chyba wszystkie możliwości.

Od początku. Żeby zainstalowaćdev rom musiałem "reboot edl" więc pojechałem wg tego poradnika http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html , ale on nie zadziałał, po prostu restartuje mi telefon. Więc nie zainstaluję deva, bo nie rebootne edla (http://en.miui.com/thread-247981-1-1.html), a żeby odblokować bootloader muszę w opcjach programistycznych zezwolić na odblokowanie OEM, czego nie ma na global stable. Jestem w d*pie... ktoś jakieś pomnysły?

Tylko to w sumie wszystko pomysły na mi5, a ja mam tego mi5s. Nawet nie wiem czy to robi jakąś różnicę. Pozostaje mi to przesłać Acidowi omg

Edytowane przez saimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, saimon napisał:

Global jest tylko stable, a dev china nie chce się zainstalować 'bo nie można zweryfikować pliku aktualizacji."

Nie przez aktualizacje, tylko w edl za pomocą kabla, albo mipcsuite chińskie. Albo poczekaj na nowszy stable, lub daj zarobić Acidowi.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...