Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, JachuWojtan napisał:

To pobierz sobie aplikacje MiUnlock z pierwszego postu z tego wątku. Tam zaloguj się danymi z konta i będzie pisać czy masz zgodę czy nie. Spróbuj odblokować telefon, pamiętaj żeby być zalogowanym na tym samym koncie. Jeśli nie minęło 30dni to pewnie nie odblokuje. 

Pozdro

problem ze sie nie moge zalogowac z mojego konta tego starego.

ciagle network error.

hotspot shield nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem zgodę na odblokowanie (po 3-ch dniach) Redmi4pro, ale mam problem z wejściem w fastboot. Zgodnie z opisem przytrzymuję vol- i power, telefon startuje, wyświetla się obrazek "Fastboot", po czym znika i telefon wstaje już chyba bez dostępu do bootloadera.  W każdym razie ani fastboot devices ani MIUnlock go nie widzi. Debugowanie USB mam właczone.

Jak długo trzeba przytrzymywać te dwa klawisze? tylko do wyświetlenia grafiki fastboot, czy dłużej (jak długo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ktoś z dolnośląskiego (najlepiej na trasie Legnica - Zgorzelec) kto mi to za odpłatnością ogarnie ?

z tego co wychodzi to na kombinowanym syfmiu nie odblokuję bootloadera,

muszę najpierw wgrać rom dev - z karty go nie wgram, bo się nie da

potem dopiero odblokować i wgrać eu 

Programów do tego jest ileś -  pogubiłem się z tym, to nie dla mnie

Mogłem kupić z oryg. rom i było by prościej i taniej 

 

Edytowane przez DAROMV6
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mla napisał:

Witam,

Dostałem zgodę na odblokowanie (po 3-ch dniach) Redmi4pro, ale mam problem z wejściem w fastboot. Zgodnie z opisem przytrzymuję vol- i power, telefon startuje, wyświetla się obrazek "Fastboot", po czym znika i telefon wstaje już chyba bez dostępu do bootloadera.  W każdym razie ani fastboot devices ani MIUnlock go nie widzi. Debugowanie USB mam właczone.

Jak długo trzeba przytrzymywać te dwa klawisze? tylko do wyświetlenia grafiki fastboot, czy dłużej (jak długo)?

Też miałem z tym problem. Rozwiązanie jest proste. 

1. Sprawdź debugowanie USB

2. Wyłącz telefon i podłącz go przez USB (wyłączony)

3. Uruchom adb/fastboot i wpisz komendę fastboot devices

4. Przytrzymaj kombinację głośność- i power, aż wejdzie w tryb fastboot. (Spróbuj przytrzymać kombinacje aż pojawi się logo fastboot, możesz też spróbować do wibracji)

5. Zatwierdź szybko komendę, jeśli nie wykryje, powtórz ją szybko kilka razy (strzałka w górę i enter)

6. Gdy w ADB/fastboot wykryje telefon to zatrzymuje go w fastboot.

Gdyby się nie udawało, zmień może porty USB i próbuj go skutku. Spróbuj z włączonym MiUnlock, jak nie zadziała to wyłącz i bez spróbuj. Ja swojego redmi zatrzymałem w fastboot po 10minutach, właściwie to nie ja zatrzymałem, ale moja 6letnia bratanica :P

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, swieży napisał:

W moim mi4c mam zdjetego bootloadera, i teraz jak probuje wgrac przez recovery wyskakuje mi taki error. Wiecie co jest nie tak?aaab.jpg

Sprawdz tak jak napisał @quick09. Na kompie czy mozesz wejsc do archiwum, zobacz czy archwium nie jest spakowane dwa razy. Ściągnij jeszcze raz i jeszcze raz wgraj na telefon. Zrob wipe przed instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2017 o 20:15, kamillm napisał:

@maajster jesli masz mi4c to daruj sobie miunlocki i inne tutoriale, jest jeden idelany tutorial dla tego telefonu. https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

Zapomnij o wysylaniu prosb, meczeniu sie itp. itd, sam odblok trwa jakies 15 minut ;]

Ja też odblokowałem Mi 4c za pomocą komendy ADB,bo nie było możliwości odblokować przez MiFlashUnlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek253 napisał:

pomoże mi ktoś tutaj?  odblokowałem bl, i wgałem miui polska i wyskakuje mi komunikat "aplikacja usługi google play przestała działać"   co to może być . Tel redmi 4 prime

Wyczyść dane tej aplikacji na początek. 

Później gdy nadal będzie komunikat wyskakiwał w TWPR zrób wipe cache/calvik. 

Sprawdź też czy coś nie kliknałeś w systemie, może zamraza/wyłącza usługi Google i wywala bledy. 

Gdy nie pomoże, sprawdź MiuiPolska czy wszystko się zgadza. Jeśli nie pobierz od nowa i zainstaluj ponownie rom.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie mi proszę, bo opadam z sił.

To jest piąty Note 3 Pro (kenzo), który odblokowuję i wcześniej nie miałem żadnych problemów.
Obecnie cały czas mam problem podczas odblokowywania przy 50% (Couldn't verify device).
Próbowałem już róznych softów, także tego z z FAQ, ale ciągle albo bootloop, albo zainstaluje się soft, ale  nie mogę na nim odblokować.

Obecnie mam 6.8.18 Global | Beta. 
MiFlash też mi się położył jakby tego było mało, pokazuje "Określone rzutowanie jest nieprawidłowe", muszę używać go na drugim komputerze. 
Czy jest jakiś sprawdzony soft pod MiFlash, który da mi pewność, że odblokuję telefon? Mam już 12GB ROMów pobranych i na żadnym nie mogę nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k0rdian napisał:

już 12GB ROMów pobranych i na żadnym nie mogę nic zrobić.

Bo nie tędy droga, system w kompie ci się porąbał i masz najprawdopodobniej problem ze sterownikami. Na 50℅ to się zatrzymuje nawet jak nie podłączysz telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, k0rdian napisał:

@kamillm

Ale nie wgram go przez MiFlash, tylko przez Updater z tego, co się orientuję, a przez Updater nie mam możliwości, bo wywala błąd weryfikacji aktualizacji

źle się orientujesz, zajrzyj na en.miui i poczytaj o sposobach wgrywania, masz tam ROMy w wersjach fastboot i recovery w osobnych zakładkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, k0rdian napisał:

@kamillm

Ale nie wgram go przez MiFlash, tylko przez Updater z tego, co się orientuję, a przez Updater nie mam możliwości, bo wywala błąd weryfikacji aktualizacji

Wgrasz przez miflash, podaj dokladnie wersje ktora zamierzasz wgrac i dam Ci link do romu fastboot jesli nie mozesz znalezc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, k0rdian napisał:

@kamillm

Ale nie wgram go przez MiFlash, tylko przez Updater z tego, co się orientuję, a przez Updater nie mam możliwości, bo wywala błąd weryfikacji aktualizacji

Do Miflash to się robi w trybie fastboot i rom ma rozszerzenie .tgz a rom do wgrania w recovery ma .zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej cholery! Już mam dość tego telefonu!!
Tydzień to gów*o odblokowuję i nic! Zero skutku. Zainstalowałem już 15 romów i nic. Couldn't verify device.

@MiD @kamillm

A mógłby ktoś z Was mi podać link bezpośredni do odpowiedniego ROMa MiFlash, bardzo  proszę, bo ręce mi opadają. Ciągle albo nie ten, albo coś innego, a wydaje mi się, że wybieram odpowiedni. Teraz zainstalowałem jakiś bullshit 6.6.17 | Beta.

Proszę o pomoc, bo jestem już załamany i bezradny. Tydzień wyjęty z życia przez cholerny bootloader, a odblokwywałem już 5 takich telefonów i zawsze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, k0rdian napisał:

Do jasnej cholery! Już mam dość tego telefonu!!
Tydzień to gów*o odblokowuję i nic! Zero skutku. Zainstalowałem już 15 romów i nic. Couldn't verify device.

@MiD @kamillm

A mógłby ktoś z Was mi podać link bezpośredni do odpowiedniego ROMa MiFlash, bardzo  proszę, bo ręce mi opadają. Ciągle albo nie ten, albo coś innego, a wydaje mi się, że wybieram odpowiedni. Teraz zainstalowałem jakiś bullshit 6.6.17 | Beta.

Proszę o pomoc, bo jestem już załamany i bezradny. Tydzień wyjęty z życia przez cholerny bootloader, a odblokwywałem już 5 takich telefonów i zawsze bez problemu.

http://en.miui.com/thread-455802-1-1.html pobieraj rom fastboot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm

Dziękuję. Sprawdzę, pobieram Global (kenzo_global_images_6.12.29_20161228.0000.00_6.0_global_c5b421ba7e.tgz). Mam nadzieję, ze na nim odblokuję.

Czy po instalacji powinienem zainstalować później china dev przez Updater, czy normalnie na nim próbować odblokować?

_________

Po instalacji powyższego ROMa, telefon leży

gniot.jpg

Edytowane przez k0rdian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...