Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, mariokej napisał:

A z tego co opisałem to Twoim zdaniem jest wszystko jak trzeba?

Sprawdź i zainstaluj od nowa sterowniki. Sprawdź czy jesteś zalogowany na telefonie i czy jest to to samo konto xiaomi, w którym logujesz się na PC. Czytałem gdzies, że włączenie lokalizacji i GPS pomoże- spróbuj. Włącz Wi-fi lub przesył danych. Spróbuj też innych portów USB.

Spróbuj kilka razy, jeśli nie pomoże przeinstaluj na deva.

Pozdro

 

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DAROMV6 napisał:

a tu ciągle komunikat w kółko - Current accounts is different from the account info on the device

Ja w koncie MI na pc dodałem jeszcze w jednej z zakładek mój model urządzenia. Koło tej ramki była czerwona gwiazdeczka wiec wydało mi się to konieczne.

Po instalacji wszystkich paści i czytaniu dziesięciu poradników mi pomógł reset PC lub przypadek.. Pc mam na Windows 10.

Oczywiście bardzo pomogli też panowie z tego forum:)

W info sms dałeś prefiks +48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum nie wiem czy już taki problem był więc piszę.

Mianowicie w święta mój xiaomi mi5 padł po 2 miesiącach użytkowania. Po prostu wyłączył się w kieszeni. Nigdy nie spad cały czas w etui. Po długim ładowaniu nic nie reagował na ładowarke i podłączenie do komputera ani na włączenie fastboota ani recovery. Po 2 dniach śmierci podczasu próby włączenia migło logo MI i zgasło tak kilka razy do fastbota też mogłem wejść. Sprzedawca z aliexpress niby mi odpisuje ale chyba nie bardzo mu na rękę reklamacja. Poczytałem forum i znalazłem jak wfrać nowy soft. Wysłałem prośbe o odblokowanie i dostałem pozwolenie. Ściągłem program i dziś akurat tel nie za bardzo reaguje na włączenie nic się nie wyświetla na ekranie ale komputer go wykrył i po weryfikacji unlockiem wyskakuje że jest inne konto na urządzeniu niż to z programu. A ja nie pamiętam żebym tworzył konto na telefonie a jeśli tak to nie pamiętam na jakie dane. Można coś z tym zrobić czy d*pa?

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za zainteresowanie moim przypadkiem. No ale podobno można odblokować z global stable, to gdzie jeszcze może być błąd?

Trochę wiosen mam już na karku, a nie zajmuję się takimi tematami na co dzień, więc takie wgrywanie, flashowanie, bootowanie i inne :-D nie trzymają się mnie. Wolałbym jedną mniej czynność wykonać, żeby coś nie zwalić. A jak nie to zacznę szukać poradnika jak z global stable przejść na dev'a :-(.  Pozdrowienia w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, razax napisał:

"Ja w koncie MI na pc dodałem jeszcze w jednej z zakładek mój model urządzenia"

dla mnie było to logiczne

"W info sms dałeś prefiks +48?" chyba inaczej zgoda by nie doszła

konto mi w tel i kompie jest to samo i zalogowane

już się zastanawiam nad infem z 1 tematu - że ponoć sms-y z wyprzedzeniem kilku dniowym dochodzą

i trzeba kilka dni odczekać żeby działało

choć dla mnie to trochę dziwne by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym jest cały problem że nie moge wączyć urządzenia. Czasem się łączy z kompem czasem nie chce a o włączeniu urządzenia można zapomnieć. Teraz włżyłem karte sim do niego i spróbuje z simem ale teraz nie chce się połączyć miga czerwona dioda ale na nie reaguje na klawisze;/ co za szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilkudniowym nie bardzo jak dostałem esa to na stronie MI pisało coś w stylu "permission granted", a nie komunikat, że prośbę wysłano.

Ja nie czekałem kilka dni tylko ze 3 godziny, bo jak es przyszedł to spałem akurat. Potem walczyłem z bootloaderem koło 5 godzin. Wiec łączny czas to może z 10 godzin po zgodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader odblokowany dzięki wpisowi kol. @4mk :-D. Tak to jest jak się lamer bierze za robotę. Nie byłem zalogowany na tel, choć wydawało mi się, że  byłem. Zalogowałem się w tel na forum MI, a kilka postów wyżej kol. @4mk załączał wpis, żeby się zalogować (dodać tel) w opcjach programistycznych i to dało mi do myślenia. Nie potrzebowałem robić nic innego. Znaczy się z Global stable, bez smsa da się to zrobić. No to teraz jeszcze TWRP, room xiaomi.eu, no i root dla którego właściwie ta cała zabawa była mi potrzebna.:-P

Edytowane przez mariokej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, survivour napisał:

Witam, udało mi się już raz odblokować Mi4C. Czy z tego samego konta mogę odblokować kolejny telefon Xiaomi ?

Niepotrzebnie "zużyłeś" zgodę (tzn. 30-dniowy termin) na odblokowanie Mi4c. Ten telefon można odblokować bez zgody Xiaomi, bez logowanie się do konta Xiaomi, szybko, łatwo i bez łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maajster napisał:

Mozesz powiedziec w jaki sposob mozna to zrobic? Aktualnie otrzymalem zgode na mi4c, zmienilem rom na china dev  ale przy próbie odblokowania na 50% wyskakuje mi "current account is different from the account info on the device" :?

a zalogowałeś się w aplikacji "konto xiaomi" (nie wiem jak to jest po angielsku, pewnie podobnie) tym samym kontem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maajster napisał:

Mozesz powiedziec w jaki sposob mozna to zrobic? Aktualnie otrzymalem zgode na mi4c, zmienilem rom na china dev  ale przy próbie odblokowania na 50% wyskakuje mi "current account is different from the account info on the device" :?

Też tak miałem, ale tylko i wyłącznie na Mi4c. Wiele innych tel. odblokowałem bez tego problemu, a mi4c za cholerę nie chciało przejść 50%. Rozwiązanie jest proste - odblokowujesz specjalną komendą fastboot.exe (coś a la oem unlock coś tam, nie pamiętam dokładnie). Pytaj specjalistę – @Redmi2 – to on mi to wtedy podpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maajster napisał:

Tak, tu i tu jest te same konto.

Wątpię czy pomoże, ale warto spróbować.

-Włącz GPS i lokalizacje.

-Włącz przesył danych lub wifi

-Sprawdź i zainstaluj od nowa sterowniki

-Spróbuj innych portów USB.

Jeśli nie zrób tą komendą co kolega @latet pisze

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

@maajster jesli masz mi4c to daruj sobie miunlocki i inne tutoriale, jest jeden idelany tutorial dla tego telefonu. https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

Zapomnij o wysylaniu prosb, meczeniu sie itp. itd, sam odblok trwa jakies 15 minut ;]

Szkoda, że na innych Xiaomi to nie działa :/

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

czytajac tutaj forum trzeba czekac 30 dni na odblokowanie innego xiaomi.

otorz jak trzeba albo inaczej jak mam wiedziec ile dni mi jeszcze zostalo do konca limitu?

nie liczylem dni od poprzedniej unlock,ale nie jestem pewien ile dni minelo.

miedzy czasie kupilem redmi 3s i utworzylem konto na inny numer i poszlo po trzech dniach.

ale nie mam juz innego nr telefonu aby utworzyc nastepne konto.

probuje sie zalogowac na swoje stare konto tzn to co mniej wiecej jest miesiac i wywala mi network error.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mikidar napisał:

witam.

czytajac tutaj forum trzeba czekac 30 dni na odblokowanie innego xiaomi.

otorz jak trzeba albo inaczej jak mam wiedziec ile dni mi jeszcze zostalo do konca limitu?

nie liczylem dni od poprzedniej unlock,ale nie jestem pewien ile dni minelo.

miedzy czasie kupilem redmi 3s i utworzylem konto na inny numer i poszlo po trzech dniach.

ale nie mam juz innego nr telefonu aby utworzyc nastepne konto.

probuje sie zalogowac na swoje stare konto tzn to co mniej wiecej jest miesiac i wywala mi network error.

http://en.miui.com/thread-251599-2-1.html

http://en.miui.com/thread-255770-1-1.html

W tych wątkach masz rozwiązanie co robić podczas network error. 

Musisz zainstalować VPN hotspot shield, można pobrać na telefon lub na PC. Włącz program i na nim się zaloguj.

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mikidar napisał:

mam tten network error na starym koncie jak sie probuje zalogowac w miunlock,

to ostatnie konto loguje sie bez problemu(drogi nr tel)

w micloud przez przegladarke loguje sie na obydwa numery bez problemu

To pobierz sobie aplikacje MiUnlock z pierwszego postu z tego wątku. Tam zaloguj się danymi z konta i będzie pisać czy masz zgodę czy nie. Spróbuj odblokować telefon, pamiętaj żeby być zalogowanym na tym samym koncie. Jeśli nie minęło 30dni to pewnie nie odblokuje. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...