Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, FromWP napisał:

Tak. Zrób sobie print screena tego smsa i przetłumacz w tłumaczu googla, raczej to nie jest info o zgodzie. 

No więc właśnie też mi się wydaje że to nie jest zgoda - ALE pokusiłem się o wykonanie procedury odblokowania i... poszło :)

Dlatego zastanawiam się czy aby napewno jest potrzebna zgoda - telefon był zafioliowany z romem china stable 8.0.5.0 którego zaktualizowałem do 8.0.6.0

Z dystrybucji od aze.com.pl - kupowałem tam już wcześniej bezproblemowo pomimo raczej negatywnych opinii - a mam do nich blisko (50km) i deklarują 24m-ce gwarancji.

Aha, a tamtego smsa nie mam bo się nadpisał nowym romem xiaomi.eu_multi_HM4Pro_6.12.8_v8-6.0 :)

Edytowane przez manipulator77
dodanie info o chińskim sms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kycek75

Wchodzisz na http://en.miui.com/unlock/ - logujesz się jak do konta Xiaomi i klikasz jeszcze raz na "UNLOCK" - przeniesie cię na stronę, która pokaże ci status twojego zgłoszenia. Jeżeli pojawi się strona z linkiem do pobrania Unlocka, tzn., że twoje zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie - nawet, jeśli nie dostałeś SMS-a.
Ja czekałem 3 dni i klikałem tam po kilka razy dziennie, aż na 4-ty dzień ujrzałem w/w link :)

Pobierasz na PC Mi Unlock, startujesz i logujesz się w nim do swojego konta. Unlock na starcie weryfikuje, czy masz potwierdzone zgłoszenie - jeśli tak, to wyświetli ci to:

0004.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, czy jeśli raz dostałem pozwolenie na unlock, to już zawsze będę mógł odblokowywać urządzenia?

Odblokowałem już jedno - dla brata, teraz chcę odblokować dla siostrzeńca, wchodzę na stronę i wygląda na to, że mogę odblokowywać.

Czy po jednokrotnym zezwoleniu jest jakiś limit na unlocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Elvlanden napisał:

Hejka, czy jeśli raz dostałem pozwolenie na unlock, to już zawsze będę mógł odblokowywać urządzenia?

Odblokowałem już jedno - dla brata, teraz chcę odblokować dla siostrzeńca, wchodzę na stronę i wygląda na to, że mogę odblokowywać.

Czy po jednokrotnym zezwoleniu jest jakiś limit na unlocki?

Zgoda jest dozywotnia na dane konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś tak jak ja miał problem z komunikatem " Couldn't Verify Device on Unlock "
Odpowiedzi nie znalazłem w poradniku, ale trzeba było wejść w opcje programistyczne i pod zezwoleniem na odblokowanie bootloadera jest opcja "mi unlock status" w którą trzeba wejść i dodać telefon, po tej operacji wszystko zadziałało. Pozdrawiam, może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś tak jak ja miał problem z komunikatem " Couldn't Verify Device on Unlock "

Odpowiedzi nie znalazłem w poradniku, ale trzeba było wejść w opcje programistyczne i pod zezwoleniem na odblokowanie bootloadera jest opcja "mi unlock status" w którą trzeba wejść i dodać telefon, po tej operacji wszystko zadziałało. Pozdrawiam, może komuś się przyda.

A ja mam brak możliwości zweryfikowania, czekam, czekam i nic

Ma, miał ktoś coś takiego?

0aa638c26b6e2574de41470d08fb7639.jpg

Dodam że mam zgodę, mi unlock przechodzi weryfikację ale mam błąd 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1jedrzej1 napisał:

czy to wyświetlanie prawidłowo zainstalowanego sterownika dla trybu fastboot?

Fastboot driver info.png

Zerknij na yt tam jest fajny tut. Ja tu gdzies powyzjej to wrzucalem. Powinno byc w sumie 5 modulow i ja je mam z wykrzyknikami zoltymi. Ale tak mi to dziala. Prawd sie zmieniają jak podpinam tel. Ale na pewno mam 5 elementow m.in ten twoj bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon:
- Redmi Note 3 Pro SE Kate
- ROM dev global 6.12.15 najnowszy

Mi account:
- znajdź urządzenie w mi account działające
- 100 punktów zabezpieczeń na koncie
- zgoda jest

Opcje programistyczne:
- Debugowanie USB - włączone
- Zdjęcie blokady OEM - włączone
- Stan odblokowania Mi - nie udało się zweryfikować

Sterowniki, programy, ustawienia Windows 10:
- wyłączone podpisywanie cyfrowe
- sterowniki zainstalowane jako Android Device / Android Bootloader Interface
- MiFlash 32 bity i 64 bity - wykrywa telefon
- sprawdzone w adb - fastboot oem device-info, unlock false
- zapora i antywirus wyłączony
- wersja sterowników 11 oraz 7.1 Android Bootloader Interface
- w MiUnlock 1.1.0317.1 loguje się po ID
 

Ciągły błąd 50%

Edytowane przez 1jedrzej1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1jedrzej1 napisał:

A ja mam brak możliwości zweryfikowania, czekam, czekam i nic

Ma, miał ktoś coś takiego?

0aa638c26b6e2574de41470d08fb7639.jpg

Dodam że mam zgodę, mi unlock przechodzi weryfikację ale mam błąd 50%

czy to znaczy ze musze wyslac sms do xiaomi przed procedura zdjecia ich blokady. Dodam ze ja od nich odstalem juz sms ze zgoda 2 dni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam teraz Remi 3S, odblokowany bootloader i wgrane MIUI Polska. 

Kupiłem wczoraj redmi 4 jutro ma mi przyjechać kurierem i che już teraz złożyć prośbę o odblokowanie bootloadra to muszę to robić ? I ja to zrobić na drugie urządzenie na tym samym koncie xiaomi ?

 

Edit:

Własnie wyczytałem kilka stron wcześniej 

Cytat

Zgoda jest dozywotnia na dane konto

Jest to zgodne z prawdą i jak przyjdzie nowy telefon będę mógł go bez problemu odblokować na starym koncie ? 

Edytowane przez joljol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem dwa  Redmi 4 Prime od Goldwaya. Zabrałem się do odblokowywania BL w jednym z nich, ale MiFlash stawał przy 50% pokazując błąd "couldn't verify phone, cannot get info". 
Z pomocą kolegi wgrałem ChinaDev, tylko, że tutaj MiFlash również protestuje przy 50%, że konto na telefonie się różni od tego w MiFlashu.
Próbowałem na 3 różnych kontach z pozwoleniem i ten sam błąd.

Jutro rano wyjeżdżam i do tego czasu mam dostęp do komputera.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Szybkie pytanie. Kupiłem Redmi 4, wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera, ale okazało się, że mój kumpel ma konto xiaomi gdzie odblokowywał swój telefon wcześniej. Czy istnieje możliwość odblokowania bootloadera w moim telefonie, na jego koncie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z odblokowaniem nie mam już pomysłu co robię nie tak.

Mi account:
 znajdź urządzenie w mi account wyłączone
 100 punktów zabezpieczeń na koncie
 zgoda jest
Opcje programistyczne:
 Debugowanie USB - włączone
 Stan odblokowania Mi - nie udało się zweryfikować

  Windows 7 32 bit

 

15682228_609145605943747_1590943754_o.png

12.jpg

Bez tytułu.jpg

1.jpg

Edytowane przez jaronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nicramer napisał:

Robię wszystko, jak w pierwszym poście. Dodatkowo robię to, według tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=po-fGSCjYK0

W 1 minucie filmiku autor napisał, żeby się upewnić, że nasz telefon jest aktywowany. U mnie nie jest. W jaki sposób mogę tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...