Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz najnowsze oficjalne romy pod fastboot http://en.miui.com/a-234.html

edit. Opis flashowania też jest pod tym linkiem.

Ja flashowałem w download mode na syfmiui z zablokowanym BL i wygląda to identycznie jakw tym opisie dla fastboot z tą różnicą że wprowadzasz telefon nie w fastboot mode a w download mode.

Edytowane przez 4mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po chińsku bo prawdopodobnie jesteś na stronie gdzie masz jedno pole na środku ekranu? Wpisz tam swoją nazwę użytkownika, która będzie widziała na forum. Jak wklepiesz, zostanie zaakceptowane, otwórz jeszcze raz linka z unlock, pojawi się formularz.

Tapatalking z Mi Note 2 6/128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po chińsku bo prawdopodobnie jesteś na stronie gdzie masz jedno pole na środku ekranu? Wpisz tam swoją nazwę użytkownika, która będzie widniała na forum. Jak wklepiesz, zostanie zaakceptowane, otwórz jeszcze raz linka z unlock, pojawi się formularz.

Tapatalking z Mi Note 2 6/128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

jesli maasz na nim syfmiui to zmien na dev i pozniej zrob odblok

nie mam pojecia co na nim jest. Tel kupilem w pl ze sklepu z allegro... mialo byc wszsytko ok a sie okazal syf... tel sie nie wl i caly czas mruga logo xiaomi.... sprawdzilem i okazalo sie ze tel sie zablokowany. napisalem do chinczyka i dzisiaj dostalem sms ze tel zostal odblokowany. Zrobilem wszzytko jak w poradniki i zaslat mnie blad przy 50%. Teraz robie krok po kroku z poradnika Redmi2 i mam kolejny blad, 

Drugi zabieg: uruchamiamy MiPhone20151028, telefon uruchamiamy w trybie download (EDL) Powinniśmy zobaczyć telefon wykryty tak, jak na poniższym screenie. Różnica? W zakładce „Device” będzie napis COM, a nie cyfry/literki.

Ja wciac widze literki. W tryb EDL wchodzie poprzez : telefon uruchomiony w trybie fastboot podłączamy do PC i w Minimal ADB and fastboot (uruchomione jako administrator) wpisujemy komendę „fastboot devices” i naciskamy Enter. Kiedy telefon zostanie wykryty, wpisujemy „fastboot oem edl” i naciskamy Enter.

inaczej nie potrafie.

Dodam ze tel nie chce sie wylaczyc, po przytrzymaniu power wciaz pojawia sie logo xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, skorasm napisał:

nie mam pojecia co na nim jest. Tel kupilem w pl ze sklepu z allegro... mialo byc wszsytko ok a sie okazal syf...

To po co się męczyć zwróć ten syf.

59 minut temu, skorasm napisał:

tel sie nie wl

 

59 minut temu, skorasm napisał:

Dodam ze tel nie chce sie wylaczyc

To nie chce sie wlaczyc, czy nie chce sie wylaczyc, bo zaczynasz bardzo chaotycznie pisac.

Uruchom telefon w trybie fastboot, nastepnie wklep fastboot devices jak Ci wykryje to super, wklep fastboot oem edl jesli zrobi sie czarny ekran (tak jakby tel byl wylaczony) to przejdz do miflash i flashuj softem dev i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pull1990 napisał:

Teraz tak sobie myślę czy jest możliwość odblokowania z mojego konta xiaomi telefonu a później używanie go na innym?

Tak jest taka możliwość bez żadnych konsekwencji, pamiętaj tylko żeby po odblokowaniu wylogować się na telefonie i usunąć telefon na PC z konta Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.12.2016 at 10:55 PM, muszateq said:

Tak jest taka możliwość bez żadnych konsekwencji, pamiętaj tylko żeby po odblokowaniu wylogować się na telefonie i usunąć telefon na PC z konta Xiaomi.

Dzięki za odpowiedź.

Pomóżcie mi jeszcze w usunięciu telefonu na koncie xiaomi. Wchodząc na account.xiaomi.com nie mam podglądu podłączonych urządzeń. Gdzie szukać tej opcji?

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2016 o 22:17, 1jedrzej1 napisał:

(btw w poradniku możesz dodać informację o wyłączeniu podpisywania cyfrowego, oraz jaki powinien być prawidłowy opis sterownika w menedzerze urządzeń)

Kolego tu masz najlepszy wg poradnik. Ja wg tego wczoraj sie bawilem i za pierwszym razem zrobilem stery i zainstalowałem najnowszego DEVa china MTK bez odblokowanego BT 

 

 

Panowie ja mam tak. Wczoraj wrzuciłem chinskiego DEVa na zablokowany bootloader. Jest to cały chinski syf bez Gapps itp. Dzis w miedzyczasie dostalem zgode na odblokowanie BL - nastepny krok do chwalebnego miui Polska. Ale mam i tak blokade na 50% - teraz pytanie czy to sterowniki? bo bawie sie tearaz na innym kompie i tu pokazuje mi w unlock toll ze tel podbpiety ale pada na etapie 50% cannot VERIFY phone - co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redmi2 napisał:


Nic nie trzeba...

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

w niektorych wersjach systemu jest tam jeszcze jedna opcja doty OEM... cos z tym zwiazane. Ostatnio ogladalem tuta co to wlasnie gosc zaznaczal ale ja tego w 8 nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/16/2016 o 15:36, Redmi2 napisał:

Ta opcja oem( a w sumie 2 opcje) zgadza sie czasem to pomaga przy odbloku, ale wersja windowsa nie ma nic tu do rzeczy, a cytujesz moja odpowiedz z tym zwiazana.

A na KATE ta opcja oem jest zarowno na stable np na 8.0.4.0 i 8.1.1.0 i na devach tez jest.

W tym poradniku https://miuipolska.pl/forum/topic/19518-podstawowe-pytania-i-odpowiedzi-podział-miui-edl-fastboot-twrp-odblokowanie-bootloadera-instalacja-miui-polskaxiaomieu-poradnik/ nic akurat o opcji OEM Unlocking Allow the bootloader to be unlocked (OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera) nie napisałeś. Pisałem o tym ja w swoim poradniku tutaj : https://miuipolska.pl/forum/topic/19878-tutorial-instalacja-miuipolskaxiaomieu-krok-po-kroku-dla-redmi-4-pro-aka-prime-high-version-z-ibuygou/, jak i autor tego wątku Zenderable z pierwszego posta cyt : "Pamiętaj o włączeniu debugowania usb, oem unlock w opcja programistycznych w celu poprawnej instalacji sterowników. Jeśli masz sterowniki poprawnie zainstalowane, to ta wskazówka nie będzie potrzebna. Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Wersja MIUI (kilka razy klikaj w to, aż pojawi się "Zostałeś programistą!"), W "Dodatkowe ustawienia" pojawią się opcje programistyczne) *Jeśli masz Windows 8+ musisz pamiętać, że może być problem ze sterownikami. Poradniki jak zainstalować sterowniki bez podpisu cyfrowego znajdziesz używając google."  i ma jak najbardziej rację bo informacja o sterownikach nie podpisanych cyfrowo występuje też w Windows 7 x64bit.

 

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...