Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.11.2016 o 13:48, Redmi2 napisał:

Zgoda jest bezterminowa

Zgoda nie jest bezterminowa. Jeśli nie odblokujesz telefonu przez 30 dni od uzyskania zgody to musisz aplikować ponownie.

6ef3f462519ae267d74bc67698d74b1b.jpg

Wcześniej miałem zgodę aktywną :)

 

EDIT.

Dobra widzę, poprawiłeś się tu: 

:)

 

btw. do tego co wcześniej pisałeś - mi pisanie "thanks" pod tematami pomogło w uzyskaniu wyższej rangi na forum en.miui.

BTW. myślę, że nie musisz spamić kolejnym wątkiem w dziale tutoriale, tylko wystarczy napisać to i wrzucić do tego tematu co jest tutaj. Jak myślisz, łatwiej będzie jak wszystko będzie w jednym wątku czy podzielone na kilka wątków?

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qwerty napisał:

Mam tylko jeden kabel USB-C więc ten do cięcia musiałbym niszczyć oryginalny którym ładuję telefon. Czyli muszę kupić kabel tak czy inaczej. Da się w Polsce dostać taki gotowy kabel?

A moze zadziała inny "chirurgicznie zmodyfikowany" kabel + przejciówka mikro->C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

A moze zadziała inny "chirurgicznie zmodyfikowany" kabel + przejciówka mikro->C?

Powinna zadziałać, tylko trzeba mieć przejściówkę. Te gotowe to normalny kabel usb z przełączaniem i dodatkowo właśnie przejściówka  na usb type c. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia zdobytej rangi (od niemal roku mam status Platinum Member), czy coś się zmieniło, ale gdy dzisiaj podjąłem się odblokowania Mi5 mojej znajomej, to po ściągnięciu i uruchomieniu MiFlashUnlock musiałem jedynie zaakceptować postanowienia, zalogować się na konto, podłączyć telefon i kliknąć "unlock" (punty 8 i 9 poradnika).

Nie wypełniałem żadnych formularzy, o nic nie prosiłem, na nic nie czekałem.

Wchodząc na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html mam

1.jpg

a po wybraniu unlock now

Przechwytywanie.PNG

i od razu mogę ściągnąć program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


Na to samo konto co kiedys probujesz? Czy na inne? Jak na to samo to nie musisz tego robic, jak na inne to poprostu zostaly pliki cookies, wyczysc je albo inna przegladarka.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Pierwszy raz odblokowywałem jakikolwiek telefon xiaomi. Ogólnie chodzi mi jedynie o to, że udało mi się to zrobić bez wysyłania prośby o możliwość odblokowania, a jedynie ściągając program i logując się w nim na swoje konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Daemos napisał:

Pierwszy raz odblokowywałem jakikolwiek telefon xiaomi. Ogólnie chodzi mi jedynie o to, że udało mi się to zrobić bez wysyłania prośby o możliwość odblokowania, a jedynie ściągając program i logując się w nim na swoje konto

no bo to dzięki randze, nie jest potrzebne wtedy żadne zgłoszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:


Nie koniecznie, sam mam wyzsza range i musialem aplikowac a i ostatnio musialem odnowic bo cofnieto pozwolenie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

w sumie teraz patrzę i nasza aktualna ranga (beta team) ma większe uprawnienia niż platinum member

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

no bo to dzięki randze, nie jest potrzebne wtedy żadne zgłoszenie :)

 

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

w sumie teraz patrzę i nasza aktualna ranga (beta team) ma większe uprawnienia niż platinum member

 

Jesteście pewni że to dzięki randze? Skoro tak to ja już wiem czemu od razu przerzucało mnie do unlock toola. Napsuło mi to sporo krwi, bo nie mogłem dostać się do formularza. Jak już się dostałem (ręcznie modyfikując link) to formularz działał jak chciał. Już myślałem że mnie rozniesie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


Ja nie jestem pewien, mam wyzsza range niz ta w temacie wymagana a musialem i skladac o pozwolenie a przedwczoraj reaplikowalem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie wiem jak jest teraz, ale gdy przeglądałem w zeszłym roku uprawnienia różnych grup, to niektóre wyższe rangi miały i owszem część uprawnień, których nie posiadały niższe, ale były też przypadki, gdzie niższe rangi miały coś, czego wyższe nie miały, a przynajmniej tak wynikało z opisów w tabelkach z uprawnieniami (być może to był błąd w opisówce, ale kto tam Chińczyka wie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Redmi2 napisał:

 

Mi max 3/32 kupilem tel od znajomego ktory probowal to zrobic i dostalem informacje ze dostal zgode przeszlo odblokowanie ale nie wlaczyl w tel debugowania i nie zarejestrowal konta. Prosze o pomoc jak teraz moge wgrac miui polska

 


Znaczy ze nie musisz odblokowywac tego urzadzenia, albo juz btl zdjety albo sam tel nie mial nigdy blokowanego :-)
Jaki tel?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


C:\>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: true
(bootloader)    Device critical unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.043s]
finished. total time: 0.044s

prosze o instrukcje jak wgrac jezyk pl lub soft global

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piotrwarszawa napisał:


C:\>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: true
(bootloader)    Device critical unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.043s]
finished. total time: 0.044s

prosze o instrukcje jak wgrac jezyk pl lub soft global

Masz odblokowany bootlader. Instrukcje znajdziesz na miui.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redmi2 napisał:


Ja nie jestem pewien, mam wyzsza range niz ta w temacie wymagana a musialem i skladac o pozwolenie a przedwczoraj reaplikowalem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

No dobra, ale zakładam że u ciebie ten formularz przynajmniej się pokazuje :P U mnie jest tak że nawet nie mam tego formularza. Jestem zalogowany, klikam "unlock now" i od razu mnie przerzuca do stronki z pobieraniem narzędzia. Próbowałem z różnych przeglądarek i kompów,  wszędzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redmi2 napisał:


Ja musze bezposrednio wkleic link jak zakladam nowe konto, bo tez sie nie pokazuje bo pamieta z mojego konta poprzedniego.
A ile mnie pamiec nie myli trzeba miec minimum diamond member z 500 pkt ecperience aby nie bylo potrzeba zgody.

No to może być właśnie to, bo ja mam "diamond member" +500 pkt. i już wcześniej odblokowywałem tym kontem telefon i wszystko było git. No nic telefon kumpla przyjdzie to się zobaczy. Nie mam zamiaru zakładać drugiego konta, siedzieć i nabijać punktów, aby łaskawie jakiś Mao Tse-tung pozwolił mi łaskawie odblokować mojego tela za który zapłaciłem.

Edytowane przez szakisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:


I wszystkie tel nawet kolegi odblokujesz na swoje konto? A potem Twoje dane znajda sie na jego tel :-D
Tylko po co? Zlozenie podania to jakies 1-2 minuty roboty, a sms przychodzi teraz ze zgoda po 1-5minutach :-)
A ja mialem 1800 pkt experience jak skladalem prosbe :-P i status wyzszy niz diamiond a odnawialem jak mialem 2000 :-P. Wiec teoria o diamond co najmniej dla mnie dziwna.

 

Po primo, ja konto Xiaomi mam tylko bo tego wymagają. Nie trzymam nic tam co uważał bym za ważne. Poza tym, on woli CM więc nie ma mowy by jakoś specjalnie korzystał z tego konta :D
Po secundo, nie bardzo ufam w to że to 5 minut roboty i już. Patrząc po dziale skarg i zażaleń na forum MIUI nie za wiele się zmieniło w tym względzie :D
Po tertio, strasznie nie lubię mieć pierdyliard kont do niczego niepotrzebnych. Strasznie nie lubię jak ktoś mi komplikuje sprawę, która powinna trwać 3 minuty - logujesz się na konto, chcesz odblokować? Tak. OK, zrobione. Tak to powinno wyglądać :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szakisz napisał:

która powinna trwać 3 minuty - logujesz się na konto, chcesz odblokować? Tak. OK, zrobione. Tak to powinno wyglądać :/

Tak powinno ot wygladac.

 

1 godzinę temu, ahr napisał:

Chciałbyś, żeby Cię przytulić czy co? ;)

a Ty oczywiscie bys go tak zaraz przytuli? ;] ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2016 o 06:16, kamillm napisał:

Część dzięki za linka ale nadal mam pewien problem.

Wszystko zrobiłem z godnie z instrukcja z linka.
Pobrałem pliki po za ostatnim CM - końcowy room pobrałem z naszego forum.
Po wykonaniu instrukcji z posta mam odblokowany bootloader.
Zgodnie z kolejnymi krokami wgrywam TWRP  ver. 3.0.2.
Wszystko działa wchodzę do TWRP przegrywam plik z roomem (z naszego forum) do pamięci telefonu i instaluję.
Do tego momentu TWRP działa bez problemu. Po resecie room ładnie instaluje się do końca. Wszystko działa elegancko.
Jednak kiedy wchodzę ponownie do TWRP (power + vol +) to nie mogę nic zrobić tak jak by nie wykrywał dotyku lub po załadowania zawieszał się.
Po ponownym wykonaniu czyności z posta XDA znowu wszystko działa dobrze do czasu wgrania Roomu EU.

O co chodzi ?

Ps. żeby sprecyzować odblokowania bootloadera dokonuję całkowicie według procedury z zalinkowanego wątku
      może tu tkwi problem ?  

Edytowane przez pacmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...