Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Się nie mogę doszukać jednej informacji.

Dostałęm zgodę na usunięcie blokady BL, jakieś 3-4 godziny po wysłaniu zapytania.

OK przystąpiłem do akcji ale się wstrzymałem bo na ekranie z prośbą o podłączenie telefonu jest napisane, że czytnik

lini papilarnych nie będzie działał. A jednak ciekawa to opcja blokowania w ten sposób telefonu

a nigdzie się nie doszukałem jak to jest naprawdę. Czy jak wgram MIUI polska i zablokuje BL to czytnik linii papilarnych "wróci" ?

Czy napawdę nie będzie działał jak zdejmę blokadę z BL ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr.BLUE napisał:

Witam.

Się nie mogę doszukać jednej informacji.

Dostałęm zgodę na usunięcie blokady BL, jakieś 3-4 godziny po wysłaniu zapytania.

OK przystąpiłem do akcji ale się wstrzymałem bo na ekranie z prośbą o podłączenie telefonu jest napisane, że czytnik

lini papilarnych nie będzie działał. A jednak ciekawa to opcja blokowania w ten sposób telefonu

a nigdzie się nie doszukałem jak to jest naprawdę. Czy jak wgram MIUI polska i zablokuje BL to czytnik linii papilarnych "wróci" ?

Czy napawdę nie będzie działał jak zdejmę blokadę z BL ?

Pozdrawiam

Bzdury, wszystko będzie działać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mr.BLUE napisał:

Witam.

Moze nie koniecznie bzdury

Bzdury na pewno, napisane po to żeby zniechęcić i zostać przy oficjalnym romie. Wszystko działa, łącznie z lokalizowaniem blokowaniem zdalnym telefonu z poziomu chmury Mi. Jedyna zmiana to to że jak zgubisz, lub ci ukradną telefon to będą mogli w odblokowanym trybie fastboot wgrać np CM-a. Z Miui nie poużywają bez znajomości hasła do konta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Bzdury na pewno, napisane po to żeby zniechęcić i zostać przy oficjalnym romie. Wszystko działa, łącznie z lokalizowaniem blokowaniem zdalnym telefonu z poziomu chmury Mi. Jedyna zmiana to to że jak zgubisz, lub ci ukradną telefon to będą mogli w odblokowanym trybie fastboot wgrać np CM-a. Z Miui nie poużywają bez znajomości hasła do konta. 

@Mr.BLUE sluchaj go dobrze pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez roomu dev nie masz w opcjach programistycznych "Mi unlock status" gdzie właśnie TAM linkujesz konto MI do urządzenia! Dzięki temu przechodzi przez MI unlocker te pieprzone 50% :D 

9f129a20335dc54daa2381132f942b41.jpg

room stable

CrhwDL.jpg

room dev

Nawet na XDA ktoś już to opisał:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69573462&postcount=61

Edytowane przez krzychu112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do znikajacej zgody na unlock to potwierdzam, ze to moze sie dziac ;)

czekajac na mi5 zrobilem konto xiaomi, dostalem zgode i na pewno byla, bo mialem sms, info na stronie, a miunlock przechodzil sprawdzanie zgody na koncie i czekal na podlaczenie fona. w logu miunlock:

status result: {
   "applyStatus" : 2,
   "code" : 0,
   "description" : null,
   "shouldApply" : true,
   "uid" : uid
}

applyStatus = 2 oznacza zgode.

po 2 tygodniach dostalem fona i przy logowaniu na konto miunlock zwracal, ze urzadzenie nie jest wspierane, a na stronie mialem info, ze zgody nie ma. log z miunlock:

status result: {
   "applyStatus" : 3,
   "code" : 0,
   "description" : null,
   "shouldApply" : true,
   "uid" : uid
}

applyStatus = 3 brak zgody.

musialem zalozyc drugie konto, zeby szybko odblokowac.

myslalem, ze cofneli mi zgode przez moje zabawy z minulock - puszczalem go przez privoxy i sprawdzalem komunikacje miunlock <> serwer xiaomi + troche tam slalem wlasnych requestow przez charles proxy. nie wiem na pewno, czemu mi ta zgode cofneli, ale wiem, ze na 100% zostala cofnieta ;)

 

Edytowane przez rezmus
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Potrzebuje pomocy bo mam problem odblokowanie MI4C kupiony na ali

Soft miui 8.0 global stabilna 8.0.4.0.0 LXKCNDG - Android 5.1.1 LMY47V

jak się pewnie domyślacie MI Unlock wywala na 50 %

Ściągnąłem soft z http://en.miui.com/download.html

miui_MI4c_6.11.17_05e2856abe_5.1 ale kiedy chcę go wgrać przez wbudowaną apkę do aktualizacji wywala " nie można zweryfikować aplikacji ".

Nie bardzo wiem co dalej zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że plik z romem pod mi flash różni się od zipa pod Apkę?

Jeżeli to nie problem to czy możesz podrzucić link po pobrania nie chciał bym uwalić telefonu złym softem.

Czy moge pobrać  to: http://en.miui.com/thread-295006-1-1.html

Edytowane przez pacmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...