Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.11.2016 o 23:08, SmauG napisał:

Cześć :) (witajcie, to mój pierwszy post na tym forum)

A co jeśli mam zablokowany telefon?
Córka zmieniła sobie ten rysowany kod, no i (oczywiście) jakoś go zapomniała. I przypomnieć sobie nie może :( (1 próba na 120 minut).

Wysłałem do nich ta prośbę o odblokowanie, no ale ja sie nie zaloguje na konto moje na telefonie teraz (wcześniej to konto nie było na nim ustawione).

Żeby móc używać numeru, kartę SIM przerzuciłem do innego aparatu i na nim teraz działam.


Więc jak odblokować xiaomi? Opisana procedura zadziała?

 

Pozdrawiam

czy nie wystarczy wejść w tryb fastboot i potem

fastboot devices
fastboot erase userdata
fastboot erase cache

fastboot reboot

no chyba że to nie przejdzie z zablokowanym bootloaderem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariusz.ur napisał:

czy nie wystarczy wejść w tryb fastboot i potem

fastboot devices
fastboot erase userdata
fastboot erase cache

fastboot reboot

no chyba że to nie przejdzie z zablokowanym bootloaderem

Tak jak pisałem we wcześniejszym poście, to jest zablokowane. Samo wejście w tryb nic nie da, skoro dalej nic nie można zrobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie odblokowywanie zatrzymuje się na 50%

Ściągnąłem sobie global dev stąd: http://en.miui.com/a-234.html ale to jest w formacie .tgz i telefonowy updater nie może tego znaleźć

Napisze mi ktoś jak wgrać tego deva? Tel MiMax 3/32 dodam, że nie ogarniam :)

Wgrywałem różne romy na samsungach, ale tu to jest kosmos :)

Edytowane przez Lexarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lexarr napisał:

Cześć, u mnie odblokowywanie zatrzymuje się na 50%

Ściągnąłem sobie global dev stąd: http://en.miui.com/a-234.html ale to jest w formacie .tgz i telefonowy updater nie może tego znaleźć

Napisze mi ktoś jak wgrać tego deva? Tel MiMax 3/32 dodam, że nie ogarniam :)

Wgrywałem różne romy na samsungach, ale tu to jest kosmos :)

Tutoriale -> Instalacja systemu na zablokowany bootloader przeczytaj uważnie cały pierwszy post i pytaj w tamtym wątku w razie wątpliwości

błąd 50% jest dość popularny, na paru poprzednich stronach poczytaj co zrobić ze sterownikami, które najczęściej są problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam następujące pytanko czy w mi5s plus wgram China Dev poprzez "Aktualizacje" - umieszczając plik .zip w pamięci telefonu ze śmieciowego romu np od goldway? Czy do tej operacji wymagane będzie MiFlash?

Pozdrawiam

Edytowane przez gacekp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gacekp napisał:

A ja posiadam następujące pytanko czy w mi5s plus wgram China Dev poprzez "Aktualizacje" - umieszczając plik .zip w pamięci telefonu ze śmieciowego romu np od goldway? Czy do tej operacji wymagane będzie MiFlash?

Pozdrawiam

Wgrałem w ten sposób właśnie jakiś global i działa, więc jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Hehe pewnie ze nie trzeba, jak sobie wyobrazasz ze jak komus odblokowuje btl to ta osoba wysyla mi karte sim :-P ?
Swoje tez bez karty sim odblokowuje, logujac sie do wifi podczas konfiguracji i do konta xiaomi na to co jest zgoda.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Kiedyś różne głupoty mi pisali. W takim razie mogę sobie dziś wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera i jak przyjdzie tel to zalogować i odblkować (jeśli sie uda ;]). Nadal zgoda jest na 1 miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Kiedyś różne głupoty mi pisali. W takim razie mogę sobie dziś wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera i jak przyjdzie tel to zalogować i odblkować (jeśli sie uda ;]). Nadal zgoda jest na 1 miesiąc?

W tak rozległym temacie mogą występować mity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redmi2 napisał:


Przy sercurity check na stronie? A po co to wypelniac?
A jak juz wypelniasz to jest chyba tam 4-5 pytan, ustalasz sobie 5 pytan i wpisujesz odpowiedzi a potem drugi raz te odpowiedzi w takiej samej kolejnosci.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 


ostatnie pytanie czy Koniecznie trzeba wgrywac china dev aby wgrac miui polska ??
jesli tak to jak wgrac china dev ?

Edytowane przez Strawqens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Redmi2 napisał:


Popatrz w poradnik jak uzyc miflasha z telefonem trybie edl, potem unlock, wgranie twrp i miuipolska

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

A ja właśnie odpaliłem Mi Unlocke'a i.. napisało mi że obecne konto jest inne od konta ustawionego na telefonie :(

NIE ustawiałem ich konta na telefoniena początku.. No i znów nie wiem co robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Zalogowany na to samo konto xiaomi na telefonie i w unlockerze? Tel w fastboot? Jak na oba pytania odpowiedz tak, to sa dwie mozliwosci pewnie masz syfiaste miui lub problem ze sterami.
Wgraj miflashem china dev w trybie edl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Na telefon sie nie moge zalogować - właśnie dlatego chcę go zresetować (córa coś pokręciła z kodem rysowanym).
Nie ustawiałem konta MI na nim od nowości, więc nie powinien mieć tam żdnego ustawionego.

Telefon zablokowany, więc nie wiem jak moge wgrać coś w trybie eld (jeśli to ten ekran z chińskimi robaczkami, oraz przejściem do fastboota i restore'a to u mnie nie wiem jak chińszczyzny używać, a restore nie działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...