Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi


Cześć,

podczs dzisiejszej aktualizacji do wersji 8.10.27 telefon nie wstał, nie byłoby żadnego problemu (wszedł do recovery i przywrocił lub zainstalował inne ROM) gdy nie to że przy tej okazji nie mogę wejśc do recovery. Sprawdzajac dalej okazało się że rownież Bootloader jakimś dziwnym trafem znowu jest zablokowany i tu pojawia się problem bo nie moge zrobić requeste z prośbą o odblokowanie bootloadera.
Chciałem zrobić tak samo jak w sierpniu korzystająć z tego linka -> http://en.miui.com/unlock/apply_en.html

ale niestety wygląda jakbym miał jakies dwa konta (zakładałem tylko jedno) przez co nie dostaje sms (załacznik) do weryfikacji i nie moge poprosić o odblokowanie.

Spotkał się ktoś z czymś takim, jak to rożwiazać, bo bez BL telefon jest bezużyteczny looping...

 

BLMI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gopher jeżeli instalowałeś rom xiaomi.eu na Redmi 3S to on nie blokuje bootladera, dotyczy to też wersja 6.10.27, coś innego musiałeś zrobić lub zainstalować.

Do powtórnego odblokowania tego samego telefonu też nie potrzebujesz wszystkiego robić od nowa, możesz wielokrotnie odblokowywać ten sam telefon, wystarczy uruchomić ponownie program i wpisać nr konta xioami i hasło, żadne sms-y czy nowe zgody nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybki responde, szczegolnie dla Redmi2, Twoje uwagi pomogly i udalo mi się zdjąc ponownie blokade bootloadera przed ADB fastboot (na win7, na win10 nie szlo), ale twraz pojawia mi się monit żeby wpisac haslo blokady aby odszyfrowac urzadzenie po restarcie. Myslalem ze to chodzi o haso do konta xiaomi ale nie wchodzi, anie tez zadne inne haslo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, latet napisał:

Próbujesz wyważyć otwarte drzwi. Przecież nie trzeba odblokować BL, aby przejść z Global Stable na Global Dev! Co więcej, nie musisz tej wersji instalować z trybu fastboot, ale normalnie z apki aktualizacje!

Myślisz, że tego nie próbowałem? Pobrałem sobie z oficjalnej strony rom dev 6.10.13, wrzuciłem do pamięci telefonu wg instrukcji zamieszczonej na stronie, potem wszedłem sobie w aktualizacje i z menu wybrałem "zainstaluj aktualizację z pliku zip" i wskazałem plik wrzucony do pamięci telefonu. Wyskoczyło "pobieranie informacji" a po kilkunastu sekundach, żę "nie można zweryfikować aktualizacji. Nie można zweryfikować pliku aktualizacji". Sciągnąłem ten rom, który mam zainstalowany tak żeby sprawdzic co mi napisze jak wskaże ten co juz mam i tu wszystko jest ok i chce sie aktualizowac. Wiec nie wiem o co chodzi. Miał ktoś cos podobnego i znalazl rozwiązanie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. w Koncu sie udalo zrobic to z poziomu aktualizacji. Opisze wiec jak to zrobilem zeby na przyszlosc ktos sie nie motal tak jak ja. Wersja stabilna 8.0.5.0 opiera sie na lolipopie 5.1 a Dev na Marshmallow. Zeby wgrac wersje dev na ta stable najpierw trzeba pobrac rom dev 6.8.18 poniewaz opiera sie ona takze na lolipopie 5.1 potem wrzucamy go do pamieci telefonu. Nastepnie wchodzicie w aktualizacje i z tego menu u gory wybieracie aktualizacje z pliku i wskazujecie na ten rom na karcie 6.8.18 on sobie go tam sprawdza i tutaj nie wyrzuca komunikatu, ze nie moze zweryfikowac wersji tylo od razu sie pytaczy zainstalowac. Po zainstalowaniu telefon uruchamia sie jeszcze raz. Po ponownym uruchomieniu i konfiguracji wchodzicie w aktualizacje i telefon sam znajduje sobie aktualizacje do wersji 6.10.13 co wlasnie mi sie teraz sciaga. Mam nadzieje ze komus pomoze ta jakzekrotka porada:) Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc. Mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze odblokowac jakos tego bootloadera poniewaz pewnie za jakis czas mi sie uwidzi jakas inna wersja oprogramowania np MIUI Polska. 

Podobno tez wersja dev pomaga jesli ktos ma problem z gubieniem zasiegu na 4G. Ja mialem taki problem na stabilnej ale jakos samo zaczelo dzialac normalnie.

Caly ten proces opisal ktos na tym forum tlyko w innym dziale, gdzie ktos wspomnial o tych problemach z zasiegiem i aktualizacjaze stable dodev rozwiazala problem:)

Edytowane przez grabi998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bootloader, na wersji global dev(nie wiem czy miało to jakiś wpływ po prostu zainstalowałem żeby spróbować) ale do sedna, jeżeli wejdziecie w menedzer urządzeń i gdy macie uruchomiony telefon w trybie fastboot i do tego podpięty to musicie zrobic downgrade sterowników do wersji 7.1 ( wybieracie aktualizacje i szukacie aktualizacji na dysku) link do sterownika: http://www.driverscape.com/download/android-bootloader-interface pobierzcie wersjie  7.1.0000.00000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być możę nie sprawdzałem bo nie mam, na Mi5 jest prosto, pobierasz aktualizacje global dev se strony mi wgrywasz do pamięci wewnętrznej telefonu i w aplikacji aktualizacje wybierasz aktualizacje z pliku zip wskazujesz plik pobrany i zatwierdzasz i reszta robi sie sama i po kłopocie więc proste jak nie wiem co, jedyny problem jaki może być na twoim Fonie to brak wersji Global Dev jest tylko stable, i byc może w tym wypadku faktycznie potrzebujesz innych sterowników

Edit:

jest Wersja Dev ale China, sorry mój błąd http://en.miui.com/download-309.html#454

a tu masz instrukcję wgrania    http://en.miui.com/a-232.html

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pmedela napisał:

Ok, już zainstalowałem, ale niestety na global stable nadal nie da się odblokować :-/

Pisze, że konto w programie jest inne niż to zalogowane w telefonie, co jest oczywiście

nieprawdą...

Na Global Stable nie da się chyba odblokować... potrzeba Global Developer który zainstalujesz na dwa sposoby.

1. Jak masz oryginalny Global Stable to pobierasz .zip z Global Developer i przez aplikacje ''Aktualizacje'' instalujesz.

2. Jak masz nieoryginalny Global Stable to pobierasz Global Developer ROM FastBoot  i przez MiFlash z zaznaczonym Flash_All instalujesz system,telefon z aktywnym trybem EDL.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaudii napisał:

być możę nie sprawdzałem bo nie mam, na Mi5 jest prosto, pobierasz aktualizacje global dev se strony mi wgrywasz do pamięci wewnętrznej telefonu i w aplikacji aktualizacje wybierasz aktualizacje z pliku zip wskazujesz plik pobrany i zatwierdzasz i reszta robi sie sama i po kłopocie więc proste jak nie wiem co, jedyny problem jaki może być na twoim Fonie to brak wersji Global Dev jest tylko stable, i byc może w tym wypadku faktycznie potrzebujesz innych sterowników

Edit:

jest Wersja Dev ale China, sorry mój błąd http://en.miui.com/download-309.html#454

a tu masz instrukcję wgrania    http://en.miui.com/a-232.html

Nie ma szans... "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conajmniej dziwna sprawa ja u siebie na global stable wgrywałem global dev i poszło bez problemu

 

może błąd pobierania jakiś spróbuj ponownie pobrać

spróbuj pobrac wesję dla MiFlash  http://en.miui.com/a-234.html

i wgrać

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaudii napisał:

conajmniej dziwna sprawa ja u siebie na global stable wgrywałem global dev i poszło bez problemu

 

może błąd pobierania jakiś spróbuj ponownie pobrać

A może ma nieoryginalny system który nie mam możliwości instalacji oryginalnego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaudii napisał:

to też jest możliwe ale tego nie wiemy, ale przypadku nieoryginalnego systemu metoda miFlasem powinna zadziałać

info o wersji systemu masz w informacjach o telefonie

Note 4 ma procesor MTK więc tutaj SP Flash Tool powinien być chyba że się coś zmieniło i MiFlash zainstaluje system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aero napisał:

Proszę o pomoc, dostałem zgodę na odblokowanie bootloeadera, próbowałem przez TunnelBear i CyberGhost bez skutku, mam włączony tryb FASTBOOT.

pomocy.jpg

poczytaj trochę wcześniej o kwestii sterowników pod windowsem... fastboot device zgłasza ci urządzenie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...