Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ahr napisał:

A czytałeś kilka postów wyżej o problemach powodowanych przez sterowniki w windzie?

na tym komputerze już dwa inne rn3p odblokowywałem a nie miałem żadnej aktualizacji instalowanej, no ale jak będę mieć telefon w ręku to zobaczę też pod tym względem

dzięki że zwróciłeś uwagę, bo pewnie bym nie zauważył :P

Edytowane przez moth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, art12 napisał:

@moth Próbowałeś lokalizować urządzenie na i.mi.com? Czasem to pomaga :)

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5
 

tak, normalnie się zlokalizowało.

ogólnie to z jednym z rn3p który odblokowywałem to poszło bez problemu a środowisko było praktycznie w 100% te same tylko tamten był na miui7 a ten się zaktualizował na miui8.

mam już kilka pomysłów co zrobić, pewnie w weekend będę to robił więc zobaczymy co pomoże. jakby komuś coś jeszcze do głowy przyszło to czhwr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem  kenzo_images_6.10.13_20160805.0000.29_6.0_cn, chce flashować przez MiFlasha, ale dostaje błąd jak na obrazku. Telefon ciągle w trybie edl, który nawet nie wiem jak wyłączyć. pomożecie ?

Bez tytułu.png

// edit: przeniosłem folder w normalne miejsce i ruszyło :) głupi ja

Edytowane przez miniek15m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z logowaniem się do strony z tutoriala - przy podawaniu danych logowania kontem miui (na moim redmi note 3 pro działa, wcześniej używałem na innych tel z miui) pojawia się taki błąd (print screen). W efekcie nie mogę złożyć wniosku o odblokowanie słuchawki ani skorzystać z forum mimi.com.

Czy znacie rozwiązanie problemu?

 

miui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, miniek15m napisał:

Flashowanie sie powiodło, system stoi. Ale niestety nadal nie mogę odblokować bootloadera. "Couldn't verify device. Not connected do Mi Phone". To wina sterowników ?

prawdopodobnie tak, skoro masz 50% tzn. że konto jest ok bo weryfikacja zgody na unlock jest przy logowaniu - tu jest problem "not connected" więc raczej po stronie systemu - spróbuj tego co jest kilka postów wyżej ze zmianą sterownika - to co win10 instaluje domyślnie nie działa, pomimo komunikatu w menadżerze urządzeń, że jest ok. U mnie poszło z wersją z 2013. Sprawdź jeszcze fastboot devices - jak ci nie znajdzie nic podłączonego to i unlock nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem teraz na uczelni odblokowania na windowsie 7, także na narzędziu po chińsku. Ten sam efekt, 50%.

wczoraj na tej 10tce w domu musiał telefon byc widoczny w fastboocie bo udało mi sie rebootowac go z jego poziomu do trybu edl.

Pobawilbym sie tymi sterownikami ale nie wiem skad mam je wziac. znajduje tylko instalatory bez numerkow wiec  nie wiem jak znalezc te 7.costam o ktorych byla tu mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RASTY777 napisał:

prawdopodobnie tak, skoro masz 50% tzn. że konto jest ok bo weryfikacja zgody na unlock jest przy logowaniu - tu jest problem "not connected" więc raczej po stronie systemu - spróbuj tego co jest kilka postów wyżej ze zmianą sterownika - to co win10 instaluje domyślnie nie działa, pomimo komunikatu w menadżerze urządzeń, że jest ok. U mnie poszło z wersją z 2013. Sprawdź jeszcze fastboot devices - jak ci nie znajdzie nic podłączonego to i unlock nie ruszy

Tylko skąd wy wszyscy bierzcie te stare sterowniki? Mozesz je podlinkowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, the19game napisał:

Tylko skąd wy wszyscy bierzcie te stare sterowniki? Mozesz je podlinkowac?

nie moge bo ich nie mam :) u mnie byly w samym systemie, windows instaluje po podlaczeniu telefonu w trybie fastboot, z tym ze 2 wersje, 11 i 7. Domyślnie wybiera oczywiście nowszą 11 ale na niej nie działa, zmiana na v7 z 2013 roku u mnie rozwiązała problem od ręki.

Szkic.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziewczyna zakupiła xiaomi mi max na terenie Holandii. Telefon szedł z chin 4 tygodnie. 

Po włączeniu telefonu okazało się, że jedynym językiem który obsługuje telefon jest chiński! Na telefonie znajduje się MIUI 7.7.11.0 z androidem 6.0.1 MMB29M.

Robiliśmy wszystko zgodnie z instukcją, dostaliśmy zgodę na pozbycie się bootloadera. I tu zaczyna się problem. Po włączeniu mi unclock, następnie po zalogowaniu, podłączeniu telefonu w tryb fastboot i tak dalej, program dalej niewykrywa telefonu! Korzystaliśmy również z programu tunnelbear do zmiany vpn jednak dalej nic!.

System na komputerze to windows 10 pro

Czy wie ktoś co można zrobić w tym przypadku? I dlaczego telefon nie posiada języka angielskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RASTY777 napisał:

nie moge bo ich nie mam :) u mnie byly w samym systemie, windows instaluje po podlaczeniu telefonu w trybie fastboot, z tym ze 2 wersje, 11 i 7. Domyślnie wybiera oczywiście nowszą 11 ale na niej nie działa, zmiana na v7 z 2013 roku u mnie rozwiązała problem od ręki.

Szkic.png

To samo zrobiłem wczoraj! Trzeba zmienić stery na starszą wersję! Tylko za pierwszym razem mi nie znalazło tych starych.

Jak ktoś będzie miał problem ze znalezieniem. Podaje link: http://www.driverscape.com/download/android-bootloader-interface

Jest tam wersja :  7.1.0000.00000

Tylko, że to jest jakiś chiński program dla Xiaomi (tak będą krzaczki), ale nie używamy tego programu, tylko instalujemy. Po tym dopiero mi znalazło starszą wersję sterowników. 


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MasakRRa napisał:

To samo zrobiłem wczoraj! Trzeba zmienić stery na starszą wersję! Tylko za pierwszym razem mi nie znalazło tych starych.

Jak ktoś będzie miał problem ze znalezieniem. Podaje link: http://www.driverscape.com/download/android-bootloader-interface

Jest tam wersja :  7.1.0000.00000

Tylko, że to jest jakiś chiński program dla Xiaomi (tak będą krzaczki), ale nie używamy tego programu, tylko instalujemy. Po tym dopiero mi znalazło starszą wersję sterowników. 


 

Wielkie dzięki kumplu :D wszystko działa z tymi sterownikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem twrp i po zrobieniu  Wipe > Format data co ma usunac szyfrowanie partycji, usuwa mi wgrany zip miuipolska. nie moge tez zrebootowac telefonu zeby wgrac sobie od nowa zipa na dysk bo telefon zawiesza sie na logo MI przez tego wipe'a, a jak nie zrobie formata to znowu nie widzi mi partycji wiec nie moge zainstalowac romu. pomozecie

a karty sd nie moge zamontowac w twrp :/ wibrniecie i tyle

 

 

//edit: Udało sie, ale teraz w trakcie instalacji romu wywala błąd "zip file is corrupt!"

Edytowane przez miniek15m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym telefonie udało mi się odblokować bootloadera i zaktualizować system, z drugim natomiast jest wielki kłopot. Telefony to Redmi Note 3 PRO, mimo że zmieniam sterowniki (Tak się udało z poprzednim) to nadal nie chcę się odblokować, próbowałem wgrać chiński rom ale no niestety też się nie udaje.... Jakieś pomysły co mogę popróbować?

@edit na tym telefonie jest MIUI 7.3.6.0 STABLE  jest pełno krzakowatych aplikacji. W tamtym było bodajże 7.3.8.0 i nie miałem żadnych problemów ale tutaj niestety przez UPDATER nie mogę zainstalować nowszego romu, odblokowanie nie działa także jestem lekko w czarnej dziurze....

Edytowane przez Panzarlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, miniek15m napisał:

zainstalowalem twrp i po zrobieniu  Wipe > Format data co ma usunac szyfrowanie partycji, usuwa mi wgrany zip miuipolska. nie moge tez zrebootowac telefonu zeby wgrac sobie od nowa zipa na dysk bo telefon zawiesza sie na logo MI przez tego wipe'a, a jak nie zrobie formata to znowu nie widzi mi partycji wiec nie moge zainstalowac romu.

No, to wszystko jest normalne i logiczne. "Format data" usuwa wszystkie dane, także te niezbędne do wstania systemu a  także te w folderach widzianych z poziomu kompa, bo ten obszar jest (jakby) podfolderem na partycji data (w systemach, gdzie jest to dla wygody użytkownika wspólna obszar, znaczy wspólna jedna quota).

Natomiast w praktyce nie jest to problem, bo jak jesteś w TWRP, to komp widzi telefon i możesz przerzucić wtedy ten pliki .zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oskarprojekt napisał:

Witam,

dziewczyna zakupiła xiaomi mi max na terenie Holandii. Telefon szedł z chin 4 tygodnie. 

Po włączeniu telefonu okazało się, że jedynym językiem który obsługuje telefon jest chiński! Na telefonie znajduje się MIUI 7.7.11.0 z androidem 6.0.1 MMB29M.

Robiliśmy wszystko zgodnie z instukcją, dostaliśmy zgodę na pozbycie się bootloadera. I tu zaczyna się problem. Po włączeniu mi unclock, następnie po zalogowaniu, podłączeniu telefonu w tryb fastboot i tak dalej, program dalej niewykrywa telefonu! Korzystaliśmy również z programu tunnelbear do zmiany vpn jednak dalej nic!.

System na komputerze to windows 10 pro

Czy wie ktoś co można zrobić w tym przypadku? I dlaczego telefon nie posiada języka angielskiego?

zainstalować oficjalny rom, bo w tej chwili masz jakiś wynalazek sprzedawcy

gdybyś robił wszystko zgodnie z instrukcją to byś nie miał tego problemu

informacji co i jak poszukaj w wątku dotyczącym Mi Maxa i dziale Tutoriale, zaczynając od słowniczka dla początkujących i FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, miniek15m napisał:

zainstaluj china dev przez MiFlash a potem reszta według instrukcji

Gdy próbuje zainstalować sterowniki Qualcomm HS-USB QDLoader 9008  instaluje się po prostu jako Urządzenie MTP USB. Jakieś rady ? Robię według tej instrukcji : http://en.miui.com/thread-294318-1-1.html

Może macie jakiś inny sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Panzarlok napisał:

Jakieś rady ?

Zainstaluj sterowniki wg tego http://xiaomitips.com/download/universal-adb-drivers/ ale najpierw odinstaluj wszystkie inne, zrebutuj system i sprawdź czy widać telefon w ADBandFastboot. W katalogu z Minimalfastboot trzymasz shift i prawy myszki , otwierasz okno polecenia i wpisujesz komendę fastboot devices. Jak będzie widać telefon to działasz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakoś poszło.... aaale teraz kolejny problem. Pytanie za sto punktów : http://pokazywarka.pl/sv38rn/

Da się to ominąć ? Chciałem na jednym koncie odblokować dwa telefony ponieważ tylko na jednym koncie udało mi się wysłać zgłoszenie o możliwość odblokowania (na koncie dziewczyny), gdy próbuje się zalogować na swoje aby wysłać formularz wyskakuje coś takiego i to nie ważne czy na telefonie, na pc na laptopie zmieniałem przeglądarki na każdą, zawsze to samo : http://pokazywarka.pl/w74hq3/

@edit chociaż przypomniało mi się że wczoraj non stop odświeżałem i się udało, tylko że nie mogłem zaznaczyć ptaszka :/

@edit2 Widzę że dużo osób na forum ma ten problem, udało się komuś go pominąć ? Macie jakieś rady ?

Edytowane przez Panzarlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.zrobilem jak w poradniku tzn zmienilem sterowniki na te 7.1 i niestety mam dalej Couldnt verify device. Current account is different from the account info on the device.

Jestem zalogowany w Miunlock tak samo jak w telefonie. Dodam tylko, ze jak dostalem telefon i zakladalem konto na xiaomi to mialem inny id (zakladalem to konto na telefonie), a jak pisalem o pozwolenie na unlock to na kompie sie zarejestrowalem jeszcze raz i to id bylo inne ale potem w telefonie sie przelogowalem na to samo co mialem na kompie. Mam zainstalowana wersje Global stable 8.0.5.0 a chcialby zainstaowac Dev 6.10.13. Chciale jeszcze uzyskac pozwolenie na ten stary id ae jak klikam w link zeby przejsc do tego formularza to wyskakuje mi od razu okno do pobrani miunock. Ma ktos jakis pomysl jak to zrobic? Dzisiaj jeszcze jedna dziwna rzecz. Pierwsz raz mi wykryl telefon program mi PC suite i jak mialem podlaczony telefon na fastboot to mi wyskoczyla mozliwosc zainstalowania jakiejs wersji stable 8.0.4.0 lub wlasnie 6.10.13 beta. Moze wlasnie zainstalowac ta bete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grabi998 napisał:

Ok.zrobilem jak w poradniku tzn zmienilem sterowniki na te 7.1 i niestety mam dalej Couldnt verify device. Current account is different from the account info on the device.

Jestem zalogowany w Miunlock tak samo jak w telefonie. Dodam tylko, ze jak dostalem telefon i zakladalem konto na xiaomi to mialem inny id (zakladalem to konto na telefonie), a jak pisalem o pozwolenie na unlock to na kompie sie zarejestrowalem jeszcze raz i to id bylo inne ale potem w telefonie sie przelogowalem na to samo co mialem na kompie. Mam zainstalowana wersje Global stable 8.0.5.0 a chcialby zainstaowac Dev 6.10.13. Chciale jeszcze uzyskac pozwolenie na ten stary id ae jak klikam w link zeby przejsc do tego formularza to wyskakuje mi od razu okno do pobrani miunock. Ma ktos jakis pomysl jak to zrobic? Dzisiaj jeszcze jedna dziwna rzecz. Pierwsz raz mi wykryl telefon program mi PC suite i jak mialem podlaczony telefon na fastboot to mi wyskoczyla mozliwosc zainstalowania jakiejs wersji stable 8.0.4.0 lub wlasnie 6.10.13 beta. Moze wlasnie zainstalowac ta bete?

Próbujesz wyważyć otwarte drzwi. Przecież nie trzeba odblokować BL, aby przejść z Global Stable na Global Dev! Co więcej, nie musisz tej wersji instalować z trybu fastboot, ale normalnie z apki aktualizacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...