Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Szczupak napisał:

Włączony w fastboot. Próbowałem już na różnych i to samo. A może jest już odblokowany i stąd ten błąd? Jak można to sprawdzić?

fastboot oem device-info

wiesz, że forum ma opcje szukaj i FAQ? 

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Matixo55 napisał:

Ej czy ktoś z was kupował w x-sklep.pl? O zamówiłem xiaomi redmi 3 PRO i poczta podaje ze paczka wazy 30 kg. Nie wiem czy to błąd poczty czy poprostu fake (cos napchali do paczki zamiast telefonu) 

To maksymalna waga paczki, a nie waga faktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid pisał, że w zasadzie tylko brak możliwości oficjalnego unlocka powstrzymuje ich przed zrobieniem romu, więc może coś się uda jednak zrobić bez dev china. Inbgrzy też pisał, że nie ma mowy o romie dopóki nie będzie oficjalnego unlocka.

Edytowane przez gregsoir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

Ok. Wyjmij karte sim, zrob factory reset, podczas konfiguracji wpisz haslo do wifi a potem jak sie polaczysz haslo dp konta xiaomi. Po skonczeniu konfiguracji. Wylacz tel. Odpal unlockera, zaloguj sie za pomoca id na to samo konto, tel w tryb fastboot i podlacz i kliknij unlock.
Jesli dalej nie przejdzie zamknij program i zmien port usb i znowu unlock.
A tak wogole probowales wgrac twrp w trybie fastboot? Moze nie masz zablokowanego btl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

sprawdzałem przez "Minimal ADB and Fastboot" i jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gregsoir napisał:

właśnie udało mi się odblokować R3N kate oficjalną metodą, mam nadzieję że dostaniemy niedługo soft od Acida/xiaomi.eu :)

U mnie nadal zatrzymuje się na 50%. Nie można zweryfikować urządzenia. Id na unlocku nie zgadza się z tym na tel. Chociaż się zgadza. Zgoda otrzymana 2 tyg temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, CzechuXX napisał:

U mnie nadal zatrzymuje się na 50%. Nie można zweryfikować urządzenia. Id na unlocku nie zgadza się z tym na tel. Chociaż się zgadza. Zgoda otrzymana 2 tyg temu.

https://miuipolska.pl/forum/topic/17547-instalowanie-twrp-i-zrootowanie-kate-przy-zablokowanym-bootloaderze/#comment-253689

i dalsze posty.

napisałem też na forum xiaomi.eu, może coś im się uda zrobić z tym fantem

https://xiaomi.eu/community/threads/question-redmi-note-3-kate.34038/page-2#post-328178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, po zgodzie miunlock zatrzymywał się na "magicznym" 50% i tak próbowałem 3 dni z rzędu, resetując, wyjmując kartę sim, na innym kompie, no wszystko, aż dałem sobie spokój. Dzisiaj, po tygodniu podłączam fona jak gdyby nigdy nic i poszło! Wydaje mi się ze w wielu przypadkach ta zgoda musi się jeszcze gdzieś "przetrawić" i trzeba dać żółtkom trochę czasu :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agent360 napisał:

Miałem to samo, po zgodzie miunlock zatrzymywał się na "magicznym" 50% i tak próbowałem 3 dni z rzędu, resetując, wyjmując kartę sim, na innym kompie, no wszystko, aż dałem sobie spokój. Dzisiaj, po tygodniu podłączam fona jak gdyby nigdy nic i poszło! Wydaje mi się ze w wielu przypadkach ta zgoda musi się jeszcze gdzieś "przetrawić" i trzeba dać żółtkom trochę czasu :). 

Mi się jeszcze nie zdarzyło abym musiał czekać jakiś czas od momentu dostania sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Mi się jeszcze nie zdarzyło abym musiał czekać jakiś czas od momentu dostania sms.

Bo nasi mali, żółci bracia i tak wiedzą, że Ty to Ty. Nawet jak sobie nowe konto założysz, to i tak wiedzą, że telefon nowy dla babci kupiłeś... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, agent360 napisał:

Dzisiaj, po tygodniu podłączam fona jak gdyby nigdy nic i poszło! Wydaje mi się ze w wielu przypadkach ta zgoda musi się jeszcze gdzieś "przetrawić" i trzeba dać żółtkom trochę czasu :). 

O tym że trzeba poczekać, to już wiele razy pisano.

Ale o czymś innym chciałem napisać, a nie wiem czy to wcześniej było, w global dev 6.10.20 (Redmi3s) w opcjach programistycznych pojawiła się zakładka "Stan odblokowania Mi"

Screenshot_2016-10-21-16-02-17-397_com.android.settings.pngScreenshot_2016-10-21-16-02-29-594_com.android.settings.pngScreenshot_2016-10-21-16-02-51-994_com.android.settings.png

Może skończą się pytania jak sprawdzić czy mój telefon jest zablokowany i wynikało by z tego że żadna zgoda na odblokowanie nie będzie wymagana?

Chyba jednak będzie bo Miunlock sprawdza w trakcie "permission", ale odblokował!

I pokazuje prawdę.

Screenshot_2016-10-21-17-58-50-579_com.android.settings.png

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mam inny problem, na globalu jak podłączałem telefon to normalnie pokazywał mi się folder z jego plikami, na china dev nie mam takiej możliwości, wiec zainstalowałem MiPCSuite i pokazuje sie cos takiego: "the version of miui you're using is too old", chociaż mam zaktualizowane miui do najnowszej wersji 6.10.20 i nie moge wrzucić romu eu :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agent360 napisał:

ale teraz mam inny problem, na globalu jak podłączałem telefon to normalnie pokazywał mi się folder z jego plikami, na china dev nie mam takiej możliwości, wiec zainstalowałem MiPCSuite i pokazuje sie cos takiego: "the version of miui you're using is too old", chociaż mam zaktualizowane miui do najnowszej wersji 6.10.20 i nie moge wrzucić romu eu :/.

W ustawieniach developerskich ustaw USB na MTP.

Po drugie ROM możesz pobrać na telefonie aby nie tracić czasu na przenoszenie go z urządzenia na urządzenie.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem na magicznym błędzie 50%. Próbowałem już wszystkiego co proponowali na angielskim forum i nic. Admin odpisuje że trzeba cierpliwie czekać bo to nie zależy od niego.

Pytanie brzmi jak długo trzeba czekać? Ma ktoś jakieś doświadczenia? U mnie od momentu otrzymania zgody minęły 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos kurcze panowie aż sam nie uwierzę, gosIna 6.34 wpisuje prośbę u możliwość odblokowania, 6.41 już dostałem pozwolenie na sms-a - szkoda, że właśnie przyszedłem do pracy, bo bym się już zaczął z tym bawić. W ogóle to specjalnie założyłem ten wątek by się tym pochwalić heh. Korzystając z okazji to wie ktoś może czy ten rom MIUIPOLSKA czy tam xiaomi.eu nie znam się - ten tutaj na stronie do Redmi Note 3pro jest jakoś w miarę aktualny co do global ? Bo pisało na nim bodajze 6.10.13 czy jakoś tak a ja nie jestem pewny czy to również miui8 bo tego już nie pisze a telefonii mam od wczoraj, ale już mnie denerwują te chińskie krzaczki gdzieś w zegarach czy pogodzie - wersja global stable.

 

Jeszcze pytanko, bo napisane że narzędzie nie wspiera wersji stable tylko dev, to jakby ktoś tak miły na pm mi podesłał co i jak, bo coniecotam wyczytalem, ale nawet w tych tutkach co prowadzą za rączkę można się pogubić:) Dzięki wielkie, pozdrawiam wszystkich i przepraszam jak naruszylem jakieś zasady pisząc ten post.

 

Edytowane przez Polokk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dug696 napisał:

Utknąłem na magicznym błędzie 50%. Próbowałem już wszystkiego co proponowali na angielskim forum i nic. Admin odpisuje że trzeba cierpliwie czekać bo to nie zależy od niego.

Jak większość z nas, także miałem słynny problem "50%".

Odblokowywałem Redmi 3s (wersja 201630, czyli ta bez LTE 800 MHz) na ROM-ie Global dev (tak jak go dostałem od Hongkong Goldway). Wszystkie wcześniejsze kroki wykonałem zgodnie z poradnikami. Odblokowywałem pod Win10 64 bit – jakieś 20 prób – bez sukcesu. No to się przełączyłem na Win7 64 bit (ten sam pecet, ten sam port USB, ten sam kabel – tylko inny Windows). I tutaj za pierwszym razem – 3 zielone ptaszki! Tel. odblokowany. Cała operacja trwała z 10 min. (od pierwszej nieudanej próby pod Win10, to udanej na Win7 – czyli nie ma tu mowy o jakimś dłuższym okresie oczekiwania).

Żeby było ciekawiej – ten Win7 (ten, gdzie mi się udało odblokować) nie widzi tego telefonu w trybie MTP. Nie widział przed odblokowaniem na Globalu, nie widzi i teraz na MIUI PL. Za to widzi go w trybie fastboot (komenda "fastboot devices").

Z kolei ten Win10, gdzie odblokowanie stawało na 50% widział i widzi telefon przez MTP, natomiast z fasbootem to było tak, że jak najbardziej widział, ale po pierwszym uruchomieniu programu do odblokowywania BL – przestał (nie tylko ten tel., ale wszelkie inne – tak jakby ten program uszkodził drivery potrzebne do działania trybu fastboot, ich reinstalacja nie pomogła).

Rozumiecie coś z tego? Bo ja nie. Ale morał jest taki, że prawdopodobnie w wielu przypadkach winnym za problem "50%" może być Windows i zawsze warto podjąć próbę na innym kompie i/lub na innym Win.

Natomiast mój przypadek nie jest do końca szczęśliwy. Odblokowanie poszło OK, ale był i jest wielki problem z TWRP. Udało mi się raz wejść do TWRP i zainstalować MIUI PL, ale niestety potem już się to nie udaje. Nie mam więc możliwości aktualizacji MIUI PL na tym telefonie. Jeśli ktoś chciałby o tym poczytać i być może mi pomóc, to dokładniej sprawa jest opisana tutaj (wątek założył inny user z podobnym problemem, więc nie jestem jedyny) :

 

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa przy odblokowywaniu staje na 50% i widnieje napis "couldn't verify device" nie mam pojecia co dalej

wgrałem tez dev roma global nic nie dalo, teraz czytam poradnik ze trzeba wgrac chinski dev rom a gdy chce go zainstalowac to juz nei moge bo wyskakuje mi ze to jest starsza wersja systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

Co do twrp, jaki tel i ktore twrp? Bo nie widze w tapie jaki masz. Moze cos poradze.

Redmi 3s, wersja bez LTE B20. Trzy różne wersje TWRP.

Tutaj https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492

wszystko opisałem bardzo dokładnie. Nie jestem też jedynym z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi2-> dzieki, ja próbuje od dwoch czy trzech dni, na roznych komputerach, przegladarkach (firefox/ie), telefonach, rozni dostawcy internetowi (kablowka/netia/operatorzy gsm) i po kliknieciu na  unlock now mam cos takiego (albo jedno albo drugie):

moze ktos podpowiedziec co moze byc nie tak?

 

 

unlock2.JPG

unlock1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, muszateq napisał:

Użyj funkcji szukaj, a tak na marginesie wszystko masz opisane w przypięty temacie w dziale telefonu. Mała podpowiedź, jak masz krzaczki to nie masz stable tylko syfmiui.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Hmm czy przy syfmiui miałbym aktualizacje OTA ? Ja nie wiem się nie znam, ale wczoraj aktualizowałem, ale skoro MIUIPOLSKA nie ma takij opcji a Xiaomi.eu niby nie ma choć na forum nawiązuje, że jak w stable są raz na jakiś czas, to wydaje mi się, że syfMiui też raczej nie ma. 
Moja wersja : MIUI Global 6.10.13 | Beta.

Pół dnia się męczyłem z tym nieszczęsnym BL, ale o czym gadać - 50% i Urządzenie nie może być zweryfikowane czy co to tam było ;C  (teoretycznie mogłem to zrobić z dev, ale ściągałem również china itd), z tym, że nie wiem dlaczego w ogóle fastboot devices nie wykazuje mi niczego  pusty zwrot.
Oczywiście podejrzewam, że to znowu wina windows 10, kiedys mialem podobnie jak na xp mogłem zrobić wszystko a na siedem sie nie dało (czasy cm6/7 bodajże)

Co do Chińskich krzaczków, to jak powiedziałem w jakichś tam widżetach mi wyskoczyły, dzisiaj pojawiło mi się to z playera muzycznego - o tym czytałem gdzieś na tym forum również, że właśnie 'zdarza się' w global, dlatego ktoś właśnie chciał miui polska.

Co jeszcze śmieszniejsze (oczywiscie komputer wykrywa mi telefon jako MTP etc) miflashem probowalem wrzucic Rom, teoretycznie ten sam co mam, bo zasugerowales mi, ze moge miec syf, ale w czasie flasha : " echo : Missmatching image and device ..." - i tak pol godziny spedzilem a to dalej sie robilo, nie wyskoczyl ani error ani nic, juz zalamany, ze uwalilem fona, bo zly rom pewnie wzialem wylaczylem program i odlaczylem kabel i tlko sie modlilem by sie wlaczyl, choc pewny bylem ze po ptokach - o dziwo jakby nic sie nie flashowalo, bo telefon bez zmian <3 moje szczęście.

Ogólnie jak ktoś ma jakiś patent, nie wiem sugestie jak to zrobić na jakimś liveCd linuxa czy coś to bym prosił o jakieś info na pw czy cokolwiek, bo na prawdę.
Aaa jeszcze jednym faktem czemu chce zmienic to ten region .... nawet na facebooku mam chinskie reklamy :x troche lipa
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Redmi2 napisał:

to co ze wykrywa tel jako mtp? Co ona ma wspolnego z miflashem?

Raczej nic... Albo... coś, czego ja nie kumam.

Bo u mnie jest tak jeśli chodzi o te sprawy:

  • Win7: telefon widoczny w trybie fastboot (komenda "fastboot devices", MiFlash, MiUnlock), MiUnlock zdjął BL. Ale w trybie MTP telefon nie jest widziany w ogóle..
  • Win8: telefon widoczny w trybie fastboot (komenda "fastboot devices", MiFlash, MiUnlock – nie sprawdzałem. W trybie MTP telefon jest widziany.
  • Win10: nie widzi telefonu w trybie fastboot, ale widział kiedyś  – przestał po pierwszym uruchomieniu MiUnlock, który niby widzi, ale odblokowanie stawało na 50%. MTP - ok.

Bałagan w sterach? Najprawdopodobniej tak. Chętnie bym pod Win7, który jest moim codziennym systemem do pracy i do wszystkiego, zainstalował coś, co by sprawiło, że tlefon byłby widoczny przez MTP, ale po pierwsze nie za bardzo wiem, co by to miało być, a po drugie, to się boję, że bałagan się powiększy i np. przestanie mi dobrze działać MiUnlock pod tym windows.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie wiem jaki tam może być bałagan w sterqch, bo komputer postawiony z 1,5 miesiąca temu na nowo, bo dysk wymieniałem. Stery wszystkie aktualne, z poziomu windy (win upd). Co do mtp, akurat nie wiem co miałoby mieć wspólnego, ale wolałem napisać, że jakakolwiek komunikacja z komputerem jest. Co do fastboot - wszędzie mi pisali że fastboot, na programie też napisane by wejść w tryb fastboot więc wchodsilem, ale w tym trybie jak mówię nawet w managerze urządzeń nie pokazuje się telefon jak innym. Co do edl wczoraj przeszukując setki stron trafiłem na jais poradnik z trybem edl do którego wszedłem (czarny ekran, czerwona dioda świeciła) poprzez adb edl - adb urządzenie widzi ...

Czyli mówicie miunlock zadziała w trybie edl? Bo jakimś cudem jak miałem Region tylko chiński i brak wyboru tak gdy już wczoraj padniety miałem iść spać przypadkiem kliklem w region i o dziwo cała lista krajów w tym polska, czego wcześniej nie dało się zrobić, więc w sumie główna bolaczke mam za sobą, więc teraz miui polska będzie tylko ciekawostka, której troszkę się obawiam po wczorajszym Info o missmatching rom and device...

Co do kwestii czy sobie poradzę czy nie poradzę na linuxie, potrafię czytać instrukcje i robię krok po kroku, nie moja wina że z tymi nowymi windami od zawsze był u mnie problem z adb i instalacja sterowników do androidów by działały bez komplikacji.

Trochę doświadczenia mam bo bawiłem się z cyanogenem od czasów androida 2.1 bodajze, gdy dostałem w łapy xperie x8 i tak potem kolejne telefony, czyli soniacze, Samsung, tablety Samsunga itd już miałem z lat za sobą i jakoś sobie radziłem - tylko właśnie bywało, że czegoś nie mogłem zrobić na win7 przez tydzień a zrobiłem w minutę na xp wtedy... A linux akurat nie potrzebuje instalacji większości tych pier**l. Nie fajnie trochę oceniać książkę po okładce, bo dziś ktoś pomoze mi, a kiedyś ją pomogę komuś w czyms - tak to się kręci. Na forum androida w pl jak i na xda się nieraz udzielalem swego czasu i nie, nie były to takie głupie pytania :/. 

Wrócę z roboty i spróbuję z tym unlockiem w edl bo nie pamiętam nawet co wczoraj robiłem w tym trybie co się nie udało, bo jednak cały dzień w robocie a drugie pol przy telefonie.

Dzięki za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...