Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, latet napisał:

Może być tak, że ten kto to tam pisał na tej stronie sklepu (Janusz Biznesu) ma jeszcze mniejsze pojęcie o tym wszystkim niż Ty ;)

Chińczycy nie dają żadnych kodów :)

Na niektóre tele jest jakieś okrojone xiaomi.eu które nie wymaga odblokowania BL. Nie wiem konkretnie jakie zmiany się da zrobić w takim romie, ale przypuszczam że język się da. Ale stawiam że jednak po prostu piszą bzdury w ogłoszeniu tak jak mówisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, latet napisał:

Może być tak, że ten kto to tam pisał na tej stronie sklepu (Janusz Biznesu) ma jeszcze mniejsze pojęcie o tym wszystkim niż Ty ;)

Chińczycy nie dają żadnych kodów :)

Może chodziło o 

https://xiaomi.eu/community/members/manhit.133131

Jego system nie wymaga chyba odblokowania Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angry napisał:

Zastanawiam się nad kupnem telefonu tej marki, ile jest % szansy że nie uda się odblokować bootloadera i zostanę z chińskim telefonem?

Nawet jeśli nie uda Ci się odblokować (co jest mało prawdopodobne), to i tak możesz zainstalować oficjalny ROM "Global" z językiem polskim (albo już tam będzie, jeśli kupisz w normalnym źródle). No chyba, że chcesz kupić model, dla którego nie ma ROM-u Global, a jedynie chińsko-angielski. Wtedy stanowczo: odblokowanie i instalacja MIUI EU.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, angry napisał:

Zastanawiam się nad kupnem telefonu tej marki, ile jest % szansy że nie uda się odblokować bootloadera i zostanę z chińskim telefonem?

Kilka modeli i egzemplarzy miałem okazję odblokować i zawsze się udało,więc jeśli ja to zrobiłem to każdy sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odblokowałem bootloadera na nowym telefonie.
I teraz chcę na przyszłość złożyć wniosek o kolejne odblokowanie. Ale okazuje się że logując sie do aplikacji dalej mi pokazuje że niby mam pozwolenie.
Czy to normalne??
Jak nowością było blokowanie bootloadera przez xiaomi to była mowa że jedno pozwolenie(jeden telefon) na miesiąc mozna odblokować.
Chyba że ja coś źle wtedy zrozumiałem. Prosił bym o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fens napisał:

Wczoraj odblokowałem bootloadera na nowym telefonie.
I teraz chcę na przyszłość złożyć wniosek o kolejne odblokowanie. Ale okazuje się że logując sie do aplikacji dalej mi pokazuje że niby mam pozwolenie.
Czy to normalne??
Jak nowością było blokowanie bootloadera przez xiaomi to była mowa że jedno pozwolenie(jeden telefon) na miesiąc mozna odblokować.
Chyba że ja coś źle wtedy zrozumiałem. Prosił bym o wyjaśnienie.

Zgodę na konto dostajesz raz na konto. Dzięki temu za pomocą tego konta możesz oblokować telefon(telefon raz odblokowany nieszkończenie często) raz na 30 dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fens napisał:

Wczoraj odblokowałem bootloadera na nowym telefonie.
I teraz chcę na przyszłość złożyć wniosek o kolejne odblokowanie. Ale okazuje się że logując sie do aplikacji dalej mi pokazuje że niby mam pozwolenie.
Czy to normalne??
Jak nowością było blokowanie bootloadera przez xiaomi to była mowa że jedno pozwolenie(jeden telefon) na miesiąc mozna odblokować.
Chyba że ja coś źle wtedy zrozumiałem. Prosił bym o wyjaśnienie.

O zgodę występuje się raz. Jest ona przypisana do Twojego konta Xiaomi. Nie ma limitu telefonów, które możesz odblokować dzięki tej zgodzie. Jest tylko limit częstości – trzeba czekać (teoretycznie) 30 dni pomiędzy kolejnymi odblokowaniami różnych telefonów. Ale podobno ten sam telefon możesz odblokowywać nawet codziennie, jeśli codziennie będziesz go sobie czymś blokować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od rana walczę z odblokowaniem bootloadera.

Mam RN3 i dostałem zgodę na odblokowanie od Xiaomi.

Niestety jak w większości proces zatrzymuje sie na 50%.

Miui Global 8.0.5.0 stabilna . Wyczytałem że musze mieć wersje dev.

Ktoś podrzuci jak wgrać tą wersje dev ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalm83 napisał:

Witam.

Od rana walczę z odblokowaniem bootloadera.

Mam RN3 i dostałem zgodę na odblokowanie od Xiaomi.

Niestety jak w większości proces zatrzymuje sie na 50%.

Miui Global 8.0.5.0 stabilna . Wyczytałem że musze mieć wersje dev.

Ktoś podrzuci jak wgrać tą wersje dev ??

Ze Stable na Dev możesz przejść zwyczajnie - instalując plik zip z poziomu systemowej apki Aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.
Od niedawna przesiadłem się z Xperii Z3 na Xiaomi Note 3 Pro. Pierwsze wrażenia po odebraniu nowego telefonu były naprawdę dobre, ale z czasem zaczęły pojawiać się problemy(Chińskie krzaczki, mimo posiadania Global'a Stable 8.0.5.0), w związku z czym zainteresowałem się odblokowaniem bootloader'a i tu zaczęły się schody. Walczę z tym odblokowywaniem już ładnych kilka dni. Na czym polega mój problem? Już pisze.
Przy każdej próbie odblokowania telefonu zostaje poinformowany, iż konto które jest zalogowane nie jest zgodne z tym, na którym jestem zalogowanym w MiUnlock. Stwierdziłem wtedy, ze trzeba pewnie wgrać DEV, bo z tego co zauwazylem kilku osobom pomogło. Niestety, zaktualizować z poziomu telefonu nie mogę ponieważ " Nie można zweryfikować pliku aktualizacji ". Kilka stron wcześniej wspominał ktoś o niejakim trybie EDL, dzięki któremu można rzekomo wrzucić przez MiFlash upragniony DEV rom.
No i tu moja gorąca prośba do wszystkich, którzy wiedza jak to ugryźć o podzielenie się wiedza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartłomiej napisał:

Witam wszystkich serdecznie.
Od niedawna przesiadłem się z Xperii Z3 na Xiaomi Note 3 Pro. Pierwsze wrażenia po odebraniu nowego telefonu były naprawdę dobre, ale z czasem zaczęły pojawiać się problemy(Chińskie krzaczki, mimo posiadania Global'a Stable 8.0.5.0), w związku z czym zainteresowałem się odblokowaniem bootloader'a i tu zaczęły się schody. Walczę z tym odblokowywaniem już ładnych kilka dni. Na czym polega mój problem? Już pisze.
Przy każdej próbie odblokowania telefonu zostaje poinformowany, iż konto które jest zalogowane nie jest zgodne z tym, na którym jestem zalogowanym w MiUnlock. Stwierdziłem wtedy, ze trzeba pewnie wgrać DEV, bo z tego co zauwazylem kilku osobom pomogło. Niestety, zaktualizować z poziomu telefonu nie mogę ponieważ " Nie można zweryfikować pliku aktualizacji ". Kilka stron wcześniej wspominał ktoś o niejakim trybie EDL, dzięki któremu można rzekomo wrzucić przez MiFlash upragniony DEV rom.
No i tu moja gorąca prośba do wszystkich, którzy wiedza jak to ugryźć o podzielenie się wiedza.
Pozdrawiam

Tak się przełączasz w tryb edl, ewentualnie skrót klawiszowy. Najpierw podłączasz kabel usb pod komputer potem kabel do telefonu i natychmiast wciskasz klawisz vol. - i  +

clip.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w tej chwili jestem w pracy, ale jutro zastosuje Twoje rady. Problem jeszcze jest w tym, że wgrywając rom przez MiFlash, musi być on w konkretnej postaci, a z tego co zauważyłem te romy, które pobieram w formie *zip są nieodpowiednie. Ma być on w takiej formie, w jakiej wrzucamy romy już po odblokowaniu bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartłomiej napisał:

Dziękuję za odpowiedź, w tej chwili jestem w pracy, ale jutro zastosuje Twoje rady. Problem jeszcze jest w tym, że wgrywając rom przez MiFlash, musi być on w konkretnej postaci, a z tego co zauważyłem te romy, które pobieram w formie *zip są nieodpowiednie. Ma być on w takiej formie, w jakiej wrzucamy romy już po odblokowaniu bootloadera?

Nie może. Jak sam piszesz, MiFlash wymaga innego formatu ROM-ów. Pobierasz je stąd:

http://en.miui.com/a-234.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bartłomiej napisał:

Dziękuję za odpowiedź, w tej chwili jestem w pracy, ale jutro zastosuje Twoje rady. Problem jeszcze jest w tym, że wgrywając rom przez MiFlash, musi być on w konkretnej postaci, a z tego co zauważyłem te romy, które pobieram w formie *zip są nieodpowiednie. Ma być on w takiej formie, w jakiej wrzucamy romy już po odblokowaniu bootloadera?

Stąd pobierasz odpowiedni dla swojego modelu soft:

http://en.miui.com/a-234.html

A później go rozpakowujesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam redmi 3 s z ibuygou. Rom global 8.0.3.0 stablil (malmidg).

Prośba o odblokowanie wysłana i dostałem zgodę. Dochodzi do 50 % i staje. Próbowane na dwóch kompach, 4 kablach. Nadal nic. 

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co teraz mogę jeszcze zrobić? Czy pozostało mi tylko czekanie aż kiedyś pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majqKKS napisał:

Mam redmi 3 s z ibuygou. Rom global 8.0.3.0 stablil (malmidg).

Prośba o odblokowanie wysłana i dostałem zgodę. Dochodzi do 50 % i staje. Próbowane na dwóch kompach, 4 kablach. Nadal nic. 

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co teraz mogę jeszcze zrobić? Czy pozostało mi tylko czekanie aż kiedyś pójdzie?

Pobrać i zainstalować Global Developer i spróbować.

Telefon podpinasz pod USB 2.0 płyty głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinane pod 2.0 i 3.0. Efekt ten sam.

 

Cytat

Pobrać i zainstalować Global Developer i spróbować.

Czyli z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html pobieram rom  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download i jak go zainstalować? Przez miflasha czy wrzucając plik na telefon bo już się gubię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:

USB nie ma tu nic do rzeczy, chyba ze podlacza pod 1.1 a jesli pod usb2.0/3.0 czy na plycie glownej czy czytnik czy huba nie ma znaczenia. Sam pod aktywnym hubem ostatnio odblokowywałem rn3pro.Jak bedzie potrzeba nagram filmiki jak robie miflash i unlock pod usb 3.0 i pod czytnikiem kart z wejsciem usb(chinski jakis badziew)

Przecież nie chodzi o to, czy się da czy nie da, bo wiadomo, że teoretycznie nie powinno to mieć żadnego znaczenia. W praktyce jednak czasami miewa, stąd ta rada – służąca po prostu zmniejszeniu prawdopodobieństwa wpływu złej jakości okablowania na proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Redmi2 napisał:


Pobierasz rom http://bigota.d.miui.com/6.10.13/miui_HM3Global_6.10.13_c281a53496_5.1.zip
Mozesz bezposrednio pobrac na tel lub na Pc i przerzucic na pamięc telefonu.
Potem wchodzisz na telefonie w aplikacje-updater(aktualizacje) górny prawy róg 3 kropki i wybierasz instalacja z paczki zip czu jakos tak i wybierasz rom ktory pobrales i czekasz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Po wybraniu pliku wywala komunikat: "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Widocznie masz probem u siebie z tm usb 3.0.

No raczej. Wszak gniazdko USB3 zawiera w sobie też oddzielne "styki" dla wtyczek USB2. Czyli dla wtyczki USB2 to jest USB2 po prostu. Ale teoretycznie da się chyba nie podłączyć do takiego gniazdka kabli dla USB2, wtedy będzie działać ono tylko gdy się podłączy urządzenie USB3 przewodem USB3 zakończonym wtyczką USB3.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


Widocznie masz probem u siebie z tm usb 3.0.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

U mnie miałem jedynie Mi Max (swojego) do instalacji Xiaomi.eu i użyłem USB 2.0 i działało wszystko.

O tych dwóch przypadkach to dwa różne modele Xiaomi u dwóch różnych osób,którym pomagałem zainstalować Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...