Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account **********). Download Mi Unlock Tool at http://en.miui.com/unlock/

 

Teraz przechodzimy do 6 punktu i ściągamy unlocka na komputer?

Czy czekać jeszcze kilka dni?

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbowałem odblokować bootloader według powyższego poradnika. Jak u większości osób w tym temacie proces zatrzymał się w połowie weryfikacji urządzenia po kliknięciu 'Unlock' w programie MiFlashUnlock. Skorzystałem z TunnelBear, które wiele mi nie dało, gdyż nie mogło połączyć się z Hongkongiem. Próbowałem inne programy z VPN, lecz bez większego skutku. Pytanie - co teraz zrobić? Nigdy wcześniej nie robiłem nic z tym telefonem, ani nie bawiłem się przy innych smartfonach. Postanowiłem wgrać najnowsze oprogramowanie gdyż mam problemy z siecią GSM, a wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DETROIT napisał:

Witam, próbowałem odblokować bootloader według powyższego poradnika. Jak u większości osób w tym temacie proces zatrzymał się w połowie weryfikacji urządzenia po kliknięciu 'Unlock' w programie MiFlashUnlock. Skorzystałem z TunnelBear, które wiele mi nie dało, gdyż nie mogło połączyć się z Hongkongiem. Próbowałem inne programy z VPN, lecz bez większego skutku. Pytanie - co teraz zrobić? Nigdy wcześniej nie robiłem nic z tym telefonem, ani nie bawiłem się przy innych smartfonach. Postanowiłem wgrać najnowsze oprogramowanie gdyż mam problemy z siecią GSM, a wyszło jak wyszło.

Bo to mit, że VPN może tu pomóc. Problem leży gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DETROIT napisał:

W takim razie należałoby chyba zaktualizować poradnik skoro wprowadza użytkowników w błąd. Ponawiam pytanie wyżej.

Trzeba byłoby skasować też te bzdury o nabijaniu postów na forum en.miui.

Odpowiedź na pytanie: czekać. Jedną z teorii jest to, że ta zgoda musi się gdzieś na serwerach "przegryźć". Czasami zajmuje to kilka dni i potem odblokowanie idzie bez problemu. U mnie od trzymania smsa ze zgodą do próby odblokowania minęło kilka godzin i poszło, ale konto xiaomi miałem od roku (może z tym też jest zależność).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DETROIT napisał:

W takim razie należałoby chyba zaktualizować poradnik skoro wprowadza użytkowników w błąd. Ponawiam pytanie wyżej.

W ogóle przydałby się nowy, dokładniejszy, bardziej przyjazny dla "zielonych" użytkowników. Przede wszystkim opisujący, co robić w przypadku wystąpienia częstych problemów (typu 50%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2016 o 20:10, ahr napisał:

Trzeba byłoby skasować też te bzdury o nabijaniu postów na forum en.miui.

Odpowiedź na pytanie: czekać. Jedną z teorii jest to, że ta zgoda musi się gdzieś na serwerach "przegryźć". Czasami zajmuje to kilka dni i potem odblokowanie idzie bez problemu. U mnie od trzymania smsa ze zgodą do próby odblokowania minęło kilka godzin i poszło, ale konto xiaomi miałem od roku (może z tym też jest zależność).

Ja konto założyłem w środę, wysłałem od razu request, dziś, czyli w sumie po niecałych dwóch dniach już mam odpowiedź i zgodę na odblokowanie bootloadera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mce napisał:

Ja konto założyłem w środę, wysłałem od razu request, dziś, czyli w sumie po niecałych dwóch dniach już mam odpowiedź i zgodę na odblokowanie bootloadera :)

To, ze otrzymales zgode na odblokowanie sms-em jeszcze nic nie znaczy. Ja tez dostalem sms po 48 godzinach minoł już tydzień i odblokowac nadal nie moge ale widzialem w pierwszym poscie poradnika napisanego przez "Zenderable" że chiniol zaakceptuje nam możliwość odblokowania bootloadera po ok. 10 dniach, lecz może trwać to czasami dłużej z różnych powodów. Pozostaje czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi2
Skoro można na wersji stable to może jesteś w stanie mi pomóc. Mam telefon z ibuygou więc nie ma problemu z wersją miui mam global stable. Jeśli możesz to wytłumacz mi w miarę prostym językiem co powinienem zrobić bo u mnie zatrzymuje się na 50% i twierdzi że konto w telefonie jest inne od tego podanego w unlockerze. Może masz jakieś porady?

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Tak chinczyk siedzi i oprocz sms akceptuje potem odblok :-D. Co to za bzdury. Jak dostajesz sms to juz masz zgode na obdlok, juz wiecej nikt tam nie akceptuje.. Warto poczekac jeszcze 1-2 dni ale nie wiecej.

Problemy wynikaja w 99% z balaganu,syfu w sterach lub na pc z powylaczanymi uslugami lub zablokowanym edl.

A pozatym do 10 dni dostajemy zgode smsem a nie ze po 10 dniach od dostania smsa..

Tyle bzdur popisanych w roznych poradnikach a ludzie dalej przepisuja.

1. Zgode dostajemy smsem do 10dni i mozemy przystapic do dzialania. Zwykle teraz 2-4 dni i mamy sms i mozemy odrazu zasiadac do dzialania.

2. Czasem maja u nich problem z serwerem autoryzacji i warto poczekac 1-3 dni i sprobowac ponownie, Bez sensu czekanie 10 dni.

3. Nabijanie postow i 100% security nie jest to niczego potrzebne!

4. Wlaczenie lokazacji nie pomaga i nie jest do niczego potrzebne.

5. Tunel vpn z regionem china itp takze niepotrzebne i nie pomaga.

6. Wlaczanie usb debugging itp do miflasha do fastboot czy edlnie jest potrzebne bo poprostu wtedy nie jest to wykorzystywane.

7. Bzdura jest ze na stable się nie da.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Do tej pory sprawdzalem na win 10 (x86-64) i pomyslalem sobie faktycznie zobacze czy pojdzie na innych komputerach . Sprawdzilem na win7 z swiezym systemem oraz na przyniesionym dziadku z piwnicy z win xp efekt taki sam przy 50 % sie wykrzacza. Zostala mi tylko jedna rzecz przywrocenie ustawien fabrycznych w tel. ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie aby to w koncu ruszylo? . Moja wersja MIUI to 7.0.6.0.0 (LHMCNCI - stabilna). Swoja droga rece juz mi opadaja z ta ichna polityka blokowania. Jak widac to jest jakas loteriada. Jednym sie udaje drugim nie koniecznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pojawiła się już gdzieś tutaj odpowiedź na moje pytanie, ale czytanie teraz każdej strony będzie długie i męczące. Mianowicie, czy konto Xiaomi na którym dostało się pozwolenie na odblokowanie bootloader'a (na moim dostałem w sierpniu) można cały czas odblokowywać bootloader bez ograniczeń? Czy jak już raz odblokowałem telefon to żeby ponownie odblokować bootloader muszę ponownie wysyłać prośbę? Czyli podsumowując: 1 zgoda = możliwość odblokowywanie bootloadera cały czas, czy 1 zgoda = jednorazowe odblokowanie telefonu i trzeba wysyłać kolejną prośbe?

EDIT: Jeśli konto ma już dane zezwolenie na odblokowanie bootloader'a i jest dożywotnie to jest jakiś okres który trzeba odczekać pomiędzy odblokowaniem jednego urządzenia i drugiego?

Edytowane przez flexeii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

NIE! REDMI NOTE 2 (hermes) (czytaj poradnik jak wgrac na tel miuipolska w poradnikach na stronie glownej)NIE mial blokowanego btl i nie ma

I drugi raz nie jesli masz inny tel, bo od xiaomi.eu istnieje tylko 1 fastboot rom pod 1 tel. Fastboot romy sa tylko china lub global.

Nie! Jest dział faq, tam masz temat miflash jak wgrywac romy fastboot miflashem. Ten co podales to xiaomi.eu w formacie zip pod recovery(updater) a potrzebujesz fastboot rom w formacie tgz china dev lub global dev lub jak chcesz stable.

Zasada jest taka sama jak w poradniku tylko tel w trybie download(edl) a nie fastboot i na koniec jak miflash skonczy wgrywac odpinasz tel i trzymas power az sie uruchomi.

Romy pobierasz stad i najlepiej china dev jak chcesz xiaomi.eu potem lub jak zostajesz na global to obojetne ale lepiej dev bo nowszy.

Pierwsze uruchomienie moze stac na napisie mi az do 25 minut.

Podczas konfiguracji(najlepiej bez karty sim) logujesz sie do swojego wifi na tel, potem podajesz haslo do swojego konta xiaomi i captcha.

Wylaczasz tel, odpalasz unlocer, logujesz sie na xiaomi an swoje konto. Tel w tryb fastboot i podlaczasz pod pc i dajesz unlock.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

 

 

Czyli jak mam nieoficjalny ROM powinienem zrobić wg. ponizszego poradnika ? i żadna inna opcja nie wchodzi w grę czy tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, flexeii napisał:

Nie wiem czy pojawiła się już gdzieś tutaj odpowiedź na moje pytanie, ale czytanie teraz każdej strony będzie długie i męczące. Mianowicie, czy konto Xiaomi na którym dostało się pozwolenie na odblokowanie bootloader'a (na moim dostałem w sierpniu) można cały czas odblokowywać bootloader bez ograniczeń? Czy jak już raz odblokowałem telefon to żeby ponownie odblokować bootloader muszę ponownie wysyłać prośbę? Czyli podsumowując: 1 zgoda = możliwość odblokowywanie bootloadera cały czas, czy 1 zgoda = jednorazowe odblokowanie telefonu i trzeba wysyłać kolejną prośbe?

EDIT: Jeśli konto ma już dane zezwolenie na odblokowanie bootloader'a i jest dożywotnie to jest jakiś okres który trzeba odczekać pomiędzy odblokowaniem jednego urządzenia i drugiego?

Trzeba odczekać 30 dni i możesz odblokować następne urządzenie. Odblokowane raz możesz wielokrotnie po każdym zablokowaniu, bez żadnych ograniczeń czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Redmi2 napisał:


A jaki kolego masz telefon jesli redmi note 2 czyli hermes to nie! Bo ten tel nie ma blokowanego btl, jak zainstalowac na nim xiaomi.eu lub globala, china masz na miuipolska.pl poradnik instalacja miui 2015.
Jesli natomiast masz telefon ktory nalezy do tych z zablokowanym btl to tak to jest jedyne wyjscirm
Btl nie odblokujesz na nie oficjalnym romie, a przynajmniej 99% ludzi ma problem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Mam Redmi note 2 z drugiej połowy 2015 ale jak to sprawdzic czy ma w 100 % zblokowany BTL tego nie wiem tylko zakladam z okresu w ktorym zostal wypuszczony. Wiem juz, ze ma nieoficjalny ROM. Czym wiecej czytam tym bardziej sie gubie w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tutaj to napisałem,ale wymagane jest podłączenie telefonu pod port USB umiejscowiony na płycie głównej i ważne jest też aby był to port USB 2.0

No chyba że ja o czymś nie wiem i ktoś kiedyś pomyślnie zainstalował system na USB 3.0

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Nie jest nic wymagane. Instalowalem/flashowalem na usb 3.0 w lapfopie i w PC pod czytnikiem pamieci z portami usb 2.0

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

W tym tygodniu miałem taki przypadek z Redmi Note 2,że na USB 3.0 podłączonym pod przedni panel obudowy komputera MiFlash nie chciał zainstalować systemu,ciągle wisiał na system.img

Gdy podłączono telefon pod USB 2.0 płyty głównej,proces instalacyjny ruszył i pomyślnie został zainstalowany Global Stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Komputer co ma USB 1.0 to ile jest mniej wydajniejszy niż telefon :o

To wiem, dlatego piszą że wymagany USB2.0, a że najlepiej bezpośrednio na płycie głównej, to ukłon w stronę nie najlepszych kabli w "chińskich" obudowach "no name'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

To wiem, dlatego piszą że wymagany USB2.0, a że najlepiej bezpośrednio na płycie głównej, to ukłon w stronę nie najlepszych kabli w "chińskich" obudowach "no name'.

Kontroler USB obudowy też może być zły,w przypadku tego Redmi Note 2 się to potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Obudowa ma jakiś własny kontroler? Raczej nie, co najwyżej kiepskie kable i gniazda.

Tutaj akurat był kontroler wyposażony dodatkowo w czytnik kart pamięci,więc to nie były zwykłe przewody USB podłączony pod Piny płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Tutaj akurat był kontroler wyposażony dodatkowo w czytnik kart pamięci,więc to nie były zwykłe przewody USB podłączony pod Piny płyty głównej.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "tutaj" jak obudowa ma coś więcej np. wbudowany czytnik kart itd. to nadal nie ma własnego kontrolera, bo taki powinien być wpięty  w slot pci lub jakiś inny na płycie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...