Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

No ale ja też mam podłączy tel i MiPCSuite mi go wykrywa a nadal mam 50% i error.

EDIT: Jak podłączam tel w trybie fastboot to mi nie wykrywa. 
Czyli musze ogarnać żeby wykrywał?

EDIT 2. 
Robię według tego poradnika KLIK i w trybie fastboot telefonu mój komputer nie widzi. Jakieś tipy?

EDIT 3. Siedze drugi dzień we wszelakich poradnikach i nie ruszyłem się z miejsca nawet o krok. 
K***a jak to miało być pięknie! Kup se Chińczyka! Wgrasz se Miui Polska, jest mnóstwo poradników!. 

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak normalnie podłączasz włączony telefon do komputera to masz charakterystyczny dźwięk i powinien system go widzieć, taki sam dźwięk powinieneś mieć gdy podłączasz go w trybie fastboot i tu też komputer musi go wykryć. Jak nie wykrywa to spróbuj w inny port podłączyć albo na innym komputerze. Bo to wina kompa musi być, że nie pobiera sterowników i nie widzi go w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pablo19 napisał:

jak normalnie podłączasz włączony telefon do komputera to masz charakterystyczny dźwięk i powinien system go widzieć, taki sam dźwięk powinieneś mieć gdy podłączasz go w trybie fastboot i tu też komputer musi go wykryć. Jak nie wykrywa to spróbuj w inny port podłączyć albo na innym komputerze. Bo to wina kompa musi być, że nie pobiera sterowników i nie widzi go w trybie fastboot.

Ty instalowałeś jakieś sterowniki czy po prostu zainstalowałeś MiFlash i Ci wykrywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, to jest mój pierwszy xiaomi z którym mam do czynienia i mam do Was prośbę żebyście powiedzieli mi jak przejść z syfiastego romu na china dev i jaką najlepiej wersje wgrać żeby odblokować bootloadera?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odblokować bootloader 

Jednak chyba źle popatrzyłem. Powinien być zainstalowany ten rom że można było odblokować bootloader w Redmi 3 Pro ?

Developer ROM
    
Author: MIUI Official TeamVersion: 6.8.25 (MIUI8) Size: 939M

 

http://en.miui.com/download-298.html#433

2016-09-01 09_19_37-MIUI ROM for Redmi 3_Prime - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum.jpg

Edytowane przez Lardaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szyma1116 napisał:

Ile teraz mniej więcej się czeka na potwierdzenie? Cały czas te 10 dni? Czy czas oczekiwania się trochę skrócił?

Mi przysłali smsa po 4 dniach

28 minut temu, azzan napisał:

can't verify device na 50% :( telefon w bootloopie nie da rady odpalić, migajace logo MI i baterii. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby wyciagnac go z tej masakry ? będe bardzo wdzięczny

Wgraj system według tego poradnika: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Redmi2 napisał:

A jaki masz rom na tel?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

MIUI 7.2. stable

7.2.5.0 ( LHPCNDB )

1 godzinę temu, szyma1116 napisał:

Ile teraz mniej więcej się czeka na potwierdzenie? Cały czas te 10 dni? Czy czas oczekiwania się trochę skrócił?

czas się skrócił. 3 dni aktualnie trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum. Kupiłem Mi4c od Goldway. Ma zablokowany bootloader. Przeczytałem sporo stron tutaj na forum, zgłosiłem zapytanie o zgodę, otrzymałem ją ( około 5 dni temu ), przy próbie odblokowania bootloadera miałem odmowę w MiUnlock. Przeczytałem, że trzeba wgrać developerską wersję. Wgrałem wersję :  Version: 6.9.1 (MIUI8).

W MiUnlock mam błąd " Current account is different from the account info on the device ". Próbowałem już lokalizacji, na karcie sim - bez karty sim. mam włączone debugowanie, choć wiem, że nie jest to konieczne. Cały czas błąd 50%. Co zrobić? Mój telefon jest dostepny w Fastboocie, próbowałem odblokować przez Fastboota, ale tam też wyskakuje błąd przy wpisywaniu komendu unlock bootloader. Czy może to być wina komputera? Telefon normalnie jest wyszukiwany u mnie w komputerze, ale możliwe, że to może być przez syf w komputerze? Po włączeniu debugowania mam w menedżerze urządzeń MTP błąd i nie mogę tam nic doinstalować, możliwe, że to przez to ? Jeśli tak, to dziś formatuję komputer i próbuję od początku. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo było kiedy próbowałem odblokować bootloader na romie który był zainstalowany na telefonie oryginalnie. Wgrałem rom china dev i poszło bez problemu. 

Win 10x x64. Sterowniki zainstalowały się same trzeba było tylko potwierdzić instalację niepodpisanych sterowników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Redmi 3 pro. Z tej strony pobierałem:

http://en.miui.com/download-298.html

Do Mi4c spróbuj wgrać:

http://en.miui.com/download-293.html

tylko ten drugi czyli developer rom 

 

Ja korzystałem z Updatera. Da się tam wybrać plik ze ściągniętym romem. 

Taki ekran powinien się pojawić jeśli odblokowanie pójdzie dobrze: 

 

 

unlock success.jpg

Edytowane przez Lardaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jeszcze muszę poczekać kilka dni, aby mi odblokowali, takie posty też już czytałem. Ludzie podobno dostawali zgody na odblokowanie, ale sama procedura działała kilka dni później.. Sam nie wiem, może Redmi2 się odezwie i coś doradzi, bo wertując forum, zauważyłem, że ma sporą wiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z odblokowaniem bootloadera w urządzeniu Xiaomi Mi5 64GB.

Wykonałem początkowe punkty związane z kontaktem z chińczykami i dostałem odpowiedź dwoma smsami że mam pozwolenie na odblokowanie urządzenia.

Problem pojawił się już po ściągnięciu MiUnlock. Mianowicie aplikacja nie jest w stanie zweryfikować urządzenia. Próbowałem już chyba wszystkich sposobów o których udało mi się przeczytać na forum. Próbowałem bez karty sim, z aktyną kartą sim, zmiana VPN za pomocą programu TunnelBear.

Proces wygląda następująco:

1. Pierwszy ekran:

 01.JPG

2. Ekran logowania:

02.JPG

3. Weryfikacja pozwolenia na odblokowanie:

03.JPG

4. Po czym widzę coś takiego:

04.JPG

5. I po kliknięciu Unlock pokazuje się coś takiego:

05.JPG

 

Próbowałem wykonać tą operację na kilku komputerach, przy użyciu programu w wersji angielskiej, chińskiej. I niestety nic nie pomogło. Jest coś co jeszcze mogę zrobić?? Czy muszę się pogodzić z tym że nie uda mi się tego odblokować??

 

Pozdrawaim

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A jakiasz rom na tym mi5 pokaz zakladka info o tel. Wgrywales miflashem china dev lub global dev?

Na teleonie zalogowany na koncie xiaomi? Tel w trybie fastboot?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jeśli chodzi o system to zaktualizowałem go do najnowszego systemu poprzez aplikację Aktualizacje. MiFlashe nic nie wgrywałem. Telefon zalogowany na konto Xiaomi. Tel w trybie Fastboot.

Screenshot_2016-09-05-15-38-55-445_com.android.settings[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Oficjalny miui ale stable, wgraj miflashem 20160411( windows system 64 bit najlepiej)

Last china dev fastboot rom w trybie edl jak masz mozliwosc( bo potrafi byc edl zablokowany)

Procedura miflash taka sama jak w faq jedyna roznica ze tel nie w trybie fastboot a edl(vol- i vol+ i power na wylaczonym tek trzymasz i jak zawibruje puszczasz, bedzie czarny ekran, miflash wykryje jako COM telefon) a druga roznica ze jak zakonczy odlaczasz tel od kabla i trzymasz power az sie uruchmi.

A potem przy konfiguracji logujesz sie do wifi, wpisujesz haslo do konta xiaomi i wylaczasz tel i dalej juz procedure z unlock znasz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Gdzie mam szukać tego romu?? Bo jakoś nie mogę go znaleźć. Ściąga mi się tera wersja: gemini_global_images_6.9.1_20160805.000.29_6.0_global_15c6339d4e.tgz ze strony en.miui.com i to jest Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

 

A poza tym nie jestem w stanie dostać się do tego trybu edI. Trzymając tą konfiguracje guzików o której mówisz to pokazuje mi się obrazek telefonu i kabla i tak sobie miga. Pojawia się i znika.

Jeśli nie jestem w stanie się tam dostać mam rozumieć że jest zablokowany. 

Poza tym dla pewności wgrywając rom przy użyciu MiFlash mogę pożegnać się z tym co do tej pory zainstalowałem na tym telefonie??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...