Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie) zgoda na odblokowanie BL nie jest przypisana do konkretnego telefonu, tylko do konta? Przysłany przez Xiaomi kod zadziała na dowolnym telefonie z zablokowanym BL?

Jest przypisane do konta, jednak można odblokować urządzenie raz na 30 dni.

Sent from Redmi Note 2 Prime

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś z Krakowa, bądź okolic kto mógłby za dobrą whisky odblokować bootloader ? zgodę dostałem ale cały czas zatrzymuje się przy 50%?  

Ja lubię whiskey i jestem prawie z okolic Krakowa... dokładnie Wrocław także mogę zrobić.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda na odblokowanie dotarła w czwartek, a tu nadal się zatrzymuje na 50%. Niestety żadne wyszukiwanie urządzenia na i.mi.com ani nic innego się nie sprawdza.

Chyba poczekam jeszcze kilka dni i wtedy się zabiorę za ten nieoficjalny sposób, bo widzę, że nikt sposobu na rozwiązanie tego problemu nie zna.

 

Edytowane przez sterczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkamil napisał:

No tak tak. Czyli można sobie załatwić kod z wyprzedzeniem. A jak się aktualnie długo czeka na zgodę? Na początku roku jak zaczęła się akcja z BL dostałem zgodę po 11 dniach.

Ja skladałem w czwartek o 20. Zgodę dostałem dzisiaj o 2 w nocy. 

 

 

1 godzinę temu, sterczi napisał:

Zgoda na odblokowanie dotarła w czwartek, a tu nadal się zatrzymuje na 50%. Niestety żadne wyszukiwanie urządzenia na i.mi.com ani nic innego się nie sprawdza.

Chyba poczekam jeszcze kilka dni i wtedy się zabiorę za ten nieoficjalny sposób, bo widzę, że nikt sposobu na rozwiązanie tego problemu nie zna.

 

Zrób tak jak ja, dzisiaj odblokowałem. Wgraj przez updater Global dev najnowszy. Wtedy po pierwszej próbie u mnie poszło dalej. Na Global Stable 7.2.3 nie szło, na Global dev najnowszym od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dudek89 napisał:

Ja skladałem w czwartek o 20. Zgodę dostałem dzisiaj o 2 w nocy. 

 

 

Zrób tak jak ja, dzisiaj odblokowałem. Wgraj przez updater Global dev najnowszy. Wtedy po pierwszej próbie u mnie poszło dalej. Na Global Stable 7.2.3 nie szło, na Global dev najnowszym od razu. 

Mam już wgrany :P Właściwie, tylko na nim próbowałem, a może by mi na stablu poszło.

 

Gdzie znajdę ROM dev dla redmi 3S ? Nie mogę odblokować bbootloadera na stable global ;(

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Romy masz tutaj - http://en.miui.com/download-303.html 

Edytowane przez sterczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, sterczi napisał:

Zgoda na odblokowanie dotarła w czwartek, a tu nadal się zatrzymuje na 50%. Niestety żadne wyszukiwanie urządzenia na i.mi.com ani nic innego się nie sprawdza.

Chyba poczekam jeszcze kilka dni i wtedy się zabiorę za ten nieoficjalny sposób, bo widzę, że nikt sposobu na rozwiązanie tego problemu nie zna.

 

Zgodę dostałem 2 dni po wypełnieniu wniosku, czekałem później jeszcze 3-4 dni i próbowałem różnych metod, vpn, lokalizacja telefonu, różne romy od stable po dev na różnych wersjach ale nic nie pomagało z 50%.

Ten sposób poniżej zajął mi jakieś 10-20 minut przy Mi4c (nie licząc czasu pobierania plików). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że nie trzeba składać nowego wniosku, bo raz że nie trzeba, a dwa to się nie da.

Na inny tel nie trzeba? Tzn. że niepotrzebnie składałem kolejny wniosek i niepotrzebnie xiaomi dzisiaj rano przysłało zgodę?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już nie jest wymagany wniosek o możliwość odblokowania?

Gdy wchodzę w link http://www.miui.com/unlock/index_en.html i klikam Unlock Now, to przenosi mnie do okna z pobieraniem Mi Unlock http://en.miui.com/unlock/download_en.html

Nie ma po drodze żadnego formularza do wypełnienia. Potwierdzi ktoś?

Edytowane przez Emerceen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wkamil napisał:

 

 

Na inny tel nie trzeba? Tzn. że niepotrzebnie składałem kolejny wniosek i niepotrzebnie xiaomi dzisiaj rano przysłało zgodę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Niepotrzebnie, jeśli poprzedni telefon odblokowywałeś dawniej niż 30 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem odblokować bootloader w moim Redmi Note 3 Pro, otrzymałem zgodę, pobrałem Mi Flash i podczas weryfikacji urządzenia wyskakuje błąd, że dane na koncie różnią się od tych w telefonie. Konto jest przypisane z urządzeniem , jestem na nim zalogowany, dane te same itd.  Ktoś wie jaki może być problem? Rom china dev pomoże?

 

 

Edytowane przez RAZOR77PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem tak jak wielu moich przedmówców z Redmi Note 3 Pro, chodzi o błąd "Couldn't verify this device" i że informacje różnią się. Zgodę na odblokowanie bootloadera dostałem dzisiaj o 6. Jako że miałem syfiasty rom od Goldiego na którym bym tego nie odblokował to postąpiłem wg tej instrukcji: http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html i sflashowałem najnowszy rom global stable 7.5.3.0(LHOMIDE) dla Qualcomma. Wchodzę w MiFlashUnlock, daję fastboota, ale weryfikacja zatrzymuje się na 50%. Próbowałem wszystkiego, łącznie ze znajdowaniem lokalizacji na MiCloud.

Dodatkowo jako że próbowałem tego wiele razy to teraz pojawił się błąd Couldn't get info[10002: The same IP request too often].

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suveren140 napisał:

Witam! Mam problem tak jak wielu moich przedmówców z Redmi Note 3 Pro, chodzi o błąd "Couldn't verify this device" i że informacje różnią się. Zgodę na odblokowanie bootloadera dostałem dzisiaj o 6. Jako że miałem syfiasty rom od Goldiego na którym bym tego nie odblokował to postąpiłem wg tej instrukcji: http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html i sflashowałem najnowszy rom global stable 7.5.3.0(LHOMIDE) dla Qualcomma. Wchodzę w MiFlashUnlock, daję fastboota, ale weryfikacja zatrzymuje się na 50%. Próbowałem wszystkiego, łącznie ze znajdowaniem lokalizacji na MiCloud.

Dodatkowo jako że próbowałem tego wiele razy to teraz pojawił się błąd Couldn't get info[10002: The same IP request too often].

Proszę o pomoc :)

Spróbuj na china dev, na globalu niby powinno pójść, ale china dev to jednak china dev xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w piątek kurier dostarczył mi zamawiany Redmi Note 3 Pro. Zgodę na odblokowanie dostałem już wcześniej, znalazłem instrukcję  odblokowania  http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html   niestety słabo znam angielski i nie poradzę sobie. Czy jest gdzieś polskojęzyczny, pisany ludzkim językiem poradnik zdjęcia bootloadera z tego telefonu ? Z góry dziękuję za jakieś linki . Poniżej umieszczam zrzut z informacjami o telefonie.    

Screenshot.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, momores napisał:

Witam, w piątek kurier dostarczył mi zamawiany Redmi Note 3 Pro. Zgodę na odblokowanie dostałem już wcześniej, znalazłem instrukcję  odblokowania  http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html   niestety słabo znam angielski i nie poradzę sobie. Czy jest gdzieś polskojęzyczny, pisany ludzkim językiem poradnik zdjęcia bootloadera z tego telefonu ? Z góry dziękuję za jakieś linki . Poniżej umieszczam zrzut z informacjami o telefonie.    

Screenshot.png

Jaki jest tytuł tematu? Jaki jest pierwszy post tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszdlem przez instalacje na zablokowany loader, troche improwizowalem nie trzymajac sie poradnika w 100% i mam w info o telefonie MIUI version: MIUI 8 by xiaomi.eu 6.7.21 BETA, bo jakos nie widze duzej roznicy oprocz w wygladzie. Moze dlatego, ze na poprzednim oprogramowaniu prawie nic nie robilem. No i jak to jest z tymi dalszymi aktualizacjami??

 

Edycja: no i mam dostepne tylko niecale 24gb, tak ma byc czy nie wykasowalem poprzedniego oprogramowania i wgralem drugie?? XD

Edytowane przez weedplay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...