Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, grim69 napisał:

niestety ale zatrzymuje mi się na 50% przy odblokowaniu nawet jak mam vpn na chiny 

ktoś coś ?

 

Przechwytywanie.JPG

Mi pomogło:

- zalogowanie się na kompie na konto mi

- zalogowanie się na komórce na konto mi

- zamiast numeru klienta w programie wpisz numer telefonu (mi pomogło) i wtedy poszły 3x ptaszek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, art12 napisał:

@Wariat Musisz być zalogowany na to samo konto na MiUnlock i telefonie. Inaczej nie pójdzie.

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Ja rozumiem, tylko na MiUnlock nie przeszło mi bez logowania z numerem telefonu. Być może dlatego, że odblokowywałem bez karty sim i telefon nie mógł zweryfikować numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Nie musisz miec karty sim w tel. Wystarczy ze jesteś zalogowany na to samo konto na komórce i w programie.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Właśnie robiłem tak w sobotę i byłem zalogowany tutaj i tutaj. Ale nie poszło mi z adresami e-mail. Dopiero jak logowałem się za pomocą numeru telefonu to wtedy przeszło. Tak czy siak od soboty cieszę się MIUI POLSKA, ale kolega wyżej potrzebował jakiegoś rozwiązania, to napisałem mu co u mnie zadziałało (na dwóch telefonach taki sam problem występował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem zgode smsem na odblokowanie bootloadera w tym samym SMS dostałem link do programu Mi unlock tool . Ponieważ w poradniku na miu polska robiąc punkt po punkcie odblokowanie zatrzymuje się na 50% pomyślałem czy nie lepiej będzie skorzystać z linku z SMS i zrobić to ich programem? Proszę o pomoc pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, jestem nowy na forum.

Za jakiś czas chciałbym zakupić pierwszy telefon Xiaomi a dokładnie Redmi Note 3 Pro, przeszedłem już procedurę na odblokowanie bootloadera i będę czekać na sms z potwierdzeniem. Czy powyższa procedura działa jeszcze w 100%, czy jest loteria że przyjdzie sms powiadamiający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ketesch napisał:

W tutorialu na 1 stronie w punkcie 8 wyraźnie jest napisane:


Logujemy się na nasze konto - koniecznie za pomocą ID - znajduje się ono pod naszą nazwą na koncie Xiaomi (ja zamazałem moje ID czarnym paskiem). 

 

Czasami jak komuś nie zadziała to może spróbować wpisać numer telefonu. Mi tak poszło, a po numerze ID nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem zgodę po 2 dniach a zakładałem konto w momencie prośby o zgodę więc różnie to działa,. Mam jednak pytanie odnośnie tego :

UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV)

Czy to oznacza że jeśli dostanę sprzęt z  : Android Google 6.0.1 MIUI v7 global stable - nie odblokuję bootloadera narzędziem xiomi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meleager napisał:

Ja dostałem zgodę po 2 dniach a zakładałem konto w momencie prośby o zgodę więc różnie to działa,. Mam jednak pytanie odnośnie tego :

UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ (CHINA DEV)

Czy to oznacza że jeśli dostanę sprzęt z  : Android Google 6.0.1 MIUI v7 global stable - nie odblokuję bootloadera narzędziem xiomi ?

Odblokujesz normalnie bootloader na każdej wersji od xiaomi :) mając zgodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wariat napisał:

Mi pomogło:

- zalogowanie się na kompie na konto mi

- zalogowanie się na komórce na konto mi

- zamiast numeru klienta w programie wpisz numer telefonu (mi pomogło) i wtedy poszły 3x ptaszek :)

wpisuję nr konta nr tel i @ i oczywiście nic nie działa

na stronie jestem zalogowany a w tel nie mogę bo musi być w trybie fastboot.... ale ogólnie to jestem w opcjach zalogowany

smsa dostałem po 2 dniach 

Edytowane przez grim69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grim69 napisał:

wpisuję nr konta nr tel i @ i oczywiście nic nie działa

na stronie jestem zalogowany a w tel nie mogę bo musi być w trybie fastboot.... ale ogólnie to jestem w opcjach zalogowany

smsa dostałem po 2 dniach 

Nieraz po otrzymaniu SMS'a trzeba odczekać kilka dni, wiele razy była o tym mowa.

Jak dostałeś zgodę to musi się dać odblokować, musisz próbować do skutku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

No to jak na tel nie jesteś zalogowany to co się dziwisz.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

to możesz mi powiedzieć jak mam dostać się to trybu  fastboot (bez którego nie odblokuje się tel.) bez wyłączania telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Wszycy jakoś mogą sie zalogować na koncie na telefonie a potem przejsc w tryb fastboot i jakoś im przechodzi tylko ty jeden biedaku nie mozesz..

Wystarczy , że się zalogujesz na konto i telefon przypiszesz do konta xiaomi, to dane są zapisywane w presist na komórce i nie musisz wcale mieć odpalonego miui aby program znalazł te dane....

Zobaczysz jak np zrobisz kiedyś miflash bez kart sim lub z inna wywali komunikat ze ten telefon jest powiazany z kontem i bez zalogowania nie przejdziesz dalej jesli nie będzie karty sim w nim lub będzie inna.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

to w tym sensie to jestem zalogowany w tel. na koncie cały czas myślałem że podczas fastboota jeszcze trzeba się gdzieś logować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redmi2 napisał:

@mrosi musisz przełączyć w tryb download fastboot i za pomoca miflash wgrać china dev.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ech... Nie mogę włączyć w tryb download (zgodnie z poradnikiem wideo). Przy próbach odblokowania na obecnym ROMie wyświetla informację o koncie na urządzeniu innym niż w aplikacji odblokowania, mimo, że próbowałem się logować numerem konta, mailem i numerem telefonu. Za każdym razem przerywa po 45%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komedy adb, albo spróbować wgrać przez updater nowy rom lub miflashem, spróbować przejść np do recovery itp itd.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Komendy adb? Recovery to rozumiem że power i vol+ przy włączeniu?

Komenda:

\fastboot oem device-info

a ta komendę gdzie mam wpisać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, XiaomiFan napisał:

Komendy adb? Recovery to rozumiem że power i vol+ przy włączeniu?

a ta komendę gdzie mam wpisać?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mam głupie pytanie:

A jakiś tutorial czytałeś co po kolei robić ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman. Nie mogę odblokować telefonu. Telefon w trybie fastboot, wykrywany przez aplikację, ale po 50% wciąż wyrzuca informację, że konto w telefonie jest niezgodne z tym, do którego loguję się w aplikacji odblokowującej. Jest to oczywiście bzdura. Nie pomaga nawet użycie TunnelBear. O co kaman...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman. Nie mogę odblokować telefonu. Telefon w trybie fastboot, wykrywany przez aplikację, ale po 50% wciąż wyrzuca informację, że konto w telefonie jest niezgodne z tym, do którego loguję się w aplikacji odblokowującej. Jest to oczywiście bzdura. Nie pomaga nawet użycie TunnelBear. O co kaman...?

A wgrałes ostatecznie ten china Dev? Ja pamiętam robiłem to przez aplikację Updater, bez problemu poszło. Jak już będzie china dev, logujesz się na telefonie na konto xiaomi i w programie unlock też logujesz się, ale za pomocą ID konta Xiaomi. Tyle, musi pójść...

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB / 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...