Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, bandz napisał:

a ja mam pytanie skoro nie moge wgrac softu do mi max-a bez odblokowania botoloadera to jak mam wgrac  Chiński Rom Dev ? skoro takie sa wymagania do odblokowania?

Nie możesz wgrywać innych niż oficjalne bez odblokowywania (tak w skrócie). Miflash i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2016 o 21:06, STomasz napisał:

Witam, Po przejściu na podany adres http://www.miui.com/unlock/index_en.html

nie mogę przejść do formularza by wpisać :" Wpisujemy nasze imię i nazwisko, numer telefonu oraz powód odblokowania bootloadera. " Otwiera mi się się strona jak poniżej . Może Ktoś pomóc?

zrzut1.png

Pomogło - poszło w Internet Explorerze. Na Firefoxie i Operze kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, co można zrobić z tym problemem 50% przy odblokowaniu bootloadera? Metoda z tutoriala nie pomaga, czytam na różnych forach że z wersji stable nie da się tego zrobić, natomiast w tutorialu na głównej stronie jest napisane: 

*dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. Odblokowanie bootloadera jest możliwe także na tej wersji, jednak zaleca się instalację romu dev (o ile dostępny). Reguła dotyczy modeli Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, MI5 itd.

Komu mam wierzyć, i czy to konieczne jest instalowanie tej wersji dev (nie chciałbym tracić danych z telefonu)? W tej chwili mam wersję MIUI Global 7.1 (stabilna) od MIUIPolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arseni.Ut napisał:

Pytanko, co można zrobić z tym problemem 50% przy odblokowaniu bootloadera? Metoda z tutoriala nie pomaga, czytam na różnych forach że z wersji stable nie da się tego zrobić, natomiast w tutorialu na głównej stronie jest napisane: 

*dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. Odblokowanie bootloadera jest możliwe także na tej wersji, jednak zaleca się instalację romu dev (o ile dostępny). Reguła dotyczy modeli Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, MI5 itd.

Komu mam wierzyć, i czy to konieczne jest instalowanie tej wersji dev (nie chciałbym tracić danych z telefonu)? W tej chwili mam wersję MIUI Global 7.1 (stabilna) od MIUIPolska.pl

Z mojego doświadczenia: bootloader można odblokować mając dev china. Żeby to zrobić trzeba włączyć: Opcje programistyczne - Debugowanie USB oraz Opcje programistyczne - Tryb Fastboot. Pojawi się parę komunikatów do potwierdzenia, że jesteś pewny, co robisz. Potem włączasz fona w tryb fastboot, przez MiFlash wrzucasz dev china (odpowiedni do modelu fona). Urządzenie zostanie wyczyszczone, więc polecam backup ważnych danych. Reszta w instrukcji 

 

Edytowane przez strawinski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, udalo mi sie odblokowac bl przez miflashunlock na chinskim dev (byly zielone ptaszki) i teraz mam problem z wgraniem recovery. 
Niby wszystko idzie ok jak w poradniku https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/, ale telefon nie restartuje sie do recovery a pod na vol up+power nie ma recovery. Nie moge tez przez mipcsuite ani updater nic sflashowac.


Mam  note 3 pro.


Pomozcie prosze, bo rece mi juz opadaja :(.

Edytowane przez piootrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piootrek napisał:

Sluchajcie, udalo mi sie odblokowac bl przez miflashunlock na chinskim dev (byly zielone ptaszki) i teraz mam problem z wgraniem recovery. 
Niby wszystko idzie ok jak w poradniku https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/, ale telefon nie restartuje sie do recovery a pod na vol up+power nie ma recovery. Nie moge tez przez mipcsuite ani updater nic sflashowac.


Mam  note 3 pro.


Pomozcie prosze, bo rece mi juz opadaja :(.

Wyłącz zupełnie telefon, podłącz do niego przewód USB, trzymaj wciśnięty vol+ albo vol- (nie pamiętam dokładnie) i podłącz przewód USB do komputera, ekran pozostanie czarny ale powinna migać na czerwono dioda powiadomień i to jest tryb edl, dalej już łatwo, wgraj fastboot'em recovery (TWRP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję od kilku dni i dalej się nie udaje.. Odblokowywanie bootloadera ustaje po 50% prawdopodobnie przez dziwnego softa. Dziwne, bo podobno telefon jest bezpośrednio od producenta. Nie mogę wgrać oryginalnego chińskiego softa, ponieważ mam również zablokowany tryb edl i nie mogę flashować z poziomu cmd. Próbowałem także tej metody (przez chińskie Miui PC suite): http://en.miui.com/thread-291785-1-1.html niestety bez powodzenia. Proszę o pomoc, aktualnie jestem na wersji MIUI Stable 7.5.4.0 (MAACNDE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2016 o 14:41, wtbn napisał:

Najlepszą opcją jest xiaomi.eu (w dziale pobierania na stronie miuipolska), nie ma chyba więcej sensownych wariantów.

Hej,

  dziękuję za pomoc... Wczoraj rano MAJFREND z Chin przesłał SMSa ze zgodą :-)   W ciągu godziny zrobiłem wszystko co opisane na stornie z odblokowaniem Bootloadera i wgranie TYLKO Stricte polskiego softu bez jakichkolwiek zbędnych rzeczy...  Wszystko poszło "książkowo" jak napisano w instrukcji... https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

 Po zainstalowaniu softu, wgraniu wszystkich aplikacji, i skastomizowaniu całości pod siebie, do dyspozycji z 128Gb (121)pamięci zostało do wykorzystania jeszcze :-) ....116 Gb

Dziękuję za pomoc...

P.S. - -- >>>  Bez zgody i odblokowanego bootloadera nie mogłem użyć MiFlascha i wgrać nawet wersji EU ROMu, telefon nie współgrał z żadnym oprogramowaniem... 

Screenshot_2016-06-23-10-38-14_com.android.settings.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Redmi Note 3 Pro prime nie chciało mnie w ang wersji odblokować , dochodziło do 50% , na chińskiej i ponownym wgraniu sterowników poszło do 100% i były 3 ptaszki na romie global dev . Lecz później chciałem zrobić update w telefonie na MIUI8 i lipa wywalało , po próbie uruchomienia recovery zauważyłem ze go nie ma ze dalej jest telefon z kabelkiem jak by bootloader nie był zlikwidowany . Ktoś miał taki przypadek lub ktoś potrafi pomóc ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kupiec1985 napisał:

w Redmi Note 3 Pro prime nie chciało mnie w ang wersji odblokować , dochodziło do 50% , na chińskiej i ponownym wgraniu sterowników poszło do 100% i były 3 ptaszki na romie global dev . Lecz później chciałem zrobić update w telefonie na MIUI8 i lipa wywalało , po próbie uruchomienia recovery zauważyłem ze go nie ma ze dalej jest telefon z kabelkiem jak by bootloader nie był zlikwidowany . Ktoś miał taki przypadek lub ktoś potrafi pomóc ??

 

 

Po odblokowaniu bootloadera trzeba było fastbootem wgrać TWRP, a dopiero potem, z poziomu TWRP rom ze strony miuipolska. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2016 o 07:37, strawinski napisał:

Z mojego doświadczenia: bootloader można odblokować mając dev china. Żeby to zrobić trzeba włączyć: Opcje programistyczne - Debugowanie USB oraz Opcje programistyczne - Tryb Fastboot. Pojawi się parę komunikatów do potwierdzenia, że jesteś pewny, co robisz. Potem włączasz fona w tryb fastboot, przez MiFlash wrzucasz dev china (odpowiedni do modelu fona). Urządzenie zostanie wyczyszczone, więc polecam backup ważnych danych. Reszta w instrukcji 

 

Co śmieszne zacząłem robić tak jak poleciłeś, ale niestety MiFlash wyrzuca komunikat że telefon zablokowany. Więc totalnie mija się to z celem bo ja właśnie chce odblokować telefon i po to chce zainstalować dev china. Już od 3 dni proces zatrzymuje się na 50% i nic dalej nie rusza. Spróbuje jeszcze zainstalować dev china wersję przez Updater, ale pewnie też nie da rady bez odblokowanego bootloadera...

Edit: Tak jak myślałem Updater nie może zweryfikować pliku aktualizacji...

Czy znajdzie się ktoś kto mógłby coś zaradzić na ten problem? 

Edit2: Oczywiście musiałem przegrzebać kilka ruskich for żeby znaleźć informację że oficjalny MIUI instaluje się nie przez fastboota tylko przez EDL jeśli ma się zablokowany bootloader, następnie znaleźć w jaki sposób tego dokonać. I teraz wszystko poszło jak ta lala. Także radziłbym jakiemuś moderatorowi/adminowi poprawić instrukcję bo nie każdy zna język rosyjski, i nie każdy ma na tyle nerwów żeby przez 3 dni szukać czegoś co jest takie oczywiste zapewne dla połowy z was, a nigdzie tego nie znalazłem na stronie/forum MIUI Polska. ;) 

Edytowane przez Arseni.Ut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czemu jak klikam na 'Unlock Now' na stronie 'www.miui.com/unlock/index_en.html' to przenosi mnie na stronę po chińsku?

Mnie przenosi do strony logowania na konto xiaomi. Nie mam możliwości napisania do nich o odblokowanie BL. Tak ma być czy coś źle robię?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś zatrzymuje się odblokowywanie bootloadera na 50% to mi pomogło to :

- ustawienie security na 100% na koncie en.miui.com
- zalogowanie sie na to konto w telefonie (Settings -> Mi Account)
- zalogowanie sie do MiFlashUnlock w loginie wpisujac numer telefonu

Moze od razu nie zadzialac, prawdopodobnie cos sie u nich musi przemielic na serwerze.. ja walczylem z tym wczoraj pol dnia, moze komus oszczedze zabawy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak naprawde nie wiem co zaskoczylo, ale ostatnie co zmienialem to logowanie przez numer telefony zamiast id.
Bawilem sie juz milion razy na wczesniejszych moich telefonach w custom romy itp. itd. ale takiej orki jak wczoraj to jeszcze nie mialem :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...