Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@zielonyBB

Czyli dostałem zgodę nie na odblokowanie 1 telefonu, lecz na odblokowywanie telefonów z ograniczeniem jednego na 30dni, tak? Hmm, to byłoby niezbyt bo swojego mi5 w czwartek odblokowałem, zaś 30dni od tego terminu to jeszcze sporo czasu...

Tak, zgoda jest przypisana do Twojego KONTA (tego z którego był wysyłany request o odblokowanie) a nie do telefonu. Możesz odblokować wiele telefonów ale niestety co 30 dni. A czy dokładnie 30 dni to cholera Chińczyków wie, może 18, może 36 ....

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jak to u mnie wyglądało.

Zgoda na odblokowanie przyszła 04.06 przed przyjściem tel. pierwsza próba odblokowania 11.06, nie poszło błąd przy 50%. W między czasie napisałam na forum ponieważ próbowałem wszystkiego (rom dev, zalogowania na konto miui, karta sim aktywna, lokalizacja włączona). Nie poszło.. Acid poradził odblokować bez zgody jako że jest taki sposób na mi4c (swoją drogą dzięki za odp.) ale na tygodniu nie miałem czasu za bardzo więc próbowałem tylko odblokować tym sposobem. wczoraj wieczorem już postanowiłem, że jak dzisiaj wstanę to zrobię tym sposobem który radził Acid. A tu dzisiaj rano tj. 18.06 za pierwszym razem odblokowało, 3 zielone ptaszki. Bez karty sim, windows 7 32bit. później proces instalacji twrp i miui polska bardzo prostu wg. Tutoriala z głównej strony. Zajęło mi to wszystko 30 min (pliki miałem ściągnięte już wcześniej. Także ja już śmigam na moim nowym nabytku i życzę innym wytrwałości, bo jak pokazuje mój przykład trzeba po prostu poczekać (u mnie trwało to 14 dni od smsa ze zgodą)

W siebie wcześniej nigdy nie bawiłem się w modowanie tel. Był to mój debiut :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2016 o 09:29, ddb5 napisał:

Zalogowałem się w telefonie na to samo konto z którego wysyłałem prośbę o odblokowanie i to samo zatrzymuje się na 50 % i wyskakuje czerwony komunikat Not Verify De4vice.O co tu chodzi ?Macie jeszcze jakieś pomysły?Ktoś tak miał?

U mnie podobnie. Z TunnelBear też nie działa. Ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez strawinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, STomasz napisał:

Witam, Po przejściu na podany adres http://www.miui.com/unlock/index_en.html

nie mogę przejść do formularza by wpisać :" Wpisujemy nasze imię i nazwisko, numer telefonu oraz powód odblokowania bootloadera. " Otwiera mi się się strona jak poniżej . Może Ktoś pomóc?

zrzut1.png

Mam tak samo. Kiedyś już prosiłem o zgodę na odblokowanie bootloadera i ją otrzymałem. Wykorzystałem na mój mi4s. Teraz chcę kupić synowi Redmi3pro i też odblokować. Wie ktoś o co chodzi? Dane przeglądarki wyczyściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zielonyBB napisał:

Ma, zasadnicze. Mnóstwo ludzi o tym pisało, pisał również gdzieś o tym serwis Xiaomi. Trzeba poczekać jakieś 7 dni aż się przeprocesuje na serwerach Xiaomi. 3 dni to za wcześnie.

Wysłane z MI5

Ok, to jest ważna informacja. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, r0bertt napisał:

Takie szybkie pytanie - ile telefonów można odblokować jednym kontem? (dodam, że nie muszę wysyłać prośby o odblokowanie bo mam wysoką rangę)?
Z góry dzięki za informację

Każdy następny co 30 dni (czasami pozwalają częściej). Ranga chyba nie ma żadnego znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walczyłem dłuuuugi czas z odpaleniem TWRP - błędem było pominięcie boot.img i strasznie mnie to wyszkoliło bo nie widział mi Mi5 pamięci... w każdym razie po odblokowaniu bootloadera wgrywałem chyba każdy możliwy rom (kilkakrotnie) oficjalne ze strony xiaomi, wersje stable, china dev, globale no wszystko... przez MiFlash z opcją flash_all, flash_all_lock, przez fastboota kilkanaście razy a to wszystko dlatego, że myślałem, że mam zablokowany bootloader i chciałem odblokować ponownie - utworzyłem drugie konto na którym dostałem zgodę i ciągle wyskakiwało mi "No need to unlock", sprawdziłem i faktycznie, bootloader pozostał odblokowany pomimo wgrywania romów więc nie wiem jak to jest z ponownym blokowaniem, u mnie się nie zablokował. Teraz już jestem spokojny bo mam rom xiaomi.eu i wreszcie można jakoś normalnie funkcjonować no i TWRP działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło to bardzo szybko i sprawnie. 

Po dwóch dniach na dwa konta przyszło odblokowanie. Odpowiednio wysłałem w czwartek to w sobotę rano dostałem, drugi  w piątek to w niedzielę dostałem. Na jednym laptop dochodziło do 50 % i błąd  z połączeniem był,ale na 100% to wina źle wgranego sterownika, na drugim laptopie zrobiłem to dzisiaj w pracy, poszło odblokowanie od razu.  Zrobiłem to na systemie miui 8 alfa taki mi sie przypadkowo wgral to mialem caly czas. Nie czekałem  tygodni, jak niektórzy, by poszło  odblokowanie i pojawienie się trzech ptaszków. Pozniej skorzystalem z pierwszego sposobu, poszlo bardzo szybko i juz wszystko jest w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Kiedyś już prosiłem o zgodę na odblokowanie bootloadera i ją otrzymałem. Wykorzystałem na mój mi4s. Teraz chcę kupić synowi Redmi3pro i też odblokować. Wie ktoś o co chodzi? Dane przeglądarki wyczyściłem.

Doczytałem, że jak raz dostałem zgodę to co 30 dni mogę odblokować kolejne urządzenie.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy możliwe jest, żebym po odblokowaniu bootloadera nie utraciła zupełnie żadnych danych na telefonie, czy najwidoczniej coś poszło nie tak? Wykonałam zgodnie z instrukcją, na pozwolenie nie musiałam długo czekać, zaledwie kilka dni (mimo konta na poziomie junior), nie było też komplikacji przy odblokowywaniu, pojawiły mi się trzy zielone ptaszki. Co o tym myśleć, może tak się zdarzyć, próbować odblokować jeszcze raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

  zakupiłęm MI 5 Pro ceramic black 4Gb 128Gb... wszystko ok, działa etc....  Pytanie w sprawie Polskiej wersji oprogramowania bez chińskich wstawek... Potrzebuję najchętniej minimalistyczny soft  plus google instaler. Jest gdzieś coś na ten tema. Mieliście już okazję o tym rozprawiać, będę wdzięczny za info.

http://en.miui.com/thread-296829-1-1.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Ci z Was którzy mają problem z odblokowaniem (50%) to sprawdzcie jaki poziom zabezbieczeń (security) ma wasze konto na xiaomi.com / mi.com) - czasami jest problem w tym że tam macie też niepełny poziom zabezpieczeń. Poustawiajcie tam wszystkie zabezpieczenia (hasla i podpowiedzi do odzyskania konta) i jak macie 100% security to wtedy jeszcze raz próbujcie odblokować bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eur1mtk napisał:

Witajcie,

  zakupiłęm MI 5 Pro ceramic black 4Gb 128Gb... wszystko ok, działa etc....  Pytanie w sprawie Polskiej wersji oprogramowania bez chińskich wstawek... Potrzebuję najchętniej minimalistyczny soft  plus google instaler. Jest gdzieś coś na ten tema. Mieliście już okazję o tym rozprawiać, będę wdzięczny za info.

http://en.miui.com/thread-296829-1-1.html

Pozdrawiam

Najlepszą opcją jest xiaomi.eu (w dziale pobierania na stronie miuipolska), nie ma chyba więcej sensownych wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

Panowie zamawiam teściowi redmi 3.

Chciałem zapytać czy zakładać mu konto na miui.com na numer tela jego, czy może być na moim koncie odblok? Jakieś plusy i minusy?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ja by chyba nie tworzył nowego konta, jeżeli to tylko do odblokowania to użycz swojego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Zalozylem mu konto i klikam w unlock i nie ma prosby o wyslanie sms z pozwoleniem, tylko odrazu do pobrania program.

Więc chyba to znieśli.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mam dokładnie to samo. Jedzie do mnie Mi5, ale wczesniej odblokowywałem na moim koncie Redmi 3 dla żony i od razu przekierowuje mnie do pobierania unlockera. Nie wiem teraz czy to jakiś błąd, czy znieśli te pozwolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już zgłupiałem od tych wszystkich informacji. Dostałem zgodę na odblokowanie bootladera, praktycznie w jeden dzień roboczy. Jednak nie jestem pewny co dalej. Mogę odblokować BT na obecnym romie od sprzedawcy Andoid Version: 5.1.1.7 LMY47V  /  MIUI Version: MIUI Ken | Stable kenzoV7.1.9.0(LHOCNCL), czy zanim to zrobię to wskazanym jest zainstalować Chiński Rom Dev i na nim przeprowadzić procedurę odblokowania i dopiero potem instalować Miui ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Viber napisał:

Panowie już zgłupiałem od tych wszystkich informacji. Dostałem zgodę na odblokowanie bootladera, praktycznie w jeden dzień roboczy. Jednak nie jestem pewny co dalej. Mogę odblokować BT na obecnym romie od sprzedawcy Andoid Version: 5.1.1.7 LMY47V  /  MIUI Version: MIUI Ken | Stable kenzoV7.1.9.0(LHOCNCL), czy zanim to zrobię to wskazanym jest zainstalować Chiński Rom Dev i na nim przeprowadzić procedurę odblokowania i dopiero potem instalować Miui ?

Ja kenzo odblokowałem na global dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Uri0550 napisał:

Ja kenzo odblokowałem na global dev

Tylko szczerze mówiąc to ja nie wiem nawet jaki tam jest konkretnie ROM zainstalowany przez tego sprzedawce. Czy po zdjęciu BT na nim mogę od razu instalować Miui ? Za dużo tego wszystkiego i ciężko mi to ogarnąć, tak żeby potem przy pracy z telefonem nic nie sknocić. Jest tam samo Stable, ale nie wiem czy to China, czy Global ? Przy okazji jak to w ogóle odróżnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Redmi2 napisał:

Tyle ze to swierze konto na numer tescia :-) i nie ma już wysylania prosby o pozwolenie.

Takze fajnie :-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Zalogowałem się na konto dziewczyny (założone rok temu) i musiałem wysłać prośbę o odblokowanie. Ja z kolei nie mogę wysłać kolejnej prośby bo mi pokazuje że mam ściągnąć MI Unlock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...