Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Mam identyczny problem z Redmi Note 3 Pro Prime.

Konto na xiaomi do odblokowania zalożyłem 9 maja (rowno miesiac temu). Smsa dostałem 16 maja ze moja prosba o odblokowanie zostala zaakceptowana i zeby pobrac ze strony narzedzie do odblokowania. Jak dzisiaj dostalem telefon to od razu przystapilem do akcji. I niestety zatrzymuje sie na 50% z komunikatem 

Cytat

Current account is different from the account info on the device

Tylko nie bardzo rozumiem o jakie konto chodzi w telefonie. Nie ustawialem jeszcze konta xiaomi tylko poki co konto google (ale na innym @ niż konto xiaomi). Czyżby to było przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k.... jakimś czarodziejskim sposobem po kolejnym podejściu się udało. jedyne co zrobiłem to zmieniłem język w telefonie na angielski i uaktywniłem kartę SIM - który to komunikat otrzymywałem przy każdym restarcie telefonu. Może to było przyczyną braku "zielonego ptaszka" i 50% może właśnie ta weryfikacja nie przechodziła? jest to jakiś trop i może komuś to pomoże w odblokowaniu fona. Dzięki za zainteresowanie prośbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rom pl global

zaznaczam że jestem zielony jak trawka na wiosnę :)

czy może ktoś wyjaśnić po zainstalowaniu PC MI i po podłączeniu mam komunikat że muszę zaktualizować oprogramowanie urządzenia. wchodzę w ustawienia telefonu moje konto moje urządzenie szczegóły urządzenia / aktualizacje systemowe i co mam Miui 7.2.4.0.0/ stable  klikam "check for updates" chwila checking.... i wraca do "check for updates" czy mam klikać do skutku bo pobiera pojedyncze aktualizacje czy może jest coś nie tak?

Edytowane przez waldek1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odblokowalem. ale przez 5h mialem cegle i tropiki pod kopula ;)

generalnie wrzucilem przez updatera w telefonie rom dev 6.5.19 ale ze mialem konto xiaomi ustawione w tel wiec po pierwszych konfiguracjach androida zablokowal mi sie telefon i nie mialem jak go odblokowac. po wpisaniu hasla nie mogl sie polaczyc z siecia (karta sim bez-pinowa wlozona). pominalem wczesniej konfiguracje wifi. i przez 5h sie meczylem czytajac milion watkow i tysiac razy probujac cokolwiek wgrac nawet poprzez adb czy fastboota. koniec koncow wrzucilem inna karte sim (bezabonamentowa - na doladowania) i ruszylo :D. co sie okazalo? pomimo ze wczoraj na pierwszej karcie mialem kilka pln to zdazylo juz zjesc z niej cala reszte kasy i jak 0pln na koncie nie chcialo sie polaczyc z netem (wiec telefon nie mogl sie polaczyc z xiaomi zeby zweryfikowac konto a w miedzy czasie wywalilem urzadzenie z i.mi.com). dopiero wrzucenie nowej bez-pinowej sim na karte (doladowanie) z kilkoma pln na koncie ruszylo :D

teraz mam bete rom 6.5.19 z odblokowanym bootladerem. i teraz zastanawiam sie czym mam na tyle sil zeby wrzucac rom od muipolska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi4c_unlock_err.png

Dostawałem ten błąd codziennie przez 5-6 dni od momentu otrzymania uprawnień do Unlock i sflashowania do Dev ROM (na dwóch tel mi4c). Każdego kolejnego dnia znów próbowałem po kilka/kilkanaście razy i nic, a dzisiaj poszło dalej za pierwszą próbą (na obu tel).

Edytowane przez alwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, alwi napisał:

 

Dostawałem ten błąd codziennie przez 5-6 dni od momentu otrzymania uprawnień do Unlock i sflashowania do Dev ROM (na dwóch tel mi4c). Każdego kolejnego dnia znów próbowałem po kilka/kilkanaście razy i nic, a dzisiaj poszło dalej za pierwszą próbą (na obu tel).

Czyżby się jednak potwierdzała teoria, że te zgody SMS-em przychodzą przedwcześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przeczytam watek i sprawdzę co i jak. Musze tylko dojsć do tego co to ten EDL. Wczesniej "bawiłem" się Samsungach Galaxy S2 i S4. Miałem LG G4 (tego akurat za bardzo nie ruszałem). Teraz zaryzykowałem i zakupiłem RMN3 Pro i ... jestem w szoku. Za tyle kasy kupowało się wczesniej jakieś flagowce a okazuje się że za duzo mniejszą kasę można otrzymać telefon prawie porównywalny w osiągach. :-) Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo już nie wiem co złe robię. Przeczytałem cały temat, wydaje mi się że wszystko dobrze robię a tu d*pa i wywala błąd jak u większości 50%. Co zrobiłem.

1. Zainstalowałem rom 6.5.26 z tego linku http://en.miui.com/download-293.html (wrzuciłem na tel. I poszło przez aktualizacje w tel)

2. Zalogowałem się na konto miui w programie i na telefonie przez id

3. Zainstalowałem sterowniki z pc mi

4. Gps włączony, karta sim w tel.

5. Unlock, fastbot i błąd na 50%

Co zle robię? Tel. Mi4c

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo już nie wiem co złe robię. Przeczytałem cały temat, wydaje mi się że wszystko dobrze robię a tu d*pa i wywala błąd jak u większości 50%. Co zrobiłem.

1. Zainstalowałem rom 6.5.26 z tego linku http://en.miui.com/download-293.html (wrzuciłem na tel. I poszło przez aktualizacje w tel)

2. Zalogowałem się na konto miui w programie i na telefonie przez id

3. Zainstalowałem sterowniki z pc mi

4. Gps włączony, karta sim w tel.

5. Unlock, fastbot i błąd na 50%

Co zle robię? Tel. Mi4c

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Zostaw to. Odblokuj metodą bez pozwolenia Xiaomi. Zrobisz to w 10 minut. Instrukcja jest na forum.

Z MI 5

Panowie, bo już nie wiem co złe robię. Przeczytałem cały temat, wydaje mi się że wszystko dobrze robię a tu d*pa i wywala błąd jak u większości 50%. Co zrobiłem.

1. Zainstalowałem rom 6.5.26 z tego linku http://en.miui.com/download-293.html (wrzuciłem na tel. I poszło przez aktualizacje w tel)

2. Zalogowałem się na konto miui w programie i na telefonie przez id

3. Zainstalowałem sterowniki z pc mi

4. Gps włączony, karta sim w tel.

5. Unlock, fastbot i błąd na 50%

Co zle robię? Tel. Mi4c

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Zostaw to. Odblokuj metodą bez pozwolenia Xiaomi. Zrobisz to w 10 minut. Instrukcja jest na forum.

Z MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którym wyskakuje błąd "current account is different" przy 50%:

Trzeba czekać, mi udało się odblokować w około tydzień-dwa od dostania smsa ze zgodą na odblokowanie.

Opisałem im problem mailowo na [email protected], nic odkrywczego mi nie napisali, kazali czekać około 10 dni. Być może mój mail przyspieszył sprawę, ale ciężko powiedzieć ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś firma w łodzi, koninie lub okolicy tych miast ktora zajmuje się tymi telefonami, po odblokowaniu telefon mi5 chodzi jak mój stary samsung :) nie mogę zainstalować pełnego spolszczenia ponieważ po zainstalowaniu mi pc suite nie widzi go system a tym samym nie mogę zainstalować room itp wg instrukcji.

Szukam kogoś kto pomoże lub oddaje tela córce nich ona się niem bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam już siły...

próbowałem wszystkiego chyba

próbowałem zdjąć blokade normalnie

próbowałem sflashować na dev w sposób z forum

próbowałem sflashować na dev w sposób z strony producenta

nic nie działa :/

jak próbuję z poziomu telefonu przez udapter-a to wywala że nie rozpoznano romu...

Niby mam redmi 3 pro ale w info napisane jest tylko redmi 3

softu dla pro też nie ma innego.

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Edit

f3e8d99c60caf23cmed.png

Co to za opcja?

"Zdjęcie blokady oem"

Edytowane przez kris4cars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kris4cars napisał:

spróbowałem teraz i nadal nic :/

już nie wiem co robić...

Przeczytaj na spokojnie tematy kompedium wiedzy ....i odblokowanie bootloadera.Tam jest wszystko wyjaśnione.Ja reż kupiłem sobie redmi 3 pro.To mój pierwszy tel.z miui i zajeło mi to coś godzinkę.Także czytając te tematy i postępując zgodnie z instrukcją, wydaje mi się że nie ma możliwości żeby nie zadziałało.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris4cars napisał:

spróbowałem teraz i nadal nic :/

już nie wiem co robić...

Niestety musisz przez MiFlasha wgrać chiński dev innej drogi nie ma. Nie masz co kombinować przez updater bo nie masz oryginalnego romu, z oryginalnym tak by było najłatwiej. Tu masz jeszcze link do poradnika po angielsku z en.miui  http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html może jak w uzupełnieniu poradnika z forum przeczytasz tamten to wpadniesz na to co robisz źle, bo coś po drodze robisz nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Admini, Moderatorzy i generalnie prowadzący polską dystrybucję Xiaomi...

Moimi 3 ostatnimi telefonami były Huaweie (P6, P8 i Mate 7), z których byłem kosmicznie zadowolony choć update czasem wymagał ręcznego instalowania ROMów bo niestety niektóre aktualizacje nie działały automatycznie.

Dzisiaj dostałem w swoje ręce pierwsze Xiaomi - Redmi Note 3 MTK i stwierdzam, że to jest jakaś kompletna porażka, dosłownie. Dostałem urządzenie z systemem 7.0.19.0.0 i chcąc je zaktualizować zanim na dobre zacznę z niego korzystać próbowałem następujących rzeczy:

- aktualizacja standardowym przyciskiem w Ustawienia -> Informacje ... -> Aktualizacje systemowe -> Aktualizuj z Xiaomi.eu - nie działa, spoko,

- ściągnąłem oficjalną paczkę ze strony Xiaomi z wersją 7.3 i chciałem updatować z .zipa -> "Couldn't verify update",

- ściągnąłem oficjalną paczkę z wersją china dev -> "Couldn't verify update",

- hmm, ok, może bootloader zablokowany - szukam i na forum dowiaduję się, że aby go odblokować muszę zakładać konto na forum Xiaomi i prosić jakiegoś Chińczyka o to żeby go odblokował i jeszcze czekać na to 10 dni XDDDD

- wchodzę na stronę na tym forum - napisane, że pobieramy ROM z opisem "Zablokowany" - w Waszym repozytorium na stronie dla Redmi Note 3 jest tylko wersja "Odblokowany",

- na anglojęzycznych stronach jest podana jakaś opcja z Recovery Mode ("Volume up + Power button") - u mnie nie działa

Ja dużo potrafię zrozumieć ale to jest jakaś paranoja :) Ja rozumiem, że Xiaomi dba o klientów żeby nie zrobili krzywdy swoim urządzeniom i w tym celu każe im napierdzielać posty żeby zdobywać punkty (XDDDD) a modzi na ich forum używają więcej GIFów niż gimnazjalistki w mesendżerze ale to już jest przegięcie....

Więc proszę o prostą odpowiedź - czy da się to jakoś zaktualizować czy mam po prostu zwrócić ten telefon i kupić sobie Hłajłeja? Naklejki jeszcze z niego nie odkleiłem więc mogę zrobić reset i zwrócić. Pytam bez ogródek bo jeśli nie da się tego zrobić od ręki to dziękuję za takie coś choć nie ukrywam, że telefon pierwsze wrażenie robi dobre.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Góral napisał:

Drodzy Admini, Moderatorzy i generalnie prowadzący polską dystrybucję Xiaomi...

 

Nie istnieje coś takiego jak "polska dystrybucja Xiaomi".

16 minut temu, Góral napisał:

Więc proszę o prostą odpowiedź - czy da się to jakoś zaktualizować

Prosta odpowiedź: oczywiście, że się da. Nie umiesz sam, zleć komuś innemu.

Prawdopodobnie masz wgrany jakiś "lewy" system (na tym forum często zwany "syfiastym"), stąd problemy z aktualizacją do wersji china dev. Ale wszystko jest do odkręcenia.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, latet said:

Prosta odpowiedź: oczywiście, że się da. Nie umiesz sam, zleć komuś innemu.

Nie wiem czy umiem czy nie - po prostu spędziłem pół dnia na szukaniu rozwiązania i go nie znalazłem :) Jeśli wiesz co robię źle to możesz się wypowiedzieć, będę wdzięczny. 

2 minutes ago, latet said:

Nie istnieje coś takiego jak "polska dystrybucja Xiaomi".

17 minutes ago, Góral said:

To przepraszam, sądziłem że jeśli w aktualizacjach wyświetla się informacja żeby sprawdzić stronę "MIUI Polska" to jestem na forum oficjalnej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Góral napisał:

1. Nie wiem czy umiem czy nie - po prostu spędziłem pół dnia na szukaniu rozwiązania i go nie znalazłem :) Jeśli wiesz co robię źle to możesz się wypowiedzieć, będę wdzięczny. 

2. To przepraszam, sądziłem że jeśli w aktualizacjach wyświetla się informacja żeby sprawdzić stronę "MIUI Polska" to jestem na forum oficjalnej dystrybucji.

1. Nie wiem, możliwych błędów popełnianych przez użytkowników jest wiele. Czasem są to totalnie "głupie" błędy, jak np. próba wgrania systemu przeznaczonego dla innego modelu telefonu. Tak, zdarza się to ciągle. Warto bardzo uważnie czytać i dokładnie stosować instrukcje, ale z drugiej strony samym instrukcjom też można wiele zarzucić (niedokładność, skróty myślowe). Zakładając, że masz "syfiasty" ROM (albo nawet jesli nie), to poszukaj instrukcji wgrania ROM-u china dev poprzez tzw. tryb EDL. Zdaje się, że to jedyny sposób w sytuacji, gdy ma się jednocześnie syfiasty ROM i zablokowany bootloader. Jak wgrasz china dev, to będziesz mógł odblokować bootloader (po uzyskaniu zgody Xiaomi).

2. Nie ma innych oficjalnych dystrybucji niż "china" oraz "global" – wypuszczane przez Xiaomi. MIUI Polska (obecnie już MIUI EU) – jest dystrybucją nieoficjalną, tworzoną poprzez modyfikowanie wersji "china". Dlatego nie da się jej wgrać na zablokowany Boot Loader. Jednak od niedawna oficjalna wersja "Global" posiada to samo polskie tłumaczenie co MIUI EU. Wersję Global mona wgrać bez odblokowywania BL.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny poradnik, wg którego ostatnio, krok po kroku aktualizowałem swojego RN3Pro(SD), zajęło mi to około 1h:

1. Telefon dostałem ze zmodyfikowanym romem global, nie pamiętam wersji, ale to nie istotne.

2. Stąd ściągnąłem najświeższy rom china dev.

3. Wg tego tutoriala wgrałem rom do telefonu.

4. Unlock bootloadera wg poradnika z naszego forum.

5. Wgranie TWRP przez fastboot.

6. Wgranie romu dev eu przez TWRP.

7. Factory reset w TWRP.

I mamy gotowy telefon z polskim językiem, bez chińskich aplikacji.

Niezmiernie ważne jest aby do telefonu wgrać właściwy rom i właściwe recovery (TWRP) reszta pójdzie bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...