Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cukru napisał:

@szakal88 Ale jeśli pokazuje ci się taka zgoda to znaczy, że powinieneś móc normalnie odblokować. Mimo tego nie możesz tego zrobić?

Nie wiem, telefon mają mi prawdopodobnie wysłać w przyszłym tygodniu, dlatego chciałem sobie już poprosić o zgodę, żeby później jak już będę miał telefon to nie czekać. Wchodzę na stronę, daję Unlock Now i zamiast tego formularza jak w poradniku od razu wchodzi mi na stronę z możliwością pobrania programu do odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem z odblokowaniem bootloadera w moim Mi4c. Dostałem akceptację smsem od xiaomi. Wrzuciłem najnowszy dev rom china, najnowszy miunlock, ale przy odblokowywaniu zatrzymuje się na 50% i wyskakuje "Current account is different from the account info on the device". Tylko, że zsynchronizowałem wszystko z micloud, więc nie wiem o co chodzi...

W międzyczasie zrobiłem wipe, ponownie zsynchronizowałem z micloud i dalej nic... 

Szlag mnie trafia i proszę Was o pomoc :(

Edytowane przez petersonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 01/06/2016 at 4:25 PM, damianxx90 said:

(...) pobrałem Mi Unlock zalogowałem się i uruchomiłem w tel Fastboot podłączyłem do pc.. i wyskakuje mi coś takiego gdy dochodzi do 50 % w pierwszym pasku.. Bardzo proszę o pomoc bo już powoli tracę cierpliwość.. Z góry dziękuję :)

problem Mi 5.png

Mam to samo na 2 telefonach Mi4c.

On 01/06/2016 at 5:05 PM, damianxx90 said:

ok już sobie z tym poradziłem.. walczę dalej..

Podziel się proszę i napisz - jak sobie poradziłeś?

On 01/06/2016 at 4:47 PM, FromWP said:

(...) Jesteś zalogowany w telefonie i programie do konta, włączona lokalizacja? Masz ten telefon przypięty do konta?

  • I na tel. i w programie MiFlashUnlock jestem zalogowany.
  • W tel. jest włączony GPS.
  • Tel. jest przpięty do konta w aplikacji MiAccount.
  • Zainstalowany ROM poniżej:

newest_china_dev.png

scr_current_rom.png

Edytowane przez alwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alwi napisał:

Mam to samo na 2 telefonach.

Podziel się proszę i napisz - jak sobie poradziłeś?

  • I na tel. i w programie MiFlashUnlock jestem zalogowany.
  • W tel. jest włączony GPS.
  • Tel tel przpięty do konta w aplikacji MiAccount.

Musisz mieć Rom china Dev lub china stable żeby odblokować. Oprócz tego to co kolega napisał powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, alwi napisał:

Dorzucilem wyżej screena który ROM mam zainstalowany (stąd: http://en.miui.com/download-293.html).

Zaraz spróbuję jeszcze z wersją STABLE...

Chyba nie ma to sensu, musisz poszukać przyczyny w innym miejscu. DEV powinien wystarczyć. A czy tel. jest przypięty to w MiCloud logując się na komputerze można sprawdzić i dodatkowo spróbować zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale problemy z odblokowaniem to chyba najobszerniejsze wątki na en.miui.com i trudno o jednoznaczne rozwiązanie. Wygląda to jak odczynianie Woo-Doo. Jakiś koleś pisał, że trzeba odczekać co najmniej 24h po zalogowaniu i zlokalizowaniu telefonu i wtedy zadziała. Inny twierdzi że pomogła ręczna reinstalacja sterowników w Windows. U mnie to poszło zupełnie bezproblemowo, ale byłem na chińskim dev i zalogowany do konta łącznie z zarejestrowanym nr telefonu co najmniej tydzień. Przy Redmi Note 3 Pro nawet powstał wątek w którym sugerują  opisywać dokładnie jaki rom, system operacyjny, nr IMEI itd. i zgłaszać to Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, petersonka napisał:

Cześć

Mam problem z odblokowaniem bootloadera w moim Mi4c. Dostałem akceptację smsem od xiaomi. Wrzuciłem najnowszy dev rom china, najnowszy miunlock, ale przy odblokowywaniu zatrzymuje się na 50% i wyskakuje "Current account is different from the account info on the device". Tylko, że zsynchronizowałem wszystko z micloud, więc nie wiem o co chodzi...

W międzyczasie zrobiłem wipe, ponownie zsynchronizowałem z micloud i dalej nic... 

Szlag mnie trafia i proszę Was o pomoc :(

Też tak miałem, ale po jakimś czasie odpalam program i poszło. Poczekaj dzień, dwa i powinno ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kupując redmi note 3 pro na ali trzeba zwracac uwage na rom jaki jest preinstalowany?

u sprzedawców w chinach na chwile obecna oferowane sa dwa romy. miui global stable [bez polskiego języka] na którym dziala OTA lub jakis chinski mod ktory to jezyk polski oferuje ale bez OTA (czyli to chyba jakis syf jak to okreslacie). 

 

a ktorego łatwiej bedzie mi przejsc na najnowszy miui z jezykiem PL ( pytanie powinno w sumie brzmieć z ktorego prosciej bedzie odblokowac boot loader) ?

Na pierwszej stronie tego wątku cos czytalem ze nie da sie odblokować z global stable ,dobrze zrozumiałem? Z kolei czy xiaomi nie bedzie robiło problemow jak kupie tel z jakims syfiastym romem modzonym przez chinczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2016 o 08:07, xtremesystems napisał:

czy kupując redmi note 3 pro na ali trzeba zwracac uwage na rom jaki jest preinstalowany?

u sprzedawców w chinach na chwile obecna oferowane sa dwa romy. miui global stable [bez polskiego języka] na którym dziala OTA lub jakis chinski mod ktory to jezyk polski oferuje ale bez OTA (czyli to chyba jakis syf jak to okreslacie). 

 

a ktorego łatwiej bedzie mi przejsc na najnowszy miui z jezykiem PL ( pytanie powinno w sumie brzmieć z ktorego prosciej bedzie odblokowac boot loader) ?

Na pierwszej stronie tego wątku cos czytalem ze nie da sie odblokować z global stable ,dobrze zrozumiałem? Z kolei czy xiaomi nie bedzie robiło problemow jak kupie tel z jakims syfiastym romem modzonym przez chinczyka?

Kolego ja kupowałem Redmi note 3 pro u TOP ONE, mieli niby wgrać Polski, ale przysłali z Rom Global stable bez polskiego, jak twierdzili przez pomyłkę. Uzyskałem zgodę na odblokowanie bootloadera, ale ostatecznie przeszedłem na Rom Global Dev przez updater, gdzie jest język Polski i działają aktualizacje OTA, bez odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asterix_TPI napisał:

Kolego ja kupowałem Redmi note 3 pro u TOP ONE, mieli niby wgrać Polski, ale przysłali z Rom Global stable bez polskiego, jak twierdzili przez pomyłkę. Uzyskałem zgodę na odblokowanie bootloadera, ale ostatecznie przeszedłem na Rom Global Dev przez updater, gdzie jest język Polski i działają aktualizacje OTA, bez odblokowania.

I jak się spisuje Global dev? Jak GPS?

Czyli wersję dev wgrałeś na stable zwyczajnie przez updater, bez żadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Asterix_TPI napisał:

Kolego ja kupowałem Redmi note 3 pro u TOP ONE, mieli niby wgrać Polski, ale przysłali z Rom Global stable bez polskiego, jak twierdzili przez pomyłkę. Uzyskałem zgodę na odblokowanie bootloadera, ale ostatecznie przeszedłem na Rom Global Dev przez updater, gdzie jest język Polski i działają aktualizacje OTA, bez odblokowania.

czyli majac global stable mozna bawic sie we wgrywanie romow przez updater? (mowa oczywiscie o romach niemodowanych). spore ulatwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2016 o 08:07, xtremesystems napisał:

 Z kolei czy xiaomi nie bedzie robiło problemow jak kupie tel z jakims syfiastym romem modzonym przez chinczyka?

Nie będzie, na każdy rom nawet modzony można wgrać oficjalny Global dev przez MiFlasha bez odblokowania bootloadera. Czyli w zasadzie nie ma znaczenia z jakim romem kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby dzialac tak jak piszesz trzeba miec odblokowany bootloader. ( tak pisza w tym tutorialu)

"

zhinan_step1.gif

Download MIUI ROM Flashing Tool (Size:27M, 64a2b6f5620db2bf249dac0ce2017428). If your device is locked. please click here to unlock it first.

"

 

a zeby go odblokowac trzeba miec odpowiedni rom wgrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xtremesystems napisał:

tylko zeby dzialac tak jak piszesz trzeba miec odblokowany bootloader. ( tak pisza w tym tutorialu)

Tryb download (czyli EDL) umożliwia wgranie przy zablokowanym bootloderze. Ale gdzie do tego jest tutorial, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latet napisał:

I jak się spisuje Global dev? Jak GPS?

Czyli wersję dev wgrałeś na stable zwyczajnie przez updater, bez żadnych problemów?

Global Dev spisuje się dobrze, nie zauważyłem żadnych błędów w działaniu. Gps lokalizację wykrywa przy usługach typu Google, natomiast z nawigacją nie sprawdzałem jeszcze, dopiero będę wgrywał.

Tak, wersję Global Dev wgrałem bezpośrednio przez updater w telefonie, ale jak próbowałem z ciekawości przejść na china Dev lub china stable, to już nie da rady, jest komunikat, że nie można zweryfikować wybranego archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam.Jak bootlodera sie odblokuje to "jest na zawsze" czy przy sflashowaniu naprzykład trzeba od nowa robić?

I jeszcze jedno,czy po odblokowaniu bootloadera ,gdybym zrobił flash_all i zainstalował miui z pominieciem konta Xiaomi przy konfiguracji skutkuje to czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rekawek napisał:

Pytanie mam.Jak bootlodera sie odblokuje to "jest na zawsze" czy przy sflashowaniu naprzykład trzeba od nowa robić?

I jeszcze jedno,czy po odblokowaniu bootloadera ,gdybym zrobił flash_all i zainstalował miui z pominieciem konta Xiaomi przy konfiguracji skutkuje to czymś?

Po wgraniu chińskiego romu może powrócić. Pominięcie konfiguracji konta Xiaomi niczym nie skutkuje, nie musisz go używać, ale jak miałeś telefon podpiety do konta i nie wylogowaleś go to po flashowaniu systemu nic bez zalogowania z nim nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rekawek napisał:

aha czyli jak wgram niechinski tylko nasz miuiPL to bedzie ok?

A co do wylogowania dobrze pamietam że to trzeba wylogować telefon ze strony xiaomi.eu?

Jak nie będziesz wgrywał chińskiego romu to BL-a ponownie nie zablokujesz. Wylogować musisz telefon z konta Xiaomi  w telefonie. Po prostu usuwasz to konto (poprosi o hasło do konta), nie ze strony xiaomi.eu. Wylogować się z konta (usunąć z telefonu) możesz w każdym momencie, nie ma z tym problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rekawek napisał:

Dzieki FromWP

widze ze znasz temat,może ty mi pomożesz.Chodzi mi o to do jakiej maksymalnie wersji miui_PL na Redmi 3 Pro mogę cie cofnąć.Mam cichą nadzieję że bedzie to wersja 5.xx.x

 

Niestety tego Ci nie powiem bo nie wiem. To dosyć nowy telefon i na starszych romach były z nim problemy (takie same romy "ido" jak dla Redmi 3). Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz się cofać, bo ostatni eu/pl 6.5.26 to chyba najlepszy rom dla tego modelu. Nie ma romu 5.x.xx dla Redmi 3 pro, bo w 2015 roku to jeszcze go nie produkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dlaczego sie nie da ? taki mam komunikat

502 Bad Gateway

The proxy server received an invalid response from an upstream server. Sorry for the inconvenience.
Please report this message and include the following information to us.
Thank you very much!

URL: http://www.miui.com/member.php?mod=logging&action=miuilogin&mi_follow=http%3A%2F%2Fwww.miui.com%2Funlock%2Fapply.php
Server: sgp1-miui-l7-pub02.awssgp
Date: 2016/06/08 23:06:14

Powered by Server/2.0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wpisywania danych do odblokowania nie chce mi zaakceptować nazwiska.Mam "ó" w nazwisku,pomyslalem że może strona nie akceptuje polskich znaków więc zmieniam na "o".Dalej nic.

Jak ten problem ominąć?

Edit

Z tym nazwiskiem poradziłem sobie,wystarczyło zrobic to poprzez inną przegladarke niz Chrome.Zrobiłem to z IE i juz jest ok!

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...