Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

A nie uważacie, że powinno to być dokładnie opisane w pierwszym poście tego wątku?

No i co w telefonami, w których jest już blokada EDL? To też powinno być opisane - co wtedy zrobić. Just saying

Jeśli jest zablokowany EDL to bardzo dobrze, bo to oznacza że jest wgrany legalny ROM z którego juz prosto do odblokowania BL :) Ale zgoda, przydałoby się te kilka niuansów dorzucić do poradnika.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Jeśli jest zablokowany EDL to bardzo dobrze, bo to oznacza że jest wgrany legalny ROM z którego juz prosto do odblokowania BL

 

zielonyBB:

  • Skąd mam wiedzieć czy tak jest w moim przypadku?
  • Czy wówczas poniższa instrukcja jest ciągle właściwa?

 

Quote

1. Miflash do najnowszego china_dev

2. Logujesz się na konto xiaomi na telefonie i wyłączasz

3. Na telefonie fastboot i robisz mi unlock

4. Instalujesz twrp

5. Instalujesz miuipolska

 

Edytowane przez alwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zablokowany EDL to bardzo dobrze, bo to oznacza że jest wgrany legalny ROM z którego juz prosto do odblokowania BL

 

zielonyBB:

  • Skąd mam wiedzieć czy tak jest w moim przypadku?
  • Czy wówczas poniższa instrukcja jest ciągle właściwa?
 

1. Miflash do najnowszego china_dev

2. Logujesz się na konto xiaomi na telefonie i wyłączasz

3. Na telefonie fastboot i robisz mi unlock

4. Instalujesz twrp

5. Instalujesz miuipolska

 

W takim przypadku punkt 1 jest niepotrzebny gdyż posiadając oryginalny ROM dev lub stable można z niego odblokować BL czyli przechodzimy do punktu 2. A jak to sprawdzić ? Nie pamiętam, była na to jakaś komenda adb, oem unlock status czy coś takiego. Możliwe też że sama próba wejscia w tryb EDL już się nie powiedzie.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak edl zablokowane to jedyna opcja użyć miunlock na stable

A jeśli miunlock nie działa tak jak opisałem wyżej, wie ktoś co zrobić?

Niemożliwe to jest. Miunlock to prosty tool, nie ma wielkich wymagań. Sprawdź sterowniki, debugowanie USB, autentykacja kompa, inny kabel, port USB. Musi działać.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, latet napisał:

Bez wymówek. SwifKey zainstaluj! Podziękujesz później ;)

Żeby zainstalowac SwifKey musiałbym ściągnąc google store i babrać się w romie, kiedy tak na prawdę wgrałem go tylko po to, żeby odblokować telefon i wgrać normalny rom. Przemęczę się bez polskich znaków do czasu jak ktoś pomoże mi w rozwiązaniu mojego problemu. Poszukam jeszcze na xiaomi.eu, jak tylko skończą się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zenek_wiaderko napisał:

Żeby zainstalowac SwifKey musiałbym ściągnąc google store i babrać się w romie, kiedy tak na prawdę wgrałem go tylko po to, żeby odblokować telefon i wgrać normalny rom. Przemęczę się bez polskich znaków do czasu jak ktoś pomoże mi w rozwiązaniu mojego problemu. Poszukam jeszcze na xiaomi.eu, jak tylko skończą się bawić.

To może jeszcze napisz jaki masz telefon i jakie TWRP wgrywasz, bo trudno cokolwiek bez tego doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zenek_wiaderko napisał:

No tak, napisałem w innym wątku (o TWRP) i myślałem, że to w tym było. Jak masz ochotę, to sprawdź: 

 

Sprawdziłem, ale jakbyś napisał było by prościej.

Może to TWRP zainstalowałeś. Próbowałeś wejść do TWRP z poziomu chińskiego menu? Czyli przy włączeniu przycisk power i vol+, potem recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FromWP napisał:

Sprawdziłem, ale jakbyś napisał było by prościej.

Może to TWRP zainstalowałeś. Próbowałeś wejść do TWRP z poziomu chińskiego menu? Czyli przy włączeniu przycisk power i vol+, potem recovery.

Włączając telefon z Vol+ pojawia mi się na ekranie kontur telefonu, tak jak na załączonym jpg. Podobnie, kiedy robię: reboot to recovery z updatera. Tuż po zainstalowaniu TWRP każą uruchomić telefon do recovery (vol+ i power), ale wtedy pojawia się ikonka MI, po czym znika i telefon znowu się uruchamia, tym razem do systemu. Kiedy zainstalowałem TWRP przez Flashyfi, ostatni krot to reboot now i też powinien przenieść do recovery, dzieje się to samo. Pojawia się MI, znika i uruchamia się ponownie do systemu.

SAVE_20160603_083007.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

Jak się to pojawia przy power i vol+ to chyba niestety masz bootloader nadal zablokowany.

no to nie wiem gdzie poległem. SMSa dostałem, mam china dev rom, zainstalowany program do unlocka, fastboot, unlock, 100%, reboot phone i dalej mam locka? JAK?!

Oczywiście nie twierdzę, że nie mam, ale jak!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zenek_wiaderko napisał:

no to nie wiem gdzie poległem. SMSa dostałem, mam china dev rom, zainstalowany program do unlocka, fastboot, unlock, 100%, reboot phone i dalej mam locka? JAK?!

Oczywiście nie twierdzę, że nie mam, ale jak!?

A możę to nie jest objaw locka tylko braku TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się mogę mylić ale taki obrazek 

2 minuty temu, latet napisał:

A możę to nie jest objaw locka tylko braku TWRP?

Chyba nawet przy braku twrp to przy włączeniu vol+ i power chińskie menu powinno się odpalić, ale też się mogę mylić. Tego obrazka telefonu z kabelkiem od czasu odblokowania nie widziałem u siebie (tel. też na snapdragonie).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Też się mogę mylić ale taki obrazek 

Chyba nawet przy braku twrp to przy włączeniu vol+ i power chińskie menu powinno się odpalić.

Na necie "taki obrazek" określany był brakiem unlocka właśnie. Ale procedurę przeprowadzałem już 2 razy, może się unlockować i zlockować samo z się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno może się zlokować przy instalacji niektórych chińskich romów. Sam tego nie doświadczyłem, ale czytałem o takich przypadkach. Już tyle energii w to włożyłeś to spróbuj jeszcze raz zaczynając od odblokowania BL.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Podobno może się zlokować przy instalacji niektórych chińskich romów. Sam tego nie doświadczyłem, ale czytałem o takich przypadkach. Już tyle energii w to włożyłeś to spróbuj jeszcze raz zaczynając od odblokowania BL.

Z tym unlockiem był na początku problem, bo miałem rom od xiaomi.eu instalowany na zlockowany system. Na tym romie nie chciał się unlockować. Więc zainstalowałem chiński dev rom i zrobił się unlock. Niestety po updejcie do najnowszej wersji china dev romu unlock wisi na 50% (Can't verify device czy coś). Muszę od nowa flashować chiński rom 6.3.xx. Teraz też będzie can't verify, muszę znowu chińczyka (tego samego co teraz mam) wgrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zenek_wiaderko napisał:

Z tym unlockiem był na początku problem, bo miałem rom od xiaomi.eu instalowany na zlockowany system. Na tym romie nie chciał się unlockować. Więc zainstalowałem chiński dev rom i zrobił się unlock. Niestety po updejcie do najnowszej wersji china dev romu unlock wisi na 50% (Can't verify device czy coś). Muszę od nowa flashować chiński rom 6.3.xx. Teraz też będzie can't verify, muszę znowu chińczyka (tego samego co teraz mam) wgrać. 

Chyba błąd popełniłeś (nieświadomie) updejtując do china dev po unlocku. Prawdopodobnie to zablokowało ponownie BL. Trzeba wgrać TWRP zaraz po unlocku, bez update.(Jeżeli dobrze zrozumiałem kolejność kroków które robiłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

Chyba błąd popełniłeś (nieświadomie) updejtując do china dev po unlocku. Prawdopodobnie to zablokowało ponownie BL. Trzeba wgrać TWRP zaraz po unlocku, bez update.(Jeżeli dobrze zrozumiałem kolejność kroków które robiłeś)

Tak też pomyślałem i za drugim razem wgrałem china dev rom, wyłacyzlem wszystkie updejty, unlock (ponoc udany) i TWRP ale efekt mam ten sam. Teraz nie mam czasu na grzebanie w telefonie, ale bardzo mi pomogłeś kierując w dobrą stronę (mam nadzieję). Poczytam dokładniej o tym unlocku i przez weekend spróbuje ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, lucasdziuba napisał:

czy moge odblokowac drugie urzadzenie na tym samym koncie xiaomi? minely juz 3 miesiace a mam drugi telefon. nie wyswietla mi sie firmularz po wejsciu na strone. ktos pomoze?

Chyba możesz, potrzebny Ci MiUnlock, który już kiedyś pobrałeś, albo link do pobrania, który był bodajże w SMS-sie. Może dlatego nie wyświetla się formularz bo już masz zgodę przyznaną. Jakby poszło to napisz inni będą wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam odblokowany programikiem z linka, który dostałem w sms od Xiaomi, poszło bez problemu, na chińskim ROMie w wersji 7.3.

Problem występuje dalej. Jak mam zainstalować TWRP? Ściągnąłem TWRP z tego linka:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Ofc wersję ido pod Redmi 3, które mnie interesuje.

Mam też ROM EU gotowy do wgrania, również stąd:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

również wersja pod Redmi 3.

Staram się zainstalować TWRP zgodnie z filmikiem tego typa poniżej, jednak brak reakcji na komendę fastboot devices. Telefon jest w trybie fastboot i jest wykrywany przez system. Co robię nie tak?

 

Edytowane przez misthunt3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj Redmi Note 3 na Note 3 PRO i przystąpiłem do odblokowywania bootloader'a.

Telefon podpięty jest do tego samego konta Miui. Myślałem, że będę musiał od nowa wysyłać zgłoszenie o odblokowanie, ale wystarczyło Miflashunlocker i wszystko poszło sprawnie... Czy to dlatego, że oba maja taką samą "nazwę" czy może opcja odblokowania bootloadera dotyczy danego konta i można dowolnie zmieniać telefony w obrębie Xiaomi i każdego odblokować bez kolejnych próśb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stackerob napisał:

czy może opcja odblokowania bootloadera dotyczy danego konta i można dowolnie zmieniać telefony w obrębie Xiaomi i każdego odblokować bez kolejnych próśb ?

No nie, to na pewno nie. Przecież to by się mijało z celem nałożenia tych blokad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej już kiedyś kiedyś dostałem zgodę na odblokowanie mojego mi4c. Wszystko przebeiegało bez problemu. Teraz mam drugi telefon też mi4c który jest zablokowany. Po wejściu na stronę http://en.miui.com/unlock/ klikam UNLOCK NOW, zamiast formularzu mam możliwość pobrania programu MiFlashUnlock. Pobieram, loguje się i prosi mnie o 6 cyfrowy pin. Wpisuje ten który kiedyś otrzymałem od xiaomi i wyskakuje komunikat "Network error". Nie wiem co mam robić. Zależy mi na odblokowaniu bo mam nie mogę wrzucić miui polska bez syfu i po polsku. Prosze o pooc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szakal88 @lucasdziuba

1. czyścisz historię przeglądania w przeglądarce

2. odpalasz http://www.miui.com/unlock/index_en.html

3. tworzysz nowy miaccount podając innego maila

4. aktywujesz klikając link z maila

5. na stronie wpisujesz nazwe użytkownika na forum

6. znowu odpalasz http://www.miui.com/unlock/index_en.html i klikasz unlock

7. jestes w oknie do wyslania zgloszenia

 

przed sekunda to zrobilem dla testu i zadzialalo

Zrzut ekranu 2016-06-4 o 20.42.52.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...