Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Axle napisał:

czytam forum i głupieje, przyjdzie redmi 3 pro i nie wiem co mam z nim zrobic. 

Czy moge go normalnie używać, czy muszę wgrywać inny system? Złożyłem niby zapytanie o odblokowanie ale czytam że można wgrać bez odblokowywania. Jedni mowia zeby zostawic i nie wgrywać innego bo moze byc problem z aktualizacjami. Pozniej znowu czytam zeby wgarac samemu inny system bo sie ma jakies smieci i reklamy z chin. 

Troche sie zapetliles. Idz do: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ przeczytaj dokladnie, pozniej postepuj krok po kroku jak napisano a na pewno Ci sie uda. Ta instrukcja dotyczy Twojego Redmi 3 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Axle napisał:

czytam forum i głupieje, przyjdzie redmi 3 pro i nie wiem co mam z nim zrobic. 

Czy moge go normalnie używać, czy muszę wgrywać inny system? Złożyłem niby zapytanie o odblokowanie ale czytam że można wgrać bez odblokowywania. Jedni mowia zeby zostawic i nie wgrywać innego bo moze byc problem z aktualizacjami. Pozniej znowu czytam zeby wgarac samemu inny system bo sie ma jakies smieci i reklamy z chin. 

Nie kombinuj. Zrób "po bożemu", czyli odblokuj BL i wgraj MIUI EU. Aktualizacje będziesz miał co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem totalnie świeży w temacie xiaomi, więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Mam problem mianowicie kupiłem Xiaomi mi 5 z jakimś dziwnym romem który ma częściowo język polski. Chciałem wgrać miui polska ale... no właśnie wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera dziś nad ranem dostałem sms-a że mogę przystąpić do procedury, więc pełen entuzjazmu zrobiłem wszystko j/w no i klops. Leci mi do 50% i wywala błąd że niby mi-phone nie jest podłączony do komputera. I teraz nie wiem co jest grane. Ktoś pomoże? Będę bardzo wdzięczny gdyż jestem raczej niemiecko językowy a na forum wszystko po angielsku. Help!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem totalnie świeży w temacie xiaomi, więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Mam problem mianowicie kupiłem Xiaomi mi 5 z jakimś dziwnym romem który ma częściowo język polski. Chciałem wgrać miui polska ale... no właśnie wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera dziś nad ranem dostałem sms-a że mogę przystąpić do procedury, więc pełen entuzjazmu zrobiłem wszystko j/w no i klops. Leci mi do 50% i wywala błąd że niby mi-phone nie jest podłączony do komputera. I teraz nie wiem co jest grane. Ktoś pomoże? Będę bardzo wdzięczny gdyż jestem raczej niemiecko językowy a na forum wszystko po angielsku. Help!!!!

Kolego, zadałeś sobie trud przeczytania instrukcji instalacji na mi5 lub choćby przeczytania tego watku ? Gdybyś przeczytał to wiedzialbys ze na tym romie bl nie odblokujesz. Musisz flashować ROM fabryczny a potem odblokowanie i MIUI PL.

Tapnięte z Lenovo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Qba87 napisał:

Witam wszystkich! Jestem totalnie świeży w temacie xiaomi, więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Mam problem mianowicie kupiłem Xiaomi mi 5 z jakimś dziwnym romem który ma częściowo język polski. Chciałem wgrać miui polska ale... no właśnie wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera dziś nad ranem dostałem sms-a że mogę przystąpić do procedury, więc pełen entuzjazmu zrobiłem wszystko j/w no i klops. Leci mi do 50% i wywala błąd że niby mi-phone nie jest podłączony do komputera. I teraz nie wiem co jest grane. Ktoś pomoże? Będę bardzo wdzięczny gdyż jestem raczej niemiecko językowy a na forum wszystko po angielsku. Help!!!!

Jeśli nadal masz ten "dziwny ROM", który miałeś od początku, to właśnie to jest przyczyną, że przy 50% masz błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Mam mi5, stable wersja  7.2.4.0  wiem ze muszę zainstalować dev chiński - ale żaden nie idzie.... zawsze pokazuje cant verify update. 

Jak to chorubsko obejsc bo już siędzę parę godzin ściągnąłem z 10szt starszych dev i kaszana. 

Biorę wg przepisu update , trzy kropki, chosee update package. 

pisze tak samo nawet jak nowszy stable chce wgrać. 

bez tego nie pozbędę się zablokowanego loadera. 

Ktoś pomoże?

Piotrek

Edytowane przez weah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że idąc dalej za ciosem wg instrukcji niby wgrało twrp ale nie pokazuje twrp tylko obrazek jakby bootloader dalej był zablokowany

2mxll69.jpg

2elfh38.jpg

 

#EDIT

NVM :)@Acid w komentarzach do instrukcji wyjaśnił co robić :)

wystarczyło "fastboot boot twrp.img" i poszło :)

Edytowane przez Uri0550
Rozwiązanie problemu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Napiszę swoje 3 grosze, nie musiałem nic wypełniać formularza ani dostac smsa aby otrzymać pozwolenie na zdjęcie blokady,

sciagnąlem program i (trochę zabawy z romem) a potem na dev udało się zdjąć blokadę - program sam sprawdził czy mam pozwolenie.

pozdrawiam pomocnych ludzi - Piotr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Napiszę coś co pewnie jest tutaj już parę razy napisane, w laicki sposób dla amatorów.

Jest to moj 4 xiaomi (2mi4,1 mi4i i 1 mi5) co wcale nie oznacza ze było łatwo. w poprzednich modelach jak brać wie było znacznie łatwiej niż teraz.

Co trzeba pamiętać. przede wszystkim konto w xiaomi - mam takie wrażenie że dzięki temu że tyle czasu już używam to nie potrzebowałem sms z pozwoleniem

kolejną rzeczą to jest Komputer z 64 bitowy , czy to win8 czy 10 - wg mnie niezbędny. dodatkowo trzeba móc mieć możliwość instalowania niepodpisanych sterów.

instalacja sterów do telefonu polecam mipcsuite i inne - bardzo ważne jest znaleźć stery do naszego tel bez tego kiszka z dalszą częścią

dalej jest fastboot - to opcja gdzie wyłączamy telefon i klikamy razem vol - i power. wszedzie gdzie o tym mowa trzeba podłączyć tel przez kabel do kompa i wejść w fastboot

ja polecam dla laików używanie tylko FLASH bo nie musimy kombinować gdzie klikac co wpisywać (nie trzeba znać podstaw msdos)

w tutorialu nie jest wiele napisane gdyż dla tu obecnych sa to rzeczy oczywiste, trzeba się nagimnastykować zeby zrozumieć co tytułowy bohater mial na myśli.

Trzeba ze 4 razy przeczytać forum bo czesto te problemy są rozwiązane.

Dużo cierpliwości , ten telefon jest chiński a my robimy z niego imigranta więc nie jest łatwo - powodzenia

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "(nie)udzielanie się na forum en.miui.com a zgoda na odblokowanie BL": Moja aktywność na forum była bardzo przeciętna: jeden założony wątek, kilka grzecznościowych odpowiedzi w wątkach tutejszych forumowiczów i pomniejsze aktywności (podziękowania, lajki, itd.). Prośbę złożyłem 8. maja, sms przyszedł 8 dni później.

Sama procedura flashowania, odblokowywania bootloadera i wgrywania romu xiaomi.eu, dzięki powyższemu poradnikowi (i czytaniu ze zrozumieniem :D) przebiegła nadspodziewanie bezboleśnie - a czytając w tym wątku o problemach, jakie mieli niektórzy, trochę się obawiałem. Jeśli ktoś jest z Lublina i nie może sobie poradzić, to za symbolicznego cebularza w św. Michale chętnie pomogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Odebrałem tydzień temu MI 5, dzisiaj dostałem SMS z możliwością unlocka bootloadera, niestety - 50% i "Couldn't verify device - not connected to MiPhone".

- przed procesem zalogowałem się na konto MI (numerkiem) w Chromie, MI5 i aplikacji desktopowej. Próbowałem z VPN (TunnelBear) z takim samym skutkiem.

ROM to: MIU 7.3 | Stable 7.3.3.0(MAACNDD)

Co począć? Czy to prawda, że na odblokowanie jest tylko 24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

To nie jest prawda. 

Poczekaj trochę z tym odblokowaniem. Dużo osób miało taki sam problem i wystarczyło trochę poczekać i był sukces. 

Jeżeli tylko na koncie Xiaomi masz 100% zabezpieczeń. 

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, wlasnie bawie sie redmi 3 i staram sie zainstalowac xiaomi.eu. Jestem na recovery i mam taka opcje ,,zachowac system tylko do odczytu?" zaznaczyc to czy nie?

Edytowane przez Axle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, wlasnie bawie sie redmi 3 i staram sie zainstalowac xiaomi.eu. Jestem na recovery i mam taka opcje ,,zachowac system tylko do odczytu?" zaznaczyc to czy nie? dac "tylko do odczytu" czy "przesun aby zmodyfikowac?"

image-3.jpeg

 

EDIT: dalem "przesun aby zmodyfikowac", leci. zobaczymy.

Edytowane przez Axle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1 godzinę temu, nowson napisał:
daniel.swider79 - co napisałeś w wiadomości do chinoli ??? 
 
19 minut temu, Redmi2 napisał:

To nie ma znaczenia. Sam wysylalem juz na redmi note 3 i mi max ktorego jeszcze nie mam i wyslalem tylko prosbe i sms dostalem ze zgoda

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

ja czekalem dokladnie tydzien. w sobote wyslalem i wczoraj w nocy dostalem odpowiedz. Co napisalem? ze moje pierwsze xiaomi i chce wgrac xiaomi.eu ;) zyczylem im milego dnia i podziekowalem ;)

Edytowane przez Axle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem ze niby odblokowanie sie udalo trzy zielone ptaszki ale telefon nie chce przejsc w tryb recovery pojawia sie znaczek mi chwile swieci gasnie za chwile pojawia sie na nowo i telefon poprostu sie uruchamia.

Niestety mam podobnie i nie wiem co z tym zrobić. Recovery próbowałem wgrać wedle instrukcji przez adb. Niestety gdy próbuję wejść w recovery, pokazuje mi się obraz telefonu z kabelkiem. Jakiś pomysł? Czy jest możliwe, że pomimo komunikatu o odblokowaniu bootloadera (100% postepu), telefon nadal jest zablokowany?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nowson napisał:

daniel.swider79 - co napisałeś w wiadomości do chinoli ??? 

 

proszę o głosy : http://en.miui.com/thread-284164-1-1.html

Napisalem tylko ze prosze o odblokowanie bootloadera, bo chce zainstalowac custom rom aby sprobowac czegos innego:). Tyle. Rowno po tygodniu sms ze zgoda. Nie wysilalem sie na aktywnosc na forum, bo nie zalezalo mi na czasie. Tak, czy siak jeszcze nie mam telefonu ktory zamowilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redmi2 napisał:

Bo nie wiem po co wy cos wymyślacie z jakąś aktywnością na forum. Wystarczy mieć zabezpieczenie swojego konta na 100pkt,sam tylko 1 post miałem, a we wpisie z prośba o zgodę tez wysilać się nie trzeba.

A to ciekawe bo ja nie dość, że nie miałem 100% zabezpieczeń na koncie to i bez żadnej aktywności na forum, a w prośbie napisałem tylko, że chce mieć język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Troc napisał:

Niestety mam podobnie i nie wiem co z tym zrobić. Recovery próbowałem wgrać wedle instrukcji przez adb. Niestety gdy próbuję wejść w recovery, pokazuje mi się obraz telefonu z kabelkiem. Jakiś pomysł? Czy jest możliwe, że pomimo komunikatu o odblokowaniu bootloadera (100% postepu), telefon nadal jest zablokowany?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Podbijam. Co w sytuacji, gdy pokazał się komunikat o odblokowaniu bootloadera, a jednak nie doszło do jego odblokowania? Próbuję jeszcze raz uruchomić procedurę odblokowywania przez MiFlashUnlock, ale niestety zatrzymuje się ciągle na 50%. Próbowałem łączyć się przez chińskie serwery proxy, ale efekt ten sam. Mam Redmi Note 3 Pro, ROM Global dev 6.4.28

Edytowane przez Troc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Troc napisał:

Podbijam. Co w sytuacji, gdy pokazał się komunikat o odblokowaniu bootloadera, a jednak nie doszło do jego odblokowania? Próbuję jeszcze raz uruchomić procedurę odblokowywania przez MiFlashUnlock, ale niestety zatrzymuje się ciągle na 50%. Próbowałem łączyć się przez chińskie serwery proxy, ale efekt ten sam. Mam Redmi Note 3 Pro, ROM Global dev 6.4.28

Czy aby do odblokowania nie jest wymagany ROM "china", a nie "global"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, musisz rom china zainstalować, dopiero wtedy mozesz go odblokowac. Na globalu Ci nie pojdzie. Ja dzis odblokowywalem i mam już Polski język :) Telefonik smiga.

Edytowane przez Axle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...