Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś mi podpowie, dotyczy Mi5 i zdjęcia blokady

sciagnąłem program flashunlock, niby jest zgoda i pisze zebym wszedł w bootloader (volume down plus power)

wchodzi w fast boot pokazuje unlock, klikam dochodzi do 50% not connected to miphone czyli traci połączenie i koniec potem się restartuje i tyle. sprawdzalem na dwóch kompach (xp i 7), 

Co zle robię? jak to przejść

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez weah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi podpowie, dotyczy Mi5 i zdjęcia blokady

sciagnąłem program flashunlock, niby jest zgoda i pisze zebym wszedł w bootloader (volume down plus power)

wchodzi w fast boot pokazuje unlock, klikam dochodzi do 50% not connected to miphone czyli traci połączenie i koniec potem się restartuje i tyle. sprawdzalem na dwóch kompach (xp i 7), 

Co zle robię? jak to przejść

Pozdrawiam

Piotr

Kolego, na ten temat napisano już wszystko. Po pierwsze jaki masz ROM na telefonie. Jak chiński spolszczony global to zapomnij. Musisz wrzucić stable lub dev. Jeśli ROM masz dobry, to zaloguj się na konto Xiaomi w telefonie po czym włącz fastboot i probuj unlocka.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Mam MIUI GLOBAL 7.2.4.0 maamidc stable - nie ruszalem go. 

jestem zalogowany, probujac unlocka dochodzi mi do 50% i telefon "traci" fastboot. 

No to syf. Sciagaj ROM fastboot, ja wrzucałem ROM dev. Miflash w trybie edl. Potem login na konto Xiaomi i próba z unlock.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, weah napisał:

hej, Mam MIUI GLOBAL 7.2.4.0 maamidc stable - nie ruszalem go

Niesamowite jest, jak bardzo po łebkach można czytać instrukcję odblokowywania. Serio, jestem pod wrażeniem :)

Swoją droga, to (jak wiele osób pisało na forum en.miui.com) Xiaomi pobiło wszelkie rekordy w sprawieniu, aby procedura odblokowywania była maksymalnie uciążliwa i pełna pułapek. A przecież wystarczyło to zrobić tak: jeśli moje konto Xiaomi otrzymało zgodę na odblokowanie, to po zalogowaniu sie z telefonu na to konto wyskakuje pytanie "czy chcesz odblokować", i jeśli kliknę, to TAK odpalany jest skrypt, który to robi. I tyle. Nie piszcie tylko, że tak się nie dałoby zrobić (tzn. przez Xiaomi), bo nie uwierzę ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, weah napisał:

dzięki za konstruktywna krytykę .... przy mi 4 i mi 4c najwazniejsze bylo nie ruszac systemu :) 

sprobuje, dam znac

Bzdura, od początku było podkreślane, że odblokowywanie zadziała wyłącznie na China Dev i jeśli się go nie ma, to trzeba go wgrać. Dopiero niedawno nie musi to być "dev", może być China Stable (ale nie Global Stable i oczywiscie nie żaden "syf-stable", jaki się Tobie trafił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, weah napisał:

może ktoś mi podpowie, dotyczy Mi5 i zdjęcia blokady

sciagnąłem program flashunlock, niby jest zgoda i pisze zebym wszedł w bootloader (volume down plus power)

wchodzi w fast boot pokazuje unlock, klikam dochodzi do 50% not connected to miphone czyli traci połączenie i koniec potem się restartuje i tyle. sprawdzalem na dwóch kompach (xp i 7), 

Co zle robię? jak to przejść

Pozdrawiam

Piotr

Przy takim komunikacie not connected to mi phone to tak na marginesie nie masz zainstalowanych odpowiednich sterowników na kompie. Zainstaluj Mi pc suite I stery będą. U mnie na tym etapie po wygraniu ster. Ten komunikat ustąpił, ale pojawił się następny: info na koncie Mi różnią się od tych w telefonie..:) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2016 o 20:20, cukru napisał:

7.1.9.0 nie wygląda mi na oficjalny soft, spróbuj zainstalować przez MiFlasha.

Edit: Skoro masz Redmi 3 Pro, to czemu instalujesz soft przeznaczony dla Redmi NOTE 3 Pro?

pomyłka z mojej strony :shock: KUPIŁEM Redmi note 3 Pro (3/32 GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Jak pisałem wcześniejszej  przytłukłem się przez wszystkie fora itp. Mi4c z 7.2 cofnąłem się na 6.4.28 później 6.55. To że otrzymamy zgodę sms to nie znaczy, że od razu możemy zrobić unlock. Sterownik zainstalują się same jak zainstalujemy mipcsiute. Konto mi w telefonie z numerem active. I na numer telefonu na miulock. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2016 o 20:29, FromWP napisał:

Niestety masz jakiś dziwny rom na który nie wgrasz oficjalnego dev przez updater.

China dev jest obowiązkowe, nie opcjonalne, na żadnym innym nie odblokujesz.

Musisz zainstalować przez MiFlasha chiński rom dev (specjalna wersja pod MiFlasha z rozszerzeniem .tgz) poszukaj na forum jak i gdzie to znaleźć. Sam pisałem o tym parę razy.

próbowałem i mam takie cuda:-o

MiPCSuite.jpg

MiPCSuite2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Axle napisał:

hmm, a mi sie w kroku 3 pojawia zamiast formularza to takie coś

Zrzut ekranu 2016-05-14 o 21.18.57.png

Wpisz tam swój nr / login Xiaomi. U mnie zadziałało, choć nie za pierwszym razem. I oczywiscie w tej samej przeglądarce musisz być zalogowany do Xiaomi.

13 minut temu, krisb10 napisał:

To że otrzymamy zgodę sms to nie znaczy, że od razu możemy zrobić unlock.

W jakim sensie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic w świecie nie mogę odblokować bootloadera na Xiaomi Note 3 Pro. Najpierw próbowałem wg instrukcji, to wywaliło mnie przy 50% w Mi Flash Unlock. Zabawy z VPN nie pomogły. Ok, dowiedziałem się, że muszę mieć jakiś chińśki dev ROM i że mogę go zainstalować przez mi flash. Niestety lipa, bo wywalało błąd, że telefon jest zablokowany(strzelam, że chodziło o bootloader). Ok, to postępuję wg instrukcji  https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ - tutaj napisane jest, że można wgrać zipa przez updater w telefonie. Ok, ściągam ponownie, tym razem zipa. Zadowolony próbuję wgrać aktualizację. Nie daje rady. Wywala się, bo nie może zweryfikować aktualizacji.

 

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xorgx3 napisał:

Za nic w świecie nie mogę odblokować bootloadera na Xiaomi Note 3 Pro. Najpierw próbowałem wg instrukcji, to wywaliło mnie przy 50% w Mi Flash Unlock. Zabawy z VPN nie pomogły. Ok, dowiedziałem się, że muszę mieć jakiś chińśki dev ROM i że mogę go zainstalować przez mi flash. Niestety lipa, bo wywalało błąd, że telefon jest zablokowany(strzelam, że chodziło o bootloader). Ok, to postępuję wg instrukcji  https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ - tutaj napisane jest, że można wgrać zipa przez updater w telefonie. Ok, ściągam ponownie, tym razem zipa. Zadowolony próbuję wgrać aktualizację. Nie daje rady. Wywala się, bo nie może zweryfikować aktualizacji.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na to?

A jaki masz teraz ROM w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, xorgx3 napisał:

Za nic w świecie nie mogę odblokować bootloadera na Xiaomi Note 3 Pro. Najpierw próbowałem wg instrukcji, to wywaliło mnie przy 50% w Mi Flash Unlock. Zabawy z VPN nie pomogły. Ok, dowiedziałem się, że muszę mieć jakiś chińśki dev ROM i że mogę go zainstalować przez mi flash. Niestety lipa, bo wywalało błąd, że telefon jest zablokowany(strzelam, że chodziło o bootloader). Ok, to postępuję wg instrukcji  https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ - tutaj napisane jest, że można wgrać zipa przez updater w telefonie. Ok, ściągam ponownie, tym razem zipa. Zadowolony próbuję wgrać aktualizację. Nie daje rady. Wywala się, bo nie może zweryfikować aktualizacji.

 

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na to?

Kolego u mnie na RN3 pro również również przez Mi Flash nie szło, był komunikat, że tel zablokowany. Można ponoć zrobić Flasha, ale w trybie EDL na zablokowany BL, ale nie próbowałem tego. Pobrałem natomiast Rom Global Dev 6.4.14 jest przetłumaczony niemal 100%, kilka fraz jedynie po angielsku.. Więc jeśli nie musisz mieć koniecznie MIUI Polska, to skorzystaj z tego tomu.

Aktualizacja normalnie przez updater z telefonu (kolejne przychodzą automatycznie) u mnie przesiadka z Global stable 7.2.3 była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, latet said:

A jaki masz teraz ROM w telefonie?

Teraz mam jakieś 7.17.9.0 Stable.

Quote

Pobrałem natomiast Rom Global Dev 6.4.14 jest przetłumaczony niemal 100%, kilka fraz jedynie po angielsku.. Więc jeśli nie musisz mieć koniecznie MIUI Polska, to skorzystaj z tego tomu.

A w jaki sposob go zainstalować? MiFlashem?

Edytowane przez xorgx3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xorgx3 napisał:

Teraz mam jakieś 7.17.9.0 Stable.

A w jaki sposob go zainstalować? MiFlashem?

hej,

zainstaluj DEV  rom 6.4.14 ( miui_HMNote3ProGlobal_6.4.14_1e43b7582a_5.1.zip ) przez aktualizacje w telefonie z linku http://en.miui.com/download-301.html

inne próbowałem i u mnie nie szły

potem jak ten będzie wgrany to spróbuj jeszcze raz odblokować bootloader - powinno pójść do 100% bez problemu

a potem już z górki - zainstalujesz TWRP i miui polska itd.

 

aa jeszcze jedno - jeżeli nie będzie się dało przejść na 6.4.14 z tego 7.17.9.0 to spróbuj przejdz przez miflash na  coś takiego: kenzo_global_images_V7.1.8.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global i dopiero potem tak jak wyżej napisałem

Edytowane przez fimbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi niestety szklana kula w naprawie ;) Nie wiem skąd zamawiałeś. Możesz dostać telefon z dowolnym romem, zależy to od tego czy sprzedawca coś wgrywał czy nie. Poniżej masz najlepszą instrukcję na zmianę romu. Jak wgrasz global dev 6.4.14 to potem aktualizacje idą przez ota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, encelatus napisał:

próbowałem i mam takie cuda:-o

MiPCSuite.jpg

MiPCSuite2.jpg

Bo ty próbujesz przez MiPcSuite i przez to na pewno się nie uda przynajmniej dla Redmi 3 (dla Note też raczej nie). MiFlash to coś zupełnie innego, poszukaj i poczytaj. Zacytowałeś moją odpowiedź dla kolegi z Redmi 3, ty masz z tego co widzę Redmi Note 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FromWP napisał:

Bo ty próbujesz przez MiPcSuite i przez to na pewno się nie uda przynajmniej dla Redmi 3 (dla Note też raczej nie). MiFlash to coś zupełnie innego, poszukaj i poczytaj. Zacytowałeś moją odpowiedź dla kolegi z Redmi 3, ty masz z tego co widzę Redmi Note 3.

Tak zagadza się. Moja pomyłka. Mam Redmi Note 3. Próbowałem sposobem 1 opisanym Tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/ Tak profilaktycznie

Próbowałem sposobem 2.

Nie mogę znaleźć MiFlash 32 bit (mam 2 lapki z systemami 32 bit)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rafal.zelik napisał:

Hej,a jak wygląda sytuacja z redmi 3 pro? mam zgodę na instalacje, zalogowane to samo konto w telefonie co w MIUIunlock i dostaje przy 50% bład veryfikacji konta z telefonem

A jaki masz rom, bo musisz mieć oryginalny chiński dev na innym nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekGP napisał:

@mrosi niestety szklana kula w naprawie ;) Nie wiem skąd zamawiałeś. Możesz dostać telefon z dowolnym romem, zależy to od tego czy sprzedawca coś wgrywał czy nie. Poniżej masz najlepszą instrukcję na zmianę romu. Jak wgrasz global dev 6.4.14 to potem aktualizacje idą przez ot

Zamówiony w ibuygou, a z tego co kojarzę, to oni wgrywają global...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wczorajszy wieczór się męczyłem żeby odblokować telefon kobiety (REDMI 3) z najnowszym China Dev niestety bezskutecznie (błąd 50 % - verify...) . Po wielu próbach udało się to zrobić w następujący sposób

- zainstalowałem ten china dev 

ido_xhdpi_images_6.3.31_20160307.0000.16_5.1_cn  ( przez miflash w trybie download)

- w telefonie zalogować się na konto xiaomi na którym jest zgoda na odblokowanie

- zlokalizować telefon na i.mi.com

- odblokowanie wtedy wreszcie przeszło na 100%

 

Może komuś ten sposób również zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rafal.zelik napisał:

mam miui 7.2 stable 7.2.7.0 LHPCNDB nie ingerowałem w niego, tzn chciałem wgrać ten dev do redmi 3 ale mi suite pisze że nie da sie dla tego telefonu a miflash też jakiś bład wywala

To powinno się udać zainstalować przez updater w telefonie dev z tego linku: http://en.miui.com/download-298.html . Ściągasz, kopiujesz do pamięci telefonu i uruchamiasz update z pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam forum i głupieje, przyjdzie redmi 3 pro i nie wiem co mam z nim zrobic. 

Czy moge go normalnie używać, czy muszę wgrywać inny system? Złożyłem niby zapytanie o odblokowanie ale czytam że można wgrać bez odblokowywania. Jedni mowia zeby zostawic i nie wgrywać innego bo moze byc problem z aktualizacjami. Pozniej znowu czytam zeby wgarac samemu inny system bo sie ma jakies smieci i reklamy z chin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...