Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@man_of_the_oak @newelco doczytałęm wczoraj koło północy na en.miui i xda o tym VPN:-) zainstalowałem CyberGhost 5, zmiana serwera na rumuński i poszło:-) 

Jednak pojawił się kolejny schodek, utknąłem jak wielu na 50%:x moje pytanie jest takie:

obecnie mam room  Global 7.2 Stable 7.2.3.0 (LHOMIDA), z jednej strony w poradniku instalacji MIUI Polska pisze, że nie trzeba zmieniać romu na dev jeśli jest wersja stable od 7.1 w górę, z drugiej strony w poradniku odblokowania bootloadrea pisze, ze Mi unlock nie wspiera wersji stable.. Jak myślicie, czy zmiana roomu na dev pomoże w odblokowaniu? bo z tego co widzę to wiele osób utknęlo na 50%.

Czy ten room dev uruchomi się w języku angielskim czy chińskim i trzeba intuicyjnie szukać zmiany języka????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu za pierwszym razem przeszedłem z smieciowego na global stable przez updater na global dev i po otrzymaniu smsa odblokowałem bootloader. Następnie twrp i miui polska. Chyba mam szczęście albo wszytko rozgrywa się o odpowiednie sterowniki i czytanie dokładne punkt po punkcie. Powodzenia dla wszystkich

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kajfasz napisał:

No niestety u mnie użycie tego Tunnelbeara nic nie zmieniło. Nadal 50% i brak weryfikacji urządzenia. Chyba, że coś źle zrobiłem. Trzeba coś wcześniej robić z jakimiś VPNami ?

Czytajcie ze zrozumieniem - open vpn - pomaga na błąd  sieci - network error - nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

OGŁASZAM WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ODBLOKOWANIA BL'a A KONKRETNIE BŁĘDU PRZY 50-55% --> dotyczy wszystkich modeli z zablokowanym.

wiadomości o tym niestety brakuje w tym poradniku !!!

- posiadamy już zgodę na odblokowanie, mamy pobrane wszystkie potrzebne rzeczy i jesteśmy już na ROM'ie china dev,

- włączamy telefon normalnie i logujemy się do swojego konta Xiaomi na telefonie (na ROM'ie china dev) !!!

- odpalamy program do odblokowania, logujemy się na swoje konto Xiaomi w programie do unlock'a, (jest to zrobione w celu autoryzacji i zalogowania do bazy Mi konkretnego modelu dlatego jesteśmy zalogowani równocześnie na telefonie jak i w programie)

- następnie tak jak program mówi, wyłączamy telefon i włączamy go w trybie "fastboot", podłączamy pod komputer i klikamy unlock i zawsze dostajemy 3 ptaszki.

Tak jak napisałem powyżej, ten poradnik nie mówi jasno o tym żeby "przez chwilę" być zalogowanym na konto na telefonie i w programie do unlock'a. Procedura dotyczy wszystkich modeli.

 

Edytowane przez efendi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak mam przejść na room china Dev na moim redmi note 3 pro? Obecnie siedzi w nim room Global 7.2.3 stable LHOMIDA. Pobrałem ze wskazanej chińskiej strony w poradniku instalacji miui Polska 2016 room ten dolny, wersja 6.4.7 (pod zielonym przyciskiem) Obecnie widzę, że pojawiły się tam już nowsze romy.

Jednakże po wybraniu przez updater pojawia się komunikat "it can't verify this update package."

Czy wybrałem niewłaściwy Rom?

Który z nich mam wybrać, żeby pomyślnie przejść na china Dev i odblokować BL?? Co robię źle? 

Ponadto w telefonie włączyłem ustawienia developerskie, +zgoda na odblokowanie OEM oraz USB debugowanie, czy to potrzebne? Czy może coś jeszcze muszę zmienić w ustawieniach?

Tel. Zalogowany do konta MI ze zgodą na odblokowanie. i na kompie również.. z góry dzięki za podpowiedzi

Screenshot_2016-04-29-10-37-32.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, efendi napisał:

Hej,

OGŁASZAM WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ODBLOKOWANIA BL'a A KONKRETNIE BŁĘDU PRZY 50-55% --> dotyczy wszystkich modeli z zablokowanym.

wiadomości o tym niestety brakuje w tym poradniku !!!

- posiadamy już zgodę na odblokowanie, mamy pobrane wszystkie potrzebne rzeczy i jesteśmy już na ROM'ie china dev,

- włączamy telefon normalnie i logujemy się do swojego konta Xiaomi na telefonie (na ROM'ie china dev) !!!

- odpalamy program do odblokowania, logujemy się na swoje konto Xiaomi w programie do unlock'a, (jest to zrobione w celu autoryzacji i zalogowania do bazy Mi konkretnego modelu dlatego jesteśmy zalogowani równocześnie na telefonie jak i w programie)

- następnie tak jak program mówi, wyłączamy telefon i włączamy go w trybie "fastboot", podłączamy pod komputer i klikamy unlock i zawsze dostajemy 3 ptaszki.

Tak jak napisałem powyżej, ten poradnik nie mówi jasno o tym żeby "przez chwilę" być zalogowanym na konto na telefonie i w programie do unlock'a. Procedura dotyczy wszystkich modeli.

 

TAK i TO JEST TO! Chodzi o to zalogowanie się również w programie MiUnlock czego większość nie robi bo nie było o tym mowy.....

Mnie już szlak chciał trafić, bo nie mogłem odblokować i próbowałem wszystkiego aż wczoraj całkiem niechcący i nie wiem dlaczego przy kolejnej próbie odblokowania wyskoczyło mi okienko do zalogowania na konto ale w samym programie Miunlock i po tym od razu udało się odblokować. Czyli zanim to napisałeś ale fuksem :)

Myślałem (zresztą nie tylko ja), że to wina mojego nowego telefonu czyli Redmi 3 Pro a to jednak było coś innego :)

Trzeba by tą informację wrzucić gdzieś na początek poradników bo ona tu zginie a jest bardzo pomocna i istotna!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asterix_TPI napisał:

Koledzy jak mam przejść na room china Dev na moim redmi note 3 pro? Obecnie siedzi w nim room Global 7.2.3 stable LHOMIDA. Pobrałem ze wskazanej chińskiej strony w poradniku instalacji miui Polska 2016 room ten dolny, wersja 6.4.7 (pod zielonym przyciskiem) Obecnie widzę, że pojawiły się tam już nowsze romy.

Jednakże po wybraniu przez updater pojawia się komunikat "it can't verify this update package."

Czy wybrałem niewłaściwy Rom?

Który z nich mam wybrać, żeby pomyślnie przejść na china Dev i odblokować BL?? Co robię źle? 

Ponadto w telefonie włączyłem ustawienia developerskie, +zgoda na odblokowanie OEM oraz USB debugowanie, czy to potrzebne? Czy może coś jeszcze muszę zmienić w ustawieniach?

Tel. Zalogowany do konta MI ze zgodą na odblokowanie. i na kompie również.. z góry dzięki za podpowiedzi

Screenshot_2016-04-29-10-37-32.png

 

Edytowane przez efendi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, efendi napisał:

odpalamy program do odblokowania, logujemy się na swoje konto Xiaomi w programie do unlock'a, (jest to zrobione w celu autoryzacji i zalogowania do bazy Mi konkretnego modelu dlatego jesteśmy zalogowani równocześnie na telefonie jak i w programie)

No przecież jest wyraźnie o tym mowa w poradniku od początku. Zresztą bez logowania w tym programie nie przejdziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

No przecież jest wyraźnie o tym mowa w poradniku od początku. Zresztą bez logowania w tym programie nie przejdziesz dalej.

Nie mam jak tego teraz sprawdzić bo jestem w pracy ale to nie o to logowanie chodzi....

Przecież wiadomo, że trzeba się zalogować przy uruchamianiu Miunlocka bo bez tego się nie połączy z telefonem w ogóle. Ale ja później już po zalogowaniu tym głównym i po podłączeniu telefonu i pierwszej nieudanej próbie odblokowania gdzieś jeszcze dałem osobno zaloguj i jeszcze raz się logowałem (pierwszy raz w ten sposób) i dopiero wtedy poszło. Jak będę w domu to spróbuję dojść do tego gdzie to było dokładnie bo ja to zrobiłem trochę przypadkowo i teraz nie potrafię powtórzyć. Ale to okno logowania miałem po raz pierwszy i to nie było to przy włączaniu miunlocka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam następujący problem z odblokowaniem RedMi Note 3 Pro.

Zgodę dostałem SMSem, co potwierdza możliwość zalogowania sie w aplikacji Mi unlock (loguje się tym samym kontem co na telefonie) i mam komunikat że nie można zweryfikować telefonu. Nie przechodzę pierwszego checku.

Ktoś spotkał sie z podobnym problemem? mój obecny rom to MIUI 7.2 Stable 7.2.3.0 (LHOCNDA)

1.PNG

2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2016 o 12:51, MateuszT napisał:

i nie działa, wybrałem miui_HMNote3ProGlobal_6.4.14_1e43b7582a_5.1.zip 

Komunikat ze nie może zweryfikować update package :(

Witam,

Jestem tu nowy.

Mam ten sam problem. Soft  Global 7.2.3 stable LHOMIDA.

Który dokładnie DEV chinski mam ściągnąć żeby poszło przez updater abym dalej mógł usunać bootloader w miunlock ?

dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

A gdzie tkwi haczyk? Nie można potem normalnie aktualizować, tylko ew. znów przez MiFalsh, tak?

Napisano, że nie działa OTA, ale nie wiem czy ono nawet w wersji z odblokowanym BL działa dla ROM-ów xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak na zapas sobie "zaklepać" zgodę na odblokowanie BL. Ale mam problem, o którym pisano już w tym wątku, ale nie znalazłem odpowiedzi, jak to obejść. Chodzi o to, że po kliknięciu na "Unlock now" na tej stronie: http://en.miui.com/unlock/ zamiast do formularza na pisanie danych i przesłanie wniosku, jestem przekierorowywany na chińskie forum: http://www.miui.com/forum.php

Dzieje się tak niezależnie od tego, czy jestem w przeglądarce zalogowany do konta xiaomi czy nie.

Jest na to sposób, czy po prostu próbować w innym terminie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, latet napisał:

 jestem przekierorowywany na chińskie forum: http://www.miui.com/forum.php

Weź sobie te chińskie znaczki przetłumacz w google translator na polski. Generalnie musisz wybrać sobie jakiś nick dla chińskiego forum, oczywiście jakiś niestosowany przez innego użytkownika.

Dnia 29.04.2016 o 07:48, efendi napisał:

- posiadamy już zgodę na odblokowanie, mamy pobrane wszystkie potrzebne rzeczy i jesteśmy już na ROM'ie china dev,

- włączamy telefon normalnie i logujemy się do swojego konta Xiaomi na telefonie (na ROM'ie china dev) !!!

Rozumiem, że jak teraz mam spolszczony rom global stable, to muszę na początek przejść zgodnie z instrukcją ze strony http://en.miui.com/a-232.html na rom china dev. Której z 3 podanych metod mam użyć: System Update, Recovery Update czy Fastboot Update? Przy tej pierwszej to chyba jest szansa by spolszczenie zostało. Przy pozostałych boje się, że po włączeniu ugrzęznę w chińskich krzaczkach i nie zdołam się zalogować na konto xiaiomi.

A może lepiej użyć metody: opisanej tutaj: http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html. Jaka jest jej wada w stosunku do wykorzystania zgody na odblokowany bootloader?

Mam już tą zgodę, ale bawię się już z 2 godziny, bez efektów.

Aha problem Network error przy logowaniu do narzędzie odblokowującego rozwiązałem w następujący sposób. Zamiast korzystać z sieci wifi z TVK Vectra, włożyłem do tabletu kartę aero2 i włączyłem udostępnianie tego neta. Przez aero2 Network error zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, felis napisał:

Weź sobie te chińskie znaczki przetłumacz w google translator na polski. Generalnie musisz wybrać sobie jakiś nick dla chińskiego forum, oczywiście jakiś niestosowany

Dzięki, w końcu zadziałało. Szkoda że instrukcja o tym milczy.

1 godzinę temu, felis napisał:

Rozumiem, że jak teraz mam spolszczony rom global stable, to muszę na początek przejść zgodnie z instrukcją ze strony http://en.miui.com/a-232.html na rom china dev. Której z 3 podanych metod mam użyć: System Update, Recovery Update czy Fastboot Update? Przy tej pierwszej to chyba jest szansa by spolszczenie zostało. Przy pozostałych boje się, że po włączeniu ugrzęznę w chińskich krzaczkach i nie zdołam się zalogować na konto xiaiomi.

ROMy China dev mają język angielski, więc nie martw się o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, latet napisał:

Szkoda że instrukcja o tym milczy.

Instrukcja jest dosyć niedokładna, ale widać nikt nie ma czasu napisać lepszej, uwzględniającej wszystkie problemy, a tych jest sporo. Jeszcze nie odblokowałem bootloadera, a już trafiłem na trzy nieopisane. Za dwa dni wyjeżdżam na dłużej więc nawet nie próbuje ściągać rom china dev, bo biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia z wgrywaniem MIUi Polska do xiaomi mi4s to w końcu mogę zostać bez działającego telefonu. Trochę szkoda, bo telefon robi dobre wrażenie, ale trudno go polecać, chyba, że komuś wystarcza ten słabo spolszczony chiński soft.

Nic to, po powrocie będę miał więcej czasu i swobodny dostęp do netu, to się tym zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...