Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowałem bootloadera, na wersji global dev pojawiły się 3 zielone ptaszki ale po wejściu w recovery nadal jest telefon z kabelkiem, czyli znaczyłoby to, że telefon nie jest odblokowany. Tak więc wgrałem chiński dev i przy próbie odblokowania standard czyli 50% i dalej nie idzie i komunikat że nie trzeba odblokowywać, czyli w domyśle że już jest odblokowany. Wchodzę w recovery znów telefon z kabelkiem. Nie mogę wgrać polskiego recovery, niby wgrywa się wszystko dobrze ale po wejściu w recovery znów to samo. Udało mi się wgrać chińskie recovery, co by znaczyło że tel jednak jest odblokowany, ale co mi po chińskim TWRP skoro nie wiem jak go obsłużyć żeby wgrać polski soft. Może ktoś ma jakiś pomysł?? (debugowanie włączone, konto miui podłączone, odnajdywanie włączone).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cukru napisał:

Nie musisz zmieniać nazwy pliku, na devie jest język angielski, zgoda jest przypisywana do konta.

Mam pytanie. Skoro zgoda jest przypisywana do konta, to jak to się ma do takiej sytuacji:
Kupiłem telefon na prezent dla ojca, chcę odblokować BL, żeby wgrać wersję polską bo z inną będzie miał problemy. Prośbę o odblokowanie złożyłem na swoje konto, bo wiadomo, nie chcę żeby jakakolwiek wiadomość do niego dotarła zanim go dostanie. Jeżeli dostanę zgodę na swoje konto to rozumiem, że będę mógł wgrać MIUIPolska. Co w momencie jak po wgraniu odłączę konto Xiaomi i podłączę nowo założone na ojca?

Nie wiem tak na prawdę na jakiej zasadzie jest zablokowany BL i jak działa jego odblokowanie, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piter711 napisał:

Odblokowałem bootloadera, na wersji global dev pojawiły się 3 zielone ptaszki ale po wejściu w recovery nadal jest telefon z kabelkiem, czyli znaczyłoby to, że telefon nie jest odblokowany. Tak więc wgrałem chiński dev i przy próbie odblokowania standard czyli 50% i dalej nie idzie i komunikat że nie trzeba odblokowywać, czyli w domyśle że już jest odblokowany. Wchodzę w recovery znów telefon z kabelkiem. Nie mogę wgrać polskiego recovery, niby wgrywa się wszystko dobrze ale po wejściu w recovery znów to samo. Udało mi się wgrać chińskie recovery, co by znaczyło że tel jednak jest odblokowany, ale co mi po chińskim TWRP skoro nie wiem jak go obsłużyć żeby wgrać polski soft. Może ktoś ma jakiś pomysł?? (debugowanie włączone, konto miui podłączone, odnajdywanie włączone).

 

czy ktoś może to jeszcze potwierdzić jak to jest z tym Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnośnie odblokowania bootloadera.

Otóż jakieś 2 tyg temu wysłałem prośbę o odblokowanie, zanim dostałem do rąk nowy telefon (Redmi 3 PRO). Już go mam.

Ale mam 2 karty sim i jak się rejestrowałem na konto Xiaomi to podałem nr telefonu X. Obecnie w starym telefonie zostawiłem chwilowo kartę sim X, a do nowego Xiaomi włożyłem 2 kartę czyli Y. Rozumiem, że ten sms odblokowujący BL przychodzi na nr którym się rejestrowałem do konta czyli do karty X, która jest w starym telefonie? Czy to ma znacznie w jakim telefonie jest ta karta sim? Czy muszę koniecznie mieć kartę sim X w telefonie XIaomi, którego chcę odblokować czekając na zgodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kajfasz napisał:

Mam takie pytanko odnośnie odblokowania bootloadera.

Otóż jakieś 2 tyg temu wysłałem prośbę o odblokowanie, zanim dostałem do rąk nowy telefon (Redmi 3 PRO). Już go mam.

Ale mam 2 karty sim i jak się rejestrowałem na konto Xiaomi to podałem nr telefonu X. Obecnie w starym telefonie zostawiłem chwilowo kartę sim X, a do nowego Xiaomi włożyłem 2 kartę czyli Y. Rozumiem, że ten sms odblokowujący BL przychodzi na nr którym się rejestrowałem do konta czyli do karty X, która jest w starym telefonie? Czy to ma znacznie w jakim telefonie jest ta karta sim? Czy muszę koniecznie mieć kartę sim X w telefonie XIaomi, którego chcę odblokować czekając na zgodę?

Nawet jak dasz komuś i wyjedzie do chin - zgoda przyjdzie na nr tel rejestracji- bez znaczenia czy to xiaomi czy nokia 3210

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Zanim otrzymałem odpowiedź to dla świętego spokoju wymieniłem karty i mam tą od rejestracji czyli X w Xiaomi :)

Docelowo oczywiście będą tam dwie karty ale narazie z chińskimi krzaczkami i bez wielu aplikacji z których na co dzień korzystam telefon jest nie do końca użyteczny więc trzymam tam tylko jedną kartę żeby go trochę poznać ale czekam z niecieprliwością na odblokowanie BL i będę coś próbował działać chociaż strasznie się tego boję. Już siedzę godzinami na tym forum ale tyle problemów widzę, że mnie to przerażą. NA tą chwilę nawet nie wiem co mam zrobić z tym smsem który przyjdzie ze zgodą na odblokowanie ale pewnie jeszcze gdzieś doczytam i znajdę odpowiedź na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trochę poczytałem na forum oficjalnym no i udało mi się zainstalować TRWP jak i polskie miui, walczyłem dwa dni ale udało się ;P Potwierdzam że obrazek telefonu z kabelkiem po wejściu w recovery nie świadczy o tym że telefon ma zablokowany bootloader. Teraz tylko zainstalowanie super-su i będzie git. Czas na testowanie uważam za otwarty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje doświadczenia z oblokowaniem:)

Mam Mi Note Pro. Kupiłem w Polskim sklepie, okazało się, że czyściutki soft od Xiaomi. Oczywiście z zablokowanym BL. Na zgodę na odblokowanie czekałem koło 10dni. Odblokowywałem zgodnie z instrukcją no forum MIUI, czyli wgrałem najnowszego deva i na nim bez problemu się odblokowało.

Następnie zabrałem się za MIUI Polska:) Updater nie chciał zainstalować romu xiaomi.eu, wywalał kominukat, że nie może pobrać informacji o romie, skorzystałem więc z pierwszej metody, czyli TRWP, jak to jest opisane w instrukcji instalacji (rom xiaomi.eu do instalacji miałem w telefonie). Elegancko się wszystko zainstalowało, bez problemów :) Teraz uczę się ogarniać system ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem i mam dokładnie to samo z tym, że ja mam Stabila i to ponoć przez to :(

Może się zalogowałeś mailem lub nr telefonu a trzeba ponoć nr ID... U mnie zawsze to samo - nie zweryfikowano urządzenia... Już mam dość. Ledwo co go kupiłem i od początku same problemy. Odstawiam go do szuflady i poczekam na lepsze czasy. Chociaż jak zamawiałem to mnie tu zapewniano że rom ze zwykłego Redmi 3 do niego pasuje a okazało się, że nie do końca. Miałem też kupić wersję nie grzebaną (z oryginalnym romem chińsko-angielskim) bo miało być lepiej i takiego kupiłem, a okazuje się, że przez ten rom Stabil nie mogę nawet BL odblokować. Już mam dość tego a gdzie tu jeszcze do zainstalowania polskiego języka :(((

Edytowane przez kajfasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o funkcję "find device". Na stronce do odblokowania zgadzamy się na te zapisy po prawej stronie. Wśród nich jest napisane, że wspomniana funkcja zostanie wyłączona. Moje pytanie brzmi: czy od razu po odblokowaniu przestaje być dostępna czy dopiero po wgraniu jakiegoś custom ROMu (np. MIUI Polska)? Może nie jest to jakaś niezbędna funkcja, ale jednak może się kiedyś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kajfasz napisał:

Ja próbowałem i mam dokładnie to samo z tym, że ja mam Stabila i to ponoć przez to :(

Może się zalogowałeś mailem lub nr telefonu a trzeba ponoć nr ID... U mnie zawsze to samo - nie zweryfikowano urządzenia... Już mam dość. Ledwo co go kupiłem i od początku same problemy. Odstawiam go do szuflady i poczekam na lepsze czasy. Chociaż jak zamawiałem to mnie tu zapewniano że rom ze zwykłego Redmi 3 do niego pasuje a okazało się, że nie do końca. Miałem też kupić wersję nie grzebaną (z oryginalnym romem chińsko-angielskim) bo miało być lepiej i takiego kupiłem, a okazuje się, że przez ten rom Stabil nie mogę nawet BL odblokować. Już mam dość tego a gdzie tu jeszcze do zainstalowania polskiego języka :(((

Zainstaluj sobie na początek najnowszy rom china dev. Ja tak zrobiłem u siebie i poszło bez problemów. Gdzieś czytałem, że komuś dopiero po kilku dniach od otrzymania zgody udało się odblokować BL.

 

Link do strony z forum MIUI

http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 22 dniach od złożenia prośby o odblokowanie bootloadera postanowiłem sam spróbować przez unlocker gdyż  nie dostalem odpowiedźi w postaci sms-a. Postępowaniem według poradnika w rezultacie tego otrzymałem 3 ptaszki potem restart i ku mojemu zaskoczeniu telefon nie został zrotowany. Posiadam wersje dev 6.14 teraz gdy próbuje robić tę samą operację w ok 50% wyskakuje błąd. Co jest nie tak? Muszę pisać jeszcze raz o prośbę o odblokowanie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bular napisał:

Wczoraj po 22 dniach od złożenia prośby o odblokowanie bootloadera postanowiłem sam spróbować przez unlocker gdyż  nie dostalem odpowiedźi w postaci sms-a. Postępowaniem według poradnika w rezultacie tego otrzymałem 3 ptaszki potem restart i ku mojemu zaskoczeniu telefon nie został zrotowany. Posiadam wersje dev 6.14 teraz gdy próbuje robić tę samą operację w ok 50% wyskakuje błąd. Co jest nie tak? Muszę pisać jeszcze raz o prośbę o odblokowanie? Pozdrawiam

Skąd wiesz że nie masz odblokowanego bootloadera? To że po wejściu w recovery pokazuje się ekran z telefonem i kabelkiem nie znaczy że jest zablokowany (tak było u mnie). Po prostu trzeba wgrać TWRP i przez niego zainstalować polskie MIUI i roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piter711 napisał:

Skąd wiesz że nie masz odblokowanego bootloadera? To że po wejściu w recovery pokazuje się ekran z telefonem i kabelkiem nie znaczy że jest zablokowany (tak było u mnie). Po prostu trzeba wgrać TWRP i przez niego zainstalować polskie MIUI i roota.

Sprawdzałem przez root check

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2016 o 13:13, kajfasz napisał:

I... zainstalowałem Dev Rom 6.4.21. Poszło nieźle i nawet czytnik linii na nim nadal działa ale niestety nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o odblokowanie BL. Nadal przy 50% pojawia się komunikat o niezidentyfikowaniu urządzenia...

I co teraz ???

A zalogowałeś się po wgraniu na telefonie romu dev na konto Xiaomi na telefonie i w programie do odblokowywania? (oba konta muszą być identyczne). Ktoś kiedyś też pisał że pomogła zmiana kompa na którym robił całą procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zalogowany jestem i na telefonie i na komputerze i na miflashu unlock. Na innym komputerze tzn. w pracy też próbowałem i to samo.

A czy w ogóle jest ktoś kto posiada Redmi 3 Pro o odblokował BL ? Bo może po prostu jest to narazie niemożliwe, a ja się męczę...

W sumie to czytam to forum godzinami a chyba nie spotkałem nikogo posiadającego Redmi 3 Pro który go odblokował... Czy się mylę ?

 

Edytowane przez kajfasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kajfasz napisał:

Tak zalogowany jestem i na telefonie i na komputerze i na miflashu unlock. Na innym komputerze tzn. w pracy też próbowałem i to samo.

A czy w ogóle jest ktoś kto posiada Redmi 3 Pro o odblokował BL ? Bo może po prostu jest to narazie niemożliwe, a ja się męczę...

W sumie to czytam to forum godzinami a chyba nie spotkałem nikogo posiadającego Redmi 3 Pro który go odblokował... Czy się mylę ?

 

Osobiście jeszcze nie słyszałem o przypadku pomyślnego odblokowania bootloadera na tym modelu. Natrafiłem na informację, iż aktualna wersja narzędzia nie ma wsparcia dla Redmi 3 Pro. Co więcej - wygląda na to, iż dostępny rom od Redmi 3 nie jest jednak w pełni kompatybilny z modelem "Pro", przez co nie funkcjonuje na nim czytnik linii papilarnych. Innymi słowy - najprawdopodobniej trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Sam sprowadziłem Redmi 3 Pro dla znajomej i aktualnie męczy się ze stockowym romem, a kwestii odblokowania bootloadera nie jestem w stanie sprawdzić póki nie zostanie zaakceptowane moje zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:-), jestem od niedawna posiadaczem redmi Note 3 pro, padło i na mnie zmierzyć się z bootloaderem i MIUI Polska;-) otrzymałem wczoraj zgodę na odblokowanie bootloadera, (czekałem 12dni po złożeniu wiosku, lecz nic nie przyszło, więc wysłałem do nich maila wg. Poradnika na otrzymanie zgody w24h po otrzymaniu odmowy i nazajutrz w południe zgoda już przyszła:) lecz na samym poczatku pojawił się problem - przy próbie zalogowania się przez program Mi unlock v1.1 na swoje konto nieustannie wyskakuje komunikat "network error":x podaję nr ID konta, hasło prawidłowe, poza tym internet w przeglądarce działa prawidłowo, strony się otwierają..ktoś miał taki problem, jak temu zaradzić??:?

EDIT: problem rozwiązany, doczytałem na en.miui i na xda forum, że należy uwolnić bądź zmienić swój VPN. Była tam mowa o programie Softether, ale na nim nie mogłem się wyznać i odpuściłem. Znalazłem polski odpowiednik CyberGhost 5. Program niemal całkowicie płatny jak większośc tego typu, lecz umożliwia wybranie serwerów z kilku krajów bezpłatnie. Wybieramy te, które są na liście bez gwiazdki (lista krajów jest przysłonięta), ja trafiłem akurat na Rumunię, (to jednak przyjazny kraj:-D lubię tam jeździć:-D) klikamy włącz ochronę i mapka z lokalizacją przesuwa się na zmieniony kraj VPN. U mnie wyskoczył jeszcze monit z eset by wybrać rodzaj sieci: domowa/publiczna. Wybrałem publiczna i wreszcie logujemy się bez problemu..:-) 

Edytowane przez Asterix_TPI
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, też tak pomyślałem, że może serwery mają przeciążone, będę próbował dalej, może o innych porach dnia.. a net chodzi, wszystko inne się łączy oprócz tego programu.. działam na win 7, antywirus eset, net z routera mobilnego, sygnał LTE. Może trzeba uwolnić jakieś zapory/ zmienić ustawienia od połączenia internetowego???

Przeczytałem całe 10str.pod tym tematem, ale nic nie znalazłem, jedynie Ktos tam wspomniał, że miał taki problem, ale odpowiedzi brak..

Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszedłem krok dalej teraz staje na 50% z komunikatem:

current account is different from the account info on the device na win10

 

a najlepsze jest to że na kompie z win 7 wywala komunikat 

couldnt verify device

proszę o rady

cały czas działem na telefonie redmi 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Asterix_TPI napisał:

Dzięki za podpowiedź, też tak pomyślałem, że może serwery mają przeciążone, będę próbował dalej, może o innych porach dnia.. a net chodzi, wszystko inne się łączy oprócz tego programu.. działam na win 7, antywirus eset, net z routera mobilnego, sygnał LTE. Może trzeba uwolnić jakieś zapory/ zmienić ustawienia od połączenia internetowego???

Przeczytałem całe 10str.pod tym tematem, ale nic nie znalazłem, jedynie Ktos tam wspomniał, że miał taki problem, ale odpowiedzi brak..

Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc:)

Na "network error" pomaga open vpn - przynajmniej w moim przypadku tak było - chociaż finalnie olałem już tę zgodę - blokada ominięta przez adb.

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...