Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pewien problem, gdyż otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera lecz kiedy loguje się do Mi Unlock pisze, że tej zgody nie otrzymałem po klikniecu na ikonkę przekierowania kieruje mnie do pobrania aplikacji Mi Unlock którą już posiadam. Nie wiem co się dzieję ale na pewno loguje się na to samo konto z, którego wysyłałem prośbę gdyż robię to przez nr telefonu na który otrzymałem zgodę. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc.

Edytowane przez Santinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeży więc wybaczcie pewną niewiedzę. Od paru dni jestem posiadaczem RN3Pro czekam na odpowiedź w sprawie odblokowania BL. Między czasie postanowiłem wrzucić sobie globala (7.1.8.0) żeby pozbyć się krzaków. Myślałem że będzie tam język Polski a tu d*pa... ale na yotubie pewien chińczyk wrzuca globala w wersji 7.1.9.0 i tam jest Polski tylko nie wiem skąd go zassać na oficjalnej stronie tego nie ma... jest natomiast "  SphinX_MIUI_V7.1.9.0_Redmi_Note3_PRO_ManhIT " jakiś wietnamski rom jak rozumiem żeby go wgrać muszę mieć odblokowany tel ? aha i piszą też że to jest na podstwie oficjalnego 7.1.9.0 ...??? to skąd go pociągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli otrzymałem sms z zgodą w nocy z treścią że ważny kod jest tylko 5 minut? I oczywiście przeczytałem go rano :(

Po uruchomieniu MI unlocka 1.1 i zalogowaniu info " your device isn't supported by mi unlock"

Mam redmi 3 PRO

Ps. Próbował ktoś ten rom global ? czy jest PL? -> http://xiaomitips.com/download/miui-7-1-redmi-note-3-snapdragon-global-stable-v7-1-8-0-lhomicl/

 

Edytowane przez Spike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba o pomoc dostalem esa ze zaakceptowano wniosek sciagnalem flash toll robie fast boot loguje sie wszystko jest oki i po kliknieciu unlock w 50% dostaje omunikat couldn't verify device not connected to MI Phonemimo ze jest wszystko podlaczone moze w telefonie jakas opcjie musze zaznaczyc? prosze o pomoc:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Poprzednio instalowałem ROMy na zablokowany bootloader, ale teraz bym chciał zainstalować MiuiPolska. Jestem na stable 7.2, rozumiem że musze przejść na DEV, pytanie czy to musi być oficjalny China DEV ROM czy obojętnie jaki? może być custom rom też?

Np. jeżeli zainstaluje ten na zablokowany bootloader to będę mógł zacząć proces odblokowywania bootloadera?

xiaomi.eu_multi_hennessy_6.4.7_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl MD5: 7372399617c714b6e11b0de414446ea6

Dzięki z góry za pomoc.

Edytowane przez Shivver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@propleja, tak, do Ciebie. ;) Warto może czytać cały temat, zwłaszcza te wyróżnione fragmenty na czerwono. :P 

Dnia 28.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

*UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z Mi4S. Nie działało odblokowanie poprzez unlock, nie mogłem tez zainstalowac china DEV.

Pomógł mi tutorial z http://www.gizchina.com/2016/03/28/unlock-xiaomi-mi4s-bootloader-install-multiple-languages/. Poszło dośc łatwo i przyjemnie, cieszę się z wersji miui.polska :)

Thx wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Guziiik napisał:

@propleja, tak, do Ciebie. ;) Warto może czytać cały temat, zwłaszcza te wyróżnione fragmenty na czerwono. :P 

 

dzeiki za info nie koniecznie wiedziałem co to wersja stable czy developerska czyli korzystając z tutka  wgrywanie dev na zablokowany bootloader powinienem wyeliminować ten problem i potem juz moc odblokować telefon tym programem ? 

Edytowane przez propleja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, gdyż nie jestem pewny, a chcę przystąpić do działania ;)

Poprzednio instalowałem ROMy na zablokowany bootloader, ale teraz bym chciał zainstalować MiuiPolska. Jestem na stable 7.2, rozumiem że musze przejść na DEV, pytanie czy to musi być oficjalny China DEV ROM czy obojętnie jaki? może być custom rom też?

Np. jeżeli zainstaluje ten na zablokowany bootloader to będę mógł zacząć proces odblokowywania bootloadera?

Dnia 14.02.2016 o 18:01, JDStar napisał:

xiaomi.eu_multi_hennessy_6.4.7_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl MD5: 7372399617c714b6e11b0de414446ea6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pytania @Shivver - wczoraj cały dzień męczyłem się z próbą wgrania DEV romu na Redmi 3 w celu odblokowania bootloadera. Niestety musiałem się poddać gdyż każda próba zarówno z poziomu Updatera jak i przy użyciu Mi Flash nie dawały pożądanego rezultatu, wyskakiwały same błędy - "klasa niezarejestrowana" , "Nieokreślony błąd (0x80004005: FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images)", "Nie można odnaleźć określonego pliku (0x8007002L execute flash_all.bat.".
Wgrałem polski rom na zablokowany bootloader ale ciągle chciałbym wgrać ten dev rom i odblokować bl, który dev rom powinienem teraz próbować wgrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że zakupiony niedawno Mi4S na IBG da się odblokować bez problemu?

Czy ewentualnie rom z xiaomi.eu można wgrać na zablokowany bootloader? Ten rom zawiera język polski?
Telefon nie będzie jakoś często aktualizowany bo miałby być on zakupiony dla ojca, ale musiałby mieć język polski.

Czytałem kilka tematów, ale nie znalazłem jasnego potwierdzenia i waham się z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus. Wszystkim którzy posiadają mi4c i mają bootblokadę proponuję uzbroić się w cierpliwość (bardzo dużo cierpliwości). Sms-a z akceptacją odblokowania telefonu dostałem ok 2 tygodnie temu. Codziennie podłączałem telefon i nic. Dochodziło do 50% i cant... Puściło dopiero dzisiaj. Już nie pamiętam ile razy formatowałem i konfigurowałem telefon. Napisałem do xiaomi.eu. kazali czekać to k... czekałem ale krew mnie zalewała. Przeczytałem już chyba cały internet. Nie jest prawdą że jak lokalizuje telefon przez stronę xiaomi to jest ok - mi lokalizował, a blokady nie udawało się ściągnąć. Dzisiaj niby bootloader odblokowałem - pisało że operacja zakończona sukcesem a vol+ i zasilanie dalej pokazuje telefon z kabelkiem??? K.....wica mnie bierze. Zachciało się Chińczyka...

Powodzenia

Zapomniałem dodać że mam najnowszy ROM beta. Telefon kupiłem dziecku i " kolega "- w sumie przez nie wiedzę "pomógł"mi go zaktualizować do "china stable". 

Edytowane przez mad0
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić żonie Redmi3pro. Czy mogę już teraz wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera z mojego konta? Mój fon oczywiście jest odblokowany. Chciałbym zaoszczędzić czas. Co ewentualnie potem. Też mam w planie zmianę telefonu na inny Xiaomi. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym odblokowywaniem, czytałem, że jest to powiązane z kontem a nie telefonem. Mam MI4, ale chciałem odblokować na przyszłość, po kliknięciu w Unlock Now przenosi mnie na stronę gdzie mam od razu do pobrania apke Mi Unlock, nie wyświetla mi się strona z aplikowaniem.... O co z tym chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w kwestii zabawy z androidem jestem zielony. Wczoraj dostałem smsa od xiaomi z linkiem do unlock toola. Mi Note Pro powinienem dostać w tym tygodniu. Czy ktoś ma doświadczenie z odblokowywaniem niedawno takiego telefonu? Pójdzie gładko, czy będzie rzeźba? Chcę go odblokować, żeby wgrać MIUI Polska. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w kwestii zabawy z androidem jestem zielony. Wczoraj dostałem smsa od xiaomi z linkiem do unlock toola. Mi Note Pro powinienem dostać w tym tygodniu. Czy ktoś ma doświadczenie z odblokowywaniem niedawno takiego telefonu? Pójdzie gładko, czy będzie rzeźba? Chcę go odblokować, żeby wgrać MIUI Polska. Z góry dziękuję za odpowiedź.

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/9218-Poradnik:-Odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-Xiaomi---WERSJA-2016!#entry160642

Wysłano z MiNote

Jak to jest z tym odblokowywaniem, czytałem, że jest to powiązane z kontem a nie telefonem. Mam MI4, ale chciałem odblokować na przyszłość, po kliknięciu w Unlock Now przenosi mnie na stronę gdzie mam od razu do pobrania apke Mi Unlock, nie wyświetla mi się strona z aplikowaniem.... O co z tym chodzi ? 

Że co byś chciał odblokować? A skąd wiesz, że w ogóle masz blokadę w tym telefonie?

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku jest napisane, że metoda odblokowania od xiaomi nie działa dla wersji stable. Nie wiem, jaki rom ma wgrany zakupiony mi note pro (na pewno jest zablokowany) ale jeżeli się okaże, że jest to rom stable, to czy da się grać rom dev, żeby dało się odblokować telefon?

Jeszcze raz bardzo przepraszam, jeżeli pytam o rzeczy oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na początku chciałbym powitać wszystkich, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum a działu z powitaniami nie namierzyłem. Jako "offline user" jestem już tutaj dobre 1,5 roku kiedy to w moje ręce wpadł Xiaomi Redmi 1s i potrzebowałem fachowego wsparcia jak wgrać rom MIUIPolska :).

Ale teraz do rzeczy, wczoraj przyszedł do mnie Xiaomi Redmi 3 --> tak samo jak poprzednio trafi do mojej dziewczyny, jednak najpierw chce mu załadować rom MIUIPolska ponieważ ten który jest obecnie nie jest do końca spolszczony skoro mamy w dolnym rzędzie kolejno "Telefon, Kontakty, Browser i Messanging". Wygląda to słabo.

Obecnie na telefonie jest takie coś jak na printscreen'ie.

DSC_1703.JPG

Chciałbym go odblokować i wgrać tutejszy ROM.

I teraz mam następujące pytania według kolejności z instrukcji/procedury.

Najpierw do "Instalacja MIUI 2016 2 by Acid": https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

- dot. pkt. 1. Instalacja china dev rom (opcjonalne) --> czy zmieniać nazwę tego ROM'u dev z obecnej (długiej) na update.zip ? czy pozainstalowaniu tego ROM'u będę miał chociaż język angielski czy będzie to totalny chińczyk z którego już nie wybrnę ;)  ?

- dot. pkt. 4. Instalacja MIUIPolska --> czy zmieniać oryginalną nazwę ROM'u MIUIPolska z obecnej (długiej) na update.zip ?

Teraz pytania co do "Poradnik: Odblokowanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - WERSJA 2016! by Zenderable" czyli do tego tematu w którym pisze:

- w zasadzie to mam jedno pytanie: czy zgoda która uzyskujemy z Xiaomi jest zgodą wydawaną na Mi Account ID czyli na konto czy na konkretny telefon ? Dlaczego pytam, ponieważ dziewczyna obecnie używa jeszcze tego Redmi 1s i najchętniej punkty od 1 do 7 wykonał bym w czasie kiedy dalej używa tego 1s a dopiero kolejne punkty podłączając już Redmi 3 lub każdy inny z zablokowanym BL'em - dobrze to zrozumiałem ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację :) ogólnie już przeszedłem przez global forum i zaaplikowałem o zgodę --> więc czekam.

Dziwne jest tylko to że ten poradnik http://en.miui.com/thread-210153-1-1.html jak i poradnik napisany przez Zenderable nie pisze nic o Redmi 3 tylko o Mi 4c, Mi Note Pro (and Redmi Note 3).

No ale jak widać działa to też na Redmi 3 :)

Dzisiaj wgram już tego dev'a --> on waży ponad 800 MB..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...