Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, zibizbyszek napisał:

Witam

Odblokowalem bootloadera ale wgralem ROM kenzo_global_images_6.3.18 i tak mi sie wydaje ze znow mam zablokowany   wciskajac volume up +power to wyswietla sie telefon z kabelkiem i dalej nic. Probowalem odblokowac raz jeszcze ale wyskakuje mi przy 50% Couldn't verify device  No need to unlock this device

Próbowałem na innym koncie bo tez dostalem zgode na odblokowanie i to samo.

Jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc

Witam . Ten telefon będzie się pojawiać mam tak samo ;) komunikat No need to unlock this device znaczy że nie ma potrzeby na odblokowanie tego urządzenia bo jest już odblokowane 

Edytowane przez sebolator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, swistak napisał:

Jestem już przy kroku do podłącznia telefonu w trybie fastboot. Wprowadzam telefon w ten tryb podpinam pod komputer ale niestety przycisk nie chce się wcisnąć https://scr.hu/2M1Lyl <---- tutaj screan 

A sterowniki poinstalowane bo po screanie widać ze nie bo jest not connected

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od rana walczę moim Remi 3 . Dostałem sms-a ze zgodą na odblokowanie.

Przy flashowaniu klikam  flash i otrzymuję komunikat:

"Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002: execute flash_all_except_storage.bat)

Próbowałem różnych ścieżek dostępu pliku i za każdym razem ten sam błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wgrane Miui od Acida na zablokowany bootloader.

Chcę wgrać   china DEV ROM żeby odblokować bootloader 

Wypakowuję  rom i mam w nim 1 folder images i 6 plików z rozszerzeniem .sh i .bat

W miflash podaję ścieżkę do romu i po chwili  komunikat

Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002: execute flash_all_except_storage.bat)

Telefon wchodzi w fastboot i mi flash go widzi.

próbowałem też miflash i tryb download ale wtedy przerywa po 2 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, frogly napisał:

Obecnie mam wgrane Miui od Acida na zablokowany bootloader.

Chcę wgrać   china DEV ROM żeby odblokować bootloader 

Wypakowuję  rom i mam w nim 1 folder images i 6 plików z rozszerzeniem .sh i .bat

W miflash podaję ścieżkę do romu i po chwili  komunikat

Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002: execute flash_all_except_storage.bat)

Telefon wchodzi w fastboot i mi flash go widzi.

próbowałem też miflash i tryb download ale wtedy przerywa po 2 sek.

wybierz flash_all.bat i pójdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, frogly napisał:

W miflash podaję ścieżkę do romu i po chwili  komunikat

W poradniku od MiFlah jest trochę inaczej:

6. W programie klikamy na Browse... i wybieramy katalog images gdzie wypakowany był rom,

7. Znowu klikamy w Browse ale tym razem do Advance i wskazujemy ścieżkę do Fastboot script. Wybieramy flash_all_except_data_storage.bat - w ten sposób sformatowany zostanie system bez pamięci USB urządzenia.

Zobacz zresztą sam TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, frogly napisał:

Tak sprawdziłem

Dochodzi do 50% pierwszego etapu i Unknown device

Ciekawe, bo większość pisze, że na stable nie da się odblokować a niektórzy piszą inaczej... wariatkowo...

Ale tak sobie patrzę na poradnik Acid-a  i chyba powinieneś spróbować pobrać rom china dev ale w wersji dla recovery i zainstalować przez updater, potem dopiero unlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fredek napisał:

Ciekawe, bo większość pisze, że na stable nie da się odblokować a niektórzy piszą inaczej... wariatkowo...

Ale tak sobie patrzę na poradnik Acid-a  i chyba powinieneś spróbować pobrać rom china dev ale w wersji dla recovery i zainstalować przez updater, potem dopiero unlock.

To była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem.

po wybraniu pliku z romem  .zip updater sprawdza aktualizacje i wyłącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem z odblokowanie bootloadera otrzymałem Smsa od Xiaomi, robiłem wszystko zgodnie w powyższymi wskazówkami - proces odblokowywania dochodzi do 50% i wyskakuje komunikat Culdynt veryfi device not connected to Mi Phone i opcja Try Again.. i tak za każdym razem.. co może być przyczyną ?? miał ktoś z Was coś takiego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 telefony i od razu złożyłem ze swojego konta wniosek o odblokowanie bootloadera. Drugi telefon prawdopodobnie zostanie w rodzinie. I w związku z tym mam pytanie. 

1. Czy mogę oba telefony odblokować ze swojego konta a później na jednym założyć nowe konto? 

2. Jeśli chcę odblokować dwa urządzenia z jednego konta to po odblokowaniu pierwszego muszę składać ponownie wniosek żeby odblokować drugi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień walki z redmi 3

mam wersję romu  7.1.3.0 od Acida na zablokowany bootloader

Romy pobrane kilka ,razy różne wersję miflash.

Na innym kompie ten sam problem:

1) Instalacja poprzez fastboota: rom - ido_xhdpi_images_6.3.17_20160129.0000.14_5.1_cn_7825b69ec1

Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002: execute flash_all_except_storage.bat)

2) Próby wgrania romu chna dev przez updater kończą się informacją o sprawdzaniu aktualizacji i  wywala mnie z updatera.

pobrałem ten rom china dev -miui_HM3_6.3.17_25739e3b57_5.1

3) instalacja przez tryb download kończy się po 2-3 sek komunikatem:  osiagnięto koniec pliku 136.

Oczywiście próba odblokowania na obecnym romie kończy się na 50% pierwszego etapu komunikatem o nie rozpoznaniu urządzenia

Brak mam już pomysłów.

Zna ktoś lekarstwo na moje problemy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frogly

A tym romem pod miflash próbowałeś z tego linku (latest china developer) http://en.miui.com/a-234.html ?   

I czytałeś poradnik odnośnie Redmi 3 https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompedium-wiedzy-redmi-3-rom-root-recovery-bootloader-faq/ ?

Edytowane przez taki_jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - w poradniku Acida widnieje: 

"dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. Odblokowanie bootloadera jest możliwe także na tej wersji, jednak zaleca się instalację romu dev (o ile dostępny). Reguła dotyczy modeli Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, MI5 itd. "

Pytanie brzmi czy powyższe dotyczy również stabilnego romu xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK)?
Dostałem dziś zgodę na odblokowanie bootloadera i nie wiem czy również muszę instalować rom dev zanim zabiorę się za odblokowywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Acid napisał:

Wgraj rom dev. Co za problem? Lepiej mieć zawsze najnowszy rom.

Docelowo jak najbardziej mam zamiar używać dev. 
Chodzi mi jedynie o sam proces odblokowania bo do wgrania dev z miuipolska muszę najpierw odblokwać BL, wgrać TWRP itp.
Pytanie czy muszę przed próbą odblokowania zainstalować chiński dev, czy może ten który posiadam ( xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK) wystarczy do odblokowania i później już na spokojnie zainstaluję dev z miuipolska.

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakończyłem walkę z Redmi 3.

Poskutkowało dopiero wypakowanie wszystkich plików na dysk C . Skopiowałem również wszystkie pliki które były w folderze  images na dysk C.

Po tym zabiegu miflash  wgrał  rom bez problemu.

Tel z odblokowanym bootloaderem i z najnowszym Miui 6.3.31.

Dzięki  za pomoc wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo jak najbardziej mam zamiar używać dev. 

Chodzi mi jedynie o sam proces odblokowania bo do wgrania dev z miuipolska muszę najpierw odblokwać BL, wgrać TWRP itp.

Pytanie czy muszę przed próbą odblokowania zainstalować chiński dev, czy może ten który posiadam ( xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK) wystarczy do odblokowania i później już na spokojnie zainstaluję dev z miuipolska.

Próba zajmie Ci co najwyżej 5 min. Zamiast pytać dawno już bys znał odpowiedź

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...