Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sebolator napisał:

po zainstalowaniu systemu przyszedł czas na reboota zrobiłem go i telefon cegła nic ani fastboot nie włączy się ani recover a komputer nie rozpoznaje telefon tylko raz próbował zainstalować sterowniki procesora

Spróbuj tego. Tylko trzymaj się ściśle instrukcji. Ja tez miałem cegłę i po flashowaniu wersją 1516 telefon odżył mimo, iż w serwisie powiedzieli, że mogę go używać jako przycisk do papieru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Czy ten tutorial zadziała również dla Mi4S? ponieważ w 1 poście jest info: " Poradnik dla urządzeń:  Redmi Note 3, Mi 4c i Mi Note Pro "

Udało mi się wreszcie zalogować na miui/unlock i czekam na potwierdzenie odblokowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema
Dobrzy Ludzie pomóżcie !!! ;) 
Dostałem smsa z pozytywną wiadomością wszystko przebiegało jak należy ale pojawił się problem w momencie przycisku ,,unlock''. Wchodząc w recovery poprzez updatera  nie może się telefon połączyć z komputerem. Co robie źle ? szkoda by było przegapić taki traf losu na odblokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, gdzieś w temacie połączenia fona z PC była informacja, co trzeba zrobić, gdyby nie było połączenia.

Zobacz tutaj: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Jest tam taki tekst:

W przypadku gdyby komputer nie rozpoznawał poprawnie telefonu w trybie fastboot można zainstalować program MiPhone Manager i uruchomić skrypt „instaluj_recovery_windows.bat” z katalogu
Program Files/Xiaomi/MiPhone/Google/Android/, kopiując także recovery wg instrukcji powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drobney napisał:

Wiesz co, gdzieś w temacie połączenia fona z PC była informacja, co trzeba zrobić, gdyby nie było połączenia.

Zobacz tutaj: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Jest tam taki tekst:

W przypadku gdyby komputer nie rozpoznawał poprawnie telefonu w trybie fastboot można zainstalować program MiPhone Manager i uruchomić skrypt „instaluj_recovery_windows.bat” z katalogu
Program Files/Xiaomi/MiPhone/Google/Android/, kopiując także recovery wg instrukcji powyżej.

Dzięki. Problem rozwikłałem ale jestem... głupi ;( Wyskoczyło wcześniej czy chce aktualizować system i to zrobiłem. Teraz wciskam ,,unlock'' i jest napisane, że systemy są inne (ten zgłoszony a obecny). Ręce opadają , weekend się skończył zanim na dobre zaczął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem sms pozwalający na odblokowanie telefonu.

aplikacja MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en wywala komunikat:

Your device isn't supported by Mi Unlock

 

o co chodzi ?
MI unlock tool pobrane z tego tutoriala:
http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

 

Czy ktoś może mi pomóc, 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem Redmi 3 wgrałem miui Acida na zablokowany bootloader.

I teraz tak kiedy naciskam power i vol - to uruchamia się fastboot.

kombinacja power i vol +  to pokazują mi się chińskie znaczki i nadole przy trzech jest angielskie tłumaczenie download  fastboot i coś jeszcze.

Czy to oznacza że mam odblokowany bootloader ?

Nie pokazuje mi się obrazek telefonu z kabelkiem usb.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim. Mam od niedawna Redmi Note 3 Pro. Chcąc zdobyć diamon membera na forum en.miui.com zacząłem się zagłębiać w wątki dot. RN3PRO. Polecam Wam jako ciekawostkę moją dyskusjsę dotyczącą gwaranacji po odblokowaniu bootloadera z jednym z członków forum należącym do grupy " MIUI Device Expert ". Dajcie proszę znać czy wg. was mam rację? Czy może się mylę w dyskusji na tamtym forum

Przeczytajcie sobie:
http://en.miui.com/thread-247828-1-1.html

ja:bartaspoz
on: ansarifauwaz
 

Edytowane przez bartaspoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens czemu w ogóle zadałeś tam to pytanie. Twój telefon, który masz w ręku nie ma związku z... Xiaomi. Nie kupiłeś nic w Xiaomi. Nie masz rachunku na ten telefon. I nie będziesz go tak czy inaczej serwisował w Xiaomi. Nie ma znaczenia ich opinia w praktyce choć tam gość ma rację. Serwis może odrzucić (may reject) ale nie musi, gdy znajdzie ślad custom rom. To teoria bo nie ma jak tego zrobić w praktyce jeśli telefon jest uwalony kompletnie.

Wygląda na to, że w Xiaomi nie patrzą na status bootloadera jak w Samsungu np.

Choć to wszystko i tak nas bezpośrednio nie dotyczy, nie kupujemy telefonów w Xiaomi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Pojawi się formularz, który musimy wypełnić:

Mnie się ten formularz coś nie chce pojawić? P.S pobieranie tego narzędzia też nie działa, u mnie stale pokazuje błąd ...

404 Not Found

  • Code: NoSuchKey
  • Message: The specified key does not exist.
  • Key: miflashunlock/MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip
  • RequestId: B74D0C46A80B5224
  • HostId: sB/tWG8bOVadybAVfuN2oFLb8n1h2RJZFhbe52KcqQQDYay5deAhZsDUbJmvlCa8qeekW97wYpA=
Edytowane przez r0bertt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne żarty " Jest na szczęście bardzo łatwy oficjalny sposób na odblokowanie telefonu.

- już na początku problemy z zalogowaniem się do formularza "unlock"

- konfiguracja zabezpieczeń wymaganych aby "błagać" o odblokowanie - szukaj po forach informacji gdzie je znaleźć ...

- po kilku dniach się udało ... wypełnić formularz (18 marca 2016)

- w końcu (28 marca) dostałem sms-a :  "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com to download the unlock tool."

- no i co z tego jak miunlock - nie rozpoznaje urządzenia ... f-k (jakbym nie próbował zawsze to samo)

- a przecież wgrywałem wersję dev (nawet kilka wydań - starsze, nowsze) i fallus.

- miunlock sprawdzałem na najnowszym i na starszych wersjach to samo ...

Posiadam telefon, który jest bezużyteczny, bo co z tego, że sobie wgrywam apki bokiem jak niektóre wymagają pakietów google.

Mi4c - Będzie to pierwszy i ostatni sprzęt z tej firmy ...

 

your device.jpg

Edytowane przez Sten_gn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też się zastanawiam nad kupnem tego telefonu (Mi4C) i  wertując to forum widzę, że trzeba się nieźle nagimnastykować by wgrać MIUIPolska, nie mając pewności czy się uda. I to właśnie najbardziej mnie zniechęca, szczególnie, że nie jestem osobą mocno obeznaną z majstrowaniem przy sofcie.

Z tego co widzę to Mi4C w 2016 jest i będzie raczej przeznaczony wyłącznie na rynek chiński.

Pozostaje chyba poczekać na globala z jęz. polskim i bazować na wersji MIUI producenta.

I jeszcze jedno: dla mnie język angielski nie jest problemem , lecz przy ewentualnej odsprzedaży wiele ludzi, będzie uprzedzonych do telefonu bez języka polskiego. To też jest jakiś problem na przyszłość.

Edytowane przez remands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2016o20:02, Sten_gn napisał:

Wolne żarty " Jest na szczęście bardzo łatwy oficjalny sposób na odblokowanie telefonu.

- już na początku problemy z zalogowaniem się do formularza "unlock"

- konfiguracja zabezpieczeń wymaganych aby "błagać" o odblokowanie - szukaj po forach informacji gdzie je znaleźć ...

- po kilku dniach się udało ... wypełnić formularz (18 marca 2016)

- w końcu (28 marca) dostałem sms-a :  "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com to download the unlock tool."

- no i co z tego jak miunlock - nie rozpoznaje urządzenia ... f-k (jakbym nie próbował zawsze to samo)

- a przecież wgrywałem wersję dev (nawet kilka wydań - starsze, nowsze) i fallus.

- miunlock sprawdzałem na najnowszym i na starszych wersjach to samo ...

Posiadam telefon, który jest bezużyteczny, bo co z tego, że sobie wgrywam apki bokiem jak niektóre wymagają pakietów google.

Mi4c - Będzie to pierwszy i ostatni sprzęt z tej firmy ...

 

your device.jpg

Jestem dokładnia w takiej samej sytuacji. Telefon kupiony na allegro, miał mieć niby Polski Soft a tu d*pa. Angielskie menu i chińskie apki. 

 

Mebel za 1150 zł 

 

Sprzedawca królik24 nie odpisuje na maile, ale za niego to się jeszcze wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2016o11:10, Mateusz118 napisał:

Dzisiaj dostalem sms pozwalający na odblokowanie telefonu.

aplikacja MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en wywala komunikat:

Your device isn't supported by Mi Unlock

 

o co chodzi ?
MI unlock tool pobrane z tego tutoriala:
http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

 

Czy ktoś może mi pomóc, 

 

Ja mogę Ci pomóc, bo sam miałem to samo. Okazało się, że zarejestrowałem dwa konta, i próbowałem odblokować nie z tego co potrzeba. Popatrz dokładnie, czy nie wysyłałeś wcześniej prośby z drugiego konta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mateusz118 napisał:

Jestem dokładnia w takiej samej sytuacji. Telefon kupiony na allegro, miał mieć niby Polski Soft a tu d*pa. Angielskie menu i chińskie apki. 

 

Mebel za 1150 zł 

 

Sprzedawca królik24 nie odpisuje na maile, ale za niego to się jeszcze wezmę.

Dobra wiadomość tu jest skuteczna metoda na odblokowanie sam sprawdziłem i już po problemie :D

Tylko drobna poprawka do tego poradnika - odpuścić punkt 1.

A poza tym ściągnij "MIUIPolska_fastboot_toolkit" - uruchom CMD z prawami administratora i wklepuj komendy 

Jeszcze jedna sprawa, rozpakuj  w pk.4  plik  libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac7 0a0.tgz  aż zobaczysz katalog  "images" !!!!

http://xda-died.blogspot.com/2016/03/guide-unlocking-mi4c-bl-without.html

Edytowane przez Sten_gn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, remands napisał:

Z tego co widzę to Mi4C w 2016 jest i będzie raczej przeznaczony wyłącznie na rynek chiński.

Nie jest. To model z 2015 roku jednak od 2016 chiński update blokuje bootloader. Jeśli na telefonie nie ma Stable 7.2 lub Dev od 6.1.14 to nie jest zablokowany - oczywiście mowa o chińskich romach. Jeśli telefon ma xiaomi.eu/miuipolska to może być nadal aktualizowany bez problemu i bez blokady.

13 godzin temu, remands napisał:

Pozostaje chyba poczekać na globala z jęz. polskim i bazować na wersji MIUI producenta.

Nie będzie globala na ten model.

 

13 godzin temu, remands napisał:

lecz przy ewentualnej odsprzedaży wiele ludzi, będzie uprzedzonych do telefonu bez języka polskiego. To też jest jakiś problem na przyszłość.

Na Mi4c polski masz w 15 minut bo odblokowuje się przez fastboota bez pozwolenia xiaomi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sten_gn napisał:

Dobra wiadomość tu jest skuteczna metoda na odblokowanie sam sprawdziłem i już po problemie :D

Tylko drobna poprawka do tego poradnika - odpuścić punkt 1.

A poza tym ściągnij "MIUIPolska_fastboot_toolkit" - uruchom CMD z prawami administratora i wklepuj komendy 

Jeszcze jedna sprawa, rozpakuj  w pk.4  plik  libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac7 0a0.tgz  aż zobaczysz katalog  "images" !!!!

http://xda-died.blogspot.com/2016/03/guide-unlocking-mi4c-bl-without.html

Poprawka do tego co napisałem w euforii (z okazji odblokowania 1100 zł)  ;)

Korzystałem z dwóch stronek, tej co podałem wcześniej http://xda-died.blogspot.com/2016/03/guide-unlocking-mi4c-bl-without.html (odblokowany fastboot) oraz https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ (Pierwsza metoda z poradnika - wgranie TWRP oraz polskiego miui) za którą

Bardzo dziękuję autorowi Acid !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj bo nie wiem gdzie lepiej to zrobić. Udało mi się według poradnika odblokować BT.

 

Problem mam natomiast z TWRP. Robię wszystko jak w instrukcji instalacji MIUI, TWRP się niby instaluje jednak po wejściu w Recovery widzę na czarnym tle biały telefon Xiaomi z kabelkiem odłączonym albo podłączonym (zależy od statusu podłączenia kabla w rzeczywistości). Ktoś wie co to jest? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Próbowałem już pomijać krok restartu i od razu po wgraniu TWRP wchodzić w recovery... To samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widzisz telefon z kabelkiem tzn, że prawdopodobnie dalej masz zablokowany bootloader. Spróbuj jeszcze raz odblokować, następnie wciśnij i przytrzymaj power + vol-, jeżeli dalej pokazuje Ci się ten telefon z kabelkiem poniżej to na pewno dalej jest zablokowany. Miałem to samo, dopiero po kilku razach udało się go odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ

Czyli majac 7.2.1.0 STABLE CHINA moge sie pożegać z odblokowaniem bootloadera ? Wczoraj aplikowałem o kod aktywujacy odblokowanie bootloadera do xiaomi i z tego co widze nawet jak go otrzymam to nic nie wskuram bo mam "china stable" i nic innego nie moge wgrać przez updater'a xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2016 o 17:28, Intex napisał:

Skoro widzisz telefon z kabelkiem tzn, że prawdopodobnie dalej masz zablokowany bootloader. Spróbuj jeszcze raz odblokować, następnie wciśnij i przytrzymaj power + vol-, jeżeli dalej pokazuje Ci się ten telefon z kabelkiem poniżej to na pewno dalej jest zablokowany. Miałem to samo, dopiero po kilku razach udało się go odblokować.

Udało się metodą flashify. Standardowa instalacja TWRP nie działała w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odblokowalem bootloadera ale wgralem ROM kenzo_global_images_6.3.18 i tak mi sie wydaje ze znow mam zablokowany   wciskajac volume up +power to wyswietla sie telefon z kabelkiem i dalej nic. Probowalem odblokowac raz jeszcze ale wyskakuje mi przy 50% Couldn't verify device  No need to unlock this device

Próbowałem na innym koncie bo tez dostalem zgode na odblokowanie i to samo.

Jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...