Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, delusdb napisał:

Za pomocą TWRP zainstalujesz MiuiPolska ale żeby najpierw zainstalować TWRP musisz mieć odblokowany bootloader.

Dzięki. Czyli teraz trzeba czekać, aż strona unlock zacznie działać, a potem czekać, aż Xiaomi łaskawie przyśle kod. Qrde, a mogłem jakiegoś Hujweja kupić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zanim przeczytam całą stronę MUIPolska.pl i FAQ, dostanę odpowiedź na pytanie, czy za pomocą TWRP można zainstalować MIUIPolska nawet z zablokowanym bootloaderem i czy telefon po takiej instalacji działa tak samo jak przy instalacji na odblokowanym bootloaderze?

Dopytuję się, bo np. tutaj, Acid, mam nadzieję, że mogę się zwracać bezpośrednio po nicku :D, piszesz

A 2 posty dalej czytamy:

Dlatego też pisałem w moim pierwszym poście na tym forum, że dużo jest nieścisłości i niedokładności w opisach zmiany ROMu na MIUIPolska, więc nie chciałbym uwalić już na początku tego fajnie zapowiadającego się nabytku. Zrozumcie mnie, bądźcie wyrozumiali i pomóżcie.

No dobra ale pomyśl. Na logikę. Po to telefon jest zablokowany byś nic nie mógł wgrać. Kompletnie nic. Note 3 na samym początku mógł mieć update tylko po WiFi. Więc co dopiero twrp które ma zastąpić fabryczne recovery.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

OK, ale co innego nasze myślenie, a co innego chińskie. Byłem u nich parę razy, dalej utrzymuję kontakty (dzisiaj np. zaprzyjaźniony Chińczyk tłumaczył mi zrzuty ekranu z niektórych aplikacji), i jak sam na pewno wiesz, oni myślą zupełnie inaczej ;)

A informacje, o których pisałem wcześniej są właśnie mylące, bo raz ktoś pisze, że trzeba odblokować bootloader, żeby zainstalować MIUIPolska, a potem ktoś inny, że można zrobić to przez TWRP (z kontekstu wynika, że bez odblokowywania bootloadera). Dla osób, które siedzą w tych tematach parę(naście) miesięcy, to nic, ale dla newbies, jak ja, to spore wyzwanie. I tak jak pisałem to już wcześniej, nie chciałbym "zbrickować" fona na początku przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne. Oczywiście, że instrukcja. Ponownie proszę o wyrozumiałość. Dla mnie to nowość flashować telefony Xiaomi. Poprzedni telefon to Lumia 1320 - tam po prostu podłączało się telefon do kompa, wybierało oficjalny ROM i po chwili wszystko było zainstalowane i działało. Ale wiadomo wszem i wobec jak M$ traktuje swoich userów, przeszedłem więc na jasną stronę mocy.

Czekam więc na odblokowanie bootloadera, a w międzyczasie będzie sporo do czytania na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, drobney napisał:

...raz ktoś pisze, że trzeba odblokować bootloader, żeby zainstalować MIUIPolska, a potem ktoś inny, że można zrobić to przez TWRP (z kontekstu wynika, że bez odblokowywania bootloadera)...

TWRP to recovery do którego wchodzisz żeby wgrac rom MiuiPolska. Fabrycznie w telefonie masz MiRecovery i jeżeli masz zablokowanego bootloadera to nie zmienisz recovery a bez tego romu. Po prostu nie którzy zaawansowani forumowicze pewnych rzeczy nie piszą, bo jest to dla nich oczywista oczywistość, a ktoś mniej doświadczony czytając ich wypowiedź nie zawsze dobrze ją zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miodeczek, właśnie wlazłem w Recovery i nie ma tam obrazka telefonu z kabelkiem (https://miuipolska.pl/zablokowane-mi4c-i-minote-pro/), więc wychodzi na to, że telefon nie jest zablokowany, prawda?

To teraz prosiłbym tylko o potwierdzenie, że mam skorzystać z poradnika z tego linku: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Pytanie zasadnicze, którą metodę polecacie: fastboot czy Flashify?

No i ostatnie, ale chyba najważniejsze: jeżeli telefon jest jednak zablokowany, to czy podczas wgrywania MIUIPolska dostanę takie info i proces zostanie przerwany bez komplikacji, czy będę mieć cegiełkę?

Edytowane przez drobney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie mogę wejść na stronę aby złożyć wniosek o odblokowanie. Próbowałem już założyć nowe konto tylko na nr telefonu anie na maila i nic nie pomogło. Ma ktoś jakieś pomysły jak dostać się na stronę aby złożyć wniosek o odblokowanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, monsiejowa napisał:

A ja dalej nie mogę wejść na stronę aby złożyć wniosek o odblokowanie. Próbowałem już założyć nowe konto tylko na nr telefonu anie na maila i nic nie pomogło. Ma ktoś jakieś pomysły jak dostać się na stronę aby złożyć wniosek o odblokowanie???

Robiłem wg tego poradnika i nie było większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chciałem odblokować bootloader żeby ostatecznie zainstalować MIUIPolska na moim Redmi Note 3. Niestety podczas procesu pojawia się błąd. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi i co powinienem zrobić dalej jeśli chcę mieć nowy system? Dziekuję! :)

unlockError.png

 

EDIT:

Po przeczytaniu całego tematu jest to chyba problem z weryfikacją, który wystąpił u kilku osób - zatrzymuje się przy 50%. Czy istnieje jakieś rozwiązanie? Próbowałem zrobić to kilkukrotnie i nie daje to rezultatu.

Edytowane przez rtworek
Aktualizacja postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, jedni mówili, że trzeba ustawić lokalizację, inni że trzeba to zrobić na SIM przypisanej do konta. Mnie się udało po paru dniach bez karty w telefonie i bez ustawionej lokalizacji. Wniosek? Trzeba próbować do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem mały babol, na romie stable zrobiłem unlock .... weryfikacja przeszła na zielono- czyli odblokowało wszystkie trzy punkty. I moje pytanie czy jest odblokowany czy nie?  Aktualnie jak przechodzę proces weryfikacji już na wgranym romie dev proces staje na 50%. Natomiast uruchamiając Vol+ Power mam obrazek - telefon z kabelkiem do podłączenia. Czytając forum znalazłem wątek który mówi ze mimo że ten obrazek się pojawia to bootloader jest rozblokowany, dopiero po wgraniu Miui Polska znika. Chciałem wgrać TWRP wg tego https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ od pkt.3.  I tu pytanko czy jeżeli jednak jest blokada zrobię sobie cegłę , czy nie przejdę wgrania TWRP ? Jest inny sposób sprawdzenia czy jest blokada na fonie Mi4C

Edytowane przez robist200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na email taką wiadomość , ktoś wie co ona oznacza, podejrzewam że to może być zmiana security check up z 50 na 100% ale pewny nie jestem

Cytat
亲爱的小米用户*********,您好!


您的小米帐号262878233的密保手机已经被修改为+48*********,详细信息如下:

 

地点:波兰
ip:**.*****.***

如非本人操作,请于三日内点击链接http://s.mi.cn/yApaUF1E提交申诉。(如果链接无法点击,请将它复制并粘贴到浏览器的地址栏中访问)

小米团队

本邮件自动发出,请勿回复,如有疑问,请咨询客服(http://www.mi.com/service/contact

po przetłumaczenie jest tak

Drodzy użytkownicy proso *** *** *** , Hello !

Twój numer konta *** *** *** proso telefon tajne zabezpieczenie zostało zmodyfikowane w celu +48 *** ******, dane przedstawiają się następująco:
Lokalizacja: Polska
IP: **.***.**.***

Jeśli nie mogę zrobić, kliknij na link http://s.mi.cn/yApaUF1E~~HEAD=pobj w ciągu trzech dni do złożenia odwołania. ( Jeśli link nie jest klikalny , skopiuj go i wklej go do przeglądarki pasek adresu dostępu )
Zespół Millet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drobney napisał:

Dawaj :D

 

Tamten problem rozwiązałem stworzył się kolejny ...

po zainstalowaniu systemu przyszedł czas na reboota zrobiłem go i telefon cegła nic ani fastboot nie włączy się ani recover a komputer nie rozpoznaje telefon tylko raz próbował zainstalować sterowniki procesora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...