Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam Xiaomi Redmi Note 3 3/32GB. Dostałam zgodę na odblokowanie bootloadera. Zainstalowałam developerskąwersje jak w tutorialu na miui polska. Pobrałam aplikacje do odblokowania i zrobiłam jak kazali, czyli wyłączyłam telefon, włączyłam fastboot i podłączyłam do USB. Jednak nie czyta że jest podłączone. Po kilku próbach rozłączania i podłączania w końcu pisze że podłączony. Daje Unlock i się ładuje do 50% i lipa. Fasboot mi się wyłącza i telefon się włącza, a moje okno wygląda tak: b2ba98f377.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam Xiaomi Redmi Note 3 3/32GB. Dostałam zgodę na odblokowanie bootloadera. Zainstalowałam developerskąwersje jak w tutorialu na miui polska. Pobrałam aplikacje do odblokowania i zrobiłam jak kazali, czyli wyłączyłam telefon, włączyłam fastboot i podłączyłam do USB. Jednak nie czyta że jest podłączone. Po kilku próbach rozłączania i podłączania w końcu pisze że podłączony. Daje Unlock i się ładuje do 50% i lipa. Fasboot mi się wyłącza i telefon się włącza, a moje okno wygląda tak: b2ba98f377.png

Potrzebujesz chińskiego Dev który jest niezbędny do softow stable. Gdy go wgrasz będziesz mogła odblokować bootloader. Na tą chwilę jest to niemożliwe i stąd ten komunikat.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kedar1333 napisał:

 

Potrzebujesz chińskiego Dev który jest niezbędny do softow stable. Gdy go wgrasz będziesz mogła odblokować bootloader. Na tą chwilę jest to niemożliwe i stąd ten komunikat.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Ale ja właśnie mam chiński dev z ich strony oficjalnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem dwa konta xiaomi, z czego jedno zostało zablokowane z niewiadomych mi przyczyn. Usunąłem to konto, jednak teraz gdy chcę przywrócić ustawienia fabryczne pojawia mi się żądanie wpisania hasła do nieistniejącego już konta. Mam tez to samo gdy próbuję wejść na Mi Account. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego problemu? Aha, telefon ma zablokowany bootloader, czekam na sms odnośnie zgody na ściągnięcie blokady. Może mi ktoś pomóc w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem co Himmeko, tylko że ma Mi4C.

Wyskakuje błąd "couldnt verify device" przy 50%.

Mam chiński dev rom, najnowszy Mi Unlock, te same konta na urządzeniu i w Unlocku, konto 100%secure.

Sprawdziłem jeszcze, działa mi opcja 'find my device' na stronce i.mi.com.

Co może być jeszcze nie tak, że nie chce przejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, a Ja kupiłem nowego Mi4C z jakimś spolszczonym romem i wgrałem libra_ts_twrp_3_0_0_2.img a z jego poziomu zainstalowałem najnowszy rom miuipolska. Czy tzn że ktoś wcześniej w nim grzebał, że bootloader nie jest zablokowany?

Mi4c ma zablokowany bootloader jeśli ktoś go sam zablokuje.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2016o00:28, mpyro napisał:

Ja mam taki problem.Mianowicie wchodzę na swoje konto i mam 75% security check up.Musze uzupełnic ostanią pozycje czyli security question. Dochodzę do momentu jak ma dojść do mnie sms z kodem ,ale nic nie dochodzi.Mam ten sam numer telefonu jakim zakładałem konto.Próbuje poprzez ten niby formularz,ale po wpisaniu kodu weryfikacyjnego pokazuje mi ze konto nie istnieje.Jak nie istnieje jak własnie na nim jestem.Numer telefonu uzywam obecnie z Iphonem ,ale czy to ma znaczenie.?

mam to samo nie dochodzi do mnie sms z kodem i nie wiem co teraz ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2016o13:01, eject napisał:

mógłby ktoś sprawdzić czy dochodzą mu smsy przy próbie zmiany email lub security question?

U mnie dochodzą bez problemu.

 

Miał ktoś jeszcze ten problem co mój, że ma zgodę, ale nadal staje unlock na 50% i nie chce weryfikować? Zgodę dostałem w zeszłym tygodniu, wszsytkie połączenia i aktywności konta mam dobrze zrobione, a cały czas wywala że nie może zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DODATKOWE INFO!

Przed chwilą udało mi się odblokować.

1. Wyjąłem drugą kartę sim, tą nieprzypisaną do konta.

2. Wyłączyłem antywirusa.

I poszło.

Dodatkowo sprawdźcie jeszcze na stronie i.miui.com, czy wasz telefon jest połączony i działa np. funkcja find my device.

Edytowane przez mrkubix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odblokować telefon to musi być w nim karta SIM z przypisanym do konta numerem czy telefon może być bez karty SIM? Wczoraj mi wrócił z gwarancji i chinczyki wygrali najnowszy ROM i zablokowali telefon Mi4C

Wysłane z mojego Lenovo X2-CU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym osobom, mimo że spełniają wszystkie wymagania i ogarniają procedurę do odblokowania, nadal może wyskakiwać błąd na 50% przy weryfikacji konta. Na głównym forum miui jest temat gdzie można zgłosić takie przypadki, w mojej sytuacji akurat pomogło, więc wrzucam tutaj

Link: http://en.miui.com/thread-223915-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, atomizer3 napisał:

Niektórym osobom, mimo że spełniają wszystkie wymagania i ogarniają procedurę do odblokowania, nadal może wyskakiwać błąd na 50% przy weryfikacji konta. Na głównym forum miui jest temat gdzie można zgłosić takie przypadki, w mojej sytuacji akurat pomogło, więc wrzucam tutaj

Link: http://en.miui.com/thread-223915-1-1.html

ale co pomogło ? co zrobiłeś?

bo akurat też  mam weryfikacje do 50 % i ... koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎03‎-‎04o07:40, Acid napisał:

Instalacja romu dev china lub aktualny miflash

Wysłano z Mi4c

tyle, że w poradniku Instalacja MIUI 2015 w metodzie 2 jest m.in. napisane: "Instalacja wymaga dostępu do ROOT w posiadanym systemie (Panel sterowania > Uprawnienia > Root).Jeśli nie mamy ROOT musimy pobrać chiński rom dev i zainstalować przez Updater:"  @AcidDobrze, że w innym temacie uściśliłeś: Blokadę bootloadera w Mi4c robi rom dev chiński od 6.1.14 bo w poradniku jest link do 5.12.17, nie dawało mi to spokoju ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help

1) Otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera..

2) Zainstalowałem rom dev stąd http://www.miui.com/download-308.html

3) Moja wersja MIUI to 6.3.3. Beta

4) powiązałem moje konto xiaomi z telefonem.

I dalej nie mogę odblokować bootloadera. Po 50% przerywa. Pojawia się komunikat "can't get info connect again" Czy robię coś źle czy zgłaszać?

Edytowane przez pasiker1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupełnie na poważnie-przez wszystkie posty mimo wszystko przewija się sugesti, że przy zablokowanym bootloaderze(objawy: tel nie wstaje, wyświetla się ikona miui; naciśnięcie power i volume+ wyświetla się telefon z kabelkiem usb;  power i volume -fastbot) da się zainstalować jakiś dev chińki. Czy ja dobrze kumam czy nie kumam?

 Tzn mogę mieć tel z chińskim romem?

Edytowane przez johny303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Działa wam ta stronka  http://unlock.update.miui.com

bo u mnie wyskakuje cały czas ze (Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań) lub przenosi mnie nieraz na stronę miui.com do logowania. Próbowałem na kilku komputerach i smartfonach lecz wszędzie to samo.

Jak ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam problem z odblokowaniem bootloader'a na Mi4c. Przy postępie 50% pokazuje mi komunitakt:  „Couldn’t verify device. Current account is diffrent from the info on the device”. Jak ktoś miał podobny problem lub wie co może go powodować to proszę o POMOC. Dodam, że na telefonie i w MiFlashUnlock są te same konta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, redzi84 napisał:

Cześć, Mam problem z odblokowaniem bootloader'a na Mi4c. Przy postępie 50% pokazuje mi komunitakt:  „Couldn’t verify device. Current account is diffrent from the info on the device”. Jak ktoś miał podobny problem lub wie co może go powodować to proszę o POMOC. Dodam, że na telefonie i w MiFlashUnlock są te same konta :)

miałem to samo, ze 10 razem poszlo... unlock succes lecz niestety wygląda że nie success bo nie moge zainstalowac twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kurier przyniósł Mi-4c więc zaczynam przygodę. I na początku proszę o wyrozumiałość i pomoc ze zmianą MIUI na MIUIPolska. Jest parę poradników, ale praktycznie w każdym są jakieś nieścisłości/niedokładności. Boję się, że mogę już na samym początku uwalić telefon, dlatego zacznę od tego, jak mam sprawdzić, czy bootloader jest zablokowany? Wersja MIUI 7.0 | Stable 7.0.15.0(LXKCNCI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Acid napisał:

Przeczytaj stronę MIUIPolska.pl i FAQ.

Wysłano z Mi4c

Acid podpowiesz mi coś odnośnie mojego problemu z Mi Flash Unlock? Mam takie powiadomienie przy 50% postępu: „Couldn’t verify device. Current account is diffrent from the info on the device”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

mam odblokowanego bootloadera i jak wchodzę w "Panel sterowania", potem w "Uprawnienia", to pokazuje mi się:

Autostart

Uprawnienia

Instalator USB

Udziel dostępu do ROOT

Jak wejdę w "Udziel dostępu do ROOT", to pokazuje się ekran z chłopkiem z kościami i poniżej jest tekst "Allowing root access is extremely risk and may expose your device and personal data to attacks from malicious apps. You agree that you are solely responsible for any damage to your device or loss of data that may result from allowing root access."

Pod tekstem jest pole do zaznaczenia "I understand the risks of root access" i jak to zaznaczę to mam aktywny przycisk z napisem na czerwono "Root access", naciskam go ale pisze, że "Couldn't get root access", "This app couldn't get root access. Try again."

Mam pytanie co to jest, lub do czego to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Acid napisał:

Przeczytaj stronę MIUIPolska.pl i FAQ.

Wysłano z Mi4c

Czy zanim przeczytam całą stronę MUIPolska.pl i FAQ, dostanę odpowiedź na pytanie, czy za pomocą TWRP można zainstalować MIUIPolska nawet z zablokowanym bootloaderem i czy telefon po takiej instalacji działa tak samo jak przy instalacji na odblokowanym bootloaderze?

Dopytuję się, bo np. tutaj, Acid, mam nadzieję, że mogę się zwracać bezpośrednio po nicku :D, piszesz

A 2 posty dalej czytamy:

Dlatego też pisałem w moim pierwszym poście na tym forum, że dużo jest nieścisłości i niedokładności w opisach zmiany ROMu na MIUIPolska, więc nie chciałbym uwalić już na początku tego fajnie zapowiadającego się nabytku. Zrozumcie mnie, bądźcie wyrozumiali i pomóżcie.

Edytowane przez drobney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...