Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

Jak loguje się w aplikacji na moje konto to zgoda jest więc to nie sterowniki tylko brak zgody. I tak, mój telefon odblokowywalem już dawno więc zrobię tym sposobem. Nie ma na co czekać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pomożecie

wszedłem w konsolę wszystko jest widoczne. JAk wchodze w miflash versja 2016.08.30.0 i robię refresh to mam napis; Określone rzutowanie jest nieprawidlowe.

11 godzin temu, FromWP napisał:

Zainstaluj wersję dev, global lub china. Tam będziesz miał w opcjach programistycznych status blokady Mi, zalogujesz się w nim ponownie i odblokowanie powinno przejść (jeżeli masz poprawne sterowniki fastboota). MiPcSuite to możesz użyć jedynie chińskiej wersji do wygrania romu.

Global jest tylko stable, a dev china nie chce się zainstalować 'bo nie można zweryfikować pliku aktualizacji."

43 minuty temu, mikiciuk81 napisał:

Pomożecie

wszedłem w konsolę wszystko jest widoczne. JAk wchodze w miflash versja 2016.08.30.0 i robię refresh to mam napis; Określone rzutowanie jest nieprawidlowe.

zapomniałem dodać że mam redmi note 3pro

W tryb EDL też nie udało mi się wejść. Już wyczerpałem chyba wszystkie możliwości.

Od początku. Żeby zainstalowaćdev rom musiałem "reboot edl" więc pojechałem wg tego poradnika http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html , ale on nie zadziałał, po prostu restartuje mi telefon. Więc nie zainstaluję deva, bo nie rebootne edla (http://en.miui.com/thread-247981-1-1.html), a żeby odblokować bootloader muszę w opcjach programistycznych zezwolić na odblokowanie OEM, czego nie ma na global stable. Jestem w d*pie... ktoś jakieś pomnysły?

Tylko to w sumie wszystko pomysły na mi5, a ja mam tego mi5s. Nawet nie wiem czy to robi jakąś różnicę. Pozostaje mi to przesłać Acidowi omg

Edited by saimon

Przy próbie zawnioskowania o odblokowanie mam komunikat:

Unlocking reason should contain at least 10 characters

Uzupełniam w następujący sposób:

Screenshot_2017-03-15-00-43-43-391_com.android.browser.thumb.png.4be17b9c1c43feaf941113e5cfd32665.png

7 godzin temu, saimon napisał:

Global jest tylko stable, a dev china nie chce się zainstalować 'bo nie można zweryfikować pliku aktualizacji."

Nie przez aktualizacje, tylko w edl za pomocą kabla, albo mipcsuite chińskie. Albo poczekaj na nowszy stable, lub daj zarobić Acidowi.

Edited by FromWP
  • Like 1

3 godziny temu, FromWP napisał:

Nie przez aktualizacje, tylko w edl za pomocą kabla, albo mipcsuite chińskie. Albo poczekaj na nowszy stable, lub daj zarobić Acidowi.

Ang mi pcsuite w ogóle nie chce mi się połączyć z telefonem. Zainstaluje jeszcze teraz to chińskie i dam znać za moment 

1 minutę temu, saimon napisał:

Ang mi pcsuite w ogóle nie chce mi się połączyć z telefonem. Zainstaluje jeszcze teraz to chińskie i dam znać za moment 

Nie wiem czy wszystko działa, ale z telefonem podłączonym w trybie recovery rom daje się wgrać. Może to ci pomoże, przetłumaczyłem jedną stronę.

https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876

@FromWP, niestety chińskie mi pc suite również daje info o tym, żebym podłączył telefon przez usb, a jest podłączony, Może jest to związane z tym, że nie mają jeszcze wsparcia dla androida 6.0 :/

Znajdź ręcznie sterowniki na internecie i zainstaluj też miałem taki problem na win 10

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Widzi go , ale jako najnowszą werjsę oprogramowania pokazuje mi to co już mam. Zrobię "wyczyść dane" potem wgram china dev.

Ciekawe co sie stanie po downgradzie do china dev:P

Niestety downgrade jest niemożliwy :) Wybieram plik do flasha i jedyne opcje to  coś w rodzaju "wybierz ponownie" lub powrót. Najpierw jakiś czerwony monit, w sumie mało to ważne jeśli i tak nie da się tego zrobić :/

Edited by saimon

25 minut temu, wujek22 napisał:

Znajdź ręcznie sterowniki na internecie i zainstaluj też miałem taki problem na win 10

Tyle że ja mam win 7 x64 i raczej w tej kwestii wszystko jest okay

24 minuty temu, saimon napisał:

Niestety downgrade jest niemożliwy :) Wybieram plik do flasha i jedyne opcje to  coś w rodzaju "wybierz ponownie" lub powrót.

To pozostaje kabel deep flash, Acid, albo czekanie na nowszy oficjalny rom na którym może da się odblokować.

Witam, czy ktoś miał takie info. (załącznik)
-Mam wersje MIUI 6.12.22.
-Dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera.
-Debugowanie USB włączone.
-Pozwolenie na instalacje OEM (nie mam takiej linijki w opcjach programistycznych).

Chce zainstalować najnowsze MIUI jak dotąd szło gładko ale teraz już się gubię jak z tym najnowszym androidem to trzeba zrobić. 

2017-03-15_135938.png

Edited by sinsk

Według co jest napisane w pierwszym poście w MIUI 7.3.9 to instalacja najnowszego z 6.12.22 jest możliwa normalnie przez recovery/aktulizacje a później po tym automatycznie bootloader zostanie zablokowany

3 godziny temu, sinsk napisał:

Witam, czy ktoś miał takie info. (załącznik)
-Mam wersje MIUI 6.12.22.
-Dostałem pozwolenie na odblokowanie bootloadera.
-Debugowanie USB włączone.
-Pozwolenie na instalacje OEM (nie mam takiej linijki w opcjach programistycznych).

Chce zainstalować najnowsze MIUI jak dotąd szło gładko ale teraz już się gubię jak z tym najnowszym androidem to trzeba zrobić. 

Eeeee. Wgrasz nowszy update i znowu będziesz odblokowywał BL? :D 

Siema, występować o pozwolenie na odblokowanie bootloadera zanim jeszcze telefon przyszedł? Zamówiłem i opłaciłem redmi 4 pro od goldwaya 14 marca. Dziś 15. Juz ktoś tak robił z tego co mi się zdaje. Jest sens? 

6 godzin temu, galakty napisał:

Eeeee. Wgrasz nowszy update i znowu będziesz odblokowywał BL? :D 

Jest napisane, że po wgraniu najnowszego room BL zostanie zablokowany. A kupiłem telefon już z wgranym Miui, ale oficjalnie nigdy nie odblokowywalem BL. Teraz chciałem to zrobić przed wgranie najnowszej wersji ale wyskakuje właśnie taki błąd. Pozatym bez tego nie wgram nowegoTWRP. 

Edited by sinsk

10 godzin temu, sinsk napisał:

Jest napisane, że po wgraniu najnowszego room BL zostanie zablokowany. A kupiłem telefon już z wgranym Miui, ale oficjalnie nigdy nie odblokowywalem BL. Teraz chciałem to zrobić przed wgranie najnowszej wersji ale wyskakuje właśnie taki błąd. Pozatym bez tego nie wgram nowegoTWRP. 

Człowieku, przeczytaj jeszcze raz... Odblokujesz teraz, wgrasz nowsze miui (na androidzie 7) i znowu będziesz musiał odblokować... 

Jedziesz według tematu co teraz wkleiłem, robisz wszystko po kolei, potem wgrywasz przez TWRP nowego Andka i odblokowujesz oficjalną metodą.

• Like 1

Witam,:-)

Dwa tygodnie temu odblokowałem Redmi Note 3 Pro SE (Kate) Wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Teraz zakupiłem Mi5s Plus i chciałem go odblokować. Mam problem z wysłaniem formularza z prośbą o odblokowanie. Z poziomu Chroma nie po kliknięciu Unlock Now zamiast formularza do wypełnienia przenosi mnie na stronę gdzie mogę pobrać program Mi Unlok. Z poziomu Edge przenosi mnie na stronę z formularzem ale nie mogę się zalogować na konto i przesłać wniosku mimo wpisania poprawnych danych. Dane są na 100% ok bo z poziomu przeglądarki loguję się nimi bez problemu. Czy może ktoś mi pomóc w wysłaniu tego wniosku?

Dzięki za odpowiedź. Niestety czyszczenie ccleanerem nic nie dało. Na innym komputerze i telefonie jest to samo. Zawsze mam komunikat  Please input correct name . niezależnie czy wpiszę login, e-maila czy numer Xiaomi. Z poziomu przeglądarki na konto loguję się bez żadnego problemu. Chyba będę musiał się poddać.

Cześć wszystkim, czy można zmienić adres e-mail przypisany do konta miui? Założyłem na mailinatorze bo nie sądziłem, że kiedyś będzie mi potrzebny... :P

14 godzin temu, err1911 napisał:

Witam,:-)

Dwa tygodnie temu odblokowałem Redmi Note 3 Pro SE (Kate) Wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Teraz zakupiłem Mi5s Plus i chciałem go odblokować. Mam problem z wysłaniem formularza z prośbą o odblokowanie. Z poziomu Chroma nie po kliknięciu Unlock Now zamiast formularza do wypełnienia przenosi mnie na stronę gdzie mogę pobrać program Mi Unlok. Z poziomu Edge przenosi mnie na stronę z formularzem ale nie mogę się zalogować na konto i przesłać wniosku mimo wpisania poprawnych danych. Dane są na 100% ok bo z poziomu przeglądarki loguję się nimi bez problemu. Czy może ktoś mi pomóc w wysłaniu tego wniosku?

Jeśli przenosi się od razu do pobrania miunlock to oznacza, że zgodę już masz .

9 godzin temu, china92 napisał:

Cześć wszystkim, czy można zmienić adres e-mail przypisany do konta miui? Założyłem na mailinatorze bo nie sądziłem, że kiedyś będzie mi potrzebny... :P

Można. Logujesz się https://account.xiaomi.com i masz opcję "change"

Panowie zakupiłem dla żonki Redmi Note 4 x oczywiście zablokowany.

Uzyskałem zezwolenie , wszystko cacy jednakże przy próbie odblokowania wiesza mi się proces na 50% i koniec .

Posiadam rom o oznaczeniu Global V8.1.15.0.MCFMIDI.

Cy idzie jakoś temu zaradzić?

23 godziny temu, err1911 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Niestety czyszczenie ccleanerem nic nie dało. Na innym komputerze i telefonie jest to samo. Zawsze mam komunikat  Please input correct name . niezależnie czy wpiszę login, e-maila czy numer Xiaomi. Z poziomu przeglądarki na konto loguję się bez żadnego problemu. Chyba będę musiał się poddać.

Usuń polskie znaki z imienia i nazwiska w informacji konta. Jeśli masz wpisane imię i nazwisko to w formularzu wklep bez spacji. Mi wystarczyło usunąć ł bo miałem uzupełnione tylko imię.

39 minut temu, preston2009 napisał:

Usuń polskie znaki z imienia i nazwiska w informacji konta. Jeśli masz wpisane imię i nazwisko to w formularzu wklep bez spacji. Mi wystarczyło usunąć ł bo miałem uzupełnione tylko imię.

W jakim celu wpisywać tam swoje nazwisko?

14 minut temu, akte napisał:

W jakim celu wpisywać tam swoje nazwisko?

Możesz wpisać nazwisko męża.

• Like 1