Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

23 godziny temu, Acid napisał:

Niemożliwe. Podajesz mu zip z dysku. 8.2 chiński.

Z Mi5

Jak wrócę rano z pracy to wrzucę screena.

Tak to wygląda.

mipcsuite.JPG

Edited by s4kron

Odblokowałem jeden telefon, teraz chce odblokować drugi z tego samego konta. Czy można jakoś skrócić ten czas oczekiwania 30 dni po odblokowaniu urządzenia?

Odblokowałem jeden telefon, teraz chce odblokować drugi z tego samego konta. Czy można jakoś skrócić ten czas oczekiwania 30 dni po odblokowaniu urządzenia?

Tak, przenieść się w czasie, albo założyć drugie konto.

Wysłane z MI5

A ja utknalem przy aplikowaniu z prośbą o odblokowanie... Wszystko wypełniłem przeszedłem dalej i teraz już ok 1h czekam na SMS-a z kodem by dokończyć i wysłać prosbe. Czy to tak długo trwa? Już szukałem w ustawieniach SMS czy coś jest nie tak... ale przy logowaniu do konta xiaomi też wysłało mi SMS-a o potwierdzenie i przyszedł w ciągu paru sekund.

@piootr podobno sms może nie przyjść, możesz sprawdzić w samej aplikacji miunlock po zalogowaniu czy masz zgodę czy nie.

10 minut temu, slimdick napisał:

@piootr podobno sms może nie przyjść, możesz sprawdzić w samej aplikacji miunlock po zalogowaniu czy masz zgodę czy nie.

Nawet ten? To jak zakończyć i wysłać formularz? IMG_20170310_181523.thumb.jpg.67d35700ee0b50dd8cf45d6b42d4b65f.jpg

@piootr ale mi to wygląda na sms weryfikacyjny do konta mi , włączyłeś pewnie dodatkowe zabezpieczenie tylko ciekawe po co ;) 

7 minut temu, piootr napisał:

@slimdick tzn jakie zabezpieczenia? Jak to g.. wyłączyć by ten cholerny SMS przyszedł? ;)

Przyszedł SMS... Chyba płynął kontenerem z Chin!!! :/

4 minuty temu, piootr napisał:

@slimdick tzn jakie zabezpieczenia? Jak to g.. wyłączyć by ten cholerny SMS przyszedł? ;)

Ok już sobie przypomniałem jednak jakiś sms przychodzi weryfikacyjny, myślałem że czekasz na samą informacją o zgodzie. Ja nie miałem z tym żadnego problemu od razu był ten sms. Poszukaj może ktoś już miał taki przypadek. 

Witam! Jaką wersje miuipolska/xiaomi.eu mogę zainstalować przez Mi flash? Tak, aby wszystko działało, najnowszą wersję zainstaluje poprzez aktualizator 

Napiszę może coś odnośnie konieczności nabijania postów na forum . Skoro trzeba również pisałem . W ciągu trzech dni miałem rangę gold , 200 pare postów nabiłem . W nagrodę za " zasługi " zbanowano mi koto ma forum . Stwierdziłem że już z tego konta nie odblokuję fona i założyłem nowe  , nabiłem 30 pare postów . Po około tygodniu spróbowałem odblokować telefon na zbanowanym koncie - okazało się że mam zgodę , sms żadnego nie miałem .

11 minut temu, mietek440 napisał:

Napiszę może coś odnośnie konieczności nabijania postów na forum . Skoro trzeba również pisałem . W ciągu trzech dni miałem rangę gold , 200 pare postów nabiłem . W nagrodę za " zasługi " zbanowano mi koto ma forum . Stwierdziłem że już z tego konta nie odblokuję fona i założyłem nowe  , nabiłem 30 pare postów . Po około tygodniu spróbowałem odblokować telefon na zbanowanym koncie - okazało się że mam zgodę , sms żadnego nie miałem .

Z tym nabijaniem postów to po prostu "głupota ludzka nie zna granic". Prędzej się bana i blokady dorobicie. Nie wiem kto to wymyślił i zapodał.

Taka informacja powinna być w pierwszym poście , ja całości nie czytałem i jestem pewien że reszta też nie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@FromWP całe forum en.mium.com to jeden wielki spam, co wątek to koleś jeden z drugim umieszcza kilkanaście postów thanks super itp, IQ krokodyla :D 

• Like 2

1 minutę temu, slimdick napisał:

@FromWP całe forum en.mium.com to jeden wielki spam, co wątek to koleś jeden z drugim umieszcza kilkanaście postów thanks super itp, IQ krokodyla :D 

Wiem, a to głównie przez powielaną głupotę z nabijaniem postów.

Ja nie nabijałem żadnych postów, po prostu uzupełniłem w całości konto, potem złożyłem wniosek o odblokowanie i SZCZERZE napisałem czemu chce odblokować telefon, w przeciągu 4-5 dni dostałem zgodę.

@FromWP przez 6 lat nie umieściłem tam ani jednego postu a zgodę dostałem po minucie przy podstawowej randze ;) Nie wiem kto wymyślił że się szybciej dostanie zgodę przy wyższej randze ? A kolejna sprawa to te logowanie na telefonie że trzeba zlokalizować telefon itp. bzdury, nigdy tej opcji nie uruchomiłem i telefon odblokowany. A jeszcze teraz na xda coraz więcej osób potwierdza że odblokowują bootloader na Resurrection Remix w MI4C, tylko wgrywają upgrade FW do 7.0. Tak że wychodzi na to że te wszystkie teorie to są z palca wyssane.

@slimdick. Mialem to samo, zero postow zgoda w doslownie 10 minut, fakt ze bylo to jakies 6 miesiecy temu, ale mysle ze nic sie nie zmienilo

No właśnie więc po co to wszystko?

Te nabijanie postów należy usunąć z tego tutka bo tylko myli nowych usherów i sprawia problemy.

Takie procedury to chyba tylko ma xiaomi z tym swoim programikiem i logowaniem na konto. Jak odblokowałem oficjalnie Moto to trwało to 5 minut. Instrukcja na jednej stronie, odpal adb, wklep komendę , wklej to co wyskoczyło do okienka naciśnij send i po chwili miałem kod odblokowania na mailu i ponownie komenda w adb i gotowe. Jedynie co mnie poinformowali że tracę gwarancję zdejmując blokadę,a xiaomi to trzeba wysyłać prośbę i łaskawie czekać na zgodę :D 

Spoiler

C:\adb>adb reboot bootloader

C:\adb>fastboot oem get_unlock_data
...
(bootloader) 3A95030055264574#5A583142323338
(bootloader) 58364200585431303231000000#9B49
(bootloader) 907B919D36E9A5425A99C7C8B5CD8E6
(bootloader) 40077#4364C90312000000000000000
(bootloader) 0000000
OKAY [  0.274s]
finished. total time: 0.277s

C:\adb>fastboot oem unlock KNMGXLBPCKTVHNEJEAIG
...
(bootloader) Unlock code = KNMGXLBPCKTVHNEJEAIG

(bootloader) Unlock completed! Wait to reboot

Niestety nasze forum to druga skrajność. Każdy ma swoje zdanie i musi je innym objawić. Nawet jak to jest "pure nonsens'.

Ja w piątek wieczorem wysłałem prośbę o zgodę a w sobotę rano chciałem zobaczyć czy się odblokuje bootloader i o dziwo odblokował się a nawet żadnego SMSa nie dostałem z pozwoleniem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎07 o 23:19, mackur napisał:

Mam to samo co kolega s4kron.

Mi5S, MIUI GLobal 8.0.3.0 (MAGMIDI)

udało się cos zaradzić ?

Nic się nie udało, trzeba czekać na aktualizację Globala (nie wiadomo kiedy będzie) lub kablem wymusić edl i wygrać cn rom.

"couldn't verify device

current account is different from the account info on the device"

To jest info z Miflashunlocker, pomimo że to na pewno to samo konto.

W menadżerze urządzeń "android composite adb interface".

Poza tym parę informacji jest niejasnych. Mam wersję miui global 8.0 Stabilna 8.0.3.0(magmidi). Co jeszcze mogę robić źle. Zgodę mam ( po kliknięciu w link z miulockiem od razu przerzuca mnie do ściągnięcia programu). 

MiPcSuite nie widzi mojego mi5s....pisze żebym go zaktualizował

ściągam właśnie global stable i zaraz to zflashuje

Edited by saimon

9 minut temu, saimon napisał:

MiPcSuite nie widzi mojego mi5s....pisze żebym go zaktualizował

Zainstaluj wersję dev, global lub china. Tam będziesz miał w opcjach programistycznych status blokady Mi, zalogujesz się w nim ponownie i odblokowanie powinno przejść (jeżeli masz poprawne sterowniki fastboota). MiPcSuite to możesz użyć jedynie chińskiej wersji do wygrania romu.

Panowie a takie pytanko bo czekam na sms z potwierdzeniem mozliwosci odblokowania bootloadera i w aplikacji sprawdzam na biezaco ale wciaz " couldn't verify device ". Czy mozna by to odblokowanie zalatwic w ten sposob ze odblokuje ten telefon dziewczyny z mojego konta ktorego uzywam na co dzień ? a potem po zainstalowaniu juz wszystkiego z powrotem zaloguje jej telefon na to jej konto ktore nie ma pozwolenia na odblokowanie ?

6 minut temu, miniek15m napisał:

Czy mozna by to odblokowanie zalatwic w ten sposob ze odblokuje ten telefon dziewczyny z mojego konta ktorego uzywam na co dzień ? a potem po zainstalowaniu juz wszystkiego z powrotem zaloguje jej telefon na to jej konto ktore nie ma pozwolenia na odblokowanie ?

Możesz tak zrobić, o ile minęło te 30 dni od momentu odblokowania twojego telefonu. Tylko nie wiadomo czy ten komunikat wynika z braku zgody czy innych wymogów, lub sterowników fastboota.