Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, art12 napisał:

Nie trzeba mieć zweryfikowanego konta na 100%. Wystarczy surowe po założeniu.
Nie trzeba mieć nawet telefonu, który chcesz odblokować przy składaniu prośby.


Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

Jedyne co trzeba to mieć dostęp do karty SIM którą podamy w wniosku,bo przyjdzie SMS z kodem który trzeba wpisać w wniosku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LolQ9 napisał:

Haa! Działa! Polecam, potwierdzam. Powinni to co napisałeś dodać do pierwszej strony tego poradnika i oznaczyć na czerwono!
Dzięki śliczne, stawiam flache :D

Nie ma sprawy. Generalnie poradnik jest fajnie napisany ale kilka stwierdzeń jest chyba w trosce o użytkowników, tak jak 100% security check - w cale nie trzeba tyle mieć, odblokowanie bootloadera nie usuwa żadnych danych, wcale nie trzeba mieć global dev żeby odlokowac bootloader itd. Ala podsumowując poradnik mi również bardzo pomógł bo działa poprawnie tylko można niektóre kwestie szybciej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy zgoda na odblok jest czasowa? Czy jeśli dostanę zgodę to mogę zrobić odblok za jakiś czas?

Pytam bo zamówiłem mi5s i zastanawiam się czy już składać prośbę o odblokowanie BL, czy jeszcze czekać, bo Chińczyki świętują nowy rok i IBG nie wysyła paczek do 4 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, majdan12 napisał:

Jedyne co trzeba to mieć dostęp do karty SIM którą podamy w wniosku,bo przyjdzie SMS z kodem który trzeba wpisać w wniosku.

Do mnie nie doszedł SMS, więc polecam próbować tydzień po tygodniu na własną rękę zrobić odblok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, LolQ9 napisał:

Do mnie nie doszedł SMS, więc polecam próbować tydzień po tygodniu na własną rękę zrobić odblok ;)

No ale żeby wysłać wniosek trzeba odczytać kod z SMS.

Ty pomyślałeś o tym SMS który nas informuje że dostaliśmy pozwolenie :-D a to jest możliwe że nie będzie SMS i można sprawdzać sobie w MiFlashUnlock czy mamy uprawnienie do odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 21:49, Ostry777 napisał:

Nie mogę tego zrobić. Dostaję komunikat, ze uwierzytelnienie nie jest teraz możliwe. Spróbuj za dwie minuty. Ale tak się dzieje od wczoraj. Mam zgodę na odblokowanie, konto Xiaomi na 100% i najnowszy global developer rom wgrany miflashem. Robiłem też format systemu. Konto mam na telefonie dodane i aktywowane (sms sie wysłał). Loguję się na to samo konto co na i.mi.com. Pomysłów na rozwiązanie brak. 

Dodam, ze chodzi o Redmi note 3 pro SE.

 

Cytat

Spróbuj tego bo mi pomogło:

Spoiler

 

Unlocking Bootloader Procedure 
China & Global Stable and Developer ROM (new):
Please make sure you're on official MIUI ROM to unlock
 
What you should do after you received the approval SMS?
1) Settings---> About phone---> MIUI Version (Tap on it to enable developer option).
 
2) Settings---> Additional settings---> Developer option and bind your approved Mi account under Mi Unlock Status. This works on latest China & Global Stable and Developer ROM. For those who don't see this option please check out next tutorial and unlock in Developer ROM
 
3. Log into the Mi account which has acquired unlocking permission on your device

4. Turn off your device, press the Power button and Volume - button at the same time to enter bootloader mode 

5. Log into the unlocking tool on PC with the same Mi account. Connect the device with the PC using USB cable

6. Press 'Unlock'. The unlocking process will complete in about 10 seconds

 

 

 

 

Edytowane przez przemekamag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taki problem....
Korzystałem z konto xiaomi  A a obecnie używam konto B. 
To konto mam zaktualizowane na 100% w zabezpieczeniach a konto B w ustawieniach ma nawet usunięty mój obecny numer.
Gdy proszę o odblokowanie konta B dostaje je w w sms potwierdzającym dostaje informację, że dostałem pozwolenie na odblokowanie konta A....
Co ma zrobić ?
 

EDIT: Poradziłem sobie ;)

Edytowane przez rm_125
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem Note 3 Pro z odblokowanym bootloaderem. Niestety się zepsuł a sprzedawca zaproponował wymianę na Note 4. Chciałem odblokować w nim bootloadera. Zgodę miałem na konto z poprzedniego telefonu. I chyba dalej obowiązuje bo jak wchodzę ponownie w procedurę uzyskania zezwolenia  to od razu przekierowuje mnie na stronę z pobraniem Mi unlock. Odpalam program, idzie do 50% i wyświetla się  to co dołączyłem w załączniku. Ktoś coś poradzi co z tym zrobić ??

Screenshot 2017-01-28 11-38-33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, art12 napisał:

Tak, radzimy zapoznać się z poradnikiem lub tym wątkiem aby nie powielać odpowiedzi na to samo pytanie zadane po raz tysięczny :)

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

Z poradnikiem się zapoznałem i to nie jednokrotnie odblokowałem już 7 telefonów w tym że każdy miał zgodę na swoje konto. A poradnik nie dokońca przekazuje stan faktyczny.

Dlatego zadaje pytanie a skoro nie umiesz na nie odpowiedzieć to może lepiej nie pisać nic... ??

 

Sprecyzuje pewne fakty.

W poradniku jest :

Cytat

Pamiętajcie o zalogowaniu się na konto Xiaomi (które otrzymało pozwolenie odblokowania) na telefonie, który chcemy odblokować!

Jestem zalogowany

 

Cytat

*Jeśli dostaniemy odmowę, to następny wniosek można dopiero złożyć za 30 dni. Tak samo jeśli posiadamy drugie urządzenie musimy poczekać. Podsumowując: jeden wniosek jest dla jednego urządzenia raz na 30 dni dla jednego konta Xiaomi. (podziękowania dla @HKR1987 - źródło: http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html)

Odmowy nie miałem na to konto. Co muszę sprecyzować zgodę mam gdzieś z Czerwca zeszłego roku i praktycznie od razu odblokowałem telefon. Wiec 30 dni dawno minęło a tak jak wspomniałem próbowałem wystąpić jeszcze o jedną zgodę ale po kliknięciu Unlock now przekierowuje na stronę z logowaniem, po zalogowaniu od razu przerzuca do strony z pobraniem Mi Unlock. Więc zakładając że muszę wystąpić o jeszcze jedną zgodę to jak w tym wypadku to zrobić ??

 

Screenshot 2017-01-28 12-53-43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cimek napisał:

A poradnik nie dokońca przekazuje stan faktyczny

Bo musisz uruchomić opcje programistyczne i tam zalogować się dodatkowo na to samo konto w sekcji status blokady mi. Od niedawna dodatkowy wymóg. Bez tego jest komunikat o różnych kontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Bo musisz uruchomić opcje programistyczne i tam zalogować się dodatkowo na to samo konto w sekcji status blokady mi. Od niedawna dodatkowy wymóg. Bez tego jest komunikat o różnych kontach.

Czytałem to na poprzedniej stronie ale nie za bardzo mogłem to przetłumaczyć po angielsku co w tych opcjach programistycznych trzeba zrobić. Opcje programistyczne mam włączone szukam tej sekcji ale nie mam czegoś takiego jak " status blokady mi " . To powinno się znajdować w opcjach programistycznych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Tak, masz na pewno oficjalny najnowszy rom?

Też pomyślałem przed chwilą o tym że chyba aktualizację trzeba zrobić. Telefon jest w wersji Global. Zrobię aktualizację bo jest i sprawdzę wtedy. Pewnie tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cimek napisał:

Też pomyślałem przed chwilą o tym że chyba aktualizację trzeba zrobić. Telefon jest w wersji Global. Zrobię aktualizację bo jest i sprawdzę wtedy. Pewnie tu tkwi problem.

Po aktualizacji, nie wiem ale może ja nie dowidzę ale tego nie widzie....

 

 

Screenshot_2017-01-28-14-35-00-279_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-38-44-829_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-38-52-029_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-38-58-327_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-39-04-370_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-39-14-294_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-39-25-484_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-28-14-39-32-023_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Tak, masz na pewno oficjalny najnowszy rom?

Mnie ciekawi dlaczego nie ma tej opcji..... Twierdzisz że powinna być to dla czego tu jej nie ma??

 

4 minuty temu, wajs napisał:

Widzę, że debugowanie usb nie włączone, może to pomoże. 

Próbowałem też z debugowaniem nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cimek napisał:

Mnie ciekawi dlaczego nie ma tej opcji..... Twierdzisz że powinna być to dla czego tu jej nie ma??

Powinna być, może jest tylko na global dev. Co do debugowania to nie ma znaczenia, miało by jakbyś chciał przechodzić do fastboot z uruchomionego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cimek napisał:

Czy mogę cię prosić o podrzucenie jakiegoś tutoriala do tego ??

Tu masz toturial dla Redmi 3/pro, procedura taka sama tylko rom dla swojego potrzebujesz.

https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

A najnowszy rom global dev fastboot dla twojego telefonu znajdziesz tu:

http://en.miui.com/a-234.html

W opcjach programistycznych coś takiego powinno być:

Screenshot_2017-01-28-15-37-00-874_com.android.settings.pngScreenshot_2017-01-28-15-37-16-138_com.android.settings.png

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...