Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zapragnąłem w moim mi5 zrobić roota i wyczyścić  trochę śmieciowych preinstalowanych programów i właściwie nic więcej. 

Na stronie do odblokowania bootloadera widnieje tabela z ostrzeżeniami, które poniżej wkleiłem. Czy mam się tym przejmować? np. to, że updaty nie bedą regularne albo ze find device nie bedzie działać itp. ? Czy to tylko taki kit.

Risks of Unlocking

1. By unlocking the device you agree that this may bring changes to some parts of the system. These changes may damage the device;

2. After the device is unlocked, it becomes less secure and more vulnerable to malware attacks, which may lead to the disclosure and loss of your private data;

3. Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available;

4. After the device is unlocked, some features will be changed. Thus, you might no longer be able to receive regular updates and enjoy newest features of MIUI;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Oczywiście piszę z problemem...
Mianowicie klasycznie redmi note 3 pro się wyłączył, okazało się ze device jest zablokowany, dostałem zgodę , ale wyłączył mi się zanim zalogowałem się na konto xiaomi w telefonie, ot taki mój los...
I czy jest jakaś opcja żeby to obejść bo podczas unlocku , kiedy jest 50% dostaje w  twarz powiadomieniem że nie można zweryfikować mojego urządzenia : "Couldn't verify device"
Oddawać na gwarancje czy mogę coś wykombinować jeszcze?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sargi napisał:

Witam, dostałem wiadomość o możliwości odblokowania telefonu. Zalogowałem się do programu mi unlock i niestety nie mogę przejść weryfikacji. Na telefonie i w programie jestem poprawnie zalogowany:( Co może być problemem? 

 

Zrzut ekranu 2017-01-21 11.19.45.png

Screenshot_2017-01-21-11-12-44-601_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-21-11-12-52-863_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-21-11-14-13-535_com.android.settings.png

Screenshot_2017-01-21-11-14-34-701_com.xiaomi.account.png

Wgraj dev china miflashem i dopiero spróbuj odblokowac. Zachecam do czytania poradnikow... oraz tresci na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kamillm za szybką odpowiedź.

Okej, udało mi się zainstalować china dev czy global dev, tylko nie mogę uruchomić telefonu, mogę wejść w tryb fastboot lub gdy klikam volume up , pokazuje mi rysunek smartfona i tyle , nie widzi mi tel w komputerze a unlock dalej nie dziala . 
Rozumiem ze muszę wejsc w smartfonie na konto xiaomi i wtedy bede mogl odblokować, ale nie mogę włączyć tel. 

Tylko raz klikając volume up + down razem i power wszedłem w opcje w której są chińskie znaki , ale to było przed wgraniem china dev , teraz nie mogę wejść w ten tryb. edf0adff5a.jpg udało mi sie do niego wejsc ale nic nie rozumiem

Pozdrawiam :)

Znalazłem odpowiedni temat, odpiszę ew. usunę posta jeśli wyjdzie coś nowego .

Edytowane przez Redoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odblokowywałem 3 telefony.

2x mi5 na global dev - odblokowanie poszło bez najmniejszego problemu

1x rn3p na global stable - wyskakiwało info że konto jest inne niż na telefonie. niestety w ciągu dnia mi bardzo powoli ciągnie z miui.com(w nocy mam z tej strony o wiele wieksze transfery) romy więc nie miałem jeszcze okazji spróbować sflaszować china/global dev ale rozumiem że wtedy powinno wszystko śmignąć?

Edytowane przez moth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LolQ9 napisał:

prośbę o unlock wysłałem 23 grudnia, do tej pory nic w tej sprawie nie ruszyło

Czasami nie przychodza smsy ze zgoda mimo ze zgoda jest. Po prostu sprobuj zrobic odblok na koncie z ktorego wysylales prosbe.

13 minut temu, moth napisał:

1x rn3p na global stable - wyskakiwało info że konto jest inne niż na telefonie. niestety w ciągu dnia mi bardzo powoli ciągnie z miui.com(w nocy mam z tej strony o wiele wieksze transfery) romy więc nie miałem jeszcze okazji spróbować sflaszować china/global dev ale rozumiem że wtedy powinno wszystko śmignąć?

Skoro nie idzie na global stable, to wgraj miflashem soft dev i zobacz czy pojdzie, powinno pojsc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na global stable nie mogę przejść 50%, błąd weryfikowania. Z tego co się orientuję, muszę wgrać DEV China / Beta soft na telefon? Mogę to zrobić z poziomu Aktualizacji -> Zainstaluj z pliku ZIP, który sobie przeniosę na telefon?


Wgraj dev china za pomoca miflash z opcja flash all

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na global stable nie mogę przejść 50%, błąd weryfikowania. Z tego co się orientuję, muszę wgrać DEV China / Beta soft na telefon? Mogę to zrobić z poziomu Aktualizacji -> Zainstaluj z pliku ZIP, który sobie przeniosę na telefon?


Wgraj dev china za pomoca miflash z opcja flash all

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LolQ9 napisał:

Na global stable nie mogę przejść 50%, błąd weryfikowania. Z tego co się orientuję, muszę wgrać DEV China / Beta soft na telefon? Mogę to zrobić z poziomu Aktualizacji -> Zainstaluj z pliku ZIP, który sobie przeniosę na telefon?

Spróbuj tego bo mi pomogło:

 

Unlocking Bootloader Procedure 
China & Global Stable and Developer ROM (new):
Please make sure you're on official MIUI ROM to unlock
 
What you should do after you received the approval SMS?
1) Settings---> About phone---> MIUI Version (Tap on it to enable developer option).
 
2) Settings---> Additional settings---> Developer option and bind your approved Mi account under Mi Unlock Status. This works on latest China & Global Stable and Developer ROM. For those who don't see this option please check out next tutorial and unlock in Developer ROM
 
3. Log into the Mi account which has acquired unlocking permission on your device

4. Turn off your device, press the Power button and Volume - button at the same time to enter bootloader mode 

5. Log into the unlocking tool on PC with the same Mi account. Connect the device with the PC using USB cable

6. Press 'Unlock'. The unlocking process will complete in about 10 seconds

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek789456 napisał:

Witajcie 

jestem tu nowy ! więc z góry sorki 

Mam taki błąd i nie wiem co mam zrobić 

pomoże ktoś ?

miui.jpg

Masz komunikat że numer telefonu już jest przypisany do innego konta MI. Na pewno wpisałeś swój właściwy numer który masz przypisany do tego konta. Może Ci się cyferki przestawiły i wpisałeś zły numer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...