Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, blejdzik napisał:

Serio podrobiony ??? Jak to jest możliwe ???

To znana praktyka sprzedawców że instalują przerobiony system.

Ty też możesz sobie przerobić system i dodać do niego albo usunąć co tylko chcesz.

Więc trzeba użyć MiFlash z zaznaczonym Flash_All telefon uruchomić w trybie EDL i zainstalować system oznaczony jako FastBoot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

To znana praktyka sprzedawców że instalują przerobiony system.

Ty też możesz sobie przerobić system i dodać do niego albo usunąć co tylko chcesz.

Więc trzeba użyć MiFlash z zaznaczonym Flash_All telefon uruchomić w trybie EDL i zainstalować system oznaczony jako FastBoot.

Aha super ..... niby wszystko hula tutaj , a taka lipa że masakra

 

Znowu wyskakuje błąd , przy próbie odblokowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blejdzik napisał:

Aha super ..... niby wszystko hula tutaj , a taka lipa że masakra

 

Znowu wyskakuje błąd , przy próbie odblokowania

To masz już system Developer zainstalowany przez MiFlash? jeśli tak,to jak masz problem z odblokowaniem to pamiętaj aby zalogować się na konto Xiaomi w telefonie,włączyć tryb FastBoot (napisz FastBoot na wyświetlaczu) jak nie odblokuje się to próbuj inne porty USB komputera a jak nie zadziała to inny komputer/system operacyjny i na nim różne porty USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

To masz już system Developer zainstalowany przez MiFlash? jeśli tak,to jak masz problem z odblokowaniem to pamiętaj aby zalogować się na konto Xiaomi w telefonie,włączyć tryb FastBoot (napisz FastBoot na wyświetlaczu) jak nie odblokuje się to próbuj inne porty USB komputera a jak nie zadziała to inny komputer/system operacyjny i na nim różne porty USB.

Nie mam jeszcze czystego systemu dev , może być eng dev ??? Generalnie trochę sie boję tego robić że uwale telefon ... jestem zielony jeśli chodzi o sprawy andka. Niestety należę do ludzi którzy raczkują w tym temacie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, blejdzik napisał:

Nie mam jeszcze czystego systemu dev , może być eng dev ??? Generalnie trochę sie boję tego robić że uwale telefon ... jestem zielony jeśli chodzi o sprawy andka. Niestety należę do ludzi którzy raczkują w tym temacie :(

To jak jesteś zielony i nie masz chęci na naukę to możesz się do kogoś zgłosić kto ci za opłatą zainstaluje system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

To jak jesteś zielony i nie masz chęci na naukę to możesz się do kogoś zgłosić kto ci za opłatą zainstaluje system :)

 

Już byli tacy janusze biznesu co nawet za tutorial chcieli kasę :) , jeśli dojdzie do takiego czegoś to bankowo oddam telefon w ręce profesjonalisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blejdzik napisał:

 

Już byli tacy janusze biznesu co nawet za tutorial chcieli kasę :) , jeśli dojdzie do takiego czegoś to bankowo oddam telefon w ręce profesjonalisty :)

Jeśli ci ktoś oferuje poradnik który rozwiąże twój problem to w czym problem? serwis to samo wykona to co opisuje poradnik napisy przez kogoś.

Ale chociaż proponowali atrakcyjną ofertę w porównaniu do serwisów?

Bo oczywiście jest poradnik na MIUI Polska,ale może być tak że ktoś go nie rozumie i wtedy potrzeba serwisu albo poradnika takiego który przeprowadzi krok po kroku i wszystko wyjaśni.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cudowne metody, fakty, mity i czary mary zostały już w sumie tutaj opisane. Teoretycznie można jeszcze spróbować stanąć pod jemiołą
Wielu miało problemy ale zwykle coś pomagało. Zmiana sterownika, komputera, portu USB, systemu operacyjnego, kabla, logowane do i.m.com i Lokalizacja ... zwykle udaje się także cierpliwości i przetestowania wątku raz jeszcze
Niedługo i ja będę odblokowywał kolejny fonik i zobaczymy czy odblokowanie pójdzie czy będą problemy.
O ile pamiętam kolega@Redmi2 ładnie opisał w skrócie jak to powinno wyglądać.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ...... zassałem , global dev i china dev , z pliku zip nawet nie tyka aktualizacji wyskakuje błąd weryfikacji ;/ , przez mi flash raz widzi telefon a raz nie , więc tutaj się boję coś robić bo jak w czasie flashowania uwale telefon to będzie lipa. I tak się zakończyła przygoda z moim redmi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blejdzik napisał:

Więc tak ...... zassałem , global dev i china dev , z pliku zip nawet nie tyka aktualizacji wyskakuje błąd weryfikacji ;/ , przez mi flash raz widzi telefon a raz nie , więc tutaj się boję coś robić bo jak w czasie flashowania uwale telefon to będzie lipa. I tak się zakończyła przygoda z moim redmi :)

 

Pozdrawiam

To do Mi Center wysyłasz paczkę z telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blejdzik napisał:

Ooooo nie , nie poddam się bez walki :D , podekde do kumpla co ma Siaomiego  tylko że MTK i ogarnia mi flasza tam się pobawimy :)

Kolega to raczej obeznany jest w SP Flash Tool dla MTK,ale MiFlash jest okropnie prosty w obsłudze,pamiętaj o EDL w telefonie i zaznaczeniu w MiFlash (Flash_All) no i potrzeba systemu China Developer lub Global Developer w formacie FastBoot,adres do takiego systemu jest podany w poradniku MiFlash.

Chociaż kolega zarobi za odblokowanie Bootloader,instalacje TWRP + ROM Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matixo55 napisał:

Potrzebuje pomocy! Przy usówaniu roota telefon się wyłączył. Jak chce włączyć utyka na ładowaniu systemu. Co mam zrobić żeby zresetować go do fabrycznych lub zainstalować od nowa system? Moze jest inna metoda na wyjście z bricka?

Jaki to model Xiaomi,masz TWRP?

Jaki miałeś ROM zainstalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

Kolega to raczej obeznany jest w SP Flash Tool dla MTK,ale MiFlash jest okropnie prosty w obsłudze,pamiętaj o EDL w telefonie i zaznaczeniu w MiFlash (Flash_All) no i potrzeba systemu China Developer lub Global Developer w formacie FastBoot,adres do takiego systemu jest podany w poradniku MiFlash.

Chociaż kolega zarobi za odblokowanie Bootloader,instalacje TWRP + ROM Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska :)

Nie , nie zarobi , lubi grzebać w takich rzeczach , czysto hobbystycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matixo55 napisał:

Redmi 3 PRO nie mam twpr, miui 6.11... Z xiaomi.eu miałem

Jak mogłeś nie mieć TWRP i posiadać tak nową wersje Xiaomi.eu?

3 minuty temu, blejdzik napisał:

Nie , nie zarobi , lubi grzebać w takich rzeczach , czysto hobbystycznie

W sumie lepiej dla ciebie,jak kolega to jako hobby traktuje i niech zapłaty,nawet na flaszkę to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matixo55 napisał:

Telefon kupiłem z wygranym wszystkim

Nie wiem jak 

Prywatna osoba,czy firma? ale to i tak bez znaczenia bo TWRP musisz mieć bo bez niego nie da się mieć aktualnie Xiaomi.eu,no chyba że ja o czymś nie wiem.

TWRP można włączyć na na dwa sposoby (szybkie)

1.Poprzez menu serwisowe (volume (+) i Power), następnie wybieramy "recovery"

2.Uruchamiamy telefon kombinacją volume (+), volume (-) i power.

2 minuty temu, blejdzik napisał:

 


No widzisz są ludzie na tym świecie co robią rzeczy bezinteresownie

 

Dzisiaj nie wziął,kiedyś się upomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak pierwsza i recorvery to wtedy pokazuje sie animacja podłączania kabla do telefonu

co wtedy?

A no i telefon przy tym odinstalowaniu jak sie zwiesił to próbowałem wyłączyć i uruchom ponownie udało mi sie kliknąć. Czy to cos zmienia ze nie zwykle wylacz?

Bo jak wymusze wyłączenie przyciskiem power to odrazu sie włącza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matixo55 napisał:

1. Jak pierwsza i recorvery to wtedy pokazuje sie animacja podłączania kabla do telefonu

co wtedy?

A no i telefon przy tym odinstalowaniu jak sie zwiesił to próbowałem wyłączyć i uruchom ponownie udało mi sie kliknąć. Czy to cos zmienia ze nie zwykle wylacz?

To jak masz tą animacje to oznaczało by że masz zablokowany Bootloader i masz zainstalowany system który można zainstalować na zablokowany Bootloader.

Więc jak nie masz TWRP to trzeba zainstalować system przez MiFlash w trybie EDL i są dwie opcje:

1. Instalacja ponowna systemu na zablokowany Bootloader

2. Instalacja systemu Global/China - Developer który umożliwi odblokowanie Bootloader i instalacja TWRP + Xiaomi.eu + dodarki MIUI Polska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matixo55 napisał:

Instalacja ponowna czyli? Z plików telefonu jakoś czy trena znaleść i pobrac

Ja proponuje rozwiązanie 2. Instalacja systemu Global/China - Developer który umożliwi odblokowanie Bootloader i instalacja TWRP + Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska

Oczywiście że trzeba pobrać odpowiednie pliki i kilka z nich wrzucić na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...