Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

Na Mi9 był jakiś bug ze starą wersja MiUnlock która pozwalała przejść dalej mimo ostrzeżenia o czasie, ale to już musisz googlać, bo nie testowałem tego.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Ja mam taki problem że gdy mam telefon już w trybie fastboot i podlacze go do komputera to jest dzwiek podlaczenia i po sekundzie odlaczenia. Wtedy tez wogule nie mam go w menedzerze urzadzen. Wszystkie sterowniki zainstalowane. Telefon: Redmi note 7, system: Win 10

Procesor? Jak Ryzen to są problemy z fastbootem, ktoś podsyłał fixa na to.

Witam serdecznie, Na nowym RN7 zony chce przeprowadzić Unlocka zrobiłem wszystko co trzeba i wyskoczyla plansza ze trzeba czekac tydzień.

Wczoraj gdy mina tydzień w ostatniej fazie nowy komunikat:

You need to use your device a bit longer to proceed. Try again after 1 days. Make sure your device
can connect to the network. If you have signed out of your Mi Account performed a factory reset, or
erased system data, please add your Mi Account again before next try.

Dzisiaj pojawil się ponownie.

Pozdrawiam Serdecznie Lech

Już jest ok, telefon odblokowany, wgrane TWRP no i oczywiście Mi.eu

Trzeba skozystac z tej wersji: miflash_unlock-en-2.3.803.10

Pozdrawiam Lech

Edited by Lech100

Cytat

UWAGA! PAMIĘTAJMY, ŻEBY MIEĆ ZAINSTALOWANE NAJNOWSZE OPROGRAMOWANIE!

W sensie mam zaktualizowac rom w telefonie? Telefon mi9 global.

Witam.

Zamówiłem właśnie Mi 9t pro i mam pytanie,czy po pierwsze dalej trzeba pisać prośbę do Xiaomi o odblokowanie.Czy w przypadku tego telefonu też trzeba czekać ileś godzin na możliwość odblokowania.Ostatnio robiłem to dwa i pół roku temu i widzę ,że trochę się zmieniło.

8 minut temu, piter69pan napisał:

Zamówiłem właśnie Mi 9t pro i mam pytanie,czy po pierwsze dalej trzeba pisać prośbę do Xiaomi o odblokowanie.Czy w przypadku tego telefonu też trzeba czekać ileś godzin na możliwość odblokowania.Ostatnio robiłem to dwa i pół roku temu i widzę ,że trochę się zmieniło.

Nie ma już takiej potrzeby. "Z urzędu", każdy logujący się ma taką zgodę. Musisz tylko poczekać odpowiedni czas |(z reguły 360 godzin), licząc od chwili zalogowania się do konta Xiaomi na telefonie i przypisania telefonu do konta (w opcjach deweloperskich).

Dnia 14.08.2019 o 17:34, redminote2 napisał:

W sensie mam zaktualizowac rom w telefonie? Telefon mi9 global.

Jeśli masz ROM globalny, ten wątek nie jest dla Ciebie...

Jak sama nazwa wskazuje, to wątek o odblokowaniu bootloadera, a w efekcie końcowym, zainstalowaniu ROMu MIUI Polska/EU.

12 minut temu, mrosi napisał:

Nie ma już takiej potrzeby. "Z urzędu", każdy logujący się ma taką zgodę. Musisz tylko poczekać odpowiedni czas |(z reguły 360 godzin), licząc od chwili zalogowania się do konta Xiaomi na telefonie i przypisania telefonu do konta (w opcjach deweloperskich).

Jak sama nazwa wskazuje, to wątek o odblokowaniu bootloadera, a w efekcie końcowym, zainstalowaniu ROMu MIUI Polska/EU.

Dzięki za info,właśnie o to mi chodziło.

11 godzin temu, mrosi napisał:

Pytam sie normalnie co mam zaktualizowac.
Chyba normalne, ze mam global z zablokowanym bootloaderem. Taka jest kolej rzeczy, global -- czekanie na mozliwosc odblokowania bootloadera -- instalacja innego romu.

Edited by redminote2

4 minuty temu, redminote2 napisał:

Chyba normalne, ze mam global z zablokowanym bootloaderem

Normalne może być również China z zablokowanym i Global lub Global India z odblokowanym. China z odblokowanym też się zdarza. Global występuje w 3 wersjach: Global, Global EEA, Global India. Wszystko jest normalne.

7 minut temu, redminote2 napisał:

instalacja innego romu

...lub instalacja twrp + Magisk, instalacja twrp + hosts...

Wpisanie wszystkich informacji ułatwia odpowiedź.

Ja myslalem, ze jest to oczywiste, ze chce odblokowac bootloader skoro pisze w tym temacie :D Telefon mi9.  Tak wiec co ma byc zaktualizowane?

50 minut temu, redminote2 napisał:

Ja myslalem, ze jest to oczywiste, ze chce odblokowac bootloader skoro pisze w tym temacie :D Telefon mi9.  Tak wiec co ma byc zaktualizowane?

Nie wiem co autor poradnika miał na myśli. Jeśli aktualne oprogramowanie w sensie aplikacji MiUnlock, czy ADB, to i owszem. Jeśli ROM globalny w systemie - niekoniecznie. Niejednokrotnie odblokowywałem urządzenia wprost z pudełka. Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że nie musiałem czekać rzeczonych 360 godzi i od razu mogłem odblokowywać BL. 

Należałoby zatem o kwestię "aktualnego oprogramowania" zapytać @Zenderable...

Witam. Mam taki problem. Pomyliłem się i dodałem nick do chińskiej wersji strony forum i teraz jak przechodzę na angielską to wywala mi błąd ze smutną miną. Jak to naprawić? Trzeba tworzyć nowe konto żeby wysłać prośbę o odblokowanie? Pozdrawiam

EDIT:

username conflicted

[Click here to return to the previous page]

Takie coś mi się pokazuje.

Edited by lee
dodano EDIT

Witam.

3.W zakładce "Device" wybierasz swoje nowe urządzenie

Mam telefon Xiaomi Mi 9T, a na liście on nie widnieje, czy mam wybrać po prostu Xiaomi Mi 9??

@mike87

Pomiń ten punkt, jest nieaktualny. Forum en.miui już nie działa, daj znać czy bez tego punktu wszystko działa. Jeśli nie to zrób konto na Mi Community (też daj znać), wtedy zaktualizuję poradnik.

Dnia 23.08.2019 o 21:11, Orjon napisał:

Starsza wersja MiUnlock?

Uaktualniłem do najnowszej, sterowniki też zainstalowane

Zgodnie z instrukcja zrobilem pierwszy etap odblokowania bootloadera i teraz czekam 7 dni. Po tym wylaczylem w opcjach programistycznych debugowanie usb oraz odblokowanie OEM. Czy odblokowanie OEM musi byc wlaczone przez ten tydzien, czy moge je wlaczyc dopiero przez odblokowywaniem?

@HeatoN, jak jest oddzielny temat w tutorialach dot. odblokowania bootloadera, to fajnie byłoby pisać tu, a nie zakładać nowy wątek ;)

Wskazane byłoby żeby było ustawione cały czas. Jak się odznaczy to trudno, raczej nie będzie mieć to wielkiego wpływu na odblokowanie.

Wie ktoś o co chodzi z podwójnym czasem oczekiwania na odblokowanie bootloadera na redmi note 7. W zeszły czwartek dodałem konto xiaomi do odblokowania mi czas oczekiwania wynosił 168 godzin. Dzisiaj próbuje odblokować a czas oczekiwania wynosi już 532 godziny.

Dnia 4.08.2019 o 22:45, Karls napisał:

Na Mi9 był jakiś bug ze starą wersja MiUnlock która pozwalała przejść dalej mimo ostrzeżenia o czasie, ale to już musisz googlać, bo nie testowałem tego.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Udało się komuś odblokować bez czekania?

Tel kupiłem ze wzgledu na wyjazd, a chciałbym wgrać system MIUI Polska. Korzystałem 2 lata na RN3P i sobie chwalę.

Na YT widzę, że udaje im się błyskawicznie odblokować..

Może napisz do autora filmu, albo w komentarzach pod nim pytaj? Ja na prawdę nie wiem, tylko gdzieś czytałem, że ktoś ze starą wersją kombinował i mu się udało. Obecnie siedzę na stocku, z miuipolska/xiaomi.eu nie miałem zbyt dobrych doświadczeń. Z bugami było jak z Lidlem - co tydzień coś nowego, jedną rzecz naprawili by inna się zepsuła. Tygodniowa ramka wydawnicza to najsłabszy punkt ich wydań, powinni dawać sobie więcej czasu.

• Like 1

@danio_96

Niektórzy mają dostęp do kont które czekania nie wymagają. To filmik z pod znaku xda więc podejrzewam właśnie takie konto.  Ewentualnie  prośbę o odblokowanie wysłała odpowiednio wcześniej, odczekał, i nagrał filmik mając pewność że już może to zrobić.

Edited by frrancuz
  • Like 1

1 godzinę temu, Karls napisał:

Może napisz do autora filmu, albo w komentarzach pod nim pytaj? Ja na prawdę nie wiem, tylko gdzieś czytałem, że ktoś ze starą wersją kombinował i mu się udało. Obecnie siedzę na stocku, z miuipolska/xiaomi.eu nie miałem zbyt dobrych doświadczeń. Z bugami było jak z Lidlem - co tydzień coś nowego, jedną rzecz naprawili by inna się zepsuła. Tygodniowa ramka wydawnicza to najsłabszy punkt ich wydań, powinni dawać sobie więcej czasu.

59 minut temu, frrancuz napisał:

@danio_96

Niektórzy mają dostęp do kont które czekania nie wymagają. To filmik z pod znaku xda więc podejrzewam właśnie takie konto. 

A jak myślicie, można próbować różnymi wersji Mi Unlock? Nie powinno być jakiś innych problemów, np. podwojony czas czekania :< 

Edit: Próbowałem tyloma wersjami, zostało tylko 167h:grin:

No nic, trzeba używać Mi9 :d
Polecacie kopię z chmury z innego urządzenia czy lepiej zainstalować wszystko od nowa?

image.thumb.png.7d162c2767279e209371bdf67eca8e44.png

Edited by danio_96

Cześć.

Mam prośbę o radę.Odblokowałem bootloader,wgrałem TWRP,potem xiaomi.eu na Mi 9t pro.Po instalacji system się uruchamia,ale do momentu logowania do google.Wtedy ekran robi się czarny i nic się nie dzieje,po chwili wyskakuje komunikat,że usługi google przestały działać i dalej czarny ekran.Na dodatek nie mogę wejść w TWRP,przez kombinację przycisków.Co dalej robić,bo za bardzo nie wiem.

tak zrobiłem,teraz ani TWRP się nie uruchamia,ani system.Wchodzi jedynie w fastboot,ale nawet gdybym chciał Miflashem wgrać system od nowa to też nie widzi telefonu.

Edited by piter69pan

No skoro się uruchamia w fastboot a bootloader jest odblokowany to jaki problem zainstalować twrp. Sprawdź czy na pewno instalujesz  pliki dla swojej wersji telefonu. Jeśli Miflash nie widzi telefonu to zrestartuje PC i telefon również. Nie ma nic gorszego jak zakup chińskiej wersji Xiaomi z odblokowanym bootloaderem lub modyfikowanym przez sprzedawcę. Najlepiej jest odblokować bootloader osobiście, na swoim koncie . W razie zablokowania bootloadera zawsze łatwo można go odblokować. W twoim przypadku w razie zablokowania bootloadera po prostu odblokuj go ponownie.

Edited by mariusz.ur

Sam go odblokowałem,sam zainstalowałem TWRP i sam zainstalowałem Xiaomi.Eu.Telefon jest z polskiej dystrybucji z przedsprzedaży.Tak jak pisałem wszystko poszlo gładko,dopiero po uruchomieniu systemu zaczęły się jaja.

5 godzin temu, piter69pan napisał:

dopiero po uruchomieniu systemu zaczęły się jaja.

Robiłeś w twrp format data?

Spróbuj wejść w fastboot i wgraj ponownie twrp:

Na bootloopie trzymaj power - gdy ekran zgaśnie(10~20 sekund) - puść power i trzymaj vol-.

Po wgraniu musisz wejść w twrp z przycisków - trzymaj power i vol+.

Edited by dzidexx

Twrp wgrywałem ponownie,ale po wgraniu nie mogę potem wejść do recovery.W fastboot telefon wchodzi bez problemu i w adb go wykrywa,ale mi flash już go nie widzi. Po instalacji xiaomi.eu system się normalnie uruchomił, zaczęła się konfiguracja i przy logowaniu do Google pojawił się czarny ekran tylko ze strzałka wstecz, która niestety nie przenosiła do wcześniejszego menu konfiguracji. Wtedy chciałem wejsc do twrp tak jak mi radzisz, żeby zrobić format data,ale już się nie dało. Póki co jestem w pracy, jak wrócę, będę próbował dalej. Dzięki za wszelkie podpowiedzi 

Edited by piter69pan