Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=43936]dzidexx[/mention] na starym koncie działa od razu, ale jak ktoś na forum MIUI "nabił" rangę Diamond Member. Wtedy nie musi czekać.
Jeśli nie - to niestety trzeba czekać. Sposób dla Redmi Note 5 przestał już działać.
Na starym koncie działa od razu sam sprawdzałem

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odblokowywałem MI MIxa2. Stwierdziłem, że najpierw spróbuję czy moje zezwolenie na odblokowanie RN4 sprzed dwóch lat jest nadal aktualne, czy może trzeba prosić o zgodę na każde urządzenie osobno. Program Mi Unlock rzucił jakimś dziwnym błędem "Can't verify -1" czy coś w tym stylu. Wszedłem więc na stronę unlock i okazało się, że teraz każdy ma zgodę na odblokowanie... Więc ten poradnik po wielu latach "czynienia dobra" stał się niepotrzebny. Cała procedura sprowadza się do dodania telefonu do konta Xiaomi (włącznie z dodaniem go w opcjach programistycznych -> Stan odblokowania) oraz pobraniem odpowiednich plików i programów (Mi Unlock, MiFlash, ROM Fastboot).

U mnie pomogła chyba aktualizacja sterowników z poziomu aplikacji Mi Unlock (trybik w prawym górnym rogu), bo po drugiej czy trzeciej próbie weryfikacja przeszła i bootloader po prostu się odblokował.

Gdzieś widziałem opisy o jakichś vpn-ach i innych kombinacjach - moim zdaniem (i na bazie wczorajszych doświadczeń) teraz to wszystko jest niepotrzebne. 

Zalecam lekturę tego wątku na forum MIUI (do niego prowadzi też link ze strony unlock: "Having problems while unlocking your Mi device? Click here to check FAQ >>" - tam jest wszystko co obecnie jest potrzebne: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

Happy unlocking ;-)

Edytowane przez tomasz_kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie w Mi MIX 2s zajęło mi 15 minut. Mam rangę Gold na Forum Xiaomi. Jak to wytłumaczyć?
A masz w historii konta jakiś inny odblokowany xiaomi? Innymi słowy czy w ostatnim czasie odblokowałeś jakiś telefon? Z tego co się dowiedziałem historia może zaważyć nad czasem oczekiwania do odblokowania lub jego brakiem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lyru332 napisał:

A masz w historii konta jakiś inny odblokowany xiaomi? Innymi słowy czy w ostatnim czasie odblokowałeś jakiś telefon? Z tego co się dowiedziałem historia może zaważyć nad czasem oczekiwania do odblokowania lub jego brakiem.

Korzystam tylko z telefonów Xiaomi. Przez ostatnie trzy lata nie miałem telefonu dłużej niż pół roku. Każdy odblokowywałem "od ręki". W jednym tylko przypadku miałem problem, bodaj z Redmi 4X, z VPN. Tyle tylko, że ten egzemplarz odblokowywałem na koncie córki... ;)

Nie wiem na ile to istotne, ale w ustawieniach zabezpieczeń konta Xiaomi mam ustawienia na 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam tylko z telefonów Xiaomi. Przez ostatnie trzy lata nie miałem telefonu dłużej niż pół roku. Każdy odblokowywałem "od ręki". W jednym tylko przypadku miałem problem, bodaj z Redmi 4X, z VPN. Tyle tylko, że ten egzemplarz odblokowywałem na koncie córki...
Nie wiem na ile to istotne, ale w ustawieniach zabezpieczeń konta Xiaomi mam ustawienia na 100%...
Ja też mam 100%, konto mam od 2lat, niestety ostatnio odblokowałem MI4 koledze jakieś 6m temu, wczoraj chciałem Mi8 i jak zobaczyłem 360h to pomyślałem że to żart... Niemniej jednak będę próbował innej metody tak aby jakoś to obejść bo szlag mnie trafi w te 2tyg...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  zamówiłem moj xiaomi i obecnie czekam na niego. Nie da się już jakoś "złożyć wniosku" o odblokowanie ? tak żeby te 360 juz się liczyło ? Mogę to zrobić dopiero jak otrzymam telefon i go podepne pod MiUnlock ? 
Musisz przypisać telefon do konta i wtedy dopiero zacznie odliczać. Brak słów :/ 72h rozumiem, ale 360? ~] %{$;/!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przypisać telefon do konta i wtedy dopiero zacznie odliczać. Brak słów :/ 72h rozumiem, ale 360? ~] %{$;/!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Właśnie też czekam na dostawę mi8 więc będę wdzięczny za wszelkie porady "co i jak" :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wpisać tą prośbę ?

1. Robię wszystko według poradnika, jednak po wejściu na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html mogę od razu pobrać plik zip.

2. Przechodzę dalej w/g punktów w poradniku podpinam telefon w trybie FastBoot, uruchamiam aplikację -> loguje się i wyświetla się informacja że muszę poczekać 72 godziny aby ponownie spróbować odblokować telefon.

Rozumiem, że nie otrzymałem zgody na odblokowanie telefonu. W którym miejscu mogę ją wysłać. Jak już wspomniałem strona http://www.miui.com/unlock/index_en.html pozwala mi na pobranie pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360h odczekane, wczoraj po tym czasie próbowałem odblokować, jednak bez skutku

błędy typu -1, couldnt unlock itd. poszedłem spać, wstaje dzisiaj i próbuje odblokować, przywitał mnie miły komunikat o czekaniu 360 godzin

jednak xiaomi nie takie lepsze, mimo że telefon świetny to brak możliwości odblokowania go zmusza mnie do zmiany go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360h odczekane, wczoraj po tym czasie próbowałem odblokować, jednak bez skutku
błędy typu -1, couldnt unlock itd. poszedłem spać, wstaje dzisiaj i próbuje odblokować, przywitał mnie miły komunikat o czekaniu 360 godzin
jednak xiaomi nie takie lepsze, mimo że telefon świetny to brak możliwości odblokowania go zmusza mnie do zmiany go
Brak słów

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowe konto do odblokowania bootloadera w Mi 6X, żeby sprawdzić jak aktualnie wygląda sytuacja. Nie trzeba było wysyłać zgody o odblokowanie, lecz zgoda była od razu, minusem jest dłuższe czekanie po połączeniu konta. Zaktualizuję główny wątek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja poradnika. Jeśli czegoś nie dodałem, proszę o powiadomienie mnie oznaczając w tym wątku. :)

Na razie zostawiam część związaną z formularzem w spoilerze w przypadku gdyby okazało się, że np. ktoś ze starym kontem musi wysyłać nadal zgodę. Pozdrawiam!

Edytowane przez Zenderable
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable sugerowałbym jeszcze instruktaż w przypadku błędu 86006 jako oddzielny punkt. Sporo osób ma ten błąd, a niekoniecznie (choćby, no, z lenistwa) może im się chcieć szukać po 200 stronach wątku rozwiązania (instalacji wersji dev), a obecna instrukcja może być co najmniej myląca. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon

Cytat
  • Błąd 86012 itd.: niestety musimy poczekać około tygodnia i spróbować ponownie. Klikanie kilka razy może spowodować tymczasowe zablokowanie naszego konta Xiaomi i wydłużenie czasu oczekiwania na odblokowanie bootloadera. Jeśli nie możesz czekać albo jesteś na starszej wersji stable, trzeba wgrać wersję dev przez Aktualizacje. Poradniki znajdziesz na forum.

Ja znam tylko takie sposoby - odczekanie lub zainstalowanie wersji dev. Jest coś jeszcze? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable Chodzi mi o to, że w przypadku 86006 mogą ludzie błędnie sugerować się tym właśnie punktem i czekać jakiś tydzień - zupełnie niepotrzebnie ;) dlatego można byłoby to wydzielić jako osobny podpunkt.

Tak samo na przykład błąd 10008 (łączność po VPN na china dev rozwiązuje ten błąd).

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable http://en.miui.com/thread-1760586-1-1.html

http://en.miui.com/thread-1394024-1-1.html

To tak na szybko udało się znaleźć :) EOT, nie zaśmiecajmy wątku ;)

w przypadku Current account cannot unlock this device mamy poradnik na forum (dla mi4c):

 

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś bardzo proszę wrzucić  linka na jakimś hostingu do miflash_unlock-en-3.3.525.23.zip albo zbliżonej wersji? Z  tego beznadziejnego, oficjalnego hosta w Chinach pobiera mi w bajtach na sekundę ile razy bym nie próbował i nigdzie w necie nie mogę znaleźć wersji nowszej niż 2.X .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 21:04, szymq03 napisał:

Gdy tapnąłem Stan odblokowania Mi wyświetliło się, że Urządzenie jest odblokowane i nie moge dodać żadnego konta. Po za tym w aplikacji MiFlashUnlock nie może mi wykryć telefonu ;/ Proszę o pomoc!

Na co liczysz ? Myślisz że tutaj jakiś czarodziej albo wróżka będzie zgadywać jaki masz model telefonu i jaki zainstalowany system :P 

@Orjon ;) 

EDIT:

Taka informacja dla tych co mają problem z odblokowaniem MI4C oficjalnie.

Przez przypadek ponownie zablokowałem bootloader 20.06

Q1SZNLAl.png?1

Co kilka dni sprawdzałem czy coś się zmieniło i dziś tj. 04.07 poszło :) 

r7R595hl.png?1

I po raz kolejny cały ten tutorial nie miał w moim przypadku znaczenia , tak jak poprzednio odblokowałem bootloader na RR. 

Edytowane przez SLiM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam mi6 i pojawia się błąd 86006. Niby pomyślnie udało mi się wgrać downgrade ten ktory wstawił @Orjon 22 stycznia ale nic w specyfikacji się nie zmieniło(EDIT: Dalej jest wersja stab). Błąd 86006 nie zniknął. Gdy próbuje wejść na polecane strony ze starszymi ROMami przekierowuje na http://en.miui.com/thread-2804733-1-1.html. Nie wykrywa mi też telefonu w trybie Flashboot w Miflash. 

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Boruchomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Szczerze mówiąc nie wiem, telefon dziś do mnie przyszedł i jest to moje pierwsze Xiaomi. 
Ok coś poklikałem i dało się kliknąć Unlock, ale z racji ze wyskakuje błąd 86006 na Miflash jest informacja ze muszę dodać konto w MiUnlock. I koło się zamyka. Zobaczę co będzie jak wgram ten plik co przed chwilą podesłałeś :)

Screenshot_2018-07-04-18-36-57-122_com.android.settings.png

Edytowane przez Boruchomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Pykło, jak zainstalowałem przy próbie wejścia w MI Unlock po prostu pojawił się komunikat że urządzenie zostało pomyślnie dodane (bez logowania). Później w Miflash pojawiał się parokrotnie błąd -1 i napis odblokowanie niemożliwe. Lecz po parokrotnej próbie pojawiło się w końcu upragnione 72h ;) Dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...